Článek

Karel Januška: Odstraňme justiční mafii

 
Důsledek skutečnosti, že se po sametové revoluci moc soudní vymkla reformám, neseme neustále. Dnešní volby by to mohly změnit.
20.10.2017 21:30 |

podobné články

Podobné články

Zdeněk Jemelík: Sešli se vítězové nad „justiční mafií“ I.

 
Studentský spolek Common Law Society uspořádal ve středu 22.února 2017 panelovou diskusi ke knize „Státní zastupitelství ve světle proměn“ autora Jana Laty, státního zástupce Nejvyššího státního zastupitelství. Zprávu o tom přinesl server Česká justice. Panelisté – Lenka Bradáčová, vrchní státní zástupkyně v Praze, Josef Baxa, předseda Nejvyššího správního soudu, Jiří Pospíšil, bývalý ministr nespravedlnosti a europoslanec za TOP 09 a Jan Lata – se v diskusi stylizovali do postavení vítězů nad „justiční mafií“, zde zhmotněnou v postavách Renaty Vesecké, bývalé nejvyšší státní zástupkyně, a Vlastimila Rampuly, bývalého vrchního státního zástupce v Praze. „Poražení“ nebyli pozváni a nezúčastnil se ani nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman a poslankyně Marie Benešová, bývalá nejvyšší státní zástupkyně, v dobách kauzy „katarský princ“ a „války státních zástupců“ nejhlučnější osobnost mezi bojovníky proti „justiční mafii“.
06.03.2017 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1858 článků) , Jiří Pospíšil (1858 článků) , Marie Benešová (254 článků) , Josef Zeman (72 článků) , Jiří Zeman (1114 článků) , Jan Zeman (326 článků) , Lenka Benešová (21 článků)

Benešová se musí omluvit za výrok o justiční mafii

 
Pražský vrchní soud v úterý rozhodl, že se bývalá Nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešová musí žalobcům v čele s taktéž bývalou nejvyšší státní zástupkyní Renatou Veseckou omluvit za výroky o justiční mafii. Odvolací senát se kauzou takzvané justiční mafie zabýval již podruhé.
08.02.2011 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (254 článků)

Kauzu justiční mafie znovu projedná soudce Cepl, rozhodl Ústavní soud

 
Ústavní soud zrušil verdikt vrchního soudu, který kauzu justiční mafie odebral soudci Vojtěchu Ceplovi, a zrušil rozhodnutí vrchního soudu. Cepl rozhodl, že Marie Benešová, která označila Nejvyšší státní zástupkyni Renatu Veseckou a některé soudce za justiční mafii, se jim nemusí omlouvat.
22.10.2009 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (254 článků)

Kauza takzvané justiční mafie, která se vlekla dlouhé roky, skončila smírem

 
Dlouholetá kauza takzvané justiční mafie skončila smírem. Na dotaz ČTK to uvedla poslankyně a bývalá nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešová (ČSSD). Pražský vrchní soud schválil dohodu, podle níž musí někdejší představitelé justice vrátit Benešové zhruba 370.000 korun, které jim zaplatila na základě předchozího rozsudku. Poslankyně pak nevezme zpět svou dřívější soudně nařízenou omluvu za výroky o "justiční mafii".
23.02.2015 12:11 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (254 článků)

Za své výroky o justiční mafii nebude Benešová stíhána

 
Bývalé nejvyšší státní zástupkyni Marii Benešové nehrozí žádný trestní postih za slova o justiční mafii, za níž označila lidi, kteří se podle ní snažili o zastavení trestního stíhání exšéfa lidovců Jiřího Čunka obviněného z korupce. Policisté, kteří zkoumali, zda se Benešová nedopustila trestného činu pomluvy, případ odložili. Právu to řekl šéf Okresního státního zastupitelství Plzeň-jih Zdeněk Slepička, který na postup policie dohlížel.
20.04.2010 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (648 článků)

Benešová se zatím Vesecké a spol. za "justiční mafii" neomluví

 
Bývalá nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešová se zatím neomluví své nástupkyni Renatě Vesecké a dalším někdejším či současným představitelům justice za své výroky o justiční mafii.
23.03.2011 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (254 článků)

Benešová se za výroky o justiční mafii omluvila a zaplatila 400 tisíc

 
Někdejší nejvyšší státní zástupkyně a nyní místopředsedkyně ČSSD Marie Benešová poslala ve čtvrtek poštou omluvné dopisy aktérům soudní pře týkající se jejích výroků o justiční mafii.
25.03.2011 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (254 článků)

Benešová se omluvila za justiční mafii

 
Někdejší nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešová se v pátek prostřednictvím ČTK omluvila své nástupkyni Renatě Vesecké a dalším někdejším či současným představitelům justice za své výroky o justiční mafii.
25.03.2011 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (254 článků)

