Článek

Kalouskova omluva za Pekarovou: Je mi trapně a stydno

 
Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová naznačila ve stínu nepodařené výměny na postu ministra pro vědu, výzkum a inovace, že by měl z vlády odejít i ministr školství Mikuláš Bek. Na to konto se ozval zakladatel TOP 09 Miroslav Kalousek a hluboce se ministrovi omluvil. „Je mi trapně a stydno ze situace, kdy vlastní chyby komunikujeme tak, že se snažíme očerňovat ostatní,“ napsal Kalousek.
11.05.2024 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7856 článků)
Podobné články

Věci veřejné á la Drábek: Trapné, trapné, trapné

 
Věci veřejné machrují. Místo reforem a bez ohledu na koaliční partnery. Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek celou mediální kauzu kolem nejmenší vládní strany hodnotí stručně: Trapné, trapné, trapné.
15.05.2011 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1079 článků)

Trapné, trapné, trapné, komentoval ministr Drábek aféry VV

 
Aféry Věcí veřejných jejich koaličního partnera netěší. „Nerozumím jim a vlastně nechci rozumět,“ uvedl ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09) v nedělním diskusním pořadu na TV Prima. Podle něj je chování VV "trapné, trapné, trapné..." Situaci považuje TOP 09 za vážnou, ale zároveň chce dokončit reformy.
15.05.2011 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1079 článků)

Stíhačka do každé rodiny. Trapné. Brabec se častoval s Pekarovou

 
Úvahy vládní pětikoalice o nákupu amerických stíhacích letounů F-35 zavdaly vzniku ostrého střetu mezi předsedkyní Sněmovny Markétou Pekarovou Adamovou (TOP 09), která ve stínu války na Ukrajině záměr hájí v našem vlastním zájmu a opozičním poslancem Richardem Brabcem (ANO), jenž si z této investice ironicky utahoval a označil její argumenty za „trapné“.
22.07.2022 14:00 |

podobné články

Sněmovna zná svou předsedkyni. Poslanci si zvolili Markétu Pekarovou Adamovou

 
Předsedkyní Sněmovny dnes zvolili poslanci Markétu Pekarovou Adamovou (TOP 09). Byla jedinou kandidátkou, když nominanta hnutí ANO, vicepremiéra Karla Havlíčka, plénum z tajné volby před jejím zahájením vyřadilo kvůli neslučitelnosti funkcí. Předsedkyni TOP 09 Pekarovou Adamovou navrhla do nejvyšší funkce v dolní komoře koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09), jež skládá budoucí většinovou vládu s koalicí Pirátů a Starostů a nezávislých.
10.11.2021 19:55 |

podobné články

To vyděsí. Kalouskova hádka s Pekarovou se zvrhla v něco, co pocítí občan

 
Spor mezi expředsedou TOP 09 Miroslavem Kalouskem a jeho nástupkyní Markétou Pekarovou Adamovou nadále graduje. Po vzájemné výměně názorů, během níž politička vynesla, co měl Kalousek údajně pronést na jednání za zavřenými dveřmi a obraně politika, dle něhož to Pekarová zřejmě „zase nepochopila“, Kalousek odtajňuje, co navrhoval ve skutečnosti. Nebylo to prý tak, jak politička tvrdí. Spor ohledně důchodů mezitím přerostl. Od známé tváře zvolené za TOP 09 se ozývá volání po drastickém řešení. „Zmražení je fajn, ale řešením je zrušení důchodů…“ padlo. Zcela vážně.
20.07.2022 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7856 článků)

Veřejný útok na Pekarovou-Adamovou. Štětinu musel uzemnit Kalousek. A to nebylo vše

 
Spisovatel a bývalý senátor Jaromír Štětina na twitteru osočil předsedkyni TOP 09 Markétu Pekarovou-Adamovou, že bojkotuje snahy předsednictva TOP 09 jednat se Štětinovým hnutím Evropa Společně (ESO). Proti se ale ohradil dlouholetý bývalý předseda topky Miroslav Kalousek s tím, že „neexistuje žádné usnesení, podle kterého by TOP 09 musela jednat právě s ESO“.
18.02.2020 18:06 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Štětina (343 článků) , Miroslav Kalousek (7856 článků)

