Článek

Kauza šéfa kontrarozvědky koalici nepohřbí, věří Merkelová

 
Německá vládní koalice konzervativní unie CDU/CSU a sociální demokracie (SPD) se nerozpadne kvůli sporům o šéfa civilní kontrarozvědky, míní německá kancléřka Angela Merkelová (CDU). Dle německých médií to v pátek  řekla novinářům ve Vilniusu. O budoucnosti šéfa Spolkového úřadu na ochranu ústavy (BfV) Hanse-Georga Maassena kvůli jeho výrokům o situaci v Chemnitzu (Saské Kamenici) budou špičky koalice znovu jednat v úterý.
14.09.2018 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2425 článků)
Podobné články

Merkelová chce hlavu šéfa kontrarozvědky. Kvůli tomu, co provedl v Chemnitzu

 
Německá kancléřka Angela Merkelová (CDU) je podle listu Die Welt rozhodnuta, že šéf civilní kontrarozvědky Hans-Georg Maassen musí po svých vyjádřeních k situaci v Chemnitzu skončit ve funkci. S konečnou platností mají o budoucnosti Maassena, který o dění v Chemnitzu šířil nepravdivé informace, špičky koalice rozhodnout v úterý. Za šéfem Spolkového úřadu na ochranu ústavy (BfV) dosud pevně stál ministr vnitra Horst Seehofer (CSU).
17.09.2018 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2425 článků)

Šéf německé kontrarozvědky končí. Vaz mu zlomily výroky o situaci v Chemnitzu

 
Šéf německé civilní kontrarozvědky Hans-Georg Maassen po svých výrocích o situaci v Chemnitzu (Saské Kamenici) skončí ve funkci. Na dnešním jednání v berlínském kancléřství se na tom dohodly špičky vládní koalice. Maassen se podle tiskového oddělení úřadu vlády nově stane státním tajemníkem na ministerstvu vnitra, jež vede Horst Seehofer (CSU), který za dosavadním šéfem kontrarozvědky do poslední chvíle stál.
18.09.2018 20:20 |

podobné články

Angela Merkelová zřejmě šířila závažnou dezinformaci. Zde jsou slova šéfa německé kontrarozvědky

 
Stejného názoru, jakého je saský premiér Michael Kretschmer, že v saském městě Chemnitz (Saská Kamenice) neprobíhaly žádné hony na cizince, je i šéf německé kontrarozvědky Hans-Georg Maassen, který to řekl pro páteční vydání deníku Bild. „Máme pádný důvod věřit, že šlo o úmyslnou dezinformaci,“ sdělil. Uvádí to server Novinky.cz.
07.09.2018 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2425 článků) , Michael Maassen (1 článek) , Michael Georg (2 články) , Michael Michael (1298 článků) , Michael Angelo (3 články) , Michael Angelo (3 články) , Michael Angelo (3 články)

Rošáda v Německu. Merkelová vykopla šéfa kontrarozvědky Maassena, ale Seehofer si ho rovnou vzal k sobě na vnitro

 
Německá vláda rozhodla, že šéf civilní kontrarozvědky Hans-Georg Maassen po svých vyjádřeních k situaci v Chemnitzu (Saské Kamenici) o tom, že se zde žádný „hon na cizince“ nekonal a věci se příliš zveličují, skončí ve funkci. Maassen se tak podle tiskového oddělení úřadu vlády nově stane státním tajemníkem na ministerstvu vnitra, jež vede Horst Seehofer (CSU).
18.09.2018 19:00 |

podobné články

Na mužích mě nejvíc berou oči, přiznala německá kancléřka Merkelová

 
Německá kancléřka Angela Merkelová považuje za nejatraktivnější na mužích, když mají krásné oči. Politička, o níž se mluví jako nejmocnější ženě na světě to prozradila během sezení pořádaného německým časopisem pro ženy Brigitte v Berlíně. Další články k tématu: Většina Němců tehdy mlčela, řekla Merkelová k 80. výročí nástupu Hitlera ANALÝZA: Tak silná a tak sama ještě Merkelová v čele CDU nikdy nebyla Nejmocnější žena světa je Merkelová. V žebříčku nechybí ďábel s Pradou
04.05.2013 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2425 článků)

