Článek

Karl Marx má v německém Trevíru novou velkou sochu. Klaus se zlobí

 
Nejsilnější německá opoziční strana, protiimigrační Alternativa pro Německo (AfD) dnes ostře kritizovala vztyčení sochy Karla Marxe, která bude u příležitosti 200. výročí narození německého filosofa v sobotu odhalena v jeho rodném Trevíru (Trier). Ke kritice se připojil také bývalý český prezident Václav Klaus, který v projevu na protestní akci AfD řekl, že řada Němců i Čechů vnímá vztyčení sochy jako výsměch dějinám a obětem režimů, které vznikly na základě Marxova učení. Informovala o tom ČTK.
04.05.2018 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9347 článků)
Podobné články

Jiří Řezník: Karel Marx opět v Trevíru

 
ČT 24 pohotově informovala diváky: „V Trevíru právě odhalili kontroverzní sochu Karla Marxe v nadživotní velikosti.“ Nemělo by být spíše .... sochu kontroverzního Marxe ... ? Ale proč by jednomu významnému jedinci, který zanechal hlubokou brázdu v dějinách světa, neměly být vztyčovány sochy, aby se na něj nezapomnělo?
23.05.2018 16:50 |

podobné články

Karel Marx znovu přitahuje davy. Velký zájem o něj projevují Američané

 
V jihoněmeckém Trevíru mají velkou radost. Vydali tady speciální bankovku, která jde tzv. na dračku. Je na ní vyobrazen jeden z otců komunistické ideologie Karel Marx. Letos si Trevír připomíná dvousté výročí narození svého velikána. Čínští komunisté městu věnovali šestimetrovou sochu Karla Marxe.
27.04.2018 09:10 |

podobné články

Odsuzoval kapitalisty, vzýval revoluci. Před smrtí léčili Marxe i ve Varech, dnes „slaví“

 
200 let je to dnes od chvíle, kdy se narodila ikona komunistů Karl Marx. Toto výročí si připomněli v Číně, ale třeba i v Německu, kde Marxovi v jeho rodném Trevíru odhalili sochu. Z jeho života zaujme řada střípků, ale i několik zásadních momentů. Mladý intelektuál zažil třeba noc ve vězení za výtržnost a opilství, do dějin však vstoupil hlavně spoluprací s Bedřichem Engelsem a radikálními komunistickými výzvami k proletariátu.
05.05.2018 13:55 |

podobné články

Proměna Oldřicha Kaisera: Vypadá jako Karl Marx!

 
To jsou paradoxy! Oldřich Kaiser (60) během soužití s písničkářkou a bývalou disidentkou Dášou Vokatou (61) začíná vypadat jako autor Komunistického manifestu Karl Marx (†64).
18.08.2015 05:55 |

podobné články

Osobnosti: Oldřich Kaiser (312 článků)

Podle Kalouska Juncker zradil. „Jako odpustit Hitlerovi,“ vzkazují mu Češi za Marxe

 
Filosof a revolucionář Karl Marx by měl být vnímán v kontextu své doby a neměla by se na něj svalovat zodpovědnost za zločiny komunismu. V proslovu v Marxově rodném Trevíru to u příležitosti 200, výročí Marxova narození řekl předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker. Vysloužil si za to kritiku i od českých politiků.
05.05.2018 21:10 |

podobné články

Keller o vykořisťování: Dnes se to už dělá jinak. Marx by koukal

 
Karel Marx nedohlédl doby, kdy se už lidi nevyplatí vykořisťovat. Což je mnohem horší, než si Marx dokázal vybájit ve své nejbujnější fantazii, míní sociolog Jan Keller. Příliš nevěří na teorii spiknutí a vlivu Bilderbergu na českou realitu. Jsme pod rozlišovací schopností elit, myslí si profesor. To, čeho jsme podle něj svědky, je stav, když se z ekonomického imperativu vydělila síla velkých peněz.
02.07.2012 04:25 |

podobné články

Keller o vykořisťování: Dnes se to už dělá jinak. Marx by koukal

 
Karel Marx nedohlédl doby, kdy se už lidi nevyplatí vykořisťovat. Což je mnohem horší, než si Marx dokázal vybájit ve své nejbujnější fantazii, míní sociolog Jan Keller. Příliš nevěří na teorii spiknutí a vlivu Bilderbergu na českou realitu. Jsme pod rozlišovací schopností elit, myslí si profesor. To, čeho jsme podle něj svědky, je stav, když se z ekonomického imperativu vydělila síla velkých peněz.
02.07.2012 04:40 |

podobné články

Vladimír Pelc: Otloukánek Marx

 
Nedávno proběhlo výročí dvoustého narození Karla Marxe (narozen 5. 5. 1818). V rodném Trevíru mu instalovali sochu. Tuzemští politici a publicisté Marxovi většinou nadávali. Museli se přece politicky správně prezentovat. Bez přemýšlení.
28.05.2018 21:40 |

podobné články

Karl Lagerfeld: Carole Middletonová je víc sexy než její dcery

 
Osmasedmdesátiletý návrhář Karl Lagerfeld rád hodnotí známé osobnosti. Nedávno označil zpěvačku Adele za tlustou, ale s krásným hlasem. Teď si vzal na mušku matku vévodkyně z Cambridge. Sedmapadesátiletá Carol Middletonová je podle něj více sexy než její dvě dcery. Další články k tématu: Lagerfeld znovu útočí: Pippa Middletonová by se měla ukazovat jen zezadu Lagerfeld se omluvil za výroky, že Adele je trochu moc tlustá Karl Lagerfeld: Adele je příliš tlustá, Lana Del Rey má implantáty
19.09.2012 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Karl Lagerfeld (125 článků)

