Článek

Kandidáti ODS na prezidenta se pustili do Dienstbiera

 
Volebním shromážděním v Eurocentru v Jablonci nad Nisou odstartovala volba kandidáta na prezidenta v Libereckém kraji. Občanští demokraté si vybírají ze dvou kandidátů, mezi 1. místopředsedou Senátu Parlamentu ČR Přemyslem Sobotkou a poslancem Evropského parlamentu Evženem Tošenovským. V Ústeckém kraji začali členové ODS volit už v úterý. Přidejme, že ani jeden z nich není žádnou z agentur na výzkum veřejného mínění považován za favorita. Ani jednomu z nich nejsou přičítány jakékoli šance uspět.
01.06.2012 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Přemysl Sobotka (476 článků) , Evžen Tošenovský (121 článků)
Podobné články

Zastavte ten nesmysl, volá ve sněmovně ODS. A Marek Benda vymyslel vtip na Dienstbiera

 
Jednání Poslanecké sněmovny o služebním zákonu se podle očekávání nese v duchu razantní kritiky ze strany opozice. Šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek už kvůli němu nazval ministra Jiřího Dienstbiera, předkladatele návrhu, lhářem. Poslanec Marek Benda si přisadil tvrzením, že návrh nebyl s opozicí projednáván a Dienstbiera opakovaně nazval ministrem bez práce. Předseda ODS Petr Fiala žádal nepřítomného premiéra Bohuslava Sobotku, aby zastavil projednávání tohoto nesmyslu.
16.07.2014 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1609 článků) , Bohuslav Sobotka (9545 článků) , Miroslav Kalousek (6890 článků) , Marek Benda (549 článků) , Jiří Marek (379 článků) , Jiří Fiala (156 článků) , Jiří Fiala (156 článků) , Jiří Marek (379 článků)

Sešli se „Kocábovi“ kandidáti na Hrad: Kajínek, milosti, zahraničí... A hlavně ti kandidáti. Nahlédněte

 
REPORTÁŽ Možná přijde i prezident. Tak se jmenovala akce, kterou v Písku spolupořádala Kroměřížská výzva, iniciovaná Michaelem Kocábem. Své názory například na vetování zákonů ze strany prezidenta a další odpovědi na dotazy několika novinářů prozradili tři pozvaní hosté, kteří buď zvažují, že kandidovat budou, nebo už své rozhodnutí vyhlásili. Na besedě se představili: europoslanec Jiří Pospíšil, vysokoškolský pedagog Marek Hilšer a někdejší diplomat, nyní ředitel STEMu Pavel Fischer. Mluvilo se o prezidentských pravomocech, řeč přišla i na Kajínka a na to, zda by mu kandidáti na prezidenta udělili milost. „Není žádná nová skutečnost, proč by prezident najednou měl do té kauzy vstupovat a takovéto rozhodnutí činit,“ řekl Jiří Pospíšil.
26.04.2017 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (704 článků) , Jiří Pospíšil (2052 článků) , Jiří Pospíšil (2052 článků) , Jiří Marek (379 článků) , Pavel Marek (262 článků) , Jiří Marek (379 článků) , Pavel Marek (278 článků) , Jiří Kajínek (791 článků) , Jiří Fischer (53 článků)

Prezidentští kandidáti promluvili: Trestně stíhaného kandidáta na premiéra nechceme

 
Kandidáti na prezidenta by většinou na rozdíl od současného prezidenta Miloše Zemana měli problém pověřit trestně stíhaného člověka sestavením vlády. Někteří by se mu jeho aspiraci na premiérský post snažili vymluvit, další by v žádném případě obviněného do čela vlády neustanovili. Z uchazečů o Hrad, kteří pravděpodobně splnili podmínky kandidatury, by ohledy na trestní stíhání nebral jen hudebník a předseda strany Rozumní Petr Hannig. Kandidáti to sdělili v odpovědi na anketu ČTK.
11.11.2017 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23617 článků)

Choval se jako neřízená střela, ve straně byl velmi silný tlak na jeho odchod. Vysoce postavený člen ČSSD totálně ztrhal končícího ministra Dienstbiera

