Článek

Kamarádka uprchlé Saúdky: „Zachránili jste Rahaf život!“ Dívka je pod ochranou OSN

 
Příběh osmnáctileté Saúdky Rahaf Kunúnové obletěl celý svět, mladá žena se pokusila utéct před zneužíváním ze strany rodiny. Její cesta za svobodou ale skončila v Thajsku, kde ji zadržely tamní úřady. Žena se zabarikádovala v pokoji v Bangkoku a čekala, co bude dál. „Byla naprosto vyděšená, nad vodou ji držely jen tisíce zpráv a podpora, kterou obdržela na sociálních sítích,“ řekla deníku Guardian její kamarádka.
08.01.2019 15:00 |

podobné články

Podobné články

Uprchla před tyranskou rodinou a má nový domov. Saúdky (18) se „ujme“ Kanada

 
Saúdskoarabská dívka, která koncem minulého týdne utekla od své rodiny do thajského Bangkoku, nakonec získá azyl v Kanadě. Informují o tom zahraniční tiskové agentury s odvoláním na imigrační úřady Thajska, tedy země, v níž se dívka nyní nachází. Osmnáctiletá Rahaf Kunúnová se obává, že by ji doma zabili. Důvodem pro její obavy je její rozhodnutí zříci se islámu. Ještě v pátek večer podle thajských pohraničníků odletí do Kanady s přestupem v jihokorejském Soulu.
11.01.2019 18:05 |

podobné články

SLANINA AKBAR! Muslimka (18), která prchla před islámem do Kanady, OCHUTNALA PRASE

 
Saúdská dívenka Rahaf Mohammed (18) se rozhodla pro útěk ze své rodné země, hrozila jí nenávist vlastní rodiny a prý také smrt. Dívce nakonec poskytla ochranu organizace OSN. Rahaf Mohammed je nyní v Kanadě a užívá si krásy světa. Například poprvé ochutnala slaninu.
16.01.2019 14:10 |

podobné články

Chrochtala štěstím: Muslimka (18), která prchla před islámem do Kanady, ochutnala PRASE

 
Saúdská dívenka Rahaf Mohammed (18) se rozhodla pro útěk ze své rodné země, hrozila jí nenávist vlastní rodiny a prý také smrt. Dívce nakonec poskytla ochranu organizace OSN. Rahaf Mohammed je nyní v Kanadě a užívá si krásy světa. Například poprvé ochutnala slaninu.
16.01.2019 14:20 |

podobné články

Chrochtá štěstím: Muslimka (18), která prchla před islámem do Kanady, ochutnala PRASE

 
Saúdská dívenka Rahaf Mohammed (18) se rozhodla pro útěk ze své rodné země, hrozila jí nenávist vlastní rodiny a prý také smrt. Dívce nakonec poskytla ochranu organizace OSN. Rahaf Mohammed je nyní v Kanadě a užívá si krásy světa. Například poprvé ochutnala slaninu.
16.01.2019 14:30 |

podobné články

Přelom: Saúdky začnou řídit pro Uber. Ještě před rokem nesměly na volant ani pomyslet

 
Přepravní společnosti Uber a Careem v Saúdské Arábii oznámily, že najímají řidičky. Jejich prohlášení přišlo pár měsíců poté, co král Salmán udělil ženám povolení řídit automobil. Nový výnos vejde v platnost v červnu 2018, až dosud měly Saúdky v kontroverzní zemi řízení zakázáno.
11.01.2018 12:40 |

podobné články

Saúdka (18) prchající před rodinou získala status uprchlice. Potvrdily ho úřady

 
Saúdská dívka, která před několika dny utekla od své rodiny do thajského Bangkoku, získala od OSN status uprchlice. Informují o tom ve středu zpravodajské agentury. Rahaf Kunúnová (18) se obává, že by ji doma zabili, protože se zřekla islámu. Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) požádal australskou vládu, aby zvážila přesídlení Kunúnové do své země.
09.01.2019 12:05 |

podobné články

Syrský diktátor Asad ustupuje. Souhlasí s mírovým plánem OSN

 
Syrská vláda souhlasí s 10. dubnem jako s nejzazším termínem pro realizaci části mírového plánu OSN a Ligy arabských států. Radu bezpečnosti OSN o tom informoval zmocněnec OSN a LAS Kofi Annan. Před 10. dubnem má syrský režim stáhnout vojska a skončit s násilím vůči civilistům. Úplné příměří by mělo nastat 12. dubna. Mírový plán OSN a Ligy arabských států předpokládá především okamžité zastavení bojů mezi syrskou armádou a opozicí. Syrský velvyslanec při OSN podle agentury Reuters oznámil, že Damašek termín 10. dubna pro částečnou realizaci mírového plánu přijal, ale chce, aby stejný závazek přijala i opozice.
03.04.2012 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Kofi Annan (12 článků)

