Článek

Karolína Peake: Rusnoka nepodpoříme! Řítí se její LIDEM do záhuby?

 
Bývalá vicepremiérka Karolína Peake dnes vyrazila jednat s novým premiérem Jiřím Rusnokem o podpoře úřednické vlády. A zopakovala mu své stanovisko - preferuje návrat pravice k moci. Jenže pokud se ODS, TOP 09 a LIDEM k vládě nedostanou, může to znamenat velké problémy pro nejmenší z těchto stran LIDEM. Mnohé tomu nasvědčuje.
23.07.2013 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1613 článků) , Jiří Rusnok (1852 článků)
Podobné články

Peake rezignovala na předsednictví LIDEM. Strana chce sněm

 
Předsedkyně LIDEM Karolína Peake dnes ráno složila funkci a dala ji k dispozici republikové radě. Uvedla to ve svém prohlášení. Odůvodnila to tím, že se její politické názory v zásadních věcech rozcházejí s názory poslanců za LIDEM. Peake při středečním hlasování o důvěře vládě Jiřího Rusnoka opustila sál, zatímco její spolustraníci hlasovali proti vládě. Čtveřice jejích stranických kolegů ze Sněmovny dnes uvedla, že oni dohody dodrželi, Peake prý postupovala opačně. Předsednictvo LIDEM vyzve ke svolání mimořádného sněmu, který by rozhodl o osudu strany.
08.08.2013 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Úlehla (105 článků) , Karolína Peake (1613 článků) , Jiří Rusnok (1852 článků)

Lily Allen se řítí do záhuby, bojí se rodina a přátelé

 
Se zpěvačkou Lily Allen se život zrovna nemazlil. Dvakrát potratila, v druhém případě sedmiměsíční plod, a málem u toho zemřela na sepsi. Po letech od této kruté zkušenosti se jí však podařilo přivést na svět dvě zdravé děti – dnes tříletou Ethel a dvouletou Marnie. Přesto ji život netěší. Začala hodně pít a noci tráví na večírcích. Rodina a přátelé se bojí, že se řítí do záhuby.
16.07.2015 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Lily Allen (189 článků)

Rodina bije na poplach: Lily Allen se řítí do záhuby!

 
Zpěvačka Lily Allen dvakrát potratila, v druhém případě sedmiměsíční plod a málem u toho zemřela na sepsi. Po letech od této kruté zkušenosti se jí podařilo přivést na svět dvě zdravé děti – tříletou Ethel a dvouletou Marnie. Přesto jí život netěší. Začala teď hodně pít a noci tráví na večírcích. Rodina a přátelé se bojí, že se řítí do záhuby.
16.07.2015 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Lily Allen (189 článků)

Peake vytahuje eso z rukávu. Sehnala dostatek poslanců

 
AKTUALIZOVÁNO. Vicepremiérka Karolína Peake tvrdí, že kromě osmi poslanců, kteří plánují vznik nového provládního poslaneckého klubu, jsou nejméně další dva připraveni nynější kabinet podpořit. Tím je podle Peake zajištěna pro kabinet "bezpečná podpora". Jedním z dvojice je podle prohlášení, které Peake poslala médiím, poslanec VV Milan Šťovíček. Server Aktuálně.cz uvedl, že k podpoře vlády je odhodlán i jeho kolega Miroslav Petráň. Ani jeden z nich ale nemá v úmyslu stát se členem poslaneckého klubu, který se Peake snaží založit. ČSSD ale tvrdí, že Peake by už dávno neměla být poslankyní.
23.04.2012 12:01 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9277 článků) , Karolína Peake (1613 článků) , Miroslav Petráň (17 článků) , Milan Šťovíček (95 článků)

Peake po jednání s premiérem: LIDEM své stanovisko nemění, Rusnoka nepodpoříme

 
Ani hodinová schůzka šéfky nejmenší strany bývalé vládní koalice LIDEM Karolíny Peake s premiérem Jiřím Rusnokem nezměnila její odmítavé stanovisko k možnosti, že by osm poslanců této strany ve Sněmovně podpořilo Rusnokův tým.
23.07.2013 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1613 článků) , Jiří Rusnok (1852 článků)

