Článek

Kasík vyhrál soudní spor, jeho odvolání z ČRo bylo neplatné

 
AKTUALIZOVÁNO. Bývalý generální ředitel Českého rozhlasu (ČRo) Václav Kasík dnes vyhrál u Obvodního soudu pro Prahu 2 soudní spor týkající se ukončení jeho pracovního poměru v Českém rozhlase. "Soud rozhodl, že výpověď je neplatná," sdělil Kasík. Rada ČRo Kasíka kvůli údajným chybám odvolala v roce 2009.
22.09.2011 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Český (467 článků)
Podobné články

Kasík zvažuje soudní bitvu proti svému odvolání

 
Ve středu funkce zbavený generální ředitel Českého rozhlasu (ČRo) Václav Kasík se chce bránit proti svému odvolání Radou ČRo. Hodlá zadat právní analýzu svého odvolání a požaduje ekonomický audit Českého rozhlasu.
23.07.2009 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Český (467 článků)

Ředitel Českého rozhlasu Kasík prý má skončit

 
Generální ředitel Českého rozhlasu (ČRo) Václav Kasík má prý skončit ve funkci. Jeho nástupcem se má údajně stát dosavadní ředitel ČRo 6 Peter Duhan. Informoval o tom v úterý server Aktuálně s odvoláním na své zdroje obeznámené s poměry v ČRo.
02.06.2009 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Český (467 článků)

Kasík neuspěl s žalobou proti svému odvolání

 
Pražský městský soud zamítl ve čtvrtek žalobu bývalého ředitele Českého rozhlasu (ČRo) Václava Kasíka, který se domáhal zrušení rozhodnutí Rady ČRo o svém odvolání. Podle Kasíka bylo rozhodnutí z července loňského roku neplatné a nezákonné.
15.04.2010 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Český (467 článků)

Ředitel ČRo Kasík byl radními odvolán

 
Václav Kasík končí ve funkci ředitele veřejnoprávního Českého rozhlasu. Ve středu jej kvůli jeho údajným pochybením odvolala Rada ČRo na svém mimořádném zasedání.
22.07.2009 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Český (467 článků)

Magistrátní PR sekci povede bývalý ředitel Českého rozhlasu Kasík

 
Odbor styku s médii a veřejností povede na pražském magistrátu někdejší ředitel Českého rozhlasu Václav Kasík. Postu se ujme po dosavadním řediteli Aleši Koutném, který úřad opustil. O změně informoval mluvčí magistrátu Jiří Wolf. Kasík však bude v čele odboru možná pouze dočasně.
04.03.2010 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Český (467 článků)

Z Českého rozhlasu možná odvolají ředitele Kasíka

 
Generální ředitel Českého rozhlasu (ČRo) Václav Kasík (61 let) bude možná příští středu odvolán. Rada ČRo neměla příští týden ve středu 22. července zasedat, ale zasedat bude. Právu to potvrdil místopředseda Rady Ladislav Jíša. Nečekané zasedání uprostřed dovolených naznačuje projednání důležité věci. A tou by odvolání Kasíka mohlo být.
17.07.2009 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Český (467 článků)

Budějovický Budvar vyhrál soudní spor o značku BUDWEISER v Portugalsku

 
Budějovický Budvar vyhrál důležitý soudní spor o značku BUDWEISER v Portugalsku. Soud rozhodoval o odvolání společnosti Anheuser-Busch InBev (dále jen ABI) proti zamítnutí známky s prvkem BUDWEISER, zakázal této společnosti prodej piva s označením BUDWEISER nebo podobným a zamítl návrh společnosti ABI na zrušení ochranných známek, které patří Budějovickému Budvaru.
31.10.2016 14:35 |

podobné články

Český rozhlas plánuje, kolik a jakých stanic potřebuje

 
Dvě nové koncepce vysílání celoplošných stanic Českého rozhlasu (ČRo) vzešly z programové konference ČRo, která se konala v Poděbradech. O jejich osudu rozhodne budoucí vedení ČRo, tedy až bude jmenován jeho nový generální ředitel. Dosavadní prozatímní ředitel ČRO Peter Duhan k tomu nemá mandát.
08.04.2010 08:00 |

podobné články

Odmítaný Kasík rezignoval na šéfa České filharmonie

 
Šéf České filharmonie Václav Kasík v úterý rezignoval. Ministr kultury Jiří Besser jeho rezignaci přijal, informoval ministrův tajmeník Stanislav Brunclík. Filharmonici proti Kasíkovi otevřeně vystupovali.
31.08.2010 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Brunclík (24 článků) , Jiří Besser (318 článků)

Ředitel filharmonie Kasík rezignoval

 
Šéf České filharmonie Václav Kasík rezignoval, ministr kultury Jiří Besser jeho rezignaci přijal, sdělil Besserův tajemník Brunclík.
31.08.2010 11:36 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Besser (318 článků)

