Článek

Kamioňákovi se udělalo v Německu špatně: Pomohli mu čeští i němečtí záchranáři

 
Štěstí v neštěstí měl český kamioňák, kterému se na dálnici v Německu udělalo zle. Stačil ještě zavolat svému šéfovi, který ihned vyrozuměl operátory tísňové linky 112 v Plzeňském kraji. Ti předali informace kolegům do Německa a muž se tak včas dostal do nemocnice v Norimberku.
21.11.2017 15:35 |

podobné články

Podobné články

Češka uvázla v bouři na lodi v Chorvatsku: O pomoc volala 1400 km! Z Varů přišla za hodinu

 
Hasiči z Česka pomohli posádce na rozbouřeném moři! Operátoři tísňové linky z Karlových Varů pomohli zprostředkovat pomoc posádce lodi na moři u chorvatského Dubrovníku. Na linku se obrátila matka dívky, která byla na rozbouřeném moři s dalšími dvěma lidmi. Karlovarští záchranáři pak pomohli zajistit pomoc chorvatských kolegů, řekl ČTK Martin Kasa, mluvčí krajských hasičů, kteří tísňovou linku zajišťují.
07.09.2016 19:00 |

podobné články

Osmdesátiletý Čech se vyčerpal v Tatrách, pomohli mu záchranáři

 
Čech přecenil své síly. Pomohli mu záchranáři, kteří ho snesli na nosítkách.
19.08.2010 21:10 |

podobné články

Záchranáři pomohli stovkám vodáků na Vltavě

 
Záchranáři pomohli stovkám vodáků na Vltavě. Zdravotnický tým projektu Jedu vodu vedl záchranář vyškolený Českým červeným křížem Martin Pöschl.
14.11.2016 10:15 |

podobné články

Co dělali němečtí vojáci na východě Ukrajiny? Hájkův web vytáhl nejasnost

 
Někteří němečtí politici si začali klást otázky, co dělali němečtí vojáci v civilu na východě Ukrajiny. Web Petra Hájka Protiprud si ale klade otázku, proč tatáž otázka nezaznívá i z české strany, když se nás to týká. Otázku by měl klást např. údajně podprůměrný herec Martin Stropnický, toho času ministr obrany za hnutí ANO. OBSE prý sehrála roli „užitečného idiota“.
08.05.2014 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1697 článků)

Bém: Vedení Prahy jen populisticky řeší, co se udělalo v minulosti špatně

 
Bývalý pražský primátor Pavel Bém (ODS) překvapil ostrou kritikou současného vedení metropole, s níž ve čtvrtek dopoledne vystoupil před pražskými zastupiteli. Radním vytkl populismus, řeší prý jen to, co se udělalo špatně, a přitom sami zadlužují město.
20.09.2012 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (822 článků)

Profesionální jedlík zvládl jako první výzvu, ze které by se mnohým udělalo špatně

 
Výkon, ze kterého by se většině lidí nejspíš udělalo špatně, předvedl britský jedlík Adam Moran. Za necelých 20 minut do sebe totiž dokázal nasoukat sedm liber (něco málo přes tři kila) lívanců.
10.02.2016 11:25 |

podobné články

Předseda klatovského soudu boural: Prý se mu za volantem udělalo špatně

 
Nehodu tří aut způsobil předseda klatovského soudu Martin Matějíček (44). U Janovic nad Úhlavou na Klatovsku se jeho vůz srazil s dalšími dvěma auty a začal hořet. Šéfovi klatovské justice se údajně za volantem udělalo špatně.
08.01.2018 16:35 |

podobné články

Němci o podnikání v Česku: I Kosovo je na tom lépe

 
I Kosovo je lepší než Česko. Tvrdí to němečtí manažeři. Kvalitní práce a česká šikovnost? Bývávalo! Národ úplatkářů kolem hory Říp? Bingo! Němečtí manažeři jsou přesvědčeni, že Češi jsou v pobírání úplatků horší než Makedonci, Albánci nebo dokonce obyvatelé kontroverzního Kosova! Co si naopak o podnikání v Německu myslí čeští investoři?
08.06.2011 06:55 |

podobné články

Čeští a němečtí odborníci na rozvoj měst se sešli na konferenci

 
Čeští a němečtí odborníci na rozvoj měst se sešli na konferenci Dialog měst: Praha-Berlín. Delegace Senátu města Berlín a Správy pro rozvoj města a životního prostředí dorazila do Prahy s berlínským primátor Michael Müller, který navštívil Prahu při příležitosti oslav pětadvacátého výročí znovusjednocení Německa.
05.10.2015 15:56 |

podobné články

Osobnosti: Michael Müller (5 článků)