 
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) oznámil, že končí ministerský život Jiřího Dienstbiera a Svatopluka Němečka. Pravicová opozice považuje změny ve vládě jen pár měsíců před volbami za kosmetické změny, které mají posílit jeho pozici ve straně. Sociální demokrat Roman Váňa to v pátečních Událostech, komentářích České televize popsal úplně jinak – totálně ztrhal Dienstbiera. Své k vlastnímu odvolání řekl i ministr Němeček.
11.11.2016 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9545 článků) , Roman Váňa (63 článků) , Jiří Němeček (44 článků)

Změna, změna, změna... Pozor na to slovo, píše mladý zemanovec

 
Volby se blíží každým dnem a všichni slibují změny, ať už kandidáti krajských voleb, kandidáti na post prezidenta republiky či dokonce kandidáti politických stran, kteří jsou zrovna u moci. Podle Vladimíra Höniga, pedagoga na České zemědělské univerzitě v Praze a člena Strany práv občanů – zemanovců, se však nejedná o nic jiného než čistý populismus.
25.09.2012 13:50 |

podobné články

Bude chtít nový prezident přijmout euro? Kandidáti se neshodnou

 
Na zavedení eura v Česku v příštích letech se prezidentští kandidáti neshodnou. Většina z nich by se chtěla ve funkci zasadit o společenskou diskusi o této otázce. Odpovědnost za přijetí eura často kladou na vládu. ČTK to v odpovědích na anketní otázku sdělili hlavní kandidáti na prezidenta republiky.
12.11.2017 10:15 |

podobné články

Lidovečtí kandidáti ve Zlínském kraji zaplatí straně 200 tisíc na volby

 
Lidovce trápí nedostatek sponzorů. Na předvolební kampaň si proto půjčí 25 miliónů korun, dalšími statisíci by měli přispět kandidáti, kteří mají reálnou šanci na úspěch v říjnovém boji o Sněmovnu. Krajská organizace ve Zlínském kraji si odhlasovala, že žhaví kandidáti na poslanecké křeslo přispějí 200 tisíci korun, členové vedení celé strany navíc dali do stranické kasy každý po 50 tisících korun.
10.08.2009 09:40 |

podobné články

Kandidáti ČSSD do Senátu se musí zříci přeběhlictví

 
Kandidáti, které ČSSD pošle do boje o senátorská křesla, budou muset podepsat kodex, který je zaváže ke vstupu do senátorského klubu strany a zapoví jim přestup k politické konkurenci. Kandidáti se v materiálu rovněž zavazují plnit program senátorského klubu ČSSD.
26.09.2011 11:05 |

podobné články

Poslancům se na slyšení přišli představit kandidáti do Rady ČT

 
Na veřejné slyšení do Poslanecké sněmovny se dnes přišli představit kandidáti do Rady České televize. Kandidáti mají pět minut na to říct něco o sobě a deset minut na zodpovězení dotazů ze strany poslanců. Poslanci se jich ptají například na to, jaké zájmy chtějí v radě hájit a na co se chtějí zaměřit.
25.02.2014 12:25 |

podobné články

Kandidáti na senátory budou znát po dnešku svá čísla do voleb

 
Kandidáti na senátory dostanou nejpozději dnes svá volební čísla, kterými budou označeny jejich hlasovací lístky. Čísla hlavně poslouží, stejně jako u jiných typů voleb, ke snadnějšímu rozlišení kandidátů při zjišťování výsledků voleb. Kandidáti je ale budou moci využít tradičně i ve svých volebních kampaních.
26.08.2014 06:30 |

podobné články

Prezidentští kandidáti ODS se shodli v kritice Evropské unie

 
Oba kandidáti ODS na post prezidenta republiky, místopředseda Senátu Přemysl Sobotka a europoslanec a bývalý ostravský primátor Evžen Tošenovský, na prvním volebním shromáždění v Pardubicích svorně kritizovali Evropskou unii a evropský parlament.
02.05.2012 23:05 |

podobné články

Osobnosti: Přemysl Sobotka (476 článků) , Evžen Tošenovský (121 článků)

