Článek

Kalousek: Němci nechtějí umírat kvůli Babišovi jako my. Chápu je

 
Exministr financí a bývalý poslanec Miroslav Kalousek (TOP 09) jen nerad přihlíží tomu, že kvůli nepříznivé epidemické situaci zavádí Německo od neděle kontroly na hranicích s Českem. Má však pro naše západní sousedy zároveň pochopení. „Oni za smrtihlava Babiše nemůžou, to my,“ povzdechl si ve svém tweetu. Do Německa budou moct z českých pendlerů víceméně jen zdravotníci. Do Saska budou moct jen vybraní pendleři pracující ve zdravotnictví, pečovatelství a v zemědělství, podmínkou pro ně bude každodenní testování.
13.02.2021 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7293 článků)
Podobné články

Budete umírat, umírat a umírat: Recenze hardcore videohry Bloodborne!

 
Jsou hry, které sfouknete za odpoledne. Pak jsou gamesy, které dohrajete za víkend, i takové, jež zaberou k dohrání několik dní. A pak je tu Bloodborne, nástupce uznávané série Dark Souls, propracované akční RPG s hardcore obtížností. Postaví vás před herní výzvu vašeho života a nebude se s vámi vůbec mazlit. Než ho dohrajete, uplynou možná i týdny. A připravte se na to, že při hraní budete umírat. Často! Popravdě natáhnete brka hned na začátku.
05.04.2015 15:40 |

podobné články

Kalousek (TOP 09): Ručit za Řecko se Babišovi nechce, pobírat dotace ano

 
Ministři financí členských zemí Evropské unie měli včera v Bruselu rozhodovat o zárukách případné půjčky pro Řecko. Česká vláda i ministr financí Andrej Babiš (ANO) však přijmout část záruk za tuto půjčku nechtějí. Místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek tento postoj vlády nechápe a označuje jej za bolševické buranství. Kalousek taky Babišovi připomíná, že na dotacích dostane ročně větší částku, než kterou se má ručit.
15.07.2015 08:32 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20871 článků) , Miroslav Kalousek (7293 článků)

Na sanitku si počkáme déle. Rath: Lidé budou zatím umírat

 
Dojezdová doba vozidel záchranné služby se možná prodlouží z dosavadních 15 minut na 20. S tím výrazně nesouhlasí stínový ministr zdravotnictví David Rath. Radost z toho podle něj bude mít snad jen Miroslav Kalousek, nebude totiž muset tolik vyplácet za zdravotní péči, když budou lidé rovnou umírat.
28.08.2011 19:50 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4582 článků) , Miroslav Kalousek (7293 článků)

Kalousek nikoho nezabil. Jeho advokát to žádá černé na bílém. U soudu s Babišem kvůli padákům je i jinak velmi veselo

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) často vypráví, co všechno podle jeho názoru napáchal poslanec Miroslav Kalousek, a Kalousek to Babišovi s chutí vrací. Ale v jednu chvíli zašel podle Kalouska Babiš příliš daleko. To když poznamenal, že Kalousek „zabil lidi cez padáky“. Kalousek proto Babiše pohnal před soud. V tomto týdnu proběhlo jednání. A takhle to dopadlo...
12.09.2020 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20871 článků) , Miroslav Kalousek (7293 článků)

Dohodnou se Němci s Němci a vyřadí Portugalsko? Nepřichází v úvahu, tvrdí Klinsmann, kouč Američanů

 
Už jednou se to na světovém šampionátu ve fotbale stalo. V roce 1982 potřebovali Němci porazit sousedy z Rakouska o gól či o dva, takový výsledek zaručoval postup ze skupiny oběma na úkor Alžírska. A – skandální zápas skončil německou výhrou 1:0. Po 32 letech jsou Němci v obdobné situaci znovu. V závěrečném utkání skupiny se utkají s týmem USA, a pokud duel dopadne remízou, do osmifinále půjdou oba soupeři. Američané mají německého kouče…
23.06.2014 16:55 |

podobné články

„Mallorca zbídačí.“ Němcům tečou nervy, Španělé je nechtějí pustit do jejich vil na ostrově

