Článek

Kamery pryč, roušky pryč. Žaloudík sypal svědectví o covidu. Jinde nebude

 
V začátcích epidemie byl často dotazován, postupně však z obrazovek zmizel. Před nedávnem s ním však pohovořil novinář Jaromír Ostrý. A profesor Žaloudík toho o covidu řekl mnoho a na ještě více věcí se ptal. Například proč se o vir nezajímala BIS, když o obálky s antraxem ano. A podotkl, že vzhledem k tomu, jak dlouho se hledali viníci Vrbětic, odpověď bude znát v roce 2027. Přidal také historku, jak ho chtěli poslat do karantény, ale pak si všimli diplomatického pasu. Nebyla zdaleka poslední.
12.10.2021 13:55 |

podobné články

Podobné články

Roušky? Salutování na vojně, říká profesor. A druhý zaduněl šokující větou

 
Do Pro a proti Českého rozhlasu Plus zasedl místopředseda sněmovního zdravotního výboru Julius Špičák za ANO a senátor zvolený za ČSSD, Jan Žaloudík. Oba lékaři z profese však spolu v zásadě souhlasili, například v tom, že covidu se věnuje neúměrná pozornost. Oba také měli výhrady vůči rouškám a vůči nedostatku velice důležitých dat místního prostředí. „99 % úmrtí je na jiné věci než covid,“ připomenul Žaloudík a Špičák dodal, že Česko a další země na východ od Berlína jsou v pásmu „mírného covidu“. A Žaloudík si dovolil „špatnou větu“.
15.09.2020 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Julius Julius (71 článků)

Vyděšení Češi? Profesor Žaloudík po konci roušek překvapil

 
V Událostech, komentářích České televize se střetli ministr zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch, lékař a senátor Jan Žaloudík a místopředseda TOP 09 a lékař Vlastimil Válek. Česko odložilo roušky a pánové se přeli o to, zda bylo povinné nošení roušek správné nebo šlo o symbol nesvobody? Žaloudík prý občas přemýšlí, že by roušku nosil dál. Má k tomu zvláštní důvod. Znovu však také varoval před tím, aby se lidem rouška nedostala „do hlavy“.
02.07.2020 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1620 článků) , Adam Vojtěch (1253 článků)

Senátor koronarebel Žaloudík: Rouška působí rány, hlavně mozkové

 
Jan Žaloudík je český lékař a politik, bývalý dlouholetý ředitel Masarykova onkologického ústavu v Brně. Profesor Žaloudík odpovídal pro odborný lékařský časopis Angis revue. V uplynulých dnech na sebe upozornil především jako senátor, když se vyjádřil k období covidu. V rozhovoru s nadpisem „Nebát se – myslet!“ zkušený lékař promluvil k probíhající koronavirové krizi a k tomu, jak bude asi pokračovat. Není to však podle něj důvod k bláznění. A jak si Česká republika stojí v léčbě rakoviny?
12.08.2020 21:45 |

podobné články

Virověk. Profesor Žaloudík ke covidu. Trvá to rok, ale...

 
Před časem říkal, že roušky škodí, že se nebojí covidu, ale kroků vlády a že v zarouškované zemi žít nechce. Varoval také před absencí preventivních vyšetření a léčby vážně nemocných i před tím, že kromě pacientů na koronavirus bude umírat mnoho lidí, například na rakovinu. Jak to vidí dnes a vidí světlo na konci tunelu? Na to v talk show Face to Face odpovídal onkolog, chirurg i senátor Jan Žaloudík.
28.04.2021 16:10 |

podobné články

Senátor Žaloudík věří, že se o covidu jednou dozvíme pravdu. Otázek má stále více

 
Českou onkologii není podle senátního výboru potřeba zachraňovat, ale kultivovat a podporovat. Přibývá úspěšně léčených pacientů, ale i těch, kteří kvůli covidu odložili preventivní vyšetření. O tom, jak se to projeví v léčbě rakoviny a zda je potřeba, aby v tuzemsku vznikl zcela nový onkologický institut se sídlem v Praze, v pořadu Interview ČT24 hovořil onkolog, chirurg, senátor Jan Žaloudík (nestr. za ČSSD). Věří, že se o covidu díky BIS dozvíme pravdu s odstupem sedmi let, stejně jako tomu bylo v případě vrbětické kauzy.
11.08.2021 22:15 |

podobné články

Senátor Žaloudík k EU: Toto jsem od nich čekal, nesplnili to! Vysvětlení hromady mrtvých v Belgii