Babišovi za zády: Obcování s Pekarovou. 127 korun za jedno slovo. Skryté dění v ANO

 
Mnozí politici začínali s politikou v mládežnických organizacích politických stran. Svou „mladou“ odnož má i ANO. Co jsou tito aspirující politici zač? Na to se podívala Jana Bobošíková a našla zajímavé věci. Např. že na transparentním účtu nemají ani vindru. Mladí anonisté mají velmi rádi Evropskou unii a ekologii. Ale když spolu Markétou Pekarovou Adamovou, Janem Čižinským a dalšími chtěli prosadit návrh, aby u mikrotenových sáčků bylo důrazné varování, „staré“ ANO jim to zatrhlo. A od daňových poplatníků z celé Evropy včetně Česka dostali 200 000 korun na chvalozpěv o EU.
17.02.2021 13:51 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (1039 článků)

Překvapení: Majerová Zahradníková porazila Pekarovou Adamovou

 
I mezi čtenáři Seznam Zpráv vyhrála soutěž o první dámu české pravice Zuzana Majerová Zahradníková. V hlasování celkem jasně porazila Markétu Pekarovou Adamovou. Dotazy Jindřicha Šídla jí představily jako patriotku, milovnici piva i drsného humoru. Její soupeřka se přimlouvala za přijetí eura a dlouho přemýšlela, který z polistopadových premiérů jí vlastně uspokojil.
18.08.2021 08:00 |

podobné články

Před Pekarovou se vlastní členové schovali do karavanu. Dusno v koalici SPOLU, o kterém jste ani netušili

 
Už ve čtvrtek jsme uvedli, že máme k dispozici dva e-maily a tři očitá svědectví zevnitř koalice SPOLU. Není tak složité odhadnout, co je jejich obsahem. Jistě, vzájemná nevraživost mezi kandidáty. Někteří se do Sněmovny dostat mohou, jiní ne. Další jsou dosud uražení, že museli odejít kvůli upřednostnění koaličního partnera. Svědectví nám sdělili zástupci ODS i TOP 09. Pro dnešek se zaměříme na předsedkyni TOP 09 Markétu Pekarovou Adamovou. Její popularita je totiž i mezi řadou vlastních členů velmi rozporuplná.
03.09.2021 04:50 |

podobné články

Od Klause: Odvolat Pekarovou, urovnat to s Maďarskem

 
Institut Václava Klause požaduje, aby dolní komora odvolala svou předsedkyni Markétu Pekarovou Adamovou (TOP 09). Důvodem jsou podle institutu nehorázné výroky Pekarové k Maďarsku.
10.01.2022 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11109 článků)

A dost! Okamura to novinářům vysypal na hlavu. S Pekarovou to prý bylo jinak

 
Lídr SPD Tomio Okamura se rozhodl ve videu na svém sociálním profilu ohradit proti zprávám serverů Novinky.cz, iDNES.cz a Echo24.cz, které se věnují tomu, že se měl ve svém sněmovním projevu obořit na předsedkyni Sněmovny Pekarovou Adamovou (TOP 09), že nepodepsala Chartu 77. Pekarová Adamová se přitom naučila psát až v roce 1990, neboť se narodila v roce 1984. Okamura vše uvádí na pravou míru.
12.01.2022 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (3145 článků)

