Článek

Kalousek: Ta opoziční smlouva jedna, Klaus - Zeman, byla férovější a mravnější

 
Projev na ustavující schůzi Poslanecké sněmovny dne 22. 11. 2017 k návrhu na volbu předsedy Poslanecké sněmovny
22.11.2017 16:45 |

podobné články

Podobné články

Sabina Slonková přišla na to, proč se tu roztahují Rusové. Začalo to, když Zeman s Klausem podepsali opoziční smlouvu...

 
Podle Sabiny Slonkové, šéfredaktorky webu Neovlivní.cz, může opoziční smlouva mezi Milošem Zemanem a Václavem Klausem z roku 1998 za to, že u nás neustále posiluje ruský vliv. Rozhodně prý není pravda, že by tzv. opoziční smlouva byla standardním politickým krokem, jak oba zmínění pánové často opakují.
03.01.2016 15:01 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9190 článků) , Sabina Slonková (137 článků) , Miloš Zeman (21279 článků)

Uchazeči o Hrad chtějí bojovat s korupcí. Přečtětě si, jak na to chtějí jít

 
Změny zákonů, mravnější chování politiků nebo lepší vymahatelnost práva by mohly podle uchazečů o post prezidenta zlepšit potírání korupce v České republice. Většina se domnívá, že přísnost trestů je odpovídající. Prezidentští kandidáti to uvedli v anketě ČTK. Neodpověděl na ni současný prezident Miloš Zeman.
31.12.2017 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21279 článků)

Lisabonská smlouva: Klaus ji podepsal, co o ní nevíte?

 
Ústavní soud rozhodl, že Lisabonská smlouva není v rozporu s Ústavou ČR. Prezident Václav Klaus dokument podepsal a tolik diskutovaná smlouva může vejít v platnost. Co pro nás opravdu znamená?
03.11.2009 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9190 článků)

Nečekejte na zimu: nejvhodnějším obdobím pro změnu dodavatele energií je léto!

 
Pokud vás trápí nevýhodná smlouva na elektřinu či plyn, nezoufejte. Jednak v tom nejste sami, ale především přichází ta správná chvíle, kdy se poohlédnout po dodavateli s lepší a férovější nabídkou.
07.08.2017 10:25 |

podobné články

Kalousek: kartely ODS a ČSSD zakořenil Klaus, často mají jednoho majitele

 
Opoziční smlouva mezi Václavem Klausem a Milošem Zemanem byla předzvěstí zakládání velkých koalic na nižších úrovních. Místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek v rozhovoru pro Právo mimo jiné popsal, proč je výhodné uzavírat dohody mezi nejsilnějšími stranami, byť jsou ideologicky na opačných stranách barikády. Avizoval také, že pražské koalici pomohou i komunisté. Krom toho se vyjadřoval k volbě předsedy TOP 09 po Karlu Schwarzenbergovi.
29.11.2010 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9190 článků) , Miroslav Kalousek (6520 článků) , Miloš Zeman (21279 článků)

Bárta je horší než opoziční smlouva. Je to sekta, hřměl Topolánek

 
Podle Mirka Topolánka je spojenectví ODS s VV, respektive Vítem Bártou větší hrozbou než opoziční smlouva. Bývalý šéf ODS to řekl na žofínských oslavách k výročí 20 let ODS.
21.04.2011 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2178 článků) , Vít Bárta (2829 článků)

Spojení s Bártou je horší než opoziční smlouva, hřměl Topolánek

 
Vláda s Věcmi veřejnými je větší hrozbou pro ODS, než kdysi opoziční smlouva s ČSSD. Bývalý předseda ODS Mirek Topolánek to řekl na oslavě dvaceti let ODS. VV jsou podle něj spíše sektou a podnikatelským záměrem než stranou.
21.04.2011 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2178 článků)

Petr Žantovský: Příběhy s otevřeným koncem. Díl 41 - Historie jednoho (ne)vítězství

