Článek

Kavij (KSČM): Polsko staví na hranici s Běloruskem základnu pro NATO

 
Šéf „dezinformačního“ Aeronetu opět ťal do živého. Ve svém posledním pravidelném vysílání na Svobodném vysílači sdělil, že na polské straně společné hranice s Běloruskem se nachází rozestavěné odpalovací rampy pro americké rakety středního doletu
23.11.2021 04:35 |

podobné články

Podobné články

Polsko postaví na hranici s Běloruskem plot proti migrantům

 
Polsko kvůli nárůstu nelegální migrace plánuje vystavět podél své hranice s Běloruskem plot a poslat k hranicím další vojáky. V pondělí to oznámil polský ministr obrany Mariusz Blaszczak.
23.08.2021 21:10 |

podobné články

Po mladém migrantovi zemřel i polský voják. 11 mrtvých a zoufalství na hranicích s Běloruskem

 
Tisíce migrantů převážně z Blízkého východu na polsko-běloruské hranici uvízly mezi kladivem a kovadlinou, z jedné strany je běloruské bezpečnostní složky tlačí do Polska, z druhé strany jim polští pohraničníci znemožňují vstup na své území. Polská policie mezitím nalezla u hranic s Běloruskem mrtvého Syřana. Zatím neurčila příčinu smrti. V noci na sobotu se pokusila hranici překonat stovka migrantů. U hranic zemřel i polský voják, zřejmě šlo o nešťastnou náhodu, informuje agentura PAP, podle které u toho nebyla další osoba.
13.11.2021 05:15 |

podobné články

Z Čechů dojná kráva. Benzín už zdražil. Teď se vrátí Julínkovné? A co Pekarová? Komunista Kavij tuší

 
Zapomněli jsme kvůli přeplněným nákupním centrům a „shopování“ na sociální jistoty a zázemí? Pravděpodobně ano, a tak nastane pro mnohé lidi drsné probuzení. Komunisté a z části i sociální demokraté se lekli možného humbuku médií, a tak se neprezentovali nebo jen mlčky přitakávali vládě Andreje Babiše. Straničtí bossové a lobbisté si zas udělají z republiky dojnou krávu, předpovídá v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz šéf krajské organizace KSČM a člen ústředního výboru Miroslav Kavij. Tíživá situace, vzniklá i díky raketovému růstu cen, možná právě nahraje KSČM, která podle Kavije zdaleka neřekla poslední slovo, byť si to pravice doslova vymodlila.
14.10.2021 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23835 článků)

Nápor migrantů nepolevuje: Litva vyhlásila výjimečný stav, polský prezident zmínil sílu

 
Noc na polsko-běloruské hranici, kterou se v pondělí pokusila překonat skupina tisíců migrantů, byla klidná. Uvedla to dnes ráno polská policie, která spolu s armádou vstupu běženců do země brání. Stovky lidí se shromažďují i u hranic s Litvou, který vyhlásila výjimečný stav. Podle prezidenta Adrzeje Dudy má Polsko ochránit hranici s Běloruskem. Případný úspěch běloruského režimu, který organizuje migraci, by byl fatální pro celou Evropskou unii, řekl v Bratislavě.
09.11.2021 08:25 |

podobné články

Stovka migrantů zkusila překročit polsko-běloruskou hranici, na místě se našel mrtvý Syřan

 
Zhruba stovka migrantů se v noci na sobotu pokusila překročit hranice mezi Běloruskem a Polskem, podle polských pohraničníků strhli číst improvizovaného hraničního plotu. Polská policie zároveň u hranic s Běloruskem objevila tělo mladého Syřana, příčina jeho smrti je zatím neznámá.
13.11.2021 16:40 |

podobné články

Prolomili plot! Nápor Lukašenkových migrantů na polské hranici sílí, Merkelová volala Putinovi