 
Němci se u španělských úřadů dožadují, aby jim umožnily cestu na Mallorku, jestliže tam vlastní nemovitost. Madrid to ale odmítá a trvá na tom, že si Němci musejí počkat, až skončí celostátní karanténa. Nouzový stav má ve Španělsku skončit 24. května, němečtí majitelé nemovitostí na ostrově by jej ale rádi viděli zrušený dříve. Premiér Pedro Sánchez v sobotu uvedl, že parlament naposledy požádá o jeho prodloužení o další měsíc. Němci neváhají pohrozit stažením investic z ostrova, uvedla agentura AFP.
17.05.2020 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Pedro Madrid (3 články) , Pedro Pedro (8 článků) , Pedro Pedro (8 článků)

Bárta: 50 tisíc a je klid? Šlachtu chápu, ale ostatní poslanecké kluby vůbec

 
Obavy ředitele ÚOOZ Roberta Šlachty spojené s vyhrožováním 50 000 pokutou za maření vyšetřování naprosto chápu. Pokud jím vedený útvar několik měsíců vyšetřuje trafikanty Šnajdera, Fuchsu a Tluchoře, kvůli nimž došlo k jednomu z největších skandálů a ODS mu do toho hází vidle, je to jistě důvod k rozčílení.
25.08.2013 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Robert Bárta (15 článků)

Veselovského poučila nebinární osoba z pražského intelektuálního kroužku. Jmenuje se Eva, ale oslovujte ji v mužském rodě

 
Nebinární osoba Eva Švagr byl hostem DVTV. Sám se oslovuje v mužském rodě. „Já chápu, že většina lidí mě uvidí a řekne si žena a samozřejmě v nějakých interakcích, když si jdu nakoupit a takhle, tak chápu, že lidi mě budou brát jako ženu…“ pověděl. „Nějakým způsobem o tom začít otevírat tu debatu, jelikož asi si všímáte, že málo lidí o tom co ví a nějakým způsobem ustanovovat i ten jazyk, jak o tom mluvit,“ představil plány organizace TakyTrans.
07.11.2020 05:00 |

podobné články

Kalousek: Chápu, že Herman nechtěl říci, že obětoval lustrační zákon za vládní funkci

 
Budoucí ministr kultury a bývalý šéf Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) Daniel Herman (KDU-ČSL) obhajoval neobhajitelné. Myslí si to alespoň místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek, podle něhož vyměnili lidovci lustrační zákon za křesla ve vládě. Kalousek tak reagoval na středeční Hermanovo vystoupení ve Sněmovně, kdy poslanec obhajoval nedotknutelnost lustračního zákona, což však podle Kalouska po schválení normy o státní službě neplatí.
23.01.2014 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7293 článků) , Daniel Herman (1102 článků)

Drábová: Když něco neuděláme, lidé budou zbytečně umírat

 
Skupina českých vědců ve čtvrtek vyzvala Čechy k přísnému „osobnímu lockdownu”, aby se podařilo zastavit rekordní nárůsty nakažených, hospitalizovaných a zemřelých v souvislosti s covidem. Podle šéfky Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dany Drábové, která výzvu podepsala, by si lidé měli uvědomit, že bez dodržování pravidel budou zbytečně umírat lidé. Ven by měli občané vycházet jen kvůli nezbytnostem, dodržovat by měli pravidlo 3R.
15.10.2020 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Dana Drábová (130 článků)

„Občan“ Kalousek tvrdl na dálnici, tak napsal Babišovi. Těžko se to popisuje

 
Na sociálních sítích bývalého ministra financí Miroslava Kalouska lze najít množství příspěvků adresovaných jeho nástupci a současnému premiérovi Andreji Babišovi. Tentokrát se Kalousek pokusil Babišovi „vstoupit do snů“, podle všeho pod vlivem smutného cestovatelského zážitku.
20.12.2018 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7293 článků)

Muslimský senátor z ČSSD se postavil Sobotkovi: Pokud by měl něco zásadního proti islámu a muslimům...

