Článek

Kaddáfího pouštní bašta má čas do soboty, rozhodli se povstalci

 
Jednání libyjských povstalců o kapitulaci jedné z posledních bašt svrženého vůdce Muammara Kaddáfího dnes oproti původním předpokladům pokračovala. I přesto, že rebelové pouštní město Baní Valíd obklíčili a po neúspěšných nedělních jednáních hrozili útokem, šéf povstalců Mustafá Džalíl oznámil, že rozhovory budou pokračovat až do soboty, kdy má vypršet ultimátum ke kapitulaci dalších měst ovládaných loajalisty, Syrta a Sabhá.
05.09.2011 19:30 |

podobné články

Podobné články

Libyjští povstalci dali Kaddáfího silám ultimátum do soboty

 
Libyjská povstalecká rada vyzvala síly někdejšího vůdce státu Muammara Kaddáfího v jeho rodném městě Syrtě a dalších městech, aby se do soboty vzdaly. V opačném případě použijí povstalci vojenskou sílu, informovala agentura Reuters.
30.08.2011 14:15 |

podobné články

Filip k smrti Kaddáfího: Nová moc ho nebyla schopná předvést před soud

 
„Sláva! Je po něm.“ „Potupná smrt, Kaddáfí je mrtev“, tak hlásají titulky dnešních českých deníků, tedy Hospodářských novin, Lidových novin i Mladé Fronty Dnes. „Kaddáfího smrt je koncem éry despotismu,“ uvedla pak ve čtvrtek večer Česká televize, která se tématu věnovala i v komentovaných Událostech, komentářích. Pouze komunistické Haló noviny zprávu dne opatřily titulkem "Povstalci oznámili smrt Kaddáfího". V článku je pak plno prý a údajně a dokonce i věta, že Kaddáfího televize zadržení i smrt svrženého vůdce popřela. Předseda KSČM Filip ale ParlamentnímListům.cz vysvětlil, že chybou bylo to, že nová moc nebyla schopná zabránit lynči a předvedení člověka, o němž tvrdí, že je zločinec, před soud.
21.10.2011 13:35 |

podobné články

Konec režimu "pevné ruky": Rebelové ovládli Tripolis

 
AKTUALIZOVÁNO. Libyjští povstalci oznámili, že v noci na dnešek převzali kontrolu nad velkou částí metropole Tripolisu. Výjimku prý tvoří komplex Báb al-Azízíja, bašta vůdce Muammara Kaddáfího, proti jehož režimu rebelové od konce února bojují. Místo Kaddáfího pobytu není známo, podle místních diplomatických zdrojů by ale mohl být nadále ve své tripoliské rezidenci.
22.08.2011 08:00 |

podobné články

Libyjští povstalci se radují, padla poslední Kaddáfího bašta

 
Jednotky libyjské Přechodné národní rady (NTC) dnes dobyly Syrtu, poslední baštu sil svrženého vůdce Muammara Kaddáfího. Oznámil to podle agentury Reuters velitel jednotek Júnus Abdalí. Pádem Syrty do rukou sil nové libyjské vlády by měla být dle dřívějších prohlášení libyjských představitelů splněna podmínka pro vyhlášení osvobození celé Libye a zahájení demokratizačního procesu.
20.10.2011 13:35 |

podobné články

Kaddáfího klan zažaluje NATO za účast na Kaddáfího zabití

 
AKTUALIZOVÁNO. Rodinný klan Muammara Kaddáfího hodlá podat k Mezinárodnímu trestnímu soudu (ICC) stížnost na NATO za spoluúčast na Kaddáfího smrti. S odvoláním na právníka Kaddáfho klanu Marcela Ceccaldiho o tom dnes informovala stanice Al-Džazíra.
26.10.2011 18:30 |

podobné články

Kdo odsoudí Kaddáfího syna?

 
Libyjští bojovníci v sobotu dopadli na jihu země prchajícího syna nedávno usmrceného vůdce Muammara Kaddáfího. Dnes byl zadržen i šéf Kaddáfího rozvědky a jeho příbuzný Abdalláh Sanúsí. Pro mnohé Libyjce teprve tím končí revoluce, protože nikdo z Kaddáfího rodiny už situaci vojensky nemůže zvrátit.
20.11.2011 19:40 |

podobné články

V okolí Kaddáfího sídla propukly tvrdé boje

 
V okolí sídla libyjského vůdce Muammara Kaddáfího v Tripolisu se dnes dopoledne rozhořely těžké boje mezi povstalci a Kaddáfího věrnými. Exploze otřásla také nedalekým hotelem Rixos, ve kterém jsou ubytovány asi tři desítky novinářů, a mezi žurnalisty vyvolala paniku.
23.08.2011 14:15 |

podobné články

Libyjští rebelové bojují v Baní Valídu, ultimátum ale vyprší až zítra

 
Libyjští povstalci ve večerních hodinách vstoupili přímo do Baní Valídu, jedné z posledních bašt svrženého libyjského vůdce Muammara Kaddáfího, a zahájili zde pouliční boje s jeho jednotkami. Během dne se kolem Baní Valídu a Syrty, rovněž držené příznivci Kaddáfího, odehrávaly těžké boje, když Kaddáfího síly zaútočily na povstalecké pozice raketami Grad.
09.09.2011 20:15 |

podobné články

Libyjští povstalci zahájili postup ke Kaddáfího baště

 
Kolony libyjských povstalců se dnes začaly přesouvat směrem k pouštnímu městu Baní Valídu, jedné ze tří posledních bašt svrženého libyjského vůdce Muammara Kaddáfího. Velení povstaleckých sil podle informací Reuters vydalo rozkaz k zahájení ofenzivy na město. Při čtvrtečních bojích ve druhém městě ovládaném Kaddáfího stoupenci, vůdcově rodišti Syrtě, podle povstalců zahynulo 11 rebelů a dalších 34 bylo zraněno.
16.09.2011 10:10 |

podobné články

Kaddáfího syn dostal trest smrti. Je ale držen povstalci, kteří ho nehodlají pustit

