Článek

Kateřina Marie Tichá bude zpívat s kapelou zesnulého Davida Stypky

 
Písničkářka Kateřina Marie Tichá vydala loni na podzim debutové album Sami a v sobotu za ně získala při předávání Cen Anděl titul Objev roku. Současně oznámila začátek spolupráce s frýdecko-místeckou kapelou Bandjeez, která provázela letos v lednu předčasně zesnulého Davida Stypku a aktuálně dokončila práci na jeho posledním albu Dýchej.
31.05.2021 07:30 |

podobné články

Osobnosti: David Stypka (24 článků)
Podobné články

Jan Campbell: Tichá rizika

 
Podobně jako lidé, jejichž cit má obrovskou hloubku, ztěžující jim porozumět, protože své city otevřeně nevyjadřují, existují rizika, jež jsou pro mnohé z nás nepřístupná, nenápadná, nebo nepochopitelná. Podobně jako u lidí jsou motivy jednání očím ostatních skryty, protože touha po dominanci a ovládnutí objektu to vyžadují, tichá rizika povýšená ze subjektu taktiky na úroveň operační, nebo dokonce strategickou, skrývají těžko představitelné následky. Pozdě bycha honit, nebo, tichá voda břehy bere, platí i dnes. Jestliže extrovertu zůstávají tichá rizika často skryta, introverta zraňují, a zatahují ho do nitra objektu. V obou případech platí, že tiché riziko jednomu dává, druhému bere. Proto nelze podceňovat tichá rizika.
02.02.2017 16:20 |

podobné články

Zpěvačka Kateřina Marie Tichá: V písničkách nesnáším vatu

 
Kateřina Marie Tichá vydala v roce 2015 minialbum Otazníky. Odehrála několik koncertů s kapelou, nicméně na pódiích byla nejvíce vidět jako host skupiny Jelen. Před čtyřmi lety začaly vznikat písně, v nichž se její hudební tvář měnila. V pátek 2. října vyšly na albu Sami. Mají širší stylový záběr vycházející z ryzího písničkářství, velmi dobré texty a jistý přednes.
05.10.2020 07:05 |

podobné články

Kateřina Marie Tichá: Na dva roky s Jelenem nikdy nezapomenu

 
Písničkářka Kateřina Marie Tichá na sebe upozornila před třemi lety skladbou Vzpomínej. O rok později natočila se skupinou Jelen píseň Tančíme spolu a i za ni získala v anketě Český slavík nominaci v kategorii Objev roku. Před pár dny vydala minialbum Otazníky.
06.12.2015 15:40 |

podobné články

GLOSA: Kateřina Marie Tichá a Tereza Balonová, talentované dívky z jedné stáje

 
Osud to chtěl, a tak se setkaly. Kateřina Marie Tichá brázdí česká pódia šest let jako stálý host skupiny Jelen, Tereza Balonová se k té kapele loni přidala také, jako její písničkářská předskokanka na turné. Dívky si na společně strávených štacích padly do noty, povzbudily se v tvorbě a ve čtvrtek večer se v pražském klubu Varšava představily na dvojkoncertu.
06.12.2019 09:25 |

podobné články

Kateřina Marie Tichá má k singlu Sami emotivní videoklip

 
Zpěvačka a skladatelka Kateřina Marie Tichá se do povědomí posluchačů a diváků zapsala jako stálý host kapely Jelen. V roce 2013 vydala písničku Tančíme spolu, ve stejném roce natočila s Lipem singl Do města přišla zima. Nyní představuje svou píseň Sami i s videoklipem. Avizuje tak své debutové album, jež vyjde začátkem října.
07.08.2020 09:30 |

podobné články

Píseň Zničená zem o vztahové válce ztvárnila Kateřina Marie Tichá s hercem Igorem Orozovičem

 
Videoklip ke skladbě Zničená zem je druhým vizuálním počinem z debutové desky Sami, kterou zpěvačka a skladatelka Kateřina Marie Tichá vydává. Ke spolupráci na videoklipu pozvala člena souboru Národního divadla Igora Orozoviče. Na Novinkách.cz má klip premiéru.
01.10.2020 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Igor Orozovič (33 článků)

Nová alba: Bon Jovi, Kateřina Marie Tichá, Dasha i Corey Taylor

 
Je zřejmé, že se blíží vánoční období. Na trh s novými alby se totiž dostávají dílka výrazných umělců. Američtí Bon Jovi se pustili do stavu světa a politiky, Kateřina Marie Tichá do poctivého písničkářství s výraznými texty, Dasha i do coververzí písní, které miluje, Corey Taylor do hard rocku a třeba Roger Waters připomněl své turné.
07.10.2020 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Roger Waters (50 článků) , Corey Taylor (3 články) , Corey Taylor (1 článek) , Roger Waters (4 články)

Posmrtný duet se Stypkou (†41)

 
Světlo světa v těchto dnech spatřil posmrtný duet v lednu zesnulého zpěváka Davida Stypky (†41, na snímku).
09.03.2021 12:05 |

podobné články

Osobnosti: David Stypka (24 článků) , David David (840 článků)

Nazpíval duet s Ewou Farnou a má Anděla: Fanynky jsou ale z Davida Stypky zklamané! Proč?

