Článek

Kabinet schválil sloučení 14 zdravotních ústavů do dvou

 
Vláda schválila novelu zákona o ochraně veřejného zdraví, kterou se slučuje 14 zdravotních ústavů do dvou celků se sídlem v Praze a Ostravě. Kabinet od sloučení očekává úspory. Pracoviště zůstanou v každém kraji. ČTK to řekl zdroj obeznámený s jednáním.
10.08.2011 12:40 |

podobné články

Podobné články

Sněmovna podpořila sloučení 14 zdravotních ústavů do dvou

 
Sněmovna podpořila sloučení 14 zdravotních ústavů do dvou celků se sídlem v Praze a Ostravě. Vládní novela zákona o ochraně veřejného zdraví odolala návrhu opozice na přepracování i na zamítnutí už v prvním čtení a míří do zdravotnického výboru. Kabinet očekává od sloučení úspory. Podle opozice jde o významný zásah do zdravotnictví.
20.09.2011 23:10 |

podobné články

Sněmovna schválila sloučení 14 zdravotních ústavů do dvou

 
Sněmovna dnes schválila sloučení 14 zdravotních ústavů do dvou celků se sídlem v Praze a Ostravě. Kabinet očekává od své novely zákona o ochraně veřejného zdraví úspory. Opozice tvrdí, že jde o další omezování zdravotnictví. Předloha míří k posouzení do Senátu, kde má opozice většinu.
16.12.2011 10:40 |

podobné články

Heger chce zrušit sám sebe. Připouští sloučení svého a Drábkova ministerstva

 
Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) zvažuje sloučení svého resortu s ministerstvem práce a sociálních věcí, v jehož čele stojí jeho stranický kolega Jaromír Drábek. Heger v rozhovoru pro dnešní Lidové noviny (LN) připustil, že tuto možnost navrhne premiérovi Petru Nečasovi. Nápad vznikl, když Nečas ministrům uložil, aby do konce března nalezli v resortech agendy, které by se daly zrušit. Premiérovi se nápad líbí, podle Drábka i ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) však ke sloučení nedojde.
06.02.2012 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9271 článků) , Miroslav Kalousek (6480 článků) , Jaromír Drábek (1074 článků) , Leoš Heger (1267 článků)

Jurečka je pro sloučení ministerstev, ekologové ne

 
Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) podporuje myšlenku sloučení ministerstev životního prostředí a zemědělství. Ekologické organizace jsou naopak proti. Nápad představilo hnutí ANO o víkendu ve svém předvolebním programu. Nápad na sloučení není nový, například v roce 2002 již o něm mluvila ODS, před volbami v roce 2010 i třeba Věci veřejné, připomíná ČTK.
04.09.2017 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (626 článků)

NKÚ bude kontrolovat i obce nebo vysoké školy, schválil kabinet

 
Koaliční kabinet schválil ve středu večer změny kompetencí Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ). Pokud s návrhy ministerstva spravedlnosti budou souhlasit i poslanci, senátoři a prezident, úřad získá právo kontrolovat nejen hospodaření krajů a obcí, ale i zdravotních pojišťoven, České televize a Českého rozhlasu nebo veřejných vysokých škol a výzkumných institucí. Po jednání kabinetu to uvedl premiér Petr Nečas.
27.04.2011 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9271 článků)

Heger oznámil, které ústavy a nemocnice sloučí

 
Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) ve čtvrtek oznámil, které nemocnice a další ústavy podřízené ministerstvu budou v souvislosti s úsporami a dalšími změnami sloučeny. Ministr zmínil například sloučení Revmatologického ústavu s Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze či sloučení dvou brněnských fakultních nemocnic s Centrem kardiovaskulární a transplantační chirurgie.
18.04.2013 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1267 článků)

Ministerstvo chce novelou sloučit 14 zdravotních ústavů do dvou

 
Novelou zákona o ochraně veřejného zdraví chce ministerstvo zdravotnictví sloučit 14 zdravotních ústavů do dvou se sídlem v Praze a Ostravě. Pracoviště zůstanou v každém kraji, propouštět se nemá.
09.08.2011 16:00 |

podobné články

Maclová (KDU-ČSL): O sloučení dvou hradeckých středních škol

 
Pondělní zastupitelstvo Královéhradeckého kraje (29.4.2013) všemi hlasy vládnoucí koalice (ČSSD a KSČM) schválilo sloučení dvou školských zařízení Střední průmyslové školy, Hradecká 647, a Střední odborné školy a Středního odborného učiliště, Hradební 102, v Hradci Králové. Hlasy opozice tento krok přehodnotit a lépe připravit nebyly vyslyšeny.
06.05.2013 10:30 |

podobné články

Šéf Svazu zdravotních pojišťoven v ČRo řešil, kde ušetřit velké peníze

 
O snižování nákladů zdravotních pojišťoven i o tom, kde hledat ve zdravotnictví další úspory, se mluvilo v dnešním pořadu Českého rozhlasu 20 minut Radiožurnálu, jehož hostem byl Jaromír Gajdáček, prezident Svazu zdravotních pojišťoven a generální ředitel jedné ze zaměstnaneckých zdravotních pojišťoven.
22.04.2014 18:25 |