 
Deset let od jejího podpisu a dva roky od její ratifikace (či spíše kapitulačního přijetí) Českou republikou nás dělí od zrodu tzv. Lisabonské smlouvy. Tento dokument, celým názvem Lisabonská smlouva pozměňující Smlouvu o Evropské unii a Smlouvu o založení Evropského společenství, je mezinárodní smlouva, jejímž cílem bylo zgruntu přepsat strukturu, fungování a hlavně jednotlivé rozhodovací pravomoci molochu jménem Evropská unie. Smlouva byla podepsána 13. prosince 2007 v Lisabonu, Českou republikou byla ratifikována 3. listopadu 2009 a vstoupila v platnost 1. prosince 2009.
05.11.2017 11:45 |

podobné články

dTest: Stavba a rekonstrukce domu či bytu aneb Smlouva o dílo

 
Oproti smlouvě kupní spočívá smlouva o dílo převážně v určité činnosti a práci. Smlouva o dílo a zhotovení věci na zakázku ale mají rozdílná pravidla. Kupujete-li si věc, která se má teprve vyrobit a celý proces včetně materiálu zajistí prodejce, postupuje se podle pravidel pro kupní smlouvu. Do této kategorie spadá například výroba nábytku. O smlouvu o dílo se jedná v situacích, kdy dodáte materiál, který si necháte zpracovat. Práce zhotovitele tak převažuje nad vlastním materiálem.
13.08.2018 07:35 |

podobné články

Kalousek vytáhl „nemravnou“ opoziční smlouvu číslo 2. Schwarzenberg stál za plentou

 
První den nové Sněmovny, první usednutí do lavic ze strany 125 nováčků. Zůstala však i řada zkušených sněmovních harcovníků. Nově zvolení poslanci v pondělí zahájili své jednání přebíráním osvědčení o zvolení. A také sérií tiskovek poslaneckých klubů, na nichž vystoupili mj. Miroslav Kalousek s poslanci TOP 09 včetně Dominika Feriho. Kalousek varoval před opoziční smlouvou číslo 2. Karel Schwarzenberg v tu chvíli zůstal za plentou. Proč?
20.11.2017 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3740 článků) , Miroslav Kalousek (6520 článků) , Karel Schwarzenberg (531 článků) , Dominik Feri (51 článků)

Podle Ratha by tramvaje mohli řídit Nečas a Kalousek, metro Klaus

 
Prezident Václav Klaus rozzuřil svými výroky některé politiky ČSSD doslova do ruda. Zvláště pak tím, aby stávkujícím řekla na shledanou. Podle středočeského hejtmana Davida Ratha by v tom případě mohli jít řídit tramvaje premiér Petr Nečas a ministr financí Miroslav Kalousek a Klaus by se mohl stát strojvedoucím v metru. Místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach si myslí, že Klaus se bojí, že se hosté nedostanou na jeho čtvrteční oslavu narozenin.
13.06.2011 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9190 článků) , Zdeněk Škromach (584 článků) , David Rath (4435 článků) , Petr Nečas (9277 článků) , Miroslav Kalousek (6520 článků)

Miroslav Kalousek a Václav Klaus se velmi výrazně vyjádřili k úmrtí Grosse

 
Kromě jiných politiků se dnes ke dnešnímu úmrtí expremiéra Stanislava Grosse vyjádřil místopředseda TOP 09, poslanec Miroslav Kalousek, a poměrně překvapivým způsobem také exprezident Václav Klaus. Zatímco Kalousek se vyjádřil jen stručně, Klaus vydal obsáhlejší prohlášení.
16.04.2015 14:56 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9190 článků) , Stanislav Gross (723 článků) , Miroslav Kalousek (6520 článků)