Policie zadržela oba uprchlé vězně: Jednoho poznala policistka ve svém volnu

 
Z věznice Odolov na Trutnovsku v pátek utekli dva vězni. Policii a vězeňské službě, která po nich pátrala, se podařilo oba uprchlé muže zadržet v sobotu na Broumovsku. ČTK to řekl mluvčí královéhradecké policie Jan Čížkovský.
14.05.2016 19:30 |

podobné články

Policisté zatkli uprchlé vězně z kynšperské věznice. Dopadli je v Plzni

 
Policisté v sobotu ráno zadrželi v Plzni tři uprchlé vězně z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku. Utekli v pátek odpoledne z nestřeženého pracoviště ve firmě v Hazlově na Chebsku.
02.09.2017 11:50 |

podobné články

Uprchlé prase zahnalo policistku na kapotu služebního auta, kolega se mohl potrhat smíchy

 
Policista z amerického Pittsfieldu ve státě Massachusetts vykonával běžnou pochůzku po městě, když se stal nečekaně svědkem komické události. Narazil totiž na kolegyni, na kterou doráželo uprchlé prase. Incident ho natolik pobavil, že dostal záchvat smíchu a policistku natočil. Jeho videozáznam zveřejnila agentura AP.
11.01.2020 13:35 |

podobné články

Zpráva inspektorů OSN prý dokazuje nasazení sarinu v Sýrii

 
Zpráva expertů OSN údajně obsahuje jasné a přesvědčivé důkazy o použití chemických látek při srpnovém útoku u Damašku, při němž zahynuly stovky lidí. Šlo prý o nervový plyn sarin. Oznámily to agentury Reuters a AP, které měly možnost vidět první stránku zprávy inspektorů OSN. Generální tajemník OSN Pan Ki-mun by měl v 17:00 SELČ informovat o zjištěních inspektorů Radu bezpečnosti OSN.
16.09.2013 16:05 |

podobné články

Hlasování, o kterém se mlčí: Migranti podle instrukcí OSN. Podepíše za nás EU? Hrozí kličky, které obejdou naše orgány

 
Evropský parlament podpořil návrh evropského komisaře pro migraci Dimitrise Avramopoulose, aby EU podepsala úmluvy OSN, které mají zcela otevřít hranice států pro migranty a uprchlíky. Z dokumentu navrženého Úřadem vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) a známého jako Globální kompakt o migraci, vznikly během diplomatických jednání dva návrhy mezinárodních úmluv. Návrh Globálního paktu o bezpečné, řízené a legální migraci a návrh Globálního paktu o uprchlících. Oba texty mají být hotové do konce července. „Pak v Evropské radě a v Radách ministrů EU vypukne boj o to, jestli budou muset všechny členské státy EU povinně zcela otevřít hranice migrantům,“ upozorňuje v analýze obou dokumentů ekonom a publicista Martin Kunštek. K podpisu mají být smlouvy předloženy členským státům OSN na Valném shromáždění OSN v září 2018.
14.05.2018 12:10 |

podobné články

Babiš: Petříček musí oznámit OSN odstoupení ČR od migračního paktu

 
Premiéra a lídra ANO Andreje Babiše překvapilo, že resort zahraničí dosud neoznámil OSN, že ČR odstupuje od globálního paktu OSN o migraci podepsaného minulý týden v Marrákeši. Babiš chce po ministru zahraničí Tomáši Petříčkovi (ČSSD), aby to oficiálně OSN sdělil a zařídil, aby ve středu zástupce ČR v OSN hlasoval proti paktu.
17.12.2018 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21486 článků)

Co to Česko v noci odsouhlasilo? Pravda o uprchlickém paktu OSN, který odmítlo jen Maďarsko a USA

 
Česká republika sice patří ke státům, které předběžně odmítly globální pakt OSN o migraci, o kterém se bude hlasovat 19. prosince v New Yorku, nicméně, pokud jde o globální pakt OSN o uprchlících, tam ČR hlasovala ve shodě s ostatními 180 státy. Globální pakt OSN o uprchlících je méně známý než globální pakt o migraci, ale pochází také z Newyorské deklarace z roku 2016. „Je to celosvětový závazek převzít odpovědnost za uprchlíky, najít řešení, která respektují jejich lidská práva, dát jim naději a vzít na vědomí zákonnou odpovědnost je chránit a podporovat,“ vyjádřila se k paktu Amina Mohammedová, zástupkyně generálního tajemníka OSN. Ale co bude konkrétně tento pakt znamenat pro země, které ho schválily?
18.12.2018 07:45 |

podobné články

„Moji bratři mě zabijí.“ Dívka se zřekla islámu a na útěku se zabarikádovala

 
Saúdskoarabská dívka Rahaf Kunúnová (18), která podle svých slov prchá před zneužíváním ze strany rodiny, se zabarikádovala v letištním hotelu v Thajsku. A prostřednictvím sociálních sítí odtud od sobotního večera posílá zoufalé prosby o pomoc. Saúdka míří do Austrálie, kde chce požádat o azyl. Při zastávce v Thajsku jí byl ale zabaven pas a místní úřady požadovaly její návrat k rodině, která je nyní na dovolené v Kuvajtu. Podle posledního prohlášení ale thajské úřady ženu ze země proti její vůli nevyhostí.
07.01.2019 12:20 |

podobné články

Co platí na tmavé kruhy pod očima?