podobné články

Platforma zdravotních pojištěnců: Při výběru se neřiďte pouze reklamními lákadly

 
Nejzdravějšími zdravotními pojišťovnami v České republice jsou Zaměstnanecká pojišťovna Škoda, Oborová zdravotní pojišťovna, Vojenská zdravotní pojišťovna a Všeobecná zdravotní pojišťovna. Výsledky přinesl druhý ročník Indexu zdraví zdravotních pojišťoven, Ekonomická analýza zdravotních pojišťoven v České republice připravená Platformou zdravotních pojištěnců.
15.09.2016 19:20 |

podobné články

Vláda chce ušetřit sloučením 14 zdravotních ústavů do dvou

 
Čtrnáct státních zdravotních ústavů se sloučí ve dvě organizace s centrálami v Praze a Ostravě. Podle dobře informovaného zdroje o tom ve středu rozhodla vláda, která doufá, že díky tomu začnou zdravotní ústavy přinášet zisk. Novela o ochraně veřejného zdraví ovšem nemá rušit jednotlivá pracoviště v krajích, ani žádné pracovní pozice.
10.08.2011 13:25 |

podobné články

PROTESTY proti sloučení škol přerušil BOMBOVÝ ANONYM!

 
Na zastupitelstvu ústeckého kraje bylo velmi rušno. Dorazily tam desítky studentů dvou gymnázií, z Děčína a Litoměřic. Ti prvně jmenovaní protestovali proti sloučení své školy s jinou, druzí žádali odvolání ředitelky.
29.06.2011 19:40 |

podobné články

Petice proti sloučení galerie s muzeem v Mostě

 
My, níže podepsaní, se ohrazujeme proti sloučení dvou příspěvkových organizací Ústeckého kraje, a to Galerie výtvarného umění v Mostě s Oblastním muzeem v Mostě.
16.11.2017 13:55 |

podobné články

Antivirotika proti prasečí chřipce budou pro čtvrtinu lidí, rozhodla vláda

 
Kabinet premiéra Jan Fischera na svém pondělním zasedání schválil koupi dalšího půl miliónu antivirotik a zajištění výrobní kapacity na pět miliónů očkovacích látek. Ty by byly vyrobeny v případě vypuknutí pandemie, když by byl znám pandemický virus. Kabinet také schválil změnu tarifů ve zdravotnictví, díky němuž dostanou zdravotníci od července přidáno.
22.06.2009 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1743 článků)

Žáček končí, v čele Ústavu pro studium totalitních režimů ho nahradí Pernes

 
Novým ředitelem Ústavu pro studium totalitních režimů bude historik Jiří Pernes (61). Ten je i člen vědecké rady ústavu a působí též v Ústavu pro soudobé dějiny Akademie věd. Nahradí dosavadního šéfa Pavla Žáčka. Ve středu o tom rozhodla o tom rada ústavu.
17.02.2010 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Nový (399 článků) , Jiří Žáček (54 článků)

V Ústavu pro studium totality se bude propouštět. Skončí skoro pětina lidí

 
V Ústavu pro studium totalitních režimů se bude propouštět. Změny se mají týkat především odboru digitalizace, jedno z jeho oddělení má zcela zaniknout. Příští rok v březnu tak v ústavu skončí zhruba dvacítka zaměstnanců, což je téměř pětina ze současného počtu pracovníků. Vyplývá to z dopisu, který v pondělí poslal odborovým organizacím nový ředitel ústavu Zdeněk Hazdra a který má ČTK k dispozici. O propouštění je informoval v rámci plánovaného nového organizačního řádu. Zeštíhlit se má také řízení ústavu.
24.10.2014 17:30 |

podobné články

Zelení "své" ministry z vlády nestáhnou

 
Strana zelených bude i nadále podporovat kabinet premiéra Jana Fischera. Po setkání s předsedou vlády to ve středu uvedl předseda strany Ondřej Liška. O tom, že by Michael Kocáb a Jan Dusík mohli kabinet opustit se spekulovalo od pondělí, kdy kabinet schválil protikrizová opatření, z nichž některá se zeleným nezamlouvají.
10.02.2010 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (669 článků) , Ondřej Liška (366 článků) , Jan Fischer (1743 článků)

Ministryně Jurásková zastaví restrukturalizaci zdravotních ústavů

 
Ministryně zdravotnictví Dana Jurásková se rozhodla zastavit restrukturalizaci zdravotních ústavů, a to prý pod politickým tlakem. Řekla to ve sněmovně, která i kvůli tomuto tématu svolala mimořádnou schůzi.
18.03.2010 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Dana Jurásková (90 článků)

Hovorka (KDU-ČSL): Šnajdr pokračuje v likvidaci zdravotních ústavů

 
Marek Šnajdr obchází standardní legislativní proces a odborné společnosti a pokračuje ve svém tažení na likvidaci zdravotních ústavů a primární prevence.
11.03.2011 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Marek Šnajdr (313 článků)