 
Máme za sebou další předávání hudebních cen Anděl 2017. Ty se udělovaly 20. března 2018 v pražském Foru Karlín. Talentovaný zpěvák David Stypka (38) proměnil jednu ze svých tří nominací. Získal cenu Anděl za Interpreta roku. Přesto se na sociálních sítích objevily komentáře zklamaných fanynek. Čím to je?
21.03.2018 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Ewa Farna (1286 článků) , David Stypka (24 článků)

RECENZE: David Stypka nemusí hledat kompromisy

 
Koncerty Davida Stypky a jeho kapely Bandjeez jsou zážitkem vždy. Aktuální turné však láká pozornost nejen pro hudbu samotnou. Frýdeckomístecký písničkář totiž koncem října oznámil, že od léta bojuje s rakovinou slinivky. Na jeho pondělním výkonu v brněnské Flédě to nebylo znát. Nebo ano, ale jen v dobrém.
03.12.2019 10:00 |

podobné články

Osobnosti: David Stypka (24 článků)

Bára (†19) se předávkovala na maturiťáku: Spolužáci za ni drželi minutu ticha

 
„Drželi jsme minut ticha za Barču, to je celé. Ředitel školy nám taky řekl, že tvrdě zakročí, kdyby někdy v budoucnu jakýkoliv žák přinesl do školy jakékoliv drogy,“ prozradila jedna ze spolužaček, která spolu s dalšími přišla uctít minutou ticha památku předávkované spolužačky (†19). Policie už čtyři dealery, kteří donesli smrtící extázi na ples, poslala do vazby.
25.03.2013 15:15 |

podobné články

Tichá dohoda po 18 letech zveřejnila nové nahrávky a chystá album

 
Skupina Tichá dohoda po 18 letech na nahrávce Achtung 30! vydané u příležitosti 30 let od vzniku kapely prezentuje tři nové písně. Poslední album Válcovna vkusu s.r.o kapela vydala v roce 1997. Autorem písní je kytarista a zpěvák Dan Šustr. Tichá dohoda v 90. letech patřila k nejuznávanějším souborům tuzemské klubové scény.
21.02.2016 15:50 |

podobné články

Hráči Saúdské Arábie odmítli držet minutu ticha za oběti masakru v Londýně! Takový smutek nepatří do naší kultury, vzkázali světu

 
Hráči Saúdské Arábie čelí obrovské vlně nevole. Odmítli totiž držet minutu ticha za oběti londýnského masakru. Minuta ticha prý nepatří do kultury muslimů, vzkázali fotbalisté.
08.06.2017 18:15 |

podobné články

Lidé z Bohumína přišli uctít památku 12 uhořelých obětí: Minuta ticha, slzy a dojemná slova

 
V úterý ve večerních hodinách se sešlo v Bohumíně u panelového domu, ve kterém došlo v sobotu k tragédii, několik stovek lidí, aby uctilo památku dvanácti obětí žhářského útoku. Dodnes nikdo nemůže pochopit, jak se jistý Zdeněk K. mohl dopustit tak hrůzného činu. Lidé kousek od vyhořelého panelového domu udělali pietní místo, kam nosí plyšáky a zapalují svíčky. Tichá vzpomínka na všechny zemřelé začala krátce před půl osmou večer minutou ticha.
11.08.2020 21:16 |

podobné články

Minuta ticha za oběti: Smutek se střádá a je třeba se s ním nějak vyrovnat, říká Petr Pospíchal

 
V pondělí 22. března uplyne rok od úmrtí první oběti koronaviru v České republice. K této příležitosti se také připravuje velká připomínka všech dosavadních obětí pandemie určená zdaleka nejen těm, kterých se koronavirus dotkl například ztrátou blízkého člověka. Iniciativa Minuta ticha vyzývá veřejnost, aby v den výročí první oběti pandemie u nás držela minutu ticha. O akci se pro Extra.cz rozhovořil jeden z iniciátorů Petr Pospíchal (60).
16.03.2021 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pospíchal (9 článků)

Objevem roku Českého slavíka mohou být Lenny, Mišík nebo Tichá

 
Objevem roku v anketě Český slavík, jejíž výsledky budou oznámeny v sobotu v pražské Státní opeře, mohou být zpěvačka Lenny, Adam Mišík nebo Kateřina Marie Tichá. V kategorii Slavíci bez hranic, zahrnující nejpopulárnější slovenské interprety v ČR, jsou v první trojici podle abecedy Elán, No Name a Miro Žbirka, informovali zástupci pořádající agentury Musica Bohemica.
21.11.2013 11:32 |

podobné články

Osobnosti: Adam Mišík (254 článků)

Lenny, Mišík nebo Tichá? Kdo se stane letošním objevem?

 
Objevem roku v anketě Český slavík, jejíž výsledky budou oznámeny v sobotu v pražské Státní opeře, může být zpěvačka Lenny, Adam Mišík nebo Kateřina Marie Tichá. V kategorii Slavíci bez hranic zahrnující nejpopulárnější slovenské interprety v ČR jsou v první trojici podle abecedy Elán, No Name a Miro Žbirka. 
21.11.2013 14:17 |

podobné články

Osobnosti: Adam Mišík (254 článků)

Objev roku z Andělů: Písničky píšu srdcem, ale patosu se snažím vyhnout, říká Tichá

 
"Hodně myslím na to, abych se patosu vyhnula. Proto jsem hodně písniček z desky vzala a vyhodila je do koše," říká zpěvačka Kateřina Marie Tichá.
02.06.2021 22:35 |

podobné články

VIDEO Skupina Tichá dohoda představila písničku "Zakázaný slova". Hrozí cenzura jako v osmdesátých letech, varuje její autor

 
Popovou hudební scénu rozdělují názory na migraci, prezidenta Miloše Zemana a kapelu Ortel, které kritici vyčítají texty namířené proti menšinám. Rozdílné názory hudebníků se pravděpodobně opět projeví v kampaních před nadcházejícími parlamentními a prezidentskými volbami. Dan Šustr s kapelou Tichá dohoda na vyhrocenou diskusi minulý týden reagoval singlem Zakázaný slova.
05.03.2017 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25597 článků)