Návrhář Lagerfeld bude režírovat, do filmu obsadí Keiru Knightley

 
Karl Lagerfeld bude točit film. Slavný návrhář chce vzdát poctu své francouzské kolegyni Coco Chanel a ke stému výročí jejího prvního butiku natočí krátký film. Hrát ji bude Keira Knightley. Další články k tématu: Karl Lagerfeld: Carole Middletonová je víc sexy než její dcery Lagerfeld znovu útočí: Pippa Middletonová by se měla ukazovat jen zezadu Ďáblice Wintourová odmítla ukázat svou tvář, Lagerfeld fotil jen záda Lagerfeld se omluvil za výroky, že Adele je trochu moc tlustá Karl Lagerfeld: Adele je příliš tlustá, Lana Del Rey má implantáty
25.03.2013 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Keira Knightley (188 článků) , Karl Lagerfeld (125 článků) , Coco Chanel (50 článků)

Karl Lagerfeld se opřel do postavy zpěvačky Adele. Loni řekl, že je tlustá, teď její figuru pomlouvá zase!

 
Návrhář "Karl Lagerfeld":http://www.extra.cz/tema/karl-lagerfeld (79) si nevidí do pusy. I když sám před lety býval korpulentní, nemá s lidmi, co mají plnější tvary, žádné slitování. Obzvlášť když jde o slavné osobnosti.
04.06.2013 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Karl Lagerfeld (125 článků)

Britský turista Karl Law: Viděli ho v ulicích. Několik dní po zmizení

 
Namol opilý, pod vlivem drog a paranoidní. V takovém stavu byl Brit Karl Law (34), který se 15. listopadu ztratil z bujaré rozlučky se svobodou svého bratrance v Praze. Podle očitých svědků se zfetovaný Karl ještě několik dní pohyboval po Praze.
26.11.2014 10:30 |

podobné články

Karel Marx se dočkal nadživotní sochy ve svém rodišti. Čínský dar dělí místní

 
Nadživotní socha Karla Marxe se od pátku tyčí nad jedním z náměstí jeho rodného města Trevíru. Téměř čtyři a půl metru vysoký monument bude sice odhalen až 5. května u příležitosti 200. výročí narození německého filozofa a teoretika komunismu, obyvatelé více než stotisícového města u hranic s Lucemburskem na něj ale mají už dnes rozporuplné názory.
13.04.2018 13:50 |

podobné články

Pod Marxovou sochou se ukázalo, kde kdo stojí. Juncker zradil, odvolejte ho. Po slávě v Trevíru je veselo

 
Karel Marx by letos oslavil dvousté narozeniny. Svět si připomíná narození tohoto velikána komunistické ideologie. Stojí však za pozornost, že pozitivně na Marxe hledí především v zemích, kde komunisté nevládli. Tamní občané tedy nemají osobní zkušenost s uplatňováním marxismu-leninismu v praxi. Zato europoslanec Jan Zahradil (ODS) a další Češi připomněli, k čemu Marxovy myšlenky vedly. Pánové a dámy metali na Junckera blesky.
05.05.2018 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zahradil (511 článků)

Václav Klaus: Postavení obřího Marxova pomníku je výsměch dějinám

 
Václav Klaus vystoupí v německém Trevíru proti opětovnému vytváření kultu Karla Marxe.
03.05.2018 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9347 článků)

Kardinál Duka se zlobí na EU: S úžasem sleduji velkolepý import z komunistické Číny

 
V německém Trevíru byla odhalena nová socha jednoho z otců komunistické ideologie Karla Marxe. U příležitosti dvoustého narození tohoto myslitele promluvil také předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker. Marxovo učení ocenil, čímž zvedl ze židlí řadu osobností bývalého komunistického východního bloku. Vedle druhého českého prezidenta Václava Klause se důrazně ozval také kardinál Dominik Duka. Nahlédněte.
08.05.2018 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9347 článků) , Dominik Duka (886 článků)

Známý návrhář Karl Lagerfeld DRSNĚ SETŘEL Merkelovou kvůli uprchlíkům! Co kancléřce vzkázal?

 
Karl Lagerfeld (84) už několikrát dokázal, že má pusu poměrně prořízlou. Dvorní návrhář módního domu Chanel si zkrátka servítky nebere. Přestože už dlouhá léta žije především v Paříži, narodil se v německém Hamburku. A je vidět, že mu osud rodné země není lhostejný. Drsně se navezl do Angely Merkelové (63) kvůli uprchlické krizi!
15.11.2017 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2453 článků) , Karl Lagerfeld (125 článků)

Marx a Engels spolu v kostele: Na fresce se topí v pekelném ohni! (FOTO)

 
Návštěvníci nového kostela Zmrtvýchvstání v černohorské Podgorici zcela jistě nepřehlédnou zajímavou fresku na zdi. V pekelných plamenech se tam totiž mezi hříšníky topí také Tito, Marx a Engels. Ačkoli je pohlcují oheň věčného utrpení, tváří se docela spokojeně.
09.02.2014 16:35 |

podobné články

Komunistům nepřinesl štěstí Marx, ani Ransdorf s houskou: Neúspěch v boji o Senát!

 
Na zdi Karel Marx, na stolech obložené housky, na kterých si pochutnal i europoslanec Miloslav Ransdorf. Komunisté sledují výsledky voleb se zklamáním. V boji o Senát patrně neuspějí, obhajovali jedno křeslo, ale přijdou patrně i o něj...
11.10.2014 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloslav Ransdorf (587 článků)