 
Senátor za ČSSD Hassan Mezian se vymezil proti výroku premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD), že muslimy v Česku nechceme. „Chápu, že to myslí se svou zemí dobře. Pokud by tím myslel, že by nechtěl problémy a že by nechtěl, že přijde víc lidí, tak to docela chápu. Jsme sekulární země. Pokud by měl něco zásadního proti islámu a muslimům, tak samozřejmě se mě to dotýká,“ sdělil Mezian.
30.08.2017 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9553 článků)

Hulákat na Babiše? Chápu. Ale na Klause... Tomáš Zdechovský odhalil, co je tu špatně

 
ROZHOVOR Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz prozradil, že elektromobilita není jedinou, natož pak nejlepší cestou. „Občas to vede ke snaze omezit druhé lidi v jejich názoru, a to je podle mě špatně,“ odpověděl na otázku, zda jsou ekologická hnutí cestou k nové totalitě. „To, že někdo huláká na Andreje Babiše v tento den, chápu. Přeci jenom to byl komunista a spolupracovník StB,“ řekl původní profesí mediální analytik. Odsoudil však verbální útoky na Václava Klause mladšího. „V demokracii platí vedle svobody názoru i princip slušnosti, a bohužel to asi řada lidí nemá,“ dodal s tím, že političtí oponenti se mají porážet v debatách.
22.11.2019 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10204 článků) , Andrej Babiš (20871 článků)

Hamáček: „Chápu, že toho máte plné zuby.“ Delší stav nouze chce i část hejtmanů za ANO

 
„Chápu všechny, že toho máte plné zuby. Všichni by chtěli, aby to bylo rychle za námi. Mohli jsme pracovat, navštěvovat příbuzné, chodit do divadla, na koncerty nebo na fotbal. Já samozřejmě taky,“ uvedl dnes emotivně vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD). Nadále je pro prodloužení nouzového stavu, který má skončit 30. dubna. Na své straně má nejen ministry ČSSD, ale i některé hejtmany za ANO.
22.04.2020 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2557 článků)

Babiš: Boltonova slova jsou vytržená z kontextu. Chápu, proč ho Trump vyhodil

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) považuje výrok Trumpova exporadce pro národní bezpečnost Johna Boltona na svou adresu za nesmyslný a vytržený z kontextu. „Už docela chápu, proč prezident Trump pana Boltona vyhodil,” dodal český premiér.
23.06.2020 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20871 článků) , John Bolton (21 článků) , John Bolton (21 článků)

Josef Vinklář si musel do nemocnice dojet tramvají: Nechtěl umírat sám...

 
Těžko najít tak statečného herce, jako byl Josef Vinklář (†76). Když pak před necelými šesti lety cítil, že boj s rakovinou prohrává, odhodlaně opustil byt na pražské Kampě a odjel tramvají do Nemocnice na Homolce. Nechtěl umírat sám.
29.06.2013 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Josef Vinklář (64 článků)

Osm mrtvých po požáru ve Vejprtech: Starostka je viděla umírat!

 
Slzy v očích má starostka Vejprt Jitka Gavdunová (63, ODS) pokaždé, když mluví o tragickém požáru s osmi oběťmi. Není divu. Ti mrtví byli jako rodina. A ona je viděla umírat!
21.01.2020 05:15 |

podobné články

Šéf Motola varuje: Nesoustřeďme už se jen na koronavirus, nebo lidé začnou umírat na...

 
Bývalý ministr zdravotnictví ve vládě Bohuslava Sobotky, ředitel Fakultní nemocnice Motol Miloslav Ludvík v rozhovoru pro Český rozhlas varoval, že pokud veškerou svou pozornost budeme i nadále upínat na boj s koronavirem, zaplatíme za to krutou daň. Budou totiž umírat lidé, kteří mají jiná závažná onemocnění, ale dnes si jich takřka nikdo nevšímá. To neznamená, že bychom si koronaviru neměli všímat, ale podle Ludvíka bychom na to měli hledět jako na svého druhu chřipku, která je však zejména v jedné věci zákeřná.
14.04.2020 17:21 |

podobné články

Kalousek: Babiš dostává na dotacích z EU víc, než za kolik se nechce zaručit za Řecko

 
Ministři financí členských zemí Evropské unie mají dnes v Bruselu rozhodovat o zárukách případné půjčky pro Řecko. Česká vláda i ministr financí Andrej Babiš (ANO) však přijmout část záruk za tuto půjčku nechtějí. Místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek tento postoj vlády nechápe a označuje jej za bolševické buranství. Kalousek taky Babišovi připomíná, že na dotacích dostane ročně větší částku, než kterou se má ručit.
14.07.2015 13:06 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20871 článků) , Miroslav Kalousek (7293 článků)