Článek

Kalvoda: Snad se politici dovtípí, že ústavní kontrola je podmínkou demokracie

 
Advokát Jan Kalvoda připravoval stížnost Miloše Melčáka na ústavním zákon o rozpuštění Sněmovny. Ústavní soud stížnosti vyhověl.
12.09.2009 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Melčák (56 článků)
Podobné články

Advokát Kalvoda prolomil mlčení: Šťáva je stále vlastníkem Diag Human

 
Tak to je gól. Právní zástupce společnosti Diag Human Jan Kalvoda potvrdil, že vlastníkem Diagu je stále Josef Šťáva. Jenže ten předloni v květnu obeslal téměř všechna média tvrzením, že v této společnosti nadobro skončil. „Stoprocentním vlastníkem je i nadále Josef Šťáva,“ uvedl ale nyní Kalvoda v rozhovoru pro server peníze.cz. s tím, že firma nyní jedná o majetkové účasti se dvěma významnými hedgeovými fondy.
18.03.2013 18:00 |

podobné články

Jakékoliv obcházení Ústavy opět napadneme, říká Kalvoda

 
Advokát Jan Kalvoda, jehož klient Miloš Melčák podal stížnost u Ústavního soudu proti předčasným volbám, a soud odložením voleb částečně vyhověl, sdělil Právu, že politici se nyní snaží opět obcházet ducha ústavy. Melčák je podle něj proti návrhům, o nichž nyní spekulují, ochoten opět podat ústavní stížnost.
02.09.2009 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Melčák (56 článků)

Ústavní puč, odvolání prezidenta pro vlastizradu. Kalvoda šílí ze změny české zahraniční politiky

 
Velmi rozhořčen změnou praktické české zahraniční politiky je zřejmě bývalý vicepremiér, nyní advokát Jan Kalvoda. Na názorové straně pátečních Lidových novin kritizuje nejen Ministerstvo zahraničních věcí, ale i zahraniční politiku prezidenta Miloše Zemana. V jeho případě se dokonce zmiňuje o možnosti jeho odvolání pro vlastizradu.
24.10.2014 13:06 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23966 článků)

Kalvoda: předsedající rozhodce manipuluje arbitráž s Diag Human

 
Společnost Diag Human, s níž je český stát v miliardové arbitrážní bitvě, žaluje offshorové firmy, které chtějí získat část její pohledávky za zmařený obchod s krevní plazmou. V tiskové zprávě to ve čtvrtek uvedl právní zástupce Diagu Jan Kalvoda.
19.02.2010 04:55 |

podobné články

Kouč Kalvoda vyhozen z Karviné, nahradí jej Balcárek

 
Trenér Leoš Kalvoda u druholigových fotbalistů Karviné skončil. Klub s ním po pěti zápasech bez výhry rozvázal smlouvu.
07.04.2010 12:45 |

podobné články

Za krizí vlády stojí stará ODS a TOP 09, naznačil Kalvoda

 
Někdejší vicepremiér advokát Jan Kalvoda na sebe nedávno znovu upozornil tím, že svou stížností k Ústavnímu soudu zrušil předčasné volby. Má co říct i dnes - Václav Klaus podle něj neohýbá Ústavu tak, jak se mu zlíbí, z Jana Kubiceho by mohl být dobrý ministr a za vládní krizi může "kmotrovská" ODS a nezúčastněná TOP 09.
19.04.2011 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9932 článků) , Jan Kubice (680 článků)

Kalvoda: Soudy potvrdily, že spor skončil. Jinak by majetek ČR nezabavily

 
Rozhodnutí zahraničních soudů podle společnosti Diag Human potvrzují, že rozhodčí nález se srpna 2008, podle něhož musí ČR společnost odškodnit za zmařený obchod s krevní plazmou, je pravomocný a konečný. Stanovisko firmy tlumočil právník Jan Kalvoda.
06.06.2011 15:00 |

podobné články

Kalvoda tvrdí: Já za odkupem akcií Diag Human nestojím

 
Ve sporu státu s Diag Human se stále objevují nové a nové spekulace. Naposledy média přinesla informaci, že ten, komu někdejší obchodník s krví Josef Šťáva svou společnost prodal, je jeho právní zástupce Jan Kalvoda. Objevila se také spekulace, že rozhodčí nález z roku 2008, anbo možná i jiný dokument, který firma dodala k soudu ve Vídni jako dokument k nařízení exekuce, je falešný.
10.06.2011 16:10 |

podobné články

Datové schránky se mohou splést. Advokát Kalvoda nedostal zprávy od soudu

 
Systém datových schránek může selhat. Ukázal to případ Jana Kalvody, na který upozorňuje deník MF Dnes. Podnikatel Jan Kalvoda totiž dostával zprávy určené advokátovi Janu Kalvodovi. Jednalo se například o předvolání k soudu v kauze Jágr tým nebo usnesení soudu ke jmenování rozhodců pro kauzu Diag Human. Právník tedy nedostával důležité informace.
27.09.2011 10:10 |