Kdo bude rozhodovat o ČT? Do světa vypuštěn návrh na zásadní změnu

 
ROZHOVOR Za chvíli to bude rok, kdy vznikla iniciativa Svobodu médiím – Platforma pro nezávislost a pluralitu sdělovacích prostředků. Jedna ze zakladatelek, advokátka Hana Marvanová věří, že se podaří prosadit, aby politici neměli vliv na vysílání veřejnoprávních médií – České televize a Českého rozhlasu – jako dnes. „To by měla být trvalá změna, která by měla být férovější pro všechny. Není to věc, která by měla sloužit jedné nebo několika politickým stranám,“ vysvětlila v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz, jaké změny by měly vést k větší objektivitě a pravdivosti vysílání médií veřejné služby.
18.02.2016 12:55 |

podobné články

Kalousek dal vládě nabídku podpory. Není to prý ale opoziční smlouva

 
Opozice žádá po vládě, aby nezvyšovala dál výdaje. Takovou nabídku podle Miroslava Kalouska předložila TOP 09 vládě. Nepovažuje to však za opoziční smlouvu, jak řekl v rozhovoru pro server iDnes.cz.
16.06.2014 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6520 článků)

Klaus mladší neprodlouží smlouvu jako poradce Dobeše

 
Ředitel gymnázia PORG Václav Klaus mladší končí jako poradce ministra školství Josefa Dobeše (VV). Ke konci roku mu totiž vypršela smlouva, uvedl server Lidovky.cz. Klaus ČTK informaci potvrdil s tím, že je beztak pracovně vytížený ve škole. Podle serveru by jej ale Dobeš chtěl na úřadě dál. Klaus Dobešovi pomáhal s opatřeními na snížení byrokracie ve školách, jeho práci si ministr chválil.
03.01.2012 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9190 článků)

Smlouva mezi ČR a Lichtenštejnskem o zamezení dvojímu zdanění vstoupila v platnost

 
Ministerstvo financí ČR oznamuje, že dne 22. prosince 2015 vstoupila v platnost SMLOUVA MEZI ČESKOU REPUBLIKOU A LICHTENŠTEJNSKÝM KNÍŽECTVÍM O ZAMEZENÍ DVOJÍMU ZDANĚNÍ A ZABRÁNĚNÍ DAŇOVÉMU ÚNIKU V OBORU DANÍ Z PŘÍJMU A Z MAJETKU, která byla, včetně Protokolu k ní, podepsána v Praze dne 25. září 2014. Tato smlouva se bude provádět:
29.12.2015 10:46 |

podobné články

Stane se zázrak a lid promluví přímo, mračí se Klaus a referendům říká ne

 
Prezident Klaus odmítá nejen referendum o fiskální smlouvě EU, ale samotný institut referenda a připomíná, že např. i právníci míní, že by se s referendem mělo nakládat velmi opatrně. Těm českým politikům, kteří tvrdí, že smlouva o nové fiskální unii není podstatným zásahem do českého i evropského práva, prezident vzkazuje, že se snaží být papežštější než papež. Sami poslanci Evropského parlamentu totiž dali jasně najevo, že nová smlouva podstatnou změnou práva je.
20.01.2012 07:25 |

podobné články

Schwarzenberg se vyslovil pro koalici s ČSSD: Chystá druhou opoziční smlouvu?!

 
Koalice se sice uzavírají až po volbách, lídr TOP 09 Karel Schwarzenberg však v Týdnu přece jen nastínil, jak by to u nás po 26. říjnu mohlo vypadat. Jeho partaj bojuje o pozici nejsilnější pravicové strany, pokud by však s někým měl po volbách uzavřít koaliční dohodu, byla by to prý levicová ČSSD! Otázkou je, zda kníže nepřestřelil. Tohle by někteří mohli považovat za podvod na voliče. Podobný, jakým pro mnohé byla opoziční smlouva.
17.10.2013 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3740 článků)

Klaus není hňup. Mohl by se vrátit do ODS, prognózuje Zeman

 
Expremiér Miloš Zeman se snaží vrátit do vysoké politiky. Za Stranu práv občanů – Zemanovci agituje, kde se dá. Spolustraníky hecuje k větším výkonům. Comeback dvojice Klaus – Zeman do vedení země, jak to předesílá píseň Františka Ringo Čecha, je reálný. Zeman totiž prognózuje, že Klaus by se po uplynutí prezidentského mandátu mohl vrátit do vedení ODS.
04.05.2011 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21279 článků)