Článek

Karel Roden se nastěhuje do brněnské vily Tugendhat! Má tu Skleněný pokoj

 
Do brněnské vily Tugendhat se nastěhoval Karel Roden (55)! Režisér Julius Ševčík tu totiž začne v březnu natáčet film Skleněný pokoj na motivy stejnojmenného románu Simona Mawera.
23.02.2018 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Julius Ševčík (3 články) , Simon Mawer (26 článků)
Podobné články

Brno propojí vily Tugendhat a Löw-Beer turniketem, »vrazí« do toho dva miliony

 
Dvě významné brněnské stavby vily Tugendhat a Löw-Beer budou propojeny turniketem. Návštěvníci vily Tugendhat přes něj projdou i do sousední vily. Nazpět se už ale nedostanou. Turniket totiž bude minimálně v počátku jednosměrný. Brno je přitom za to ochotno zaplatit dva miliony korun.
15.06.2017 09:35 |

podobné články

Román o brněnské vile Tugendhat je ve finále Man Bookerovy ceny

 
Román spisovatele Simona Mawera The Glass Room (Skleněný pokoj) inspirovaný osudy slavné brněnské vily Tugendhat se dostal mezi šest finalistů prestižní literární britské Man Bookerovy ceny. Vítěz bude vyhlášen 6. října.
08.09.2009 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Simon Mawer (26 článků)

Režisér Jan Hřebejk by měl natočit přepis románu o vile Tugendhat

 
Filmový producent Rudolf Bierman získal práva na román britského spisovatele Simona Mawera Skleněný pokoj inspirovaný osudy známé brněnské vily Tugendhat. Režisérem projektu má být Jan Hřebejk. Mawer, jehož dílo bylo na podzim nominováno na prestižní Man Bookerovu cenu, bude tento týden na pražském Výstavišti jedním z hostů veletrhu Svět knihy.
11.05.2010 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (409 článků) , Simon Mawer (26 článků)

Nová DVD: Skleněný pokoj, Mrtví neumírají a Spider Man: Daleko od domova

 
V legendární vile Tugendhat se natáčel film podle románu Simona Mawera Skleněný pokoj. Režisér Jim Jarmusch uspořádal ve filmu Mrtví neumírají největší zombie sešlost v historii. Po událostech filmu Avengers: Endgame musí Spider-Man ve filmu s podtitulem Daleko od domova čelit novým výzvám ve světě, který se navždy změnil.
05.11.2019 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Jim Jarmusch (14 článků) , Simon Mawer (26 článků) , Man Man (188 článků)

Britský prozaik Simon Mawer: Vila Tugendhat mě fascinuje

 
K nejpopulárnějším dílům britského biologa a spisovatele Simona Mawera u nás patří Mendelův trpaslík a Skleněný pokoj, próza inspirovaná osudy židovské rodiny v brněnské vile Tugendhat během druhé světové války. V pátek v Praze podepisoval své knihy. Zatím poslední v češtině vydaná se jmenuje Pád.
01.04.2015 16:27 |

podobné články

Osobnosti: Simon Mawer (26 článků)

Komise doporučila firmu na opravu vily Tugendhat v Brně

 
Zakázku na zrestaurování funkcionalistické vily Tugendhat v Brně asi získá brněnská firma Unistav. Doporučila ji výběrová komise a v úterý projedná její doporučení městská rada. Unistav nabídl památku UNESCO obnovit za 146 miliónů korun. Byl tak levnější než další dva uchazeči, řekl primátorův náměstek Ladislav Macek (ČSSD). Problémy s různými tendry už oddálily opravu vily o několik let.
04.01.2010 16:20 |

podobné články

Oprava vily Tugendhat by mohla začít na jaře

 
Dlouho odkládaná památková obnova brněnské funkcionalistické vily Tugendhat by měla začít příští rok, jakmile to dovolí počasí. Radnice plánuje do konce roku uzavřít výběrové řízení a v lednu podepsat smlouvu s firmou, která zakázku získá. Oznámil to brněnský primátor Roman Onderka (ČSSD).
09.12.2009 15:55 |

podobné články

Rekonstrukce vily Tugendhat odkrývá stavební triky

 
Rekonstrukce legendární brněnské vily Tugendhat přináší překvapení. Stavbaři už našli několik neobvyklých triků, které byly během stavby tohoto skvostu použity.
10.05.2010 19:20 |

podobné články

Z vily Tugendhat mizí moderní dlažba, světla a zásuvky

 
Restaurátoři a řemeslníci, kteří pracují na opravě vzácné brněnské vily Tugendhat, každým dnem odstraňují nepůvodní přístavby a materiály a odhalují dobovou tvář stavby. V posledních týdnech například zmizely některé dlažby a všechna svítidla, zásuvky a vypínače.
10.06.2010 11:50 |