Po 13 letech dnes nastupuje do funkce nový šéf BIS

 
Novým ředitelem Bezpečnostní informační služby (BIS) se dnes stane dlouholetý pracovník kontrarozvědky Michal Koudelka. Ve funkci nahradí Jiřího Langa, který na začátku června po 13 letech ve funkci požádal o odvolání. Výměnu na pozici šéfa kontrarozvědky schválila vláda na konci července.
15.08.2016 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Lang (89 článků)

Vyhazov snů: Kritizovaný šéf kontrarozvědky nakonec povýší

 
Povýšení šéfa civilní kontrarozvědky Hanse-Georga Maassena do role státního tajemníka ministerstva vnitra vyvolalo v  Německu  vlnu kritiky. Nového prezidenta Spolkového úřadu na ochranu ústavy (BfV) bude ministr vnitra Horst Seehofer (CSU) teprve hledat. Do té doby kontrarozvědku nadále povede Maassen.
19.09.2018 16:10 |

podobné články

Kontroverzní šéf německé kontrarozvědky "lepší job" nakonec nedostane

 
Špičkám německé koalice se v neděli podařilo vyřešit spor kolem končícího šéfa civilní kontrarozvědky Hanse-Georga Maassena, oznámil spolkový ministr vnitra Horst Seehofer (CSU) po večerním setkání šéfů koaličních stran v Berlíně. Aféra se týká sporného povýšení Maassena, který musí svou funkci opustit kvůli kontroverzním výrokům, ale nakonec měl být lépe placeným tajemníkem ministerstva vnitra.
24.09.2018 09:15 |

podobné články

Divoký konec šéfa německé kontrarozvědky: Neudržel se a přišel o další práci

 
Šéf německé civilní kontrarozvědky Hans-Georg Maassen (55) v pondělí s okamžitou platností skončil ve funkci. Úředníka do výslužby poslal ministr vnitra Horst Seehofer (CSU) kvůli Maassenovým výrokům na adresu politiků, které označil za nepřijatelné. Vedly podle něj ke ztrátě důvěry. Spolkový úřad na ochranu ústavy (BfV) zatím povede Maassenův zástupce Thomas Haldenwang.
06.11.2018 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Horst Thomas (2 články) , Georg Thomas (3 články)

Ruská Duma rozšířila pravomoce kontrarozvědky FSB

 
Poslanci dolní komory ruského parlamentu schválili v pátek zákon rozšiřující pravomoce ruské kontrarozvědky FSB – nástupkyně sovětské KGB.
16.07.2010 18:30 |

podobné články

Archiv nemusí vymazat záznam kontrarozvědky o Plocovi

 
Bývalý skokan na lyžích Pavel Ploc prohrál soud s Archivem bezpečnostních složek. Soudil se o to, aby instituce vymazala jeho jméno ze seznamu spolupracovníků komunistické kontrarozvědky.
30.09.2010 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Ploc (26 článků)

Poslanec Bartoš byl v záznamech vojenské kontrarozvědky neoprávněně

 
Poslanec Walter Bartoš (ODS) byl v záznamech komunistické vojenské kontrarozvědky (VKR) evidován jako důvěrník neoprávněně. Rozhodl o tom Vrchní soud v Praze. V úterním odvolacím jednání tak potvrdil verdikt pražského městského soudu z června 2009. Rozhodnutí je pravomocné.
08.02.2011 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Walter Bartoš (16 článků)

Experti: Bývalý kapitán kontrarozvědky o Babišovi účelově lže

 
Bývalý kapitán komunistické kontrarozvědky Andrej Kuľha o šéfovi ANO Andreji Babišovi účelově lže, vymyšlení svazku Státní bezpečnosti (StB) není pravděpodobné, protože v systému existovaly různé mechanismy kontroly, domnívá se badatel Radek Schovánek, který se dvacet let problematikou svazků zabývá. Kuľha žijící na Slovensku týdeníku Euro řekl, že spis, který má dokládat Babišovu spolupráci s StB, je zfalšovaný. Svazek zveřejnil slovenský Ústav paměti národa.
25.11.2013 17:47 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (14859 článků)