 
Onkolog a senátor Jan Žaloudík se jal znovu vysvětlovat, proč považuje přístup vlády občanů ke koronaviru za chybný. Vláda podle jeho názoru na počátku jednala ze strachu ze svých vlastních občanů. Umí to prý pochopit, ale teď podle jeho názoru přišel čas začít se vracet k normálnímu životu. „Já si myslím, že se to bude muset uvolnit. Že by ta veřejnost měla říct, fajn to bylo, udělali jste všechno, co jste mohli, vyděšení jsme byli všichni... ale už dost a stop,“ uvedl Žaloudík.
29.04.2020 16:50 |

podobné články

Senátor profesor Žaloudík krotí vášně kolem korony: Pozitivní ještě neznamená nemocný. Těm číslům nevěřím

 
Místopředseda senátního výboru pro zdravotnictví a onkolog Jan Žaloudík (za ČSSD) míní, že situace kolem koronaviru se neustále zbytečně dramatizuje. „Musíme to co nejvíce zlehčovat, protože se to tak nepřiměřeně zdramatizovalo, že už se sebepoškozujeme,“ prohlásil Žaloudík s tím, že je „rouškofob“ a počítání covidových pacientů je špatně nastaveno. „Počítáme tam i nemocné i jen pozitivní,“ říká.
23.07.2020 15:55 |

podobné články

Partie, jakou jste ještě neviděli. Flégr strašil kolapsem zdravotnictví, Žaloudík mluvil o emigraci

 
Hosty druhé hodiny Partie Terezie Tománkové byli vakcinolog Jiří Beran, senátor a lékař Jan Žaloudík, šéfredaktor Zdravotnického deníku Tomáš Cikrt a evoluční biolog Jaroslav Flégr. Beran zdůrazňoval, že se v Česku nemusíme bát koronaviru, protože smrtnost viru není vyšší než u chřipky. Flégr okamžitě zvedl varovný prst. Profesor Žaloudík odmítl, že by byl guruem antirouškového hnutí. A nezůstal jen u toho. Citoval např. Angelu Merkelovou.
13.09.2020 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2780 článků) , Jiří Beran (53 článků)

Covid? Ukažte lidem celou pravdu. Žaloudík v ČT vytáhl úplně jiná čísla

 
O koronaviru i o Romanu Prymulovi diskutovali v ČT dva senátoři, Jan Žaloudík a Marek Hilšer. A každý měl své výtky. Žaloudík prohlásil, že by se měly zveřejňovat všechny hospitalizace. Od infarktů přes zápaly plic až po úrazy. Aby si lidé mohli udělat obrázek, kolik procent ze všech nemocných jsou lidé s covidem. Hilšer souhlasil, že proporce jsou důležité. „Jsou nějaké propočty, některé uvádějí, že bude umírat deset lidí denně, ale také si je třeba uvědomit, že běžně v České republice umírá zhruba 350 lidí denně,“ řekl. Chce, aby opatření byla selektivní a chránila ohrožené. Zastavit epidemii plošnými opatřeními prý není žádné umění.
23.09.2020 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Marek Hilšer (192 článků) , Jan Marek (427 článků) , Jan Marek (175 článků)

Herec Sypal, „poručík Hrubec“: Umělci jak saně. Karel Heřmánek za covidu, dobroděj jeden. Já a očkování

 
„Někteří moji daleko slavnější kolegové si od začátku pandemie stavěli bábovičky výhradně na svém písečku a své ryze sobecké důvody zakrývali starostí o blaho nás všech,“ říká známý herec Jaroslav Sypal. Jasný „vzkaz“ poslal Karlu Heřmánkovi. Prozradil, že on sám během „doby covidové“ napsal knihu Kotrmelce jednoho herce, která vyjde v listopadu. K očkování proti covidu říká: „Vládní šiml mě k tomu donutil. Nechce se mi jen sedět doma a čelit neustálým zákazům.“ Přečtete si, co říká k vyjadřování některých svých kolegů. Padla například slova „umělečtí pastičkáři“. Na závěr rozhovoru pak představitel poručíka Hrubce v komedii Byl jednou jeden polda zmínil i kancléřku Merkelovou.
21.07.2021 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Karel Heřmánek (249 článků) , Jaroslav Sypal (19 článků)

Senátor Žaloudík se neudržel: Roušky jsou psychosociální jev. Díky nim je na dálku vidět, jestli hrajete hru, nebo ne

 
Onkolog a senátor za ČSSD profesor Jan Žaloudík by byl rád, kdyby vládou stanovená karanténa už skončila. Z lékařské obce to tak cítí, i od značné části veřejnosti. „Nerad bych, kdybychom si toho začali užívat. A to jak nahoře, tak dole. Tím nahoře myslím pohodlnější vládnutí,“ říká v rozhovoru pro server Echo24.cz. Připomíná, že nošení roušek lidi neochrání, ale může jim i přitížit; roušky považuje za symbol a psychosociální jev.
26.04.2020 09:50 |

podobné články

Profesor koronarebel, senátor Žaloudík: Je to zmatené. Lidé už si z těch roušek dělají legraci

