Článek

Kaddáfího klan zažaluje NATO za účast na Kaddáfího zabití

 
AKTUALIZOVÁNO. Rodinný klan Muammara Kaddáfího hodlá podat k Mezinárodnímu trestnímu soudu (ICC) stížnost na NATO za spoluúčast na Kaddáfího smrti. S odvoláním na právníka Kaddáfho klanu Marcela Ceccaldiho o tom dnes informovala stanice Al-Džazíra.
26.10.2011 18:30 |

podobné články

Podobné články

Klan Paroubků: Proklatě složité vztahy!

 
Ve Spojených státech mají klan Kennedyových, který vygeneroval jednoho prezidenta a spoustu tragických osudů. I proto se občas mluví o prokletí. Českým ekvivalentem je teď »klan Paroubků«, v němž dochází k obrovským roztržkám i změnám.
27.02.2017 13:30 |

podobné články

Filip k smrti Kaddáfího: Nová moc ho nebyla schopná předvést před soud

 
„Sláva! Je po něm.“ „Potupná smrt, Kaddáfí je mrtev“, tak hlásají titulky dnešních českých deníků, tedy Hospodářských novin, Lidových novin i Mladé Fronty Dnes. „Kaddáfího smrt je koncem éry despotismu,“ uvedla pak ve čtvrtek večer Česká televize, která se tématu věnovala i v komentovaných Událostech, komentářích. Pouze komunistické Haló noviny zprávu dne opatřily titulkem "Povstalci oznámili smrt Kaddáfího". V článku je pak plno prý a údajně a dokonce i věta, že Kaddáfího televize zadržení i smrt svrženého vůdce popřela. Předseda KSČM Filip ale ParlamentnímListům.cz vysvětlil, že chybou bylo to, že nová moc nebyla schopná zabránit lynči a předvedení člověka, o němž tvrdí, že je zločinec, před soud.
21.10.2011 13:35 |

podobné články

Kdo odsoudí Kaddáfího syna?

 
Libyjští bojovníci v sobotu dopadli na jihu země prchajícího syna nedávno usmrceného vůdce Muammara Kaddáfího. Dnes byl zadržen i šéf Kaddáfího rozvědky a jeho příbuzný Abdalláh Sanúsí. Pro mnohé Libyjce teprve tím končí revoluce, protože nikdo z Kaddáfího rodiny už situaci vojensky nemůže zvrátit.
20.11.2011 19:40 |

podobné články

Evropská komise zažaluje ČR kvůli pomazánkovému máslu

 
Evropská komise zažaluje Česko kvůli pomazánkovému máslu. Nelíbí se jí, že název používá pro výrobek, který vlastnosti másla nemá, protože neobsahuje dostatek mléčného tuku.
30.09.2010 15:15 |

podobné články

Kaddáfího syn a tři vnoučata zemřeli při útocích NATO na vládní budovy

 
Libyjský vůdce Muammar Kaddáfí přežil letecký úder Severoatlantické aliance. Jeho nejmladší syn, devětadvacetiletý Sajf Arab a tři Kaddáfího vnoučata při sobotním úderu na dům Kaddáfího rodiny v Tripolisu přišli o život.
01.05.2011 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Muammar Kaddáfí (145 článků)

Volby na Ukrajině: Účast je chabá, ale Kličko a Porošenko už hlasovali

 
Účast Ukrajinců v dnešních parlamentních volbách překročila hranici čtyřiceti procent. Oznámila to v Kyjevě ústřední volební komise. Nejnižší účast je v Luhanské a Doněcké oblasti, kde zatím přišlo volit 23 respektive 28 procent oprávněných voličů, nízká účast je i v Oděse a v Zakarpatské oblasti na západě země. Největší volební účast je ve Lvově, kde už odvolila polovina lidí. Prezident Petro Porošenko a kyjevský starosta Vitalij Kličko již své hlasy do urny vhodili.
26.10.2014 18:30 |

podobné články

Kaddáfího syn je mrtev. NATO zničilo plukovníkovo sídlo

 
Nejmladší syn Muammara Kaddáfího nepřežil letecký útok. Plukovník s manželkou, kteří také byli v domě při útoku vyvázli bez zranění. Letouny NATO v sobotu večer zaútočili na vládní budovu v Tripolisu.
01.05.2011 10:50 |

podobné články

Při náletu NATO zemřel Kaddáfího syn, potvrdil biskup z Tripolisu

 
Katolický biskup z Tripolisu Giovanni Martinelli v neděli potvrdil, že při sobotním náletu NATO na centrum libyjské metropole zahynul jeden ze sedmi synů Muammara Kaddáfího Sajf Arab. Informuje o tom agentura AFP.
01.05.2011 19:10 |

podobné články

NATO opět zaútočilo na Kaddáfího rezidenci, Tripolisem otřásly výbuchy

 
NATO znovu zaútočilo raketami na komplex libyjského vůdce Muammara Kaddáfího v Tripolisu. Napsala to dnes agentura Reuters s odvoláním na svědka, podle něhož městem otřáslo pět výbuchů. Libyjská vláda mezitím popřela zprávy o povstání na předměstí Tripolisu.
10.05.2011 07:40 |

