Článek

Kateřina (27) doma mluví v mužském rodě, manžel už se nediví! Jak se žije nebinárním lidem?

 
Označuje se jako K., v občance má ale napsáno Kateřina (27). Ve skutečnosti se necítí být ani mužem, ani ženou, nerozumí ani tomu, proč musí v přihlášce do knihovny uvádět pohlaví. Je básník, žije ve spokojeném manželství a její profesí je učitelství. A  do práce si klidně oholí hlavu a stáhne prsa. „Svůj život žiju opravdu já, dospělý a úžasný nebinární člověk,“ říká.
07.04.2020 05:50 |

podobné články

Podobné články

Veselovského poučila nebinární osoba z pražského intelektuálního kroužku. Jmenuje se Eva, ale oslovujte ji v mužském rodě

 
Nebinární osoba Eva Švagr byl hostem DVTV. Sám se oslovuje v mužském rodě. „Já chápu, že většina lidí mě uvidí a řekne si žena a samozřejmě v nějakých interakcích, když si jdu nakoupit a takhle, tak chápu, že lidi mě budou brát jako ženu…“ pověděl. „Nějakým způsobem o tom začít otevírat tu debatu, jelikož asi si všímáte, že málo lidí o tom co ví a nějakým způsobem ustanovovat i ten jazyk, jak o tom mluvit,“ představil plány organizace TakyTrans.
07.11.2020 05:00 |

podobné články

Teplice posílil lotyšský reprezentant Rode a Nigerijec Chukwuma

 
Fotbalisty Teplic posílili lotyšský reprezentační obránce Renars Rode a nigerijský útočník Chukwudi Chukwuma. Třetí tým prvoligové tabulky informoval o podpisu smluv na klubovém webu. 
09.12.2013 17:55 |

podobné články

Ta covid? Používáte špatný rod, nelíbí se francouzské akademii

 
Francouzské akademii, která je přísnou strážkyní čistoty jazyka, se nelíbí, že většina lidí ve Francii mluví o nové nemoci covid-19 v mužském rodě. Doporučila, aby mluvčí používali místo „le covid-19” podobu s ženským rodem, tedy „la covid-19”, informovala agentura AFP.
14.05.2020 20:55 |

podobné články

Martina Pártlová (41) omylem odtajnila pohlaví miminka! Fotka z ultrazvuku mluví za vše

 
Pohlaví miminka chtěla co nejdéle udržet v tajnosti, ale poslední fotka z ultrazvuku naznačila přece jen něco víc. Zpěvačka Martina Pártlová (41) totiž o miminku promluvila v mužském rodě!
18.02.2021 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Martina Pártlová (309 článků)

Cher nechápe, jak se z její dcery mohl stát muž!

 
Americká zpěvačka a herečka Cher naprosto chápala důvody, které její dceru Chastity vedly ke změně pohlaví, ale stále se jí nedaří mluvit o Chazu Bonovi v mužském rodě. Přiznala to v rozhovoru, který vyjde v prosincovém čísle časopisu Vanity Fair.
03.11.2010 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Cher (149 článků)

Trapná ostuda a chaos. Časopis přináší nová odhalení o ministryni Hanákové

 
Kdykoliv úředník z Ministerstva kultury přijde na vedení úřadu s nějakým zásadnějším dokumentem, dostane se mu instrukce, že s tím musí přímo za „ministrem“. Nejedná se však o faux pas, které by ministryni Alenu Hanákovou označovalo v mužském rodě. Dobrozdání k materiálu totiž nemá dát ona, nýbrž vlivný poslanec Stanislav Polčák. Ten prý ve spolupráci s náměstkem Martinem Sankotem úřad reálně řídí. Jenže v poslední době se celá konstrukce hroutí a úřad je prý v rozkladu.
02.04.2013 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Alena Hanáková (319 článků) , Stanislav Polčák (269 článků)