Trest za malůvku s Pekarovou? Rakušan pohořel. Zle

 
„Pracujeme na právních změnách.“ Nejčastější fráze ministra vnitra Víta Rakušana, pokud přijde řeč na projevy odporu proti politice současné koalice. Aktuálně jej rozčílila jedna malůvka v MHD, varující předsedkyni Poslanecké sněmovny Markétu Pekarovou Adamovou. Chce přitvrdit tresty za podobné excesy. Rakušanův postoj se však nesetkal s pochopením ani u jeho příznivců na sociální síti Twitter.
16.02.2022 09:15 |

podobné články

Útok na Pekarovou. Okamura využil šanci. A už to lítalo

 
Mezi předsedkyní TOP 09 Markétou Pekarovou Adamovou a předsedou hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomiem Okamurou začaly létat hromy a blesky.
27.03.2022 16:35 |

podobné články

Ministr Válek: Jsem opravdu hrdý na Markétu Pekarovou Adamovou

 
Komentář na facebookovém profilu k informaci o chystaném trestním oznámení na Markétu Pekarovou Adamovou
05.10.2022 15:55 |

podobné články

Zeman nepozval na 28. října Pekarovou a Vystrčila kvůli jejich neúčasti na akci Hradu

 
Prezident Miloš Zeman premiérovi Petru Fialovi (ODS) potvrdil, že na oslavy státního svátku 28. října na Pražský hrad nepozval předsedkyni sněmovny Markétu Pekarovou Adamovou (TOP 09) a pravděpodobného příštího předsedu Senátu Miloše Vystrčila (ODS). Zdůvodnil to tím, že nepřišli na předchozí předávání státních vyznamenání letos v březnu. Zeman předsedu vlády ujistil, že pozval všechny členy jeho kabinetu, a to bez ohledu na výhrady k jejich práci. Fiala to novinářům řekl po dnešním večerním jednání s prezidentem v Lánech. Zopakoval, že on s účastí na slavnostním předávání vyznamenání počítá.
26.10.2022 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6399 článků) , Miloš Zeman (28077 článků)

Okamura dohrává výměnu s Pekarovou: Ženou lidi do chudoby, sama to přiznala

 
Tomio Okamura v týdnu v Poslanecké sněmovně absolvoval ostrou debatu s předsedkyní Markétou Pekarovou Adamovou. Nemohl už se prý udržet, jak vládní koalice vede tuto zemi do katastrofy. „Pekarová Adamová sama přiznala, že Fialova vláda žene lidi do chudoby tak, že ti si musí žádat o sociální dávky. Chce vytvořit otroky závislé na pomoci státu,“ vysvětluje v rozhovoru.
03.12.2022 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (3145 článků)

Pekarovou chce vyštípat opozice: Projde si uličkou hanby, vzkázala Schillerová

 
Doslova peklo si pro šéfku sněmovny Markétu Pekarovou- Adamovou přichystala opozice, která ji chce odvolat z funkce. Důvodem má být způsob řízení schůze, na které se řešilo snížení mimořádné valorizace důchodů. "Holt si uličkou hanby dnes projde," uvedla k tomu pro Novinky.cz šéfka poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová..
04.04.2023 17:55 |

podobné články

„Budete se divit.“ Po svrhávání Pekarové přišly věci

 
Debata k návrhu na odvolání Markéty Pekarové Adamové z čela Poslanecké sněmovny přinesla řadu pozoruhodných výstupů ze strany opozice. Koalice reagovala tím, že předsedkyni Pekarovou vychválila jako „důstojnou a profesionální“ a její odvolání svou většinou zamítla. Nicméně předseda klubu TOP 09 Jakob věštil: Budete se divit, jakou Pekarovou možná čeká kariéra. Chová se totiž jako Miloš Zeman, když byl na jejím místě.
05.04.2023 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28077 článků)

Léky v Česku: Katastrofa na cestě. Úplná. Jde o Fialu a Pekarovou

 
Buď máte dobré vztahy s Čínou, nebo stavíte továrny na léky, nebo léky prostě nemáte. Znalec zdravotního práva Ondřej Dostál upozorňuje, že v případě konfliktu s Čínou dojde nejen k nedostatku léků. Hrozí dle něj katastrofa v podobě úplného přerušení dodávek. Vztahy Západu a Číny jsou napjaté zejména kvůli otázce Tchaj-wanu, která v ČR zajímá jak předsedu vlády Petra Fialu, tak především šéfku Sněmovny Pekarovou.
31.05.2023 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6399 článků)