Článek

Kauza Zemanova rakovina: Bartík se musí prezidentovi omluvit a dát mu 250 tisíc korun

 
Prezident Zeman požadoval od brněnského aktivisty a někdejšího radního Svatopluka Bartíka (45, ex Žít Brno) satisfakci ve výši 5 000 000 korun plus náklady řízení ve výši 111 000 korun. Bartík uvedl na svém Facebooku, že hlava státu před třemi lety trpěla rakovinou. Soudce byl nakonec shovívavý, Bartíka odsoudil k omluvě a finanční satisfakci ve výši 250 tisíc korun.
11.09.2020 14:50 |

podobné články

Podobné články

Aktivista Bartík dostal účet za řeči o Zemanově rakovině. Takže hned začal škemrat o peníze

 
Někdejší brněnský zastupitel za hnutí Žít Brno Svatopluk Bartík má problém. V listopadu 2017, nedlouho před prvním kolem volby prezidenta, napsal na sociální síti Facebook, že Miloš Zeman má rakovinu a už ho nečeká dlouhý život. Hrad se začal bránit soudní cestou a soud dal prezidentovi za pravdu. Bartík teď musí zaplatit odškodné, ale na to pravděpodobně nemá dost peněz, takže požádal své spoluobčany o pomoc a vyhlásil sbírku sám na sebe.
13.09.2020 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24230 článků)

Aktivista Bartík dostal účet za řeči o Zemanově rakovině. Takže hned začal škemrat o „pomoc“

 
Někdejší brněnský zastupitel za hnutí Žít Brno Svatopluk Bartík má problém. V listopadu 2017, nedlouho před prvním kolem volby prezidenta, napsal na sociální síti Facebook, že Miloš Zeman má rakovinu a už ho nečeká dlouhý život. Hrad se začal bránit soudní cestou a soud dal prezidentovi za pravdu. Bartík teď musí zaplatit odškodné, ale na to pravděpodobně nemá dost peněz, takže požádal své spoluobčany o pomoc a vyhlásil sbírku sám na sebe.
13.09.2020 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24230 článků)

Kauza rakovina: Bartík nemá 250 tisíc na pokutu Zemanovi, prosí lidi o peníze

 
Pět dní po vynesení soudního verdiktu, který přikazuje bývalému brněnskému radnímu Svatopluku Bartíkovi (45, ex Žít Brno) zaplatit Miloši Zemanovi (75) za nepodložená slova o jeho rakovině, požádal aktivista veřejnost, aby se na jeho pokutu složila. Zaplatit má 250 tisíc korun.
17.09.2020 14:00 |

podobné články

RAKOVINA! Prezidentovi zbývá pár měsíců života, oznámil Bartík! Mluvčí Ovčáček mu začal vyhrožovat

 
Brněnský místostarosta Svatopluk Bartík na Facebooku oznámil, že Miloš Zeman umírá na rakovinu. Redakci eXtra.cz se k Bartíkově zprávě vyjádřil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.
07.11.2017 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24230 článků)

Zemanova kancelář se má za Peroutku omluvit. To odmítá a vyhrožuje Ústavním soudem

 
Za výroky prezidenta Miloše Zemana o tom, že Ferdinand Peroutka je autorem článku Hitler je gentleman, se musí Kancelář prezidenta republiky spisovatelově vnučce Terezii Kaslové omluvit. Rozhodl o tom Obvodní soud pro Prahu 1. Rozsudek není zatím pravomocný, podle Zemanova mluvčího Jiřího Ovčáčka se Hrad odvolá a kauza může skončit až u Ústavního soudu.
02.03.2016 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Ferdinand Peroutka (224 článků) , Miloš Zeman (24230 článků)

„Inženýre Zemane!“ Vaši voliči by se měli omluvit! Hřebejk, Drahoš, Czernin a další jsou velmi nazlobení

 
Včerejší rozhodnutí Městského soudu v Praze, že se český stát musí prostřednictvím Ministerstva financí omluvit za výrok prezidenta Miloše Zemana o autorství článku „Hitler je gentleman“ vnučce Ferdinanda Peroutky Terezii Kaslové, budí silné emoce. „Pane inženýre Zemane, teď máte poslední příležitost,“ vyzývá hlavu státu senátor a první místopředseda TOP 09 Tomáš Czernin. Ozval se též názor, že by se měli omluvit i samotní voliči Zemana. „A ti co ho volili dvakrát, měli by se omluvit dvakrát,“ padlo.
03.07.2020 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24230 článků)

Kateřina Zemanová jako modelka. Kdo jí pomáhá měnit image?