Záhadu ohřevu Enceladu pomohli rozluštit i čeští vědci

 
Oceánský měsíc Saturnu, Enceladus, dlouho představoval velkou záhadu. Jak je možné, že i malinký měsíc s průměrem odpovídajícím zhruba délce ČR si pod ledovou slupkou udrží kapalný oceán a má aktivní gejzíry? Teď už na to zřejmě známe odpověď a pomohli ji najít i čeští geofyzikové.
09.11.2017 18:15 |

podobné články

Muži v Liberci se udělalo zle z alkoholu, otravu metanolem ale lékaři vyloučili

 
Záchranáři v Libereckém kraji včera vyjeli k muži, který požil alkohol a následně se mu udělalo zle. Záchranka ho převezla do nemocnice, kde ale lékaři vyvrátili podržení z otravy metanolem.
13.09.2012 22:30 |

podobné články

Karel Gott v německém deníku Bild - Promluvil o sexu s 3000 ženami!

 
PRAHA (red) – Český slavík Karel Gott (71), jehož kariéra je stejně zářivá v Německu jako v domovském Česku, poskytl rozhovor nejčtenějšímu německému deníku Bild u příležitosti padesáti let od svého prvního vystoupení v tamní televizi! Co němečtí novináři o Gottovi píší? Třeba že k Praze patří stejně neodmyslitelně jako Karlův most či knedlíky a že je od založení plzeňského pivovaru nejúspěšnějším předmětem českého exportu! A tady je celý rozhovor, který němečtí novináři připravovali v Gottově pražské vile..
14.08.2010 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (4737 článků)

Němečtí politici zírají: Jak to, že "naši" Turci věří více Erdoganovi než nám?

 
Němečtí politici se obávají rostoucího vlivu Ankary mezi lidmi s tureckými kořeny, kteří žijí v Německu. Píše to server Britské listy.
10.08.2016 08:05 |

podobné články

Bývalý člen ochranky Usámy bin Ládina si v Německu žije jako prase v žitě. Němečtí daňoví poplatníci nevěří svým očím

 
Němečtí daňoví poplatníci nevěří svým očím, koho musí ze svých vlastních kapes financovat. Islamista a bývalý tělesný strážce Usámy bin Ladina, Sami A., je sice považován za hrozbu pro Německo, ale stejně dostává každý měsíc tisíce eur.
24.04.2018 22:40 |

podobné články

Němečtí rappeři s antisemitskými texty se chystají na exkurzi do Osvětimi

 
Dva němečtí rappeři ve svých textech zlehčují zločiny holokaustu, který v Německu stále vyvolává bouřlivé reakce společnosti. Teď se ale chystají podívat se do koncentračního tábora v Osvětimi, uvedl web televize BBC.
03.05.2018 20:40 |

podobné články

Premiér Nečas se ZHROUTIL! Ze zatčení Nagyové se mu udělalo špatně!

 
Ze zatýkání na úřadu vlády se udělalo premiéru Nečasovi nevolno a musel být ošetřen. Objevily se dokonce informace o infarktu, ty se ale nepodařilo ověřit.
13.06.2013 12:40 |

podobné články

Premiér Nečas překonal zdravotní potíže! Z razie se mu udělalo špatně

 
Ze zatýkání na úřadu vlády se udělalo premiéru Nečasovi nevolno a musel být ošetřen. Objevily se dokonce informace o infarktu, ty se ale nepodařilo ověřit.
13.06.2013 13:00 |

podobné články

VIDEO: Noid přerušil natáčení Limuzíny, udělalo se mu špatně

 
Zpěvák Václav Noid Bárta natáčení pořadu Limuzína na Óčku málem neustál. Z cesty pozpátku se mu udělalo zle a postupně bledl, až musel natáčení přerušit a vystoupit. Zpátky už nechtěl.
13.02.2014 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Bárta (1145 článků)

Cyklistovi se v Opavě udělalo špatně: Spadl z kola do řeky a utopil se

 
Tragédií skončil život sportovce (†68) z Opavy. Muži se při projížďce na kole udělalo nevolno. Při kolapsu nezvládl řízení a spadl na břeh řeky, kde si rozbil hlavu. Nakonec jeho tělo zmizelo pod hladinou ledové vody.
05.03.2018 15:30 |

podobné články