Na desce s názvem Blíž k pravdě vypadá Cher jako blond třicátnice

 
Zpěvačce Cher táhne na sedmdesát. Na obalu své nové desky tak ale rozhodně nevypadá. K názvu Closer to the Truth je její retušovaný snímek v prádle, na němž by slavnou divu nikdo nepoznal, úsměvný. Možná je to ale záměr. Celá deska bude o současných ženách. Další články k tématu: GLOSA: Od Cher po Lady Gaga. Nový ženský pop žádný zázrak nepřinesl Cher je stálice hudebního nebe, kterou proslavilo kontroverzní chování Cher vyvedla do společnosti matku, vypadá lépe než zpěvačka Přeoperovaná dcera Cher je už pořádný chlap, dokonce zarůstá Christina Aguilera chtěla Cher ve Varieté za každou cenu: Klidně bych vypila vodu z její vany Zapomínám svou dceru oslovovat v mužském rodě, přiznala Cher
02.09.2013 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Christina Aguilera (331 článků) , Cher (149 článků) , Lady Gaga (1450 článků)

Holka, nebo kluk? Jsem nebinární člověk, říká Teri (22) Proč je problém i návštěva toalet?

 
Student Teri (22) se necítí ani jako muž ani jako žena. Stresující jsou pro něho běžné situace, jako představování se nebo obyčejná návštěva veřejné toalety. A když začínáme rozhovor, rovnou říká, že abychom předešli zmatkům, mohu ho/ji oslovovat v ženském i mužském rodě. Teri je totiž nebinární člověk.
26.03.2020 05:50 |

podobné články

Slavný herec v prosinci oznámil, že je transgender. Nyní zveřejnil první foto po odstranění prsou

 
V prosinci Elliot Page oznámil, že je transgender, do té doby jej fanoušci a svět znali jako herečku Ellen Page. Zároveň požádal, aby se o něm mluvilo v mužském nebo středním rodě. „Jsem šťastný, že tohle můžu napsat. Že jsem tady. Že jsem dorazil do tohoto místa v životě,“ napsal ve svém prohlášení.
25.05.2021 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Ellen Page (24 článků) , Page Page (42 článků)

Přizpůsobit český jazyk nebinárním lidem, žádá aktivista. Musí mluvit jako muž, přitom se tak necítí

 
Mužský, ženský a střední rod. Většině Čechů k vyjadřování stačí. Ale problém nastává u těch, kdo si neříkají ani muž, ani žena. Jak popisuje student Ade na stránkách PraguePride, pak nastává čas pro tzv. nebinární češtinu. "Byl bych rád, kdyby se v češtině podařilo vytvořit rodově neutrální standard," říká. Ale nechce prý většinu do ničeho nutit.
30.07.2020 11:25 |

podobné články

9 případů, kdy si chlap užije jinde, ale rozhodně to není nevěra! Tohle se v mužském světě prostě nepočítá

 
Je to tak a nikdo s tím nic neudělá. Muž je lovec, dobyvatel a oplodňovatel. Je geneticky naprogramovaný tak, aby uspokojil co nejvíce žen. A tak to dělá. Co když ale doma už nějakou partnerku má? Tak si musí najít omluvu pro své nevěrné chování! Co je to vlastně ta nevěra? A co nevěra v mužském světě určitě není? Dámy, v mužských očích se toho hodně nepočítá.
23.08.2017 22:00 |

podobné články

Kateřina Jacques ukázala dceru Noemi. Podívejte, jak vyrostla

 
Dvaačtyřicetiletá Kateřina Jacques žije v úzkém spojení s přírodou. Vede k tomu i svou třetí a nejmladší dceru Noemi, kterou má s bývalým šéfem Strany zelených Martinem Bursíkem. Jacques zase projevila dětskou duši, když v cíli maratonu metala hvězdy. Další články k tématu: Kateřina Jacques: Nagyová se chovala strašně a lidé se jí báli Kateřina Jacques: Martin je odjinud, vědec se skautskou průpravou Bursík kvůli rekonvalescenci nesmí ani myslet, říká Jacques Paroubek propadl o Vánocích cvičení, Jacques je věrná tradicím Používáme jednorázové pleny, přiznala hřích Kateřina Jacques Drsná maminka Kateřina Jacques tráví šestinedělí v práci
17.10.2013 01:25 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Jacques (128 článků) , Martin Bursík (320 článků)

7 věcí o mužském orgasmu, které byste měli vědět, a přesto vám unikají!