 
Jako osobnost se prý za těch devět měsíců, kdy je "první slečnou", zásadně nezměnila. Inteligentní a vlídná mladá dáma, říkají o ní ti, kteří se s ní setkávají. Asi nejvýraznější proměnou však prošla vizáž Kateřiny Zemanové. Další články k tématu: Na pornoparty jsem nebyla, tvrdí Zemanová. Video však vypadá přesvědčivě Zemanová se nechala testovat na HIV a chystá se na Prague Pride „První slečna“ Zemanová moderovala přehlídku s ochrankou za zády Táta není hulvát, jen důrazně hájí své názory, říká Zemanova dcera
30.10.2013 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Zemanová (305 článků)

Zemanová se nechala testovat na HIV a chystá se na Prague Pride

 
Prezidentovi Miloši Zemanovi se nelíbila účast profesora Martina C. Putny na pochodu homosexuálů. Teď se ho chce zúčastnit i jeho dcera. Rozhodla se podpořit HIV pozitivní. Další články k tématu: Zemanovi se nelíbí Putnova účast na Prague Pride, chce se sejít s rektorem Chtěla jsem ho seřvat, řekla o Zemanově viróze jeho dcera Kateřina „První slečna“ Zemanová moderovala přehlídku s ochrankou za zády Táta není hulvát, jen důrazně hájí své názory, říká Zemanova dcera Zemanová vs. Fischer ml.: slovní humor soupeřil s rudými ponožkami
26.06.2013 00:35 |

podobné články

Osobnosti: Martin Zeman (337 článků) , Kateřina Zemanová (305 článků)

Zeman o exporadci lhal. Stát se musí omluvit, potvrdil soud. Ovčáček nesouhlasí

 
Stát se musí omluvit za výrok prezidenta Miloše Zemana o jeho bývalém poradci Zdeňku Šarapatkovi. Ve středu o tom pravomocně rozhodl odvolací pražský městský soud. Prezident v listopadu 2017 v televizi Barrandov řekl, že Šarapatku vyhodil pro neschopnost, ten ale z úřadu vlády v době, kdy ji Zeman vedl, odešel po dohodě. Za Zemanův výrok se musí omluvit ministerstvo financí, přímo hlavu státu totiž zažalovat nelze. Podle prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka jde o Pyrrhovo vítězství.
12.02.2020 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24230 článků)

Děsivá zpráva: Zeman má rakovinu a metastáze na více místech, léčbu odmítl, tvrdí Svatopluk Bartík

 
Spekulace o chatrném zdraví Miloše Zemana (72) v posledních dnech sílí. Přestože se český prezident pochlubil, že je na tom mnohem lépe, do věci se vložil Svatopluk Bartík. Ten na svém Facebooku uvedl, že Zeman umírá na rakovinu!
07.11.2017 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24230 článků)

Vydělává na odškodné? Bartík, který šířil, že prezident Zeman umírá, má hodně zvláštní přivýdělek

 
Svatopluka Bartíka coby radního městské části Brno-střed pravděpodobně většina občanů České republiky dlouho neznala. Nedávno na sebe však strhl pozornost, když na sociální síti Facebook napsal, že prezident Miloš Zeman je těžce nemocen, má rakovinu a čeká ho už jen pár měsíců života. Teď na sebe Bartík upozorňuje znovu. Čím?
28.11.2017 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24230 článků)

Pět milionů za nařčení, že má Zeman rakovinu: Prezident lže a chátrá, stále tvrdí Bartík

 
V listopadu 2017 zveřejnil Svatopluk Bartík (45, ex Žít Brno) na svém profilu sociální sítě vyjádření, ve kterém píše, že Miloš Zeman (75) má rakovinu a maximálně 7 měsíců života. Za toto nařčení ho prezident zažaloval a civilní žalobu nyní začal řešit brněnský městský soud. Prezident požaduje pět milionů.
22.06.2020 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24230 článků)

