Článek

Kanál National Geographic v létě přejde na formát 16:9

 
Satelitní a kabelový kanál National Geographic Channel začne od 10. července vysílat širokoúhlý obraz. Kanál bude od tohoto data trvale vysílán ve formátu 16:9, většina dokumentů se tomu uzpůsobuje už od výroby. Zbytek ve starším formátu 4:3 vysílatel upraví, aby diváci nemuseli měnit nastavení televizorů ani set-top boxů.
24.05.2012 16:25 |

podobné články

Podobné články

Svět ženskýma očima: Oceněné fotografky z National Geographic představují 10 svých nejlepších děl

 
U nás se asi na tuhle výstavu těšit nemůžete, ale aspoň podle fotek si můžete představit, o co přicházíte, pokud nežijete ve Washingtonu. Právě tam probíhá exhibice jedenácti oceněných fotografek, které pracují pro slavný magazín "National Geographic":http://www.extra.cz/tema/national-geographic.
25.10.2013 18:45 |

podobné články

Měnící se svět: 10 nejpovedenějších snímků pořízených čtenáři National Geographic

 
Slavný magazín "National Geographic":http://www.extra.cz/national-geographic-se-svym-podvrzenym-dokumentem-urazil-prahu-bud-natocite-novy-jako-omluvu-nebo-se-budeme-soudit slaví 125. výročí vzniku a při této příležitosti vyzval čtenáře, aby se pochlubili svými vlastními fotografiemi. Ty nejkrásnější a nejpovedenější z nich vám přinášíme v tomto článku.
27.10.2013 14:05 |

podobné články

Nejúžasnější fotografie roku 2013: Matka příroda očima National Geographic

 
Prestižní časopis National Geographic vyhlásil vítěze nejlepší fotografie roku v rámci vlastní soutěže 2013 National Geographic Photo Contest. Stal se jím Paul Souders se svým snímkem ledního medvěda z Manitoby.
20.12.2013 14:57 |

podobné články

Dokument o vzniku FIFA 12 dnes na National Geographic

 
Pokud na svou parabolu chytáte českou verzi televizního programu National Geographic, určitě byste měli zpozornět dnes ve 22.00 hodin. Právě v tomto čase se zde totiž rozeběhne v rámci nové série pořadu Megatovárny unikátní dokument o vývoji FIFA 12. Nejde o klasické „making of“ ve stylu, v jakém své hry prezentují sami herní vývojáři, ale o pohled na vývoj sportovní...
04.12.2010 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Petra Paroubková (527 článků)

TOP videa National Geographic: Unikátní záběry tsunami. Jak vzniká a co způsobuje?

 
Nejsledovanější video National Geographic za loňský rok. Tsunami pohledem NG.
22.11.2012 00:05 |

podobné články

Měsíčníkům National Geographic a Dům&Zahrada prudce vzrostla čtenost

 
Měsíčníku NATIONAL GEOGRAPHIC přibyla polovina čtenářů ve srovnání se stejným obdobím minulého roku a podobně se dařilo i titulu DŮM&ZAHRADA;, který má o čtyřicet procent čtenářů více, než tomu bylo loni ve sledovaném období. Vyplývá to z aktuálních dat výzkumu Media Projekt, který zkoumá čtenost tištěných titulů.
09.08.2013 09:15 |

podobné články

National Geographic: Největší ruští drsňáci

 
Televizní stanice National Geographic Channel uvede ve středu 2. října 2013 ve 23 hodin nový dokumentární seriál Největší ruští drsňáci, ve kterém poznáte nejtěžší práce v Rusku a muže, jejichž každodenní náplní práce je čelit nebezpečným predátorům, chránit ruskou elitu před únosci nebo bez jištění čistit stovky metrů vysoké stavby. V hlavní roli se představí bývalý fotbalista a filmový herec Vinnie Jones, který na vlastní kůži pozná, jak žijí největší ruští drsňáci v nehostinných částech země.
24.09.2013 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Vinnie Jones (2 články)

National Geographic líčil Prahu jako semeniště zločinu, ovšem podváděl

 
V pořadu Město podvodů TV kanálu National Geographic ukázal moderátor Connor Woodman Prahu jako město plné zločinných taxikářů, prostitutek-kapsářek, zlodějských obchodníků a falešných dealerů drog. Pražská kriminálka však zjistila, že šlo o podvodné divadlo s najatými figuranty.
08.10.2013 05:05 |

podobné články

Skandální dokument National Geographic o Praze: Šmelináře, kapsáře a nepoctivé taxikáře nafingovali, tvrdí policie