podobné články

Diag Human se cuká: Jednáte protiprávně, napadá stát. A podá prý novou žalobu

 
Firmu Diag Human asi překvapilo, že se má kabinet zabývat postupem ministerstva zdravotnictví v exekučních řízeních probíhajících u zahraničních soudů. Ve svém tiskovém prohlášení proto právník Diagu Jan Kalvoda vládu informuje o tom, že stát si počíná protiprávně, když si za pomocí soudů nechá jmenovat všechny rozhodce do přezkumného rozhodčího senátu. „Je to v rozporu nejenom s českými, ale i evropskými právními normami,“ míní Kalvoda, který se navíc chystá podat žalobu na ministerstvo kultury kvůli poškození dobrého jména.
20.03.2013 16:55 |

podobné články

Advokát Kalvoda: Bradáčová nic nezměnila, vše funguje postaru. No a David Rath...

 
Kdysi velmi mocný muž české politiky, advokát Jan Kalvoda v rozhovoru pro týdeník Respekt zkritizoval výrok Nejvyššího soudu, který se vztahuje k vysvětlení imunity tří exposlanců ODS. Považovat dohadování vzájemně výhodných politických úkonů nebo osobních výhod v souvislosti se složením mandátu za ´projev ve sněmovně´, je totiž podle Kalvody nesmysl. Je to interpretace, která se podle něj příčí zákonu.
22.07.2013 13:50 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4563 článků)

Advokát Kalvoda označil Zemana za šéfa sekty

 
Papaláš už zase smí vyhrožovat policií, když mu někdo nechce věnovat svůj majetek, burcuje na komentářové stránce Lidových novin bývalý ministr spravedlnosti, nyní advokát Jan Kalvoda.
27.09.2013 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zeman (405 článků)

Blbci a pussy létají, telenovela jede. Advokát Kalvoda píše o Zemanovi a dnešní politice

 
Advokát a bývalý vicepremiér Jan Kalvoda míní, že v České republice se místo politiky odehrává telenovela. Ústřední postavou je prý prezident Miloš Zeman, do něhož se jako do terče strefuje „pražská kavárna“. Skutečný problém dle něj ale spočívá někde jinde.
23.01.2015 09:12 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23966 článků)

Věc Šlachta: Vyjádřil se Jan Kalvoda

 
Rozbitím ÚOOZ riskují sociální demokraté porážku, píše na serveru Lidovky.cz advokát a bývalý ministr spravedlnosti Jan Kalvoda.
23.06.2016 10:00 |

podobné články

Bojovník proti finančním šmejdům Kalvoda: Bojím se, podpálili mi auto!

 
Žhářským útokem na automobil vyvrcholila pro Víta Kalvodu (34) dlouhodobá série výhrůžek. Kalvoda totiž před několika roky rozjel nebezpečnou hru. Začal veřejně upozorňovat na nekalé praktiky tzv. finančních šmejdů. Jde o obchod s devíti miliardami ročně...!
03.03.2017 13:45 |

podobné články

Budou volby, tak je tu další strana. Stojí za ní Kocáb, Kalvoda, Marvanová či dramaturg ČT s bratrem

 
V České republice vzniká nová politická platforma. Vystupovat bude pod zkratkou SPIN, což znamená SPravedlnost a INovace. Inovativního ducha mají trochu paradoxně zajistit ostřílení političtí matadoři z devadesátých let, Michael Kocáb, Hana Marvanová nebo Jan Kalvoda. Všichni jsou současně součástí Kroměřížské výzvy hledající pro národ nejlepšího prezidenta.
26.04.2017 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (710 článků) , Michael Michael (1509 článků)

Melčákův advokát hrozí další ústavní stížností

 
Advokát poslance Miloše Melčáka Jan Kalvoda je podle serveru iDnes.cz připraven napadnout další ústavní stížností některá řešení, o nichž v souvislosti s odkladem voleb uvažují politici.
02.09.2009 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Melčák (56 článků)

Jiří Baťa: Dříve skákal na můstcích, dnes vyskakuje v politice

 
Asi se každý dovtípí, že jde o bývalého, nikterak zvlášť úspěšného sportovce, skokana na lyžích Jakuba Jandu. To jméno je poněkud zavádějící, může být totiž také zaměňováno s jeho jmenovcem, Jakubem Jandou z Evropských hodnot, mj. také bývalého, tentokrát pornoherce. Ale zpět ke skokanovi, dnes politikovi za ODS, Jakubovi Jandovi.
11.01.2019 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Janda (560 článků)

Bude očkování podmínkou pro přijetí do školky? Ústavní soud dnes rozhodne!

 
Ústavní soud dnes rozhodne, zda může být očkování podmínkou pro přijetí dítěte do jeslí nebo mateřské školy. Plénum od loňska přezkoumávalo sporné paragrafy zákona o ochraně veřejného zdraví a školského zákona, na dnešek soudce zpravodaj Jaroslav Fenyk svolal účastníky řízení k veřejnému vyhlášení nálezu.
02.03.2015 07:25 |

podobné články