Rusnokovu vládu nepodpoříme, říká šéfka LIDEM Peake

 
Ačkoli prezident Zeman nepozval šéfku LIDEM Karlínu Peake na jednání o budoucnosti vlády, v úterý se ji pokusí zlomit přímo premiér úřednické vlády Jiří Rusnok. Jak už však Peake předem avizovala, osmička poslanců strany vládu nepodpoří.
23.07.2013 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1852 článků) , Jiří Rusnok (687 článků) , Jiří Zeman (1123 článků)

Karolína Peake vysvětlovala: Podporuji Němcovou, ale Rusnoka možná taky

 
Odcházející vicepremiérka Karolína Peake uvedla, že její strana podporuje kandidaturu Miroslavy Němcové na premiérku, nevyloučila však ani předčasné volby, ani podporu vlády Jiřího Rusnoka.
25.06.2013 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1405 článků) , Karolína Peake (1613 článků) , Jiří Rusnok (1852 článků)

Ječíš, Kalousku, ječíš a kopeš. Karolína Peake vypráví též zážitek z Německa, postavený na hlavu

 
ROZHOVOR Bývalá místopředsedkyně vlády Karolína Peake se zamýšlí nad tím, proč je Andrej Babiš a jeho hnutí ANO nejpodporovanějším politickým uskupením v Česku. „Andrej Babiš šikovně vyzobává populární témata a prezentuje se u toho jako takový roztomilý politický nešika, kterým rozhodně není, ale pomáhá mu to dělat různé názorové obraty a plácat páté přes deváté,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bývalá předsedkyně strany LIDEM, právnička Karolína Peake.
21.09.2016 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13746 článků) , Karolína Peake (1613 článků)

Tak jsem letěla. Karolína Peake o svých zážitcích i o Babišovi, Zemanovi a dnešku

 
ROZHOVOR Někdejší vicepremiérka v Nečasově vládě Karolína Peake považuje odstupování politiků za opisování v diplomkách v situaci, kdy premiérem je člověk stíhaný pro dotační podvod, za trapnou kamufláž a hru na čistou vládu. „Ani by mě nenapadlo volit hnutí ANO nebo Zemana. Pořád ještě vidím ten zásadní rozdíl mezi nesvobodou osmdesátých let a svobodou dneška,“ uvedla bývalá předsedkyně strany LIDEM Karolína Peake.
15.08.2018 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1613 článků)

Peake zradila svůj klub LIDEM a nebude hlasovat proti vládě Rusnoka

 
Všichni členové poslaneckého klubu LIDEM kromě předsedkyně Karolíny Peake budou hlasovat proti vládě. Peake se zbylými sedmi členy klubu nyní nekomunikuje, řekl člen poslaneckého klubu liberálních demokratů Radim Vysloužil. Informaci potvrdili i další členové klubu. Vysloužil uvedl, že nechápe rozhodnutí Peake, která řekla, že dohoda o stojedničce po rozhodnutí dvou poslanců ODS, že nebudou hlasovat proti Rusnokově vládě, neplatí a nemá cenu v ní pokračovat. 
07.08.2013 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1613 článků) , Radim Vysloužil (46 článků)

Popletená Peake je mimo. ČSSD reaguje na ostrá slova z LIDEM

 
Ať se popletená Karolína Peake podívá do koaličních řad, radí ČSSD. Při hlasování v Senátu neprošla změna Ústavy, díky níž by Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) mohl dohlížet i na hospodaření obcí, krajů, veřejnoprávních institucí a firem, kde má stát podíl. Předsedkyně LIDEM Karolína Peake vzápětí vydala prohlášení, kde za tento neúspěch viní především ČSSD. Ta se však hájí – kdyby jako sociální demokraté hlasovala v Senátu i ODS, změna by prošla.
03.02.2013 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1613 článků)

Peake: Kalousek mi píše sprosté zprávy. Nemám na ni mobil, říká ministr

 
Místopředsedkyně vlády Karolína Peake (VV) v pořadu České televize Tah dámou prozadila, že ji ministr financí na jednání K9 posílá "sprostá psaníčka". Peake v pořadu neupřesnila ale jaká, takže otázka je otevřená. Údajně jsou texty k zasmání. Pro ParlamentníListy.cz pak Peake vysvětlila, že psaníčka nejsou vůbec sexistická, spíše obhroublá. Přesto si lékař a sexuolog Radim Uzel myslí, že nebudou urážlivá. Ministryně se na to podle něj musí dívat prostě jinýma očima. Kalousek posléze naší redakci řekl, že jakákoliv psaníčka pro Peake nikdy nepsal.
21.08.2011 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Radim Uzel (97 článků) , Karolína Peake (1613 článků)