 
Na polsko-běloruské hranici to dál vře, za ostnatým drátem se hromadí tisíce migrantů. Už v pondělí se utečenci neúspěšně pokoušeli násilně dostat přes plot u obce Kuźnica Bialostocka. Polský ministr obrany Mariusz Błaszczak oznámil četné pokusy migrantů překročit v noci hranice z Běloruska. Dle médií se někteří z migrantů přes hranici dostali. Například web Belsat s odkazem na rozhlasovou stanici Białystok informoval, že se to přece jen dvěma skupinkám migrantů u obce Krynki a Bělověž podařilo. Německá kancléřka Angela Merkelová dnes po telefonu hovořila s ruským prezidentem Vladimirem Putinem o situaci na polsko-běloruské hranici.
10.11.2021 07:55 |

podobné články

Kavij (KSČM): Oprávněnost požadavku na vystoupení ČR z NATO je stále aktuální

 
KSČM bývala (občas ještě někdy bývá) označována pro její dlouhodobý požadavek k vystoupení České republiky z NATO extremistickou stranou.
07.08.2018 16:10 |

podobné články

JZD rozbita, výsledek? Mléko pryč, maso pryč, nemáme. Teď v EU Češi otevírají oči, věří Kavij

 
Piráti jako Sorosova dítka. Studená válka neskončila, trvá a prohlubuje se. Zlatá období jednotných zemědělských družstev… Pro ParlamentníListy.cz hovoří šéf krajské komunistické organizace v Plzni a člen ÚV KSČ Miloslav Kavij. Mimo jiné také uvádí, proč vlastně nemůžeme kladně hodnotit vojenskou přehlídku v Moskvě a proč se vakcíny Sputnik u nás na rozdíl třeba od Německa pravděpodobně nedočkáme…
12.05.2021 21:05 |

podobné články

Kavij (KSČM): Požadavek na vystoupení ČR z NATO je oprávněný

 
V minulých dnech i KSČM představila veřejnosti svůj volební program. Na rozdíl od všech jiných politických stran a uskupení jsou v něm zahrnuty také požadavky k zachování světového míru a především úsilí směřující k vystoupení České republiky z NATO.
30.06.2017 04:35 |

podobné články

Na hranici Polska a Běloruska zemřel pátý migrant, na infarkt. Další zachránili z bažin

 
Nedaleko polsko-běloruské hranice v noci na dnešek zemřel zřejmě kvůli infarktu migrant, informovala polská pohraniční stráž na svém twitterovém účtu. V posledních dnech jde o pátý případ úmrtí mezi běženci, kteří se snaží dostat z Běloruska do Polska. Evropská komise dnes požádala Polsko, aby umožnilo přístup pracovníkům Evropské agentury pro pohraniční a pobřežní stráž (Frontex) k polsko-běloruské hranici.
24.09.2021 14:15 |

podobné články

Krize na polsko-běloruské hranici: Místní pomáhají migrantům v polských „no-go zónách“

 
Jedním z nejsledovanějších témat posledních dnů je situace na polsko-běloruské hranici, kde se shromáždily tisíce migrantů převážně z Blízkého východu. Mluví se o hybridní válce, kdy země jako Polsko či Litva viní běloruského diktátora Alexandera Lukašenka, že migranty využívá jako zbraň, ti jsou na hranicích pod dohledem běloruských bezpečnostních složek. Menším skupinkám migrantům se daří dostat přes plot do Polska, v okolních lesích tráví dny bez jídla a pití, jejich jedinou nadějí jsou místní a dobrovolníci, uvedla stanice BBC.
17.11.2021 05:30 |

podobné články

Osobnosti: Alexander Alexander (150 článků)

Z Ruska přišlo vážné varování pro NATO

 
Při rozhovoru v polském rádiu generální tajemník NATO Jens Stoltenberg prohlásil, že na nadcházejícím summitu NATO ve Varšavě, který se uskuteční mezi 8. a 9. červencem, budou přijata klíčová rozhodnutí. V Rusku poslední vývoj na východní hranici NATO pečlivě sledují. „Plán Severoatlantické aliance na navýšení vojenské přítomnosti ve východní části Evropy povede jen ke zvýšení napětí na ruské hranici a ničím evropským zemím nepřispěje,“ píše ruský Tass.
24.05.2016 10:45 |