Babišův další problém: Lídrem v Harrachově je bývalý příslušník komunistické vojenské kontrarozvědky

 
EXKLUZIVNĚ Je to zhruba tři měsíce, co šéf hnutí ANO Andrej Babiš vyhrál v Bratislavě soud o neoprávněnou registraci vědomého spolupracovníka komunistické Státní bezpečnosti. A stín minulosti opět obstupuje jeho hnutí. V Harrachově totiž za Babišovo hnutí jako lídr kandiduje bývalý příslušník předlistopadové vojenské kontrarozvědky Jaroslav Čech.
17.09.2014 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (14859 článků)

Důkaz. Babišův místostarosta zatajil skutečnou pravdu o své činnosti u vojenské kontrarozvědky

 
EXKLUZIVNĚ Jaroslav Čech se v komunikaci s ParlamentnímiListy.cz před podzimními komunálními volbami označil za téměř bezvýznamného příslušníka komunistické armády – respektive její Vojenské kontrarozvědky. Po volbách se Čech stal místostarostou krkonošského letoviska Harrachov.
23.12.2014 04:41 |

podobné články

Evropa znovu čelí hrozbě teroru, varuje šéf britské kontrarozvědky po útoku v Paříži

 
Mírumilovné země musejí změnit svůj přístup k terorismu a před nenávistí nesmějí zavírat oči. Na Twitteru to v noci na pondělí napsal americký prezident Donald Trump, který tak reagoval na sobotní útok v Paříži, který francouzské úřady vyšetřují jako možný teroristický čin. Francouz čečenského původu nožem zabil jednoho člověka a čtyři další pobodal, policie ho zastřelila. Podle britské bezpečnostní služby Evropa čelí neutuchající teroristické hrozbě, uvedl v pondělí šéf britské kontrarozvědky MI5 Andrew Parker.
14.05.2018 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4374 článků)

Štvanice na migranty? Nejsou důkazy a video je asi podvrh, míní šéf německé kontrarozvědky

 
Šéf německé kontrarozvědky Hans-Georg Maassen nemá důkazy o tom, že se v Chemnitzu odehrály štvanice proti přistěhovalcům. Řekl to deníku Bild. Zpochybnil také video, které má jeden z takových útoků ukazovat. Nemusí podle něj být pravé. Politici nyní požadují, aby Maassen svá slova vysvětlil a doložil. Magazín Der Spiegel mezitím napsal, že nejvyšší státní zastupitelství v Sasku kvůli dění v Chemnitzu vede už 120 vyšetřování.
07.09.2018 12:15 |

podobné články

Šéf německé kontrarozvědky otočil, video z honu na migranty v Chemnitzu nezpochybňuje

 
Šéf německé kontrarozvědky Hans-Georg Maassen už podle webu Spiegel Online nezpochybňuje, že video ukazující útok na přistěhovalce v Chemnitzu je pravé. Ještě v pátek přitom tvrdil, že mohlo jít o cíleně šířenou nepravdivou informaci, čímž vzbudil na německé politické scéně bouři. Jejím výsledkem je volání po jeho konci v čele Spolkového úřadu na ochranu ústavy (BfV). Maassen ale kritizuje média, že snímek příliš rychle zveřejnila, aniž někdo mohl jeho pravost ověřit.
10.09.2018 21:40 |

podobné články

Video odhalující útok na přistěhovalce v Chemnitz? Je pravé, otočil po kritice šéf německé kontrarozvědky

 
Ještě před pár dny video pořízené při nepokojích ve východoněmeckém Chemnitzu (Saské Kamenici), které údajně ukazuje jeden z útoků pravicových radikálů na přistěhovalce, k nimž v tomto východoněmeckém městě došlo, šéf německé kontrarozvědky Hans-Georg Maassen zpochybňoval. Nyní ale obrací a uznává, že je pravé. Původním prohlášením, že mohlo jít o cíleně šířenou nepravdivou informaci, vzbudil mezi tamními politiky vlnu kritiky. Například opozice i vládní sociální demokraté (SPD) hovoří o tom, že by měl ve funkci skončit. Informaci přinesla Česká televize.
10.09.2018 22:50 |

podobné články