 
O tom ženském jste četli stovky článků. Jenže jak to vlastně je u opačného pohlaví? Těchto 7 informací o mužském vyvrcholení vás rozhodně překvapí!
19.06.2015 13:52 |

podobné články

Jak se projevuje úbytek testosteronu na mužském těle

 
Únava a vyčerpaní, úbytek svalové hmoty či nabírání na váze jsou hlavními projevy klesající hladiny testosteronu v mužském těle. Vědecké studie prokazují, že u mužů nad 30 let dochází k přirozenému úbytku testosteronu, a to každým rokem zhruba o 1 %. Pokles hladiny testosteronu také ovlivňuje psychickou kondici a duševní rozpoložení muže. Hladina testosteronu může navíc dočasně klesat i díky vnějším faktorům dnešní uspěchané doby. Nedostatek spánku, málo pohybu, všude přítomný stres a nevyvážený jídelníček žádnému muži na lepším pocitu nepřidá.
13.04.2016 07:00 |

podobné články

Senát odmítl dát Češkám právo užívat příjmení v mužském tvaru

 
Češky nezískají zákonem právo oficiálně používat příjmení v mužském tvaru. Tuto možnost budou mít nadále jen cizinky či Češky, které se provdají za cizince nebo žijí trvale v zahraničí. Změnu měla přinést novela senátorů ODS, Senát ji ve čtvrtek ale nejtěsnější většinou hlasů 26 z 51 přítomných členů horní komory zamítl.
31.01.2013 21:10 |

podobné články

Necítím se být mužem, ani ženou. Jsem nebinární, říká Demi Lovato

 
Americká zpěvačka Demi Lovato (28) oznámila, že není mužem, ani ženou. Prohlásila se nebinárním jedincem. Koncem března se rozešla se snoubencem, hercem Maxem Ehrichem. Prohlásila, že má příliš homosexuální sklony na to, aby se vdala za muže a žila s ním celý život.
17.08.2012 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Synek (141 článků)

Mynář se nediví strachu Němcové. Tato vláda je prý pro pravici opravdu nebezpečná

 
Prezidentův kancléř Vratislav Mynář se podle svých slov nediví předsedkyni Poslanecké sněmovny Miroslavě Němcové. Ta Rusnokovu vládu označila za toxickou a nebezpečnou. Nebezpečná podle Rusnoka opravdu je, ale pro koalici Němcové.
10.07.2013 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1627 článků) , Vratislav Mynář (1227 článků)

Klausův projekt nebyl úspěšný, politici se jeho odchodu nediví

 
Podle politiků z ostatních stran nebyl projekt Trikolóra Václava Klause mladšího úspěšný a jeho odchodu z politiky se nediví. Ten totiž v úterý oznámil, že nemá energii a stranu do Sněmovních voleb v roce 2021 nepovede. Poslanci také doufají, že jeho odchod nebude znamenat politický restart jeho otce, exprezidenta Václava Klause.
23.03.2021 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10454 článků)

Největší touha malého chlapce (6): Chodit na holčičí záchody!

 
Narodil se jako kluk, ale odjakživa se cítí být dívkou. Obléká se do holčičích šatů, hraje si s panenkami, mluví o sobě v ženském rodě. Coy Mathis (6) z Colorada je zkrátka typickým transsexuálem. A to s sebou přináší řadu problémů.
23.05.2013 06:10 |

podobné články