 
Roušky nebudou povinné v restauracích, obchodech ani školách, takové je poslední stanovisko Ministerstva zdravotnictví. Senátor Jan Žaloudík (nestr. ČSSD) v pořadu Interview prozradil, jak vnímá tato rychle měnící se pravidla. Vtipy, které se v posledních dnech začaly po internetu šířit na roušky a koronavirus, podle jeho slov měly přijít už dávno v květnu, protože naše ekonomika zbytečně dlouho trpěla. „Pozitivita na COVID-19 ještě neznamená, že budeme zavírat společnost. Vytvořili jsme atmosféru, která je naprosto nepřijatelná,“ zdůraznil senátor s tím, že virus přitom rychle slábne.
20.08.2020 21:05 |

podobné články

,,Tak noste kříže, Pánbůh vás ochrání". Povinné roušky: Profesor Žaloudík se s tím nemazal

 
Roušky by od 1. září měly být znovu povinné. Je to správně? Podle senátora Jana Žaloudíka by minimálně neměla plošně roušky nařizovat nějaká komise, ale parlament, a za opatření by se měl postavit premiér, prezident a 50 tisíc lékařů z České lékařské komory. To uvedl v interview s Čestmírem Strakatým. Ale to nebylo zdaleka vše. Kritizoval, že se veškerá pozornost upírá na covid-19. Povinné roušky jsou podle něj jenom akce, aby se vidělo, že se něco dělá. A že jsou lepší než nic? „Taky můžeme všichni nosit kříže, aby nás Pánbůh ochránil, to je taky dobrá ochrana, jsou na to taky studie,“ prohodil.
20.08.2020 11:00 |

podobné články

Nakonec budou děti udávat rodiče, že nenosí roušky. Senátor Žaloudík má velké obavy. A nepěkné informace z oboru o Prymulovi a jeho chybějící prověrce

 
REPORTÁŽ Nejen o koronaviru se diskutovalo na besedě v Klatovech. Pozor na vakcíny, už dávno nejsou, co bývaly! Nejdůležitější je imunita člověka, která je chytřejší než lidský mozek a která nás může ochránit úplně před vším. Veškerá dezinfekce je k ničemu, ba naopak – jen škodí člověku i přírodě. Viděli jste někdy skutečného nemocného na covid? O tom diskutovala s necelou stovkou oficiálně přítomných lidí vesměs středního věku primářka, klatovská rodačka, specialistka na prevenci nádorů prsu MUDr. Mirka Skovajsová, PhD, a senátor za ČSSD profesor MUDr. Jan Žaloudík, CSc., místopředseda zdravotního výboru Senátu, děkan Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně, významný člen vedení Onkologického ústavu v Brně.
31.08.2020 20:45 |

podobné články

Fuj! Profesor Žaloudík odhalil další věci o koronaviru a vládě

 
Senátor, profesor onkologie Jan Žaloudík se v rozhovoru pro Flowee.cz vyjádřil ke covidu-19. Podle jeho slov jsme se nechali vtáhnout do virtuální reality.
23.06.2020 10:00 |

podobné články

"Major Hrubec" Sypal sype k soudu! Víme proč

 
Herec Jaroslav Sypal (53), známý jako cholerický transsexuál major Hrubec z trojice komedií Byl jednou jeden polda, si zoufá. V bytě, kde bydlí, se totiž po stavebních opravách, které provedlo město, začaly vyskytovat nebezpečné plísně. A ty ohrožují zdraví jeho i celé rodiny. Paradoxně si podle znaleckého posudku za vzniklou situaci prý může sám. Tím, že doma vaří, koupe se a málo větrá. Věc žene k soudu.
22.02.2012 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Sypal (19 článků)

Jaroslav Sypal: Se špinavou ženskou bych sex neměl!

 
Herec Jaroslav Sypal (64), známý především z komedií Byl jednou jeden polda, se rozpovídal o svých sexuálních požadavcích. A hygiena je na prvním místě!
16.03.2013 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Sypal (19 článků)

Jaroslav Sypal: Se špinavou ženskou bych sex neměl!

 
Herec Jaroslav Sypal (64), známý především z komedií Byl jednou jeden polda, se rozpovídal o svých sexuálních požadavcích. A hygiena je na prvním místě!
16.03.2013 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Sypal (19 článků)

Jaroslav Sypal: Se špinavou ženskou bych sex neměl!

 
Herec Jaroslav Sypal (64), známý především z komedií Byl jednou jeden polda, se rozpovídal o svých sexuálních požadavcích. A hygiena je na prvním místě!
17.03.2013 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Sypal (19 článků)