Ústavní soud se zastal soudce, který "uznal" justiční mafii

 
Ústavní soud rozhodl, že odebrání kauzy údajné justiční mafie soudci Vojtěchu Ceplovi mladšímu je neplatné.
22.10.2009 15:45 |

podobné články

Benešová se za "justiční mafii" omluví jen Grygárkovi

 
AKTUALIZOVÁNO: Soud rozhodl v kauze justiční mafie! Bývalá nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešová se má omluvit náměstkovi pražského vrchního státního zástupce Liboru Grygárkovi.
14.06.2010 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (254 článků)

Benešová se za justiční mafii Vesecké a spol. omlouvat nemusí

 
Bývalá nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešová se má omluvit pouze náměstkovi pražského vrchního státního zástupce Liboru Grygárkovi, kterého v souvislosti s vyšetřováním kauzy Jiřího Čunka veřejně označila za člena justiční mafie.
14.06.2010 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (648 článků) , Marie Benešová (254 článků)

Kauzu justiční mafie musel soud odročit

 
Vrchní soud v Praze musel v úterý odročit odvolací jednání o justiční mafii. Nevyžádal si zproštění mlčenlivosti pro státní zástupkyni Zlatuši Andělovou, kterou chtěl znovu vyslechnout. Původní zproštění mlčenlivosti se týkalo jen řízení před soudem prvního stupně.
21.12.2010 15:00 |

podobné články

Soud se vrací ke kauze justiční mafie, v čele s Veseckou

 
Pražský vrchní soud se v úterý vrátí ke sporu představitelů justice v čele s bývalou nejvyšší státní zástupkyní Renatou Veseckou, kteří se po její předchůdkyni Marii Benešové domáhají omluvy za její výroky o justiční mafii.
08.02.2011 09:00 |

podobné články

Benešová má za kauzu justiční mafie zaplatit 400 tisíc

 
Bývalou nejvyšší státní zástupkyni Marii Benešovou může přijít její výrok na adresu její nástupkyně Renaty Vesecké a dalších justičních špiček o justiční mafii téměř na 400 tisíc korun. Podle rozsudku pražského Vrchního soudu má nová místopředsedkyně ČSSD zaplatit náklady soudního řízení, které prohrála, ve výši 391 tisíc.
22.03.2011 20:45 |

podobné články

Vesecká vrátila Benešové část vysouzených peněz za justiční mafii

 
Bývalá nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká vrátila místopředsedkyni ČSSD Marii Benešové více než polovinu peněz z částky, kterou na ní vysoudila v kauze justiční mafie.
05.05.2011 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Renata Vesecká (103 článků)

Justiční mafie chrání Drobila, naříká ČSSD. Dělat nemůže nic

 
Zástupci levice jsou znepokojeni rozporným názorem policistů a městské státní zástupkyně v kauze Drobil. Tu museli elitní detektivové z Útvaru pro odhalování korupce (ÚOKFK) a finanční kriminality v pátek odložit. Podle místopředsedy sněmovny Lubomíra Zaorálka (ČSSD) má tato země co dělat s tzv. justiční mafií.
17.06.2011 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2428 článků)

Kauza takzvané justiční mafie po letech skončila. Smírem

 
Bývalá nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešová dostane od tehdejších představitelů justice zpět zhruba 370 tisíc, které jim musela podle čtyři roky starého rozsudku zaplatit. Výměnou za to nevezme zpět soudně nařízenou omluvu za výroky o "justiční mafii". Dlouholetá kauza tak konečně skončila dohodou.
23.02.2015 14:06 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (254 článků)

Většina veřejnosti vidí za plzeňskou kauzou mafii

 
V kauze Právnické fakulty Západočeské univerzity v Plzni jde podle více než tří čtvrtin dotázaných o organizovanou "právnicko-justiční mafii", v internetovém průzkumu to zjistila společnost SANEP.
15.10.2009 10:20 |

podobné články

Řeči o justiční mafii jsou jen bajky, říká advokát Sokol. Generace právníků v mercedesech se prý neobává

 
Ohrožuje nás mafie, která zprivatizovala spravedlnost, parazituje a prioritou jsou pro ni jen peníze. I tak hovoří zkušený advokát Milan Hulík o části mladé generace soudců, advokátů a exekutorů. Zcela opačný pohled na současnost má známý právník a bývalý ministr vnitra Tomáš Sokol. „Řeči o mafii jsou z okruhu bajek, které se vypráví, protože lidé tomu nerozumí,“ uvedl také Sokol pro ParlamentníListy.cz.
12.08.2014 04:45 |

podobné články