 
Agentura Reuters dnes uvedla, že byl syn bývalého libyjského vůdce Muammara Kaddáfího Sajf Islám dnes v Libyi ve své nepřítomnosti odsouzen k trestu smrti. Hrdelní tresty dostalo kromě něj i dalších osm vysokých představitelů Kaddáfího režimu.
28.07.2015 12:36 |

podobné články

Kaddáfí útočí na Misurátu, Brigu a Jafran, povstalci se dožadují zásahu

 
Při novém útoku sil libyjského vůdce Muammara Kaddáfího v západolibyjské Misurátě držené povstalci byla dnes ráno zabita nejméně jedna osoba a několik lidí zraněno. Kaddáfího síly také podle agentury Reuters bombardují město Jafran, které leží jihozápadně od Tripolisu. Video uvnitř.
03.04.2011 11:30 |

podobné články

KONEC VÁLKY V LIBYI? Povstalci čekají Kaddáfího nabídku míru...

 
Libyjští povstalci očekávají, že "velice brzy" dostanou od libyjského vůdce Muammara Kaddáfího nabídku, která by mohla ukončit čtyřměsíční krvavý konflikt. Informuje o tom agentura AFP.
26.06.2011 07:20 |

podobné články

Povstalci obklíčili Tripolis: Kaddáfího armáda poprvé vypálila střelu Scud

 
Režim libyjského vůdce Muammara Kaddáfího vůbec poprvé v současném konfliktu s povstalci vypálil střelu Scud. Raketa dopadla v neděli brzy ráno východně od přístavního města Briga, ale nikoho nezranila.
16.08.2011 10:50 |

podobné články

Povstalci v Tripolisu obsadili televizi, kontrolují i město Brega

 
V okolí rezidence libyjského vůdce Muammara Kaddáfího v Tripolisu se tvrdě bojuje a ozývá se odtud nepřetržitá střelba. Oznámila to rozhlasová stanice BBC s odvoláním na očité svědky. Lidé v okolních ulicích strhávají zelené Kaddáfího vlajky a ničí portréty "vůdce revoluce". Libyjská televize přerušila vysílání poté, co povstalci oznámili, že televizní objekty kontrolují.
22.08.2011 18:40 |

podobné články

Povstalci dobyli Kaddáfího rezidenci!

 
Libyjští povstalci v úterý odpoledne dobyli opevněné sídlo Muammara Kaddáfího v Tripolisu. Informuje o tom agentura Reuters.
23.08.2011 12:45 |

podobné články

Povstalci se zmocnili Kaddáfího SKLADU POTRAVIN, Tripolis by z nich žil DVA ROKY!

 
Obří sklad potravin a léků, které za léta nahromadil režim Muammara Kaddáfího, objevili v dobytém Tripolisu libyjští povstalci. Ti doufají, že nalezené zásoby alespoň trochu zmírní nedostatek základních potřeb v zemi, píše ve čtvrtek agentura Reuters.
25.08.2011 21:00 |

podobné články

Libyjští povstalci vstoupí do Kaddáfího bašty bez boje

 
AKTUALIZOVÁNO. Libyjští povstalci se dohodli s obránci jiholibyjského Baní Valídu na vstupu do města bez boje. Baní Valíd je považován za jednu z posledních bašt stoupenců svrženého libyjského vůdce Muammara Kaddáfího. Město je prakticky v obklíčení povstaleckých jednotek.
06.09.2011 07:30 |

podobné články

Trump jako racek chechtavý. Přiletěl, všechno pokadil, zachechtal se a zase odletěl. Jaroslav Bašta rozebírá, kam tato politika přivede svět

 
Roli amerického prezidenta Donalda Trumpa na summitu NATO v Bruselu glosoval bývalý diplomat v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta, když vzpomněl na prognostická slova moderátora americké televize Fox News, který prohlásil, že prezident USA Donald Trump „přiletí jako racek, všechno tam pokadí, zachechtá se a zase uletí“. „Členové Aliance byli doposud černými pasážery na lodi financované USA, přišel čas splatit dluhy,“ píše Bašta ve svém textu na serveru Prvnízprávy.cz.
15.07.2018 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4010 článků)

Lavrov vyzval Kyjev k zahájení rozhovorů s povstalci z východu Ukrajiny

 
Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov v úterý vybídl Kyjev k rychlému zahájení rozhovorů s povstalci o budoucím postavení východu Ukrajiny. Ukrajinské vedení a proruští separatisté se přitom nadále rozcházejí v pohledu na budoucnost povstaleckých "„idových republik", vyhlášených na východě země. Povstalci nadále požadují „nezávislost" pro celou Doněckou a Luhanskou oblast, avšak Kyjev je prý ochoten udělit „zvláštní postavení v rámci jednotné Ukrajiny" pouze území přímo ovládanému povstalci - ti mají ve své moci zhruba třetinu z obou oblastí.
09.09.2014 13:11 |

podobné články