Hašek: Už nás mají plné zuby. Lidi si zvolí svého prezidenta, ne našeho

 
ČSSD sice potvrdila, že kandidátem oranžové strany na prezidenta republiky bude buď Jiří Dienstbier, nebo Jan Švejnar. Nikdo z vedení strany se však zatím ani k jednomu z kandidátů nijak otevřeně nepřiklonil. Oba kandidáti jsou podle nejvlivnějších členů strany přijatelní. Jiřího Dienstbiera zatím otevřeně podporuje jen středočeský hejtman David Rath. Podle místopředsedy Michala Haška jsou lidé otráveni politikou a doporučení stranických sekretariátů je nebude zajímat.
20.02.2012 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Švejnar (301 článků) , David Rath (4554 článků) , Jiří Dienstbier st. (754 článků) , Michal Hašek (2378 článků)

Kandidáti ODS v Rychnově odmítli zrušení kvůli koalici s KSČM

 
Kandidáti ODS do komunálních voleb v Rychnově nad Kněžnou odmítli snahu vedení ODS zrušit rychnovskou místní organizaci kvůli jejímu vstupu do městské koalice s KSČM, napsala ČTK.
08.11.2018 15:50 |

podobné články

Kladno bude nově volit kvůli úmrtí Dienstbiera. ČSSD ztratila většinu v senátu!

 
Do začátku dubna proběhnou ve středočeském městě Kladně nové volby na post senátora, potvrdil v pondělí Martin Erva z tiskového odboru prezidenta Václava Klause. Křeslo člena horní komory se uvolnilo po sobotním úmrtí senátora Jiřího Dienstbiera z ČSSD.
10.01.2011 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9784 článků) , Jiří Dienstbier st. (754 článků)

Hillary Clintonová vyjádřila lidem v ČR soustrast s úmrtím Dienstbiera

 
Americká ministryně zahraničí Hillary Clintonová vyjádřila obyvatelům České republiky jménem prezidenta Baracka Obamy soustrast v souvislosti s úmrtím bývalého ministra zahraničí Jiřího Dienstbiera.
12.01.2011 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2452 článků) , Jiří Dienstbier st. (754 článků)

ČSSD začíná vážněji zvažovat Dienstbiera jako kandidáta na Hrad

 
Nenápadný výrok hejtmana Středočeského kraje Davida Ratha ohledně toho, že by si dokázal jako kandidáta na příštího prezidenta představit Jiřího Dienstbiera, začíná mít vážnější následky - ČSSD kalkuluje, že by nejpopulárnější politik v zemi mohl mít velikou šanci uspět.
10.02.2012 12:00 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4554 článků) , Jiří Dienstbier st. (754 článků)

Rozhodnuto. ČSSD nasadí do prezidentských voleb Dienstbiera

 
AKTUALIZOVÁNO O sociálnědemokratickém kandidátovi na prezidenta je rozhodnuto. Bude jím senátor a místopředseda strany Jiří Dienstbier. V pražském hotelu Olšanka o tom hlasováním rozhodl Ústřední výkonný výbor strany. Pro Dienstbiera hlasovalo 107 delegátů ÚVV, proti jich bylo 37.
19.05.2012 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dienstbier st. (754 článků)

Valtr Komárek mluví o odstřižení Dienstbiera od vedení ČSSD

 
V poslední době se údajně začíná čím dál tím víc mluvit o úplném odstřižení Jiřího Dienstbiera z vedení ČSSD a to kvůli jeho nechuti podpořit za prezidenta Miloše Zemana. „Jsou z něho kvůli tomu hodně rozčarovaní,“ vysvětlila ParlamentnímListům.cz stranická místopředsedkyně Marie Benešová. Podle Valtra Komárka je ale za tím něco jiného. Pan Dokonalý totiž říká všem, jak všechno zná a ví, což mnohým není vůbec po chuti.
25.01.2013 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dienstbier st. (754 článků) , Miloš Zeman (23617 článků) , Marie Benešová (295 článků)

Trapas! ČSSD se zbavila Dienstbiera, informovali Slováci. Ale s fotkou jeho otce

 
Tohle si slovenská televize za rámeček nedá. Ve své zpravodajské relaci informovala o sjezdu české sociální demokracie a nezvolení Jiřího Dienstbiera místopředsedou. Chybička se však vloudila a z fotografie se neusmíval kandidát na prezidenta Jiří Dienstbier mladší, ale jeho otec, který je již více než dva roky po smrti.
18.03.2013 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dienstbier st. (754 článků)