podobné články

Poláci tvrdě. Ani migrant. Volají na ně megafonem. Nářek z ČRo

 
Na polsko-běloruské hranici houstne napětí. Běloruský diktátor dopravuje migranty a uprchlíky z Afriky, Íránu, Afghánistánu, Pákistánu i Sýrie. Běloruské úřady za to prý od uprchlíků vybírají poplatky v řádu tisíců euro, pak je dovezou na polsko-běloruskou hranici a to je pro běloruskou stranu konec příběhu. Polská pohraniční stráž má ale zakázáno pouštět uprchlíky do Polska. Zpravodaj Českého rozhlasu v Polsku Martin Dorazín popsal, co se na hranici děje.
26.08.2021 08:40 |

podobné články

Lukašenko se vzepřel Putinovi: Vojenská základna nebude

 
Běloruský prezident Alexandr Lukašenko dnes popřel, že by vedl s Moskvou jednání o zřízení ruské letecké základny na běloruském území. Při předvolební cestě do okolí Minsku novinářům řekl, že "základnu dnes nepotřebujeme, tím méně leteckou". Návrh ruského velení vybudovat leteckou základnu v Bělorusku nedávno veřejně podpořil ruský prezident Vladimir Putin.
06.10.2015 19:51 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3690 článků) , Alexandr Lukašenko (234 článků)

Chybí jim voda, jídlo, přístřeší. Migranti čelí na polsko-běloruské hranici strašným podmínkám

 
Mezinárodní organizace pro migraci (IOM), která je agenturou OSN, dnes dala najevo znepokojení kvůli podmínkám, kterým už týdny čelí migranti na hranici mezi Polskem a Běloruskem.
06.09.2021 17:10 |

podobné články

Přijměte 2000 migrantů, chce dál Lukašenko po EU. Dav se znovu pokusil překonat hranici

 
Na 150 migrantů se v noci na pondělí neúspěšně pokusilo přejít hranici z Běloruska do Polska poblíž obce Dubicze Cerkiewne. Migranty při tom doprovázely běloruské bezpečnostní složky, uvedla polská hraniční stráž. Ta za celou neděli zaznamenala na polsko-běloruském pomezí bezmála 350 podobných pokusů. Prezident Lukašenko chce po EU, aby přijala 2000 migrantů.
22.11.2021 11:25 |

podobné články

Násilí migrantů na hranici Polska: Jsou „mystifikováni a oškubáni“, varují analytici

 
Přes polsko-běloruskou hranici se během pondělí pokusilo nelegálně dostat 174 migrantů a 66 cizinců dostalo příkaz opustit polské území. Na twitteru o tom dnes informovala polská pohraniční stráž. Ministerstvo obrany uvedlo, že skupina asi 50 migrantů použila násilí, když se pokoušela do Polska proniknout u hraničního přechodu Bělověž (Bialowieža). V běloruském logistickém centru u přechodu Bruzhi-Kuźnica na možnost dostat se do EU dál čeká na 2000 migrantů zejména z Iráku a Sýrie, napsala dnes agentura DPA. Analytici upozorňují na to, že humanitární krizi prohlubují i sociální sítě a migranti jsou do této oblasti přivedeni s tím, že „byli jasně mystifikováni a oškubáni“.
23.11.2021 14:45 |

podobné články

Migrační krize u hranic Polska: Našli materiály islámských extremistů

 
Prodloužit výjimečný stav v pásmu u hranic s Běloruskem o dva měsíce chce polský ministr vnitra Mariusz Kamiński. Na dnešní tiskové konferenci podle agentury Reuters v této souvislosti také sdělil, že v mobilech migrantů, kteří překročili hranici s Běloruskem, se našly materiály spojené s islámským extremismem.
27.09.2021 20:35 |

podobné články

Migranti u hranic Polska: Byznys pašeráků, zrádné bažiny a proražený plot. Mrtví přibývají

 
Mezi Polskem a Běloruskem uvázly tisíce migrantů. Odkud tam přišli a jak se tam dostali? Nové migrační trasy rozebírá analýza BBC. Na místě přitom přibývá mrtvých. A skupina zhruba 50 migrantů v sobotu večer prorazila bariéru na hranici s Běloruskem a dostala se do Polska. Informovala o tom polská policie.
14.11.2021 05:05 |

podobné články