 
Tmavé kruhy pod očima zná snad každá žena. Většina z nás s nimi již měla tu čest a při pohledu do zrcadla se nám naskytl odraz tmavých fleků, kvůli kterým naše oči působily unavené a naše tvář zašlá. Kruhy pod očima vznikají propadem tkáně nacházející se pod vnitřním očním koutkem a mnohdy mohou zasahovat až do úrovně lícních kostí. Tmavé kruhy pod očima nevypadají vůbec dobře, někdy se k nim přidají ještě nevzhlednější váčky vznikající otoky v očním okolí. Jak proti těmto kruhům bojovat? Dá se jim nějak zabránit? A jak se jich zbavit, když nám budou hyzdit tvář? Jak na tmavé kruhy pod očima? Příčin, kvůli kterým vznikají tmavé kruhy pod očima, může být hned několik. Často je tato vada na kráse spojována s nezdravým životním stylem, především pak s nedostatkem spánku. I to je samozřejmě jeden z důvodů, za jejich vznikem ale může stát i stres nebo dědičné indispozice. Nás však dnes neznamená, proč kruhy pod očima vznikají. My se dnes společně zaměříme na to, jak se kruhů zbavit. Poradíme vám několik tipů, triků a fíglů, s jejichž pomocí můžete na tmavé kruhy pod očima vyzrát. Tak jdeme na to! První pomocí na kruhy pod očima je pořádně studený obklad. Měl by být tak studený, jak jen vaše citlivé oční okolí dokáže snést. Snažte se studený obklad přikládat pouze na okolí pod očima, nikoli přímo na oční víčka. Jedna z babských rad říká, že na tmavé kruhy pod očima skvěle fungují vychlazené sáčky čaje, nejlépe pak zeleného neb heřmánkového. Zkuste to, nemůžete nic ztratit. Prevencí proti vzniku kruhů pod očima je dostatek vody. Jak jistě víte, naše tělo je tvořeno vodou, proto je potřeba vodu neustále doplňovat. Kromě kruhů pod očima působí pozitivně i na další tělesné pochody. Vracíme se k radám našich babiček, které nedaly dopustit na... Čtěte více Příspěvek Co platí na tmavé kruhy pod očima? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
20.08.2017 20:15 |

podobné články

Bála se skočit z mostu, »kamarádka« ji strčila! Dívka (16) se zřítila z 18 metrů

 
Partička přátel si vyrazila na vyhlídku k Moulton Falls ve státě Washington. Šestnáctiletá dívka chtěla otestovat svoji odvahu a z tamního mostu, který je 18 metrů nad hladinou  řeky, skočit. Když už se zdálo, že svůj boj se strachem definitivně prohraje a přeleze zpět na druhou stranu zábradlí, její »kamarádka« ji strčila a dívka se nekontrolovaně zřítila dolů. Děsivě vyhlížející incident naštěstí neskončil tragicky.
09.08.2018 15:00 |

podobné články

Život na svobodě jí chutná: Uprchlá Saúdka (18) si užívá sukní a snídá zakázanou slaninu

 
Saúdka Rahaf Kunúnová (18) si užívá svobodu v Kanadě. Podařilo se jí utéct před krutostí rodiny, doma podle vlastních slov čelila fyzickému, slovnímu a citovému zneužívání ze strany mužských rodinných příslušníků. Dívka se zřekla islámu, a ve své nové domovině si tak může dovolit, co předtím nesměla. Kunúnová poprvé ochutnala slaninu a kávu z řetězce Starbucks. Přes tuhou zimu chodí v krátkých šatech, napsal deník Daily Mail.
16.01.2019 15:40 |

podobné články

Dívka (19) se zřekla islámu a „černého prostěradla“. Za fotku v bikinách to schytala

 
Rahaf Kunúnová (19), která loni uprchla ze Saúdské Arábie před krutostí své rodiny a získala azyl v Kanadě, si život na svobodě užívá plnými doušky. Vychutnává si, že jí nikdo neříká, co smí a nesmí nosit. Dávno odložila nikáb a na svých sociálních sítích se nebojí sdílet fotky v bikinách. Ze strany svých konzervativních krajanů ale sklízí kritiku, teenagerka však oslavuje fakt, „že už se nemusí zahalovat do černého“ a že „je volná“, uvedl list Daily Mail.
05.02.2020 19:20 |

podobné články