Článek

Karel Januška: Veřejné pomluvy poslanců

 
Označování některých poslanců za „trestně stíhané“ je činem veřejné pomluvy, kterého se dopouštějí nejenom poslanci, ale také komentátoři a redaktoři ve veřejném prostoru, prezidenta republiky nevyjímaje.
18.05.2018 10:20 |

podobné články

Podobné články

Karel Januška: Označování poslanců za „trestně stíhané“ je veřejná pomluva

 
Označování některých poslanců za „trestně stíhané“ je činem veřejné pomluvy, kterého se dopouštějí nejenom poslanci, ale také komentátoři a redaktoři ve veřejném prostoru, prezidenta republiky nevyjímaje.
20.05.2018 18:10 |

podobné články

Karel Šíp prozradil, že mu hudební kariéru zničil František Ringo Čech

 
Jeden z nejlepších českých moderátorů, bavičů a textařů Karel Šíp býval baskytaristou a měl i svou kapelu. Tu ale rozpustil dřív, než se stačila prosadit. Může za to František Ringo Čech a Karel Šíp mu to měl tehdy hodně za zlé. Další články k tématu: Karel Šíp: Politici jsou rizikoví hosté, proto si je do pořadu nezvu Karel Šíp oslavil narozeniny knižně, Gott mu sepsal báseň Karel Šíp o Janu Krausovi: Je to rebel, občas možná bez příčiny Karel Šíp se pěkně zapotil. Nepřišli mu fotbalisti Karel Šíp: Takhle vypadala moje řecká svatba! Partička s Ondřejem Sokolem má znovu šanci vyhrát TýTý
19.04.2013 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Karel Šíp (310 článků) , Jan Kraus (1025 článků) , Ondřej Sokol (297 článků) , František Ringo Čech (145 článků) , Karel Gott (4736 článků) , Ondřej Kraus (34 článků)

Karel Januška: Republika, která neuznává pravdu

 
Prezident obviněný z pomluvy, trestně stíhaný poslanec, trestně stíhaný soudce. Občané ve věznicích, protože si soudce upravil žalobní návrh.
27.04.2018 19:15 |

podobné články

Karel Januška: Odpovědnost poslanců

 
Poslanci se zbavují své zodpovědnosti. Povinností poslanců je dbát nad spravedlností pro každého občana.
28.08.2017 14:20 |

podobné články

Miss Hadašová zuří: drsné pomluvy o jejím vztahu s hokejistou Bednářem

 
Českou Miss Lucii Hadašovou trápí pomluvy, které se týkají jejího vztahu s hokejistou Jaroslavem Bednářem. "Mám už toho plné zuby. I když žijeme už čtvrt roku v zahraničí, pořád někomu ležím v žaludku," tvrdí.
14.12.2009 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Hadašová (246 článků) , Jaroslav Bednář (145 článků)

Benda (ČSSD): Bártovi s Jarolímem schází pro pomluvy důkazy, snaží se zdržovat soud

 
Během dnešního soudního jednání ohledně mé žaloby na místopředsedu Věcí veřejných Tomáše Jarolíma pro jeho pomluvy na moji adresu vyšlo najevo, že Jarolímovi scházejí jakékoliv důkazy pro obvinění na moji adresu.
12.09.2011 17:25 |

podobné články

Inspekce zahájila trestní řízení proti Lessymu, podezřívá ho z pomluvy

 
Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) v úterý zahájila oficiální trestní řízení proti policejnímu prezidentovi Petru Lessymu. Podezřívá ho z trestného činu pomluvy, kterého se mohl dopustit svými výroky na adresu ministra vnitra Jana Kubiceho v pátečním rozhovoru pro deník Právo.
15.08.2012 05:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kubice (680 článků)

Ondráčka z Transparency se podle Dvořáka dopustil pomluvy

 
Bývalý ředitel pražského dopravního podniku Martin Dvořák podal trestní oznámení na ředitele protikorupční organizace Transparency International Davida Ondráčku pro podezření ze spáchání trestného činu pomluvy. Dvořák se podle textu oznámení, které má ČTK k dispozici, cítí těžce poškozen Ondráčkovými výroky, které zazněly v pořadu České televize Otázky Václava Moravce vysílaném 19. srpna.
21.08.2012 18:10 |

podobné články

Osobnosti: David Ondráček (81 článků)

Policejní prezident Lessy byl obviněn ze zneužití pravomoci a pomluvy

 
Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) ve středu dopoledne obvinila policejního prezidenta Petra Lessyho ze zneužití pravomoci úřední osoby a pomluvy. Právu to řekla mluvčí inspekce Radka Sandorová. Podle informací Práva mu inspekce předala obvinění na okresním policejním ředitelství ve Frýdku-Místku. Lessy prý odmítl vypovídat a nyní má lhůtu na zvolení si advokáta.
29.08.2012 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Lessy (875 článků) , Petr Lessy (799 článků)