podobné články

NATO opět zasáhlo Kaddáfího sídlo v Tripolisu

 
Při leteckém útoku NATO v Tripolisu byl zasažen rozsáhlý komplex libyjského vůdce Muammara Kaddáfího. Útok si podle libyjských vládních zdrojů citovaných agenturou AFP vyžádal šest mrtvých a deset zraněných.
12.05.2011 14:50 |

podobné články

NATO opět ostřelovalo okolí Kaddáfího rezidence

 
Letouny Severoatlantické aliance (NATO) v noci na středu bombardovaly okolí rezidence libyjského vůdce Muammara Kaddáfího v Tripolisu. Další výbuchy otřásly i jinými částmi města, informovala agentura AFP.
08.06.2011 03:40 |

podobné články

NATO pomáhá povstalcům hledat Kaddáfího, potvrdil ministr Fox

 
NATO poskytuje libyjské opozici pomoc rozvědky, aby jí pomohla dopadnout Muammara Kaddáfího. Řekl to dnes britský ministr obrany Liam Fox. Britský list The Daily Telegraph napsal, že v Libyi jsou také britské speciální jednotky, což ale Fox nepotvrdil.
25.08.2011 10:25 |

podobné články

Bomby NATO dopadají na rodiště Kaddáfího

 
Letouny NATO bombardovaly v noci na úterý jednotky svrženého libyjského vůdce Muammara Kaddáfího rozmístěné v jeho rodném městě Syrta. Informuje o tom agentura AFP.
30.08.2011 11:55 |

podobné články

ÚTOČÍTE NA NEMOCNICE A SKLADY, obviňuje Kaddáfí NATO

 
Kaddáfího režim v pondělí obvinil Severoatlantickou alianci NATO ze zabití sedmi civilistů a zničení kliniky a potravinového skladu. Libyjské úřady pozvaly zahraniční novináře na prohlídku trosek, informuje agentura AFP.
25.07.2011 20:40 |

podobné články

Libye obvinila NATO ze zabití dalších 15 civilistů

 
Libye obvinila státy NATO ze zabití dalších patnácti lidí při leteckých útocích na ropný přístav Briga. Zahynout měli dnes ráno při explozi letecké pumy v restauraci a pekárně na východě města. Velení aliance však oznámilo, že žádné informace o civilních obětech nemá.
25.06.2011 19:35 |

podobné články

Ruský emisar u NATO vyslovil po summitu ve Varšavě vážné varování. NATO by prý nemělo být překvapené, až...

 
„Vedení NATO musí pochopit, že všechny jeho operace povedou k tomu, že my (Rusko) budeme nuceni vytvořit tu rovnováhu sil, která na kontinentu existovala do té doby, než se Severoatlantická aliance rozhodla vytvořit ‚kontra-potenciál‘ na hranicích, které se již staly hranicemi NATO,“ uvedl stálý představitel Ruské federace v NATO Alexander Gruško po svém návratu ze summitu ve Varšavě.
12.07.2016 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Alexander Alexander (223 článků)

Oleg Rybnikář: Na co je NATO?

 
Zvolený prezident USA Donald Trump vyvolal svým prohlášením o utlumení financování NATO překotné výkřiky bruselské kavárny, včetně její pražské pobočky, na téma NATO, o našich údajných závazcích vůči NATO na financování zbrojení, o údajných závazcích NATO vůči pobaltským zemím a Polsku, o údajném ohrožení naší bezpečnosti, a další kvokání na zcela virtuální témata.
29.11.2016 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4192 článků)

Petr Gazdík: V ČR se řada lidí stále dívá na NATO jako na něco, k čemu nepatříme. Netvařme se, že nejsme součástí

 
ROZHOVOR „Pokud jsme součástí NATO, pokládám za přirozené, že spojence podporujeme. Jiná věc je, když v dílčích věcech nesouhlasíme, zda jsme schopni své stanovisko zformulovat a prosadit. Ale řada lidí v ČR se stále na NATO dívá jako na něco, co je vně nás, k čemu nepatříme. A tady bych podtrhl, že v čele vojenské části NATO máme českého generála. Netvařme se, že nejsme součástí NATO,“ upozorňuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Petr Gazdík, předseda Starostů a nezávislých.
20.04.2018 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (896 článků) , Petr Gazdík (885 článků)

Vzpoura končí: Kaddáfího síly se blíží k Benghází

 
Jednotky libyjského vůdce Muammara Kaddáfího se chystají na rozhodující úder proti povstalcům. Do 48 hodin "bude po všem", řekl Kaddáfího syn Sajf Islám. Oddíly loajální Kaddáfímu jsou prý už v blízkosti povstalecké bašty Benghází a armáda vyzvala tamní vzbouřence ke složení zbraní.
16.03.2011 12:15 |

podobné články