Janeček, Kasík a spol. na EXPO v Šanghaji

 
Český pavilon na výstavě EXPO 2010 v čínské Šanghaji návštěvníky spíše děsí, než těší. Přesvědčili se o tom i reportéři Blesku, kteří se byli v Šanghaji podívat. V těchto dnech kontroluje český pavilon poradní sbor generálního komisaře. Jeho členem je třeba šéf ČT Jiří Janeček neboexšéf rozhlasu Václav Kasík.
04.09.2010 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Český (467 článků)

Libor Kasík: Nový cirkus je stále ještě cenově dostupný

 
V podkrkonošském Trutnově se letos již potřetí uskuteční festival nového cirkusu. Konat se bude v multifunkčním divadle Uffo, také v šapitó před ním i v ulicích města. Představí se na něm pět zahraničních a osm českých souborů. Festival nazvaný CirkUFF odstartuje v pátek 31. května a potrvá do neděle 2. června. Jeho ředitel Libor Kasík slibuje zajímavou podívanou.
14.05.2013 16:00 |

podobné články

Nezničitelný tajemník: Soud potvrdil, že jeho odvolání je neplatné

 
Hodně rušno je teď na českobudějovickém magistrátu. Krajský soud totiž potvrdil, že loňské odvolání kontroverzního tajemníka Zdeňka Řežábka je neplatné. Soud tak uznal prvoinstanční rozhodnutí okresního soudu.
10.05.2011 13:00 |

podobné články

Rada ČRo vyhlásila výběrové řízení na generálního ředitele

 
Výběrové řízení na nového generálního ředitele Českého rozhlasu (ČRo) vyhlásila Rada ČRo. Uzávěrka pro podávání přihlášek je vypsána na 31. srpna. O dva dny později radní otevřou obálky se jmény, životopisy a písemnými úvahami kandidátů o aktuální situaci a budoucnosti ČRo. První kolo hodnocení bude neveřejné a bez účasti kandidátů 23. září.
12.08.2009 16:45 |

podobné články

ČRo chystá od roku 2014 novou stanici pro mladé

 
Český rozhlas (ČRo) plánuje od roku 2014 spustit novou stanici pro mladé. Její projekt by měl být předložen radě ČRo do konce února příštího roku. Novinářům to řekl náměstek generálního ředitele pro program a vysílání ČRo Jan Menger.
27.04.2012 13:35 |

podobné články

Zaplaťte, napíše Český rozhlas osmdesáti tisícům domácností. Najde si je podle spotřeby energie

 
Český rozhlas (ČRo) osloví přes 80.000 domácností, aby mu zaplatily rozhlasové poplatky. Na zasedání Rady ČRo to sdělila ředitelka odboru rozhlasových poplatků Dana Francová. Rozhlas se zaměří na lidi, kteří platí poplatky České televizi, ale rozhlasu ne. Neplatiče ČRo vytipoval z databáze odběratelů elektrické energie, kteří jsou zároveň evidováni v databázi poplatníků České televize (ČT). Databáze ČRo a ČT lze ze zákona sdílet.
30.07.2014 20:00 |

podobné články

V kauze "prodeje" zámku ČRo prý figuruje i exministr Balvín

 
Mezi obviněnými v kauze prodeje zámku Českého rozhlasu v Přerově nad Labem jsou bývalý náměstek ČRo Michal Koliandr a někdejší ministr kultury Jiří Balvín. Na poslaneckém volebním výboru to dnes řekl předseda Rady ČRo Michal Stehlík s odvoláním na informace policie. Třetího obviněného nejmenoval. Český rozhlas o prodeji zámku zatím nerozhodl, proto rada podle Stehlíka neshledala nic, co by ovlivnilo hospodaření ČRo. Koliandr ani Balvín údajné obvinění nechtějí komentovat. Také pražská policie to odmítla, protože věc je zatím v přípravném řízení.
11.11.2015 16:46 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Balvín (114 článků)

Ředitel filharmonie Kasík není kompetentní vést sbor, tvrdili protestující

 
Nový ředitel České filharmonie (ČF) Václav Kasík není kompetentní vést sbor, protože na to nemá potřebné vzdělání, nemá kontakty a neovládá cizí jazyky.
01.06.2010 15:05 |

podobné články

Ředitel ČF Kasík: Neodehraný koncert je gól do vlastní branky

 
Václav Kasík, bývalý ředitel Českého rozhlasu (1999–2009), byl v květnu jmenován ministrem kultury Václavem Riedlbauchem generálním ředitelem České filharmonie po odvolaném Vladimíru Darjaninovi. Nebyl jmenován na přechodnou dobu, ale na dobu neurčitou a bez vyhlášení konkurzu. Proti tomu orchestr protestuje happeningy na schodech pražského Rudolfina a vyzývá Kasíka k odchodu.
22.06.2010 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Riedlbauch (33 článků) , Václav Český (467 článků)