 
Praha - nejkrásnější město Evropy, plné historie, romantiky a zločinu! Tak začíná dokumentární film National Geographic, který líčí českou metropoli jako líheň toho nejodpornějšího pouličního zločinu. Nyní policie potvrdila, že ve snímku vystupují nafingovaní herci.
08.10.2013 13:45 |

podobné články

Praha zváží právní spor s National Geographic kvůli reportáži

 
Praha zváží možnost občanskoprávního sporu se společností National Geographic kvůli reportáži o zločinnosti v Praze. Na tiskové konferenci to dnes řekl radní Lukáš Manhart. Reportáž, kterou televize odvysílala loni v prosinci, je podle něj manipulativní a poškozuje dobré jméno Prahy. Podle deníku Právo v dokumentu, který upozorňuje na kriminalitu v hlavním městě, vystupují místo skutečných podvodníků najatí herci.
08.10.2013 17:40 |

podobné články

National Geographic si dál stojí za fingovanou reportáží o podvodech v Praze

 
Televizní stanice National Geographic trvá na tom, že při své reportáži o podvodech, s nimiž se v Praze setkal moderátor pořadu Conor Woodman, nepoužila žádné herce. Lidé, kteří proti ní vystupují, jsou podle televize v řadě případů podvodníci, na které v pořadech upozorňuje. V tiskovém prohlášení televize zdůraznila, že má vůči hlavnímu městu i policistům plnou důvěru. Praha na začátku týdne uvedla, že kvůli reportáži zvažuje zahájení občanskoprávního sporu.
10.10.2013 15:50 |

podobné články

Za dokument National Geographic hrozí Praha soudem

 
Po zveřejnění článku v úterním vydání deníku Právo o dokumentu Město podvodů, který natočil v Praze tým National Geographic, se magistrát hlavního města odhodlal na základě závěru pražské policie, jež odhalila, že byl natočen podvodně, vytáhnout do boje.
11.10.2013 03:10 |

podobné články

National Geographic podvodný dokument o zkažené Praze netočil

 
Právu se podařilo získat exkluzivní rozhovor se štábem, který natáčel v české metropoli dokument do série Město podvodů, za nějž hrozí televiznímu kanálu National Geographic od Prahy žaloba, protože byl podvodný.
16.10.2013 04:55 |

podobné články

Stanice National Geographic Channel bude v březnu vysílat z kosmu

 
Dokumentární televizní stanice National Geographic Channel se v březnu chystá odvysílat dvouhodinový živý blok z Mezinárodní vesmírné stanice (ISS). Přesný termín televize neoznámila, napsala agentura AP. 
10.01.2014 08:45 |

podobné články

National Geographic přestane šířit dokument o Praze Město podvodů

 
Praha vyřešila spor s populárně-naučným měsíčníkem National Geographic (NG) o dokument Město podvodů. Obě strany podepíšou dohodu o tom, že NG přestane dokument šířit. Informaci přinesl ve středu dobře informovaný zdroj z vedení města.
23.07.2014 11:40 |

podobné články

National Geographic ukázal nejlepší fotografie roku 2015! Další úchvatné fotky uvnitř článku

 
National Geographic zveřejnil ty nejhezčí fotky přírody roku 2015. Některé jsou klasické, jiné nepředvídatelné, děsivé a také mají svůj příběh.
26.12.2015 11:00 |

podobné články

CzechTourism: Moravské památky budou součástí marketingové kampaně UNESCO a National Geographic

 
V těchto dnech probíhal v Litevském Vilniusu již čtvrtý workshop k projektu World Heritage Journeys of Europe. Projekt organizovaný Centrem světového dědictví UNESCO v Paříži a společností National Geographic koordinuje za Českou republiku agentura CzechTourism.
05.10.2017 14:40 |

podobné články

National Geographic připravil s Rosatomem dokument Wild Edens o boji se změnami klimatu

 
V madridském kině Palace of Neptune oznámil National Geographic společně s ruskou korporací pro atomovou energii Rosatom uvedení dokumentárního cyklu Wild Edens, který byl natáčen na ohromujících nedotčených místech naší planety. Filmy představují faunu a flóru obývající tyto oblasti a ohrožené změnou klimatu.
20.04.2018 08:10 |

podobné články

CzechTourism: Léčebné pobyty v Česku jsou podle Rusů nejlepší na světě

 
V prestižní soutěži National Geographic Traveler Awards 2019, kterou již po deváté pořádala ruská edice cestovatelského časopisu National Geographic Traveler, získala Česká republika první místo v kategorii „Nejlepší léčebný pobyt“.
14.12.2019 13:15 |

podobné články