Právník dává Lessymu naději na získání platu a hodnosti. Funkce asi ne

 
Lessy padl na základě pozůstatku komunistického práva, shodují se právníci. Podle nich by se případy pomluvy měly řešit v občanskoprávních sporech a trestný čin pomluvy se už dávno měl dočkat svého zrušení. Česko je kvůli trestnímu stíhání za pomluvu kritizováno i Výborem OSN pro lidská práva, jak informuje Mladá fronta Dnes.
30.08.2012 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Lessy (875 článků)

Pomluvy a zneužití pravomoci? Zapomenuto! Lessyho zprostili obžaloby

 
Bývalý policejní prezident Petr Lessy si může odfrknout. Soud ho zprostil obžaloby. Obžaloba ho vinila z pomluvy a zneužití pravomoci. Rozhodnutí není pravomocné.
16.05.2013 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Lessy (875 článků) , Petr Lessy (799 článků)

Soud zprostil Lessyho obžaloby z pomluvy a zneužití pravomoci

 
Obvodní soud pro Prahu 7 dnes zprostil obžaloby bývalého policejního prezidenta Petra Lessyho. Rozhodnutí není pravomocné. Obžaloba Lessyho viní z pomluvy a zneužití pravomoci, údajně nechal uniknout do médií negativní informace o náměstkovi policejního krajského ředitelství ve Zlíně Jaroslavu Vaňkovi. Lessy vinu odmítá.
16.05.2013 17:11 |

podobné články

Osobnosti: Lessy (875 článků) , Petr Lessy (799 článků)

Kniha zákeřných drbů Matuškové vydělává skvěle! Co by na ty pomluvy řekl Walda?

 
Zamýšlený tah Olze Matuškové (65) vyšel! Její nová kontroverzní kniha "Zákulisí našeho života" trhá prodejní rekordy. Na Floridě budou mít bohaté Vánoce. Kritici však vdově po zpěvákovi vyčítají, že obsah je z větší části vylhaný. Šokující je především skutečnost, že sporné pomluvy vkládá neúspěšná zpěvačka do úst zesnulého Waldemara (†76).
21.11.2013 05:12 |

podobné články

Za úspěchem v Česku kráčí i pomluvy, říká obviněný lékař z Homolky

 
Lékař Michal Toběrný z Nemocnice Na Homolce řekl své k obvinění kolem jeho stavební firmy Terramed a zakázek z Ministerstva obrany. Obviněním se prý cítí velmi zasažen, ale přičítá to na vrub i tomu, že úspěch, kterého stavební firma dosáhla, s sebou nese i závist a pomluvy.
27.07.2014 09:20 |

podobné články

Vymýšlí si, už ze mě udělal těhotnou, brání se Sidonova přítelkyně nařčení vydavatele Židovských listů

 
Pomluvy, nic než nepřekvapivé pomluvy! Tak se staví přítelkyně rabína Karola Sidona (72), kráska mongolského původu Ojuncacral Tuju (28), k tvrzení vydavatele Židovských listů Tomáše Jelínka. Ten se do ní opřel kvůli rozhovoru, který poskytla Blesk.cz.
17.09.2014 05:25 |

podobné články

Osobnosti: Karol Sidon (38 článků)

K čemu jsou »dobré« POMLUVY?!

 
Papež František nedávno při svém kázání vyzval veřejnost, aby se vyvarovala pomluv. Vyplní srdce hořkostí a jsou pro duši jedem. Psychologové z Nizozemska s tím částečně souhlasí. Podle nich se mezi lidmi udržují pomluvy, protože pomáhají lidem k sebereflexi a sebehodnocení.
29.10.2014 17:00 |

podobné články

Hanko a Tončo, přijde závist a pomluvy, píše Čech, kterého unesli v Angole jako desetiletého

 
Unesli ho, když mu bylo pouhých 10 let. Tehdy byl pan Petr s rodiči v Angole. Na svůj únos nyní zavzpomínal na webu Týden.cz. A to v souvislosti s propuštěním Hanky a Tonči z dlouhého zajetí. Čekejte závist a pomluvy, vzkázal v dopise Češkám, které jsou dle oficiálních zdrojů v péči rodiny a státu.
07.04.2015 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Čech (1065 článků)

Pomluvy mají svůj význam, tvrdí vědec. Jaký?

 
Pomluvy, drby a klevety jsou typicky lidskou vlastností. Probírání druhých za jejich zády provází lidstvo od jeho počátků dodnes a nezdá se, že by se tento trend nějak měnil. Podle profesora Robina Dunbara z Oxfordské univerzity však nemají jen sociálně negativní vliv. Drby můžou lidi naopak stmelovat a dokonce jim prodlužovat život.
10.06.2015 14:05 |

podobné články

Mladá zpěvačka neunesla pomluvy o nevěře, pokusila se o sebevraždu

 
Hudební hvězdička Kehlani v pouhých dvaceti letech málem jednou provždy ukončila svou kariéru. Pomluvy týkající se jejího soukromého života ji tak zdrtily, že si sáhla na život.
29.03.2016 10:55 |

podobné články