Karolína Peake cestou na výslech: Měla jsem pravdu

 
Karolína Peake je přesvědčena, že kauza Nagyová vysvětluje Nečasovu hysterii poté, co Peake ve funkci ministryně obrany odvolala Vlastimila Picka. Řekla to Novinkám.cz před svou výpovědí na policii. Jestli Picek věděl, že je zneužívána vojenská tajná služba, Peake prý netuší.
19.09.2013 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1613 článků) , Vlastimil Picek (275 článků)

Karolína Peake končí jako šéfka LIDEM! Neshodla se se svými poslanci

 
Předsedkyně LIDEM Karolína Peake dnes ráno složila funkci a dala ji k dispozici republikové radě. Odůvodnila to tím, že se její politické názory v zásadních věcech rozcházejí s názory poslanců za LIDEM.
08.08.2013 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1613 článků)

Nepodpoříme dohodu sociálních a občanských demokratů o NKÚ, hlásí Peake

 
Někdejší poslanec sociální demokracie v letech 2002 až 2008 Miloslav Kala zřejmě stane v čele nejvyššího kontrolního úřadu. Pravděpodobně se na tom dohodli sociální a občanští demokraté. Vicepremiérka a předsedkyně LIDEM Karolína Peake zdůrazňuje, že tuto dohodu "velké koalice" rozhodně nepodpoří. Zprávu přináší server Eurozprávy.cz.
20.03.2013 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1613 článků)

Tak si stojí Rusnok: Vyjádřila se i Karolína Peake

 
V pondělí pokračovala jednání o důvěře pro nový vládní kabinet Jiřího Rusnoka. Prezident Miloš Zeman si zval zástupce nejsilnějších sněmovních klubů, zatímco vláda dostávala podporu od řady politiků z levé části spektra. Pravice naopak trvá na tom, že právo sestavovat vládu má pouze její zástupkyně Miroslava Němcová. Nahlas to řekla například předsedkyně strany LIDEM Karolína Peake.
23.07.2013 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1405 článků) , Miloš Zeman (21264 článků) , Karolína Peake (1613 článků) , Jiří Rusnok (1852 článků)

Neziskové organizace jako klacek na konkurenci. Jako když Babiš zneužil Rekonstrukci státu, vzpomíná Karolína Peake

 
ROZHOVOR Největší problém kolem střetu zájmů v politice vidí bývalá místopředsedkyně vlády pro boj s korupcí Karolína Peake spíš v propojení politiky s médii než v propojení politiky s byznysem. „Třeba když se podíváme na kauzu Čapí hnízdo, která je kauzou Andreje Babiše, prošetřují ji auditoři ministerstva financí, jež vede Andrej Babiš, a pak o tom informují noviny, které vlastní Andrej Babiš,“ prohlásila právnička Karolína Peake. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se vyjádřila i k nápadům na znárodňování a ke kritice neziskových organizací, jež se v poslední době objevují i ze strany prezidenta Miloše Zemana.
15.05.2016 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13746 článků) , Miloš Zeman (21264 článků) , Karolína Peake (1613 článků)

Straně Lidem Karolíny Peake už někdo vytvořil falešný profil na Facebooku

 
Jen několik hodin poté, co vicepremiérka Karolína Peake ve čtvrtek oznámila název své nové strany Lidem, vytvořili neznámí autoři na Facebooku falešný profil nového politického uskupení, přesněji řečeno jeho fiktivní odpadlické „pirátské“ platformy. Naráží tak na fakt, že Lidem vznikla z platformy lidí kolem Peake, kteří se odštěpili od Věcí veřejných.
04.05.2012 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1613 článků)

Odveta Karolíně Peake. Šéf VIZE2014 o LIDEM po jejím odchodu i pravém důvodu založení

 
ROZHOVOR Předseda strany VIZE2014, která vznikla na půdorysu někdejší vládní strany LIDEM, Aleš Hemer, se důrazně ohradil proti kritickým slovům, které uvedla Karolína Peake v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Naopak prozradil, v jakém stavu po vedení Karolíny Peake stranu LIDEM přebíral a transformoval.
24.04.2014 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1613 článků)