,,Lidi ožralí pivem? Stydím se za ně." Poradce Pirátů. Znáte ho, ale ne úplně

 
Bývalý zastupitel Žít Brno, kterého proslavil příspěvek o Zemanově rakovině, Svatopluk Bartík, bude působit u Pirátů. Konkrétně v Jihomoravském kraji bude radit, jak do zastupitelstva ve volbách dostat 9 a více Pirátů, zjistily Novinky.cz. Ale Bartík nemá na kontě jen příspěvek o rakovině, proslul například tím, že v Brně nechtěl pořádat ohňostroje, které označil za zábavu pro plebs jako z 90. let, nebo tím, že údajně nemá ani maturitu. A také že podal trestní oznámení na Martina Konvičku za akci před brněnskou mešitou.
23.06.2020 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Martin Konvička (92 článků) , Al Martino (136 článků)

Problém Pirátů. Ivane, když už musíš... Šest let staré špinavé prádlo. Je v tom muž, který lhal o Zemanově rakovině

 
Na Facebooku se rozhořela diskuse ohledně poradce jihomoravských Pirátů Svatopluka Bartíka, který se proslavil výrokem o rakovině, kterou měl trpět prezident Miloš Zeman. Aktivista Matěj Hollan reagoval na rozhovor s předsedou Pirátů Ivanem Bartošem. „Ivane, když už máš potřebu z toho vaše v JMK nějak vysekat, tak tě prosím, aby ses nezaštiťoval naší společnou kampaní v roce 2014, na které pan Bartík neodvedl vůbec nic! Jak vědí všichni tví zdejší kolegové, protože tu kampaň jsme dělali společně,“ napsal Hollan. Prý musel na takové nepravdy od Ivana Bartoše reagovat, jelikož ten tvrdil, že Bartík stál za úspěchem hnutí Žít Brno.
29.06.2020 16:06 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24230 článků)

Potvrzeno: Milenec Bartošové Rychtář se musí omluvit za vyhrožování a zaplatit 250 tisíc

 
Josef Rychtář, současný přítel Ivety Bartošové, dnes prohrál soud, ve kterém se zpovídal z útoků a urážek vůči právničce své bývalé ženy. Musí se omluvit a zaplatit odškodné.
27.03.2013 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6819 článků)

Čunek se musí omluvit Urbanové a zaplatit odškodné 80 tisíc

 
Senátor a expředseda KDU-ČSL Jiří Čunek se musí písemně omluvit své bývalé sekretářce na vsetínské radnici Marcele Urbanové. Navíc jí musí za to, že ji po dobu několika let veřejně urážel, ponižoval a označoval za lhářku, zaplatit odškodné ve výši 80 tisíc korun. Rozhodl o tom ve středu Vrchní soud v Olomouci, který tak v podstatě potvrdil dřívější verdikt Krajského soudu v Ostravě.
23.05.2012 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (814 článků)

Zemanova rakovina? Hradní lékař dal jasné slovo

 
Ošetřující lékař prezidenta Zemana rázně odmítl spekulace, které šíří komunální politik z hnutí Žít Brno Svatopluk Bartík, že by prezident měl rakovinu a zbývaly mu možná jen tři měsíce života. Podle lékaře vyšetření, která prezident podstoupil, opravňují prohlásit Bartíkova tvrzení za lživá.
08.11.2017 11:30 |

podobné články

Čunek musí Urbanové zaplatit 80 tisíc a omluvit se

 
Bývalá sekretářka ze vsetínské radnice Marcela Urbanová částečně uspěla u ostravského krajského soudu s žalobou na ochranu osobnosti, kterou podala na bývalého ministra, lidoveckého starostu města a dosavadního senátora Jiřího Čunka. Za urážlivé úroky, které měl Čunek o Urbanové před lety šířit, se jí musí písemně omluvit a zaplatit jí odškodné 80 tisíc korun. Původně po něm Urbanová žádala 10 miliónů korun.
26.07.2011 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (814 článků)

Kauza rakovina: Miloš Zeman couvá a nikoho žalovat nebude. Nechce ukázat zdravotní zprávu

 
Když loni na podzim brněnský radní Svatopluk Bartík napsal na svém Facebooku chvíli před uzávěrkou nominací zájemců o prezidentské křeslo zprávu o tom, že Miloš Zeman (73) má rakovinu a metastáze na více místech, tak tehdejší i současný prezident odvětil, že po něm bude žádat omluvu a rovněž odškodné ve výši 5 milionů korun, které daruje Fondu ohrožených dětí. Jenže vše je nyní jinak.
10.04.2018 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24230 článků)