podobné články

Jak vymalovat obývací pokoj

 
Obývací pokoj je středobodem každé domácnosti a plní celou řadu důležitých funkcí – sdružuje rodinu a přátele, poskytuje nám zázemí, reprezentuje nás a stává se tak vizitkou před našimi hosty. Jestliže se v tomto interiéru chcete cítit příjemně a útulně, pak si možná pohráváte s otázkou, jak vymalovat obývací pokoj, aby na vás působil co možná nejlepším dojmem. Je pravda, že barvy mají do celkového vnímání interiéru hodně co mluvit a jejich výběr bychom proto určitě neměli podcenit. Jestliže nevíte, jak vymalovat obývací pokoj a nechcete v tomto směru udělat chybný krok, pak si určitě přečtěte náš dnešní článek. Jak vymalovat obývací pokoj, aneb správná volba barev Ve skutečnosti neexistuje jeden přesný návod, kterým bychom se v otázce malování obývacího pokoje mohli řídit. Volba vhodné barvy je otázkou vkusu, dispozic dané místnosti a dalších barviček figurujících v interiéru. I přesto, že vám nemůžeme nabídnout celistvý a jednoznačný návod, připravili jsme pro vás seznam barviček vhodných právě do tohoto pokoje, mezi nimiž určitě najdete ten pravý odstín i pro váš obývák. Bílá barva Bílá barva představuje vzdušnou klasiku, kterou nikdy nemůžete nic zkazit. Ačkoli mnoha lidem připadá sterilní, je to barva vděčná, neboť se dá velice snadno kombinovat s jakýmkoli jiným odstínem. Navíc prostoru dodá na čistotě a vzdušnosti, proto se hodí zvláště do malých interiérů, které opticky zvětší. Žlutá barva Chcete-li se v obývacím pokoji vždy naladit dobrou náladou, doporučujeme jej vymalovat do žluta. Tato barvička je veselá a její schopností je celý prostor zesvětlit a opticky mu přidat na centimetrech. Ovšem pozor – křiklavé odstíny žluté nejsou nejlepší volbou, mnohem lepší je sáhnout po světlejší či pastelové variantě. Červená barva Co se týče červené barvy, rozhodně se nejedná o odstín, který by vyhovoval každému. Červená je barva hodně výrazná a na pohled silná. Kdo by si chtěl vymalovat obývací... Čtěte více Příspěvek Jak vymalovat obývací pokoj pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
17.02.2016 09:40 |

podobné články

Brno: Rekonstrukce vily Tugendhat pokračuje

 
Rekonstrukce a památková obnova vily Tugendhat se posouvá do své třetí čtvrtiny.
09.02.2011 14:05 |

podobné články

Onderka (ČSSD): Oprava vily Tugendhat úspěšně pokračuje

 
Rekonstrukce vily Tugendhat postupuje vpřed.
28.06.2011 15:05 |

podobné články

Brno: Oprava vily Tugendhat pokračuje

 
Rekonstrukce vily Tugendhat postupuje vpřed. Stavbaři ve spolupráci s experty učinili v prostoru jídelny vymezeném půlkruhovou stěnou zajímavý objev.
02.07.2011 21:30 |

podobné články

Onderka (ČSSD): Převzetí revitalizované zahrady u vily Tugendhat

 
V pátek 11. listopadu 2011 v 11 hodin investor, statutární město Brno, převzal od zhotovitele dokončené venkovní prostory vily Tugendhat v Černých Polích.
13.11.2011 06:50 |

podobné články

Vila Tugendhat je znovu otevřená! PROHLÉDNĚTE SI JI

 
Město Brno dokončilo památkovou obnovu vily Tugendhat a v úterý ji otevřelo veřejnosti. Denně smí do vily nahlédnout ale jen sto návštěvníků a zájem je tak obrovský, že když se teď zapíšete do pořadníku, vyjde na vás termín v červnu.
06.03.2012 16:50 |

podobné články

Vila Tugendhat se v lednu otevře návštěvníkům

 
Do brněnské vily Tugendhat se po rekonstrukci budou lidé moci opět podívat. Slavnostní otevření je naplánované na 24. ledna příštího roku. Do té doby má být památková obnova této ukázky moderní architektury dokončena. Jak v úterý uvedl primátor Roman Onderka (ČSSD), radnice se s potomky prvních majitelů dohodla na nákupu části původního nábytku.
27.07.2011 09:50 |

podobné články

Fico a Sobotka si notovali ve vile Tugendhat. Jsme vynikající přátelé, tvrdili u příležitosti výročí rozpadu Československa

 
Páteční Události, komentáře ČT24 se vysílaly z brněnské vily Tugendhat. Zde bylo před 25 lety oznámeno rozdělení Československa. Na Českou republiku a Slovenskou republiku.
25.08.2017 23:35 |

podobné články

Ministerstvo kultury: Vila Tugendhat je chráněna podle Haagských úmluv

 
Na 13. zasedání Výboru pro ochranu kulturních statků za ozbrojeného konfliktu, který ve dnech 6 – 7. 12. 2018 zasedá v Paříži, bylo před okamžikem rozhodnuto o poskytnutí zvýšené ochrany brněnské Vily Tugendhat podle Článku 10 Druhého protokolu k Haagské úmluvě na ochranu kulturních statků za ozbrojeného konfliktu z roku 1954 (vyhlášen ve Sbírce mezinárodních smluv č. 71/2007, dále jen „Druhý protokol“).
08.12.2018 18:55 |

podobné články

Vyznamenání si Klaus s Gašparovičem předají v brněnské vile Tugendhat

 
Prezidenti ČR a Slovenska Václav Klaus a Ivan Gašparovič si předají nejvyšší státní vyznamenání ve středu odpoledne při setkání v brněnské vile Tugendhat. Dnes to řekl mluvčí prezidentské kanceláře Radim Ochvat. 
04.03.2013 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9757 článků) , Ivan Gašparovič (138 článků)