Článek

Justice chybovala, zastal se ÚS Tchajwanců, kterým hrozilo vydání do Číny

 
Ústavní soud (ÚS) kritizoval postup české justice, která rozhodla o přípustnosti vydání osmi Tchajwanců k trestnímu stíhání do Číny. Městský ani Vrchní soud v Praze podle ÚS nezohlednily rizika, že i přes poskytnuté diplomatické záruky by reálně mohlo být s Tchajwanci zacházeno špatně. Cizinci nakonec do Číny vydáni nebyli.
09.04.2020 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Justice Justice (87 článků)
Podobné články

Soud rozhodne o stížnostech Tchajwanců proti vydání do Číny

 
Ústavní soud dnes vyhlásí, jak rozhodl o stížnostech osmi Tchajwanců, jejichž vydání žádá Čína. Zadržení se neúspěšně domáhali propuštění z takzvané vydávací vazby poté, co získali v Česku na jeden rok doplňkovou ochranu od ministerstva vnitra. Městský ani Vrchní soud v Praze jim letos v létě nevyhověly, uvedla ČTK.
10.12.2019 06:20 |

podobné články

ÚS zrušil rozsudek nad knězem, justice v kauze chybovala

 
Ústavní soud zrušil rozsudek nad knězem Mariuszem Luczyszynem, původně potrestaným za osahávání nezletilé dívky podmínkou a zákazem práce s dětmi. Justice v kauze chybovala. Okresní soud v Ústí nad Orlicí v rozsudku nestanovil, na jak dlouho farářovi zakazuje výchovnou činnost. Případ se proto vrátí znovu na začátek - k okresnímu soudu.
26.11.2013 14:57 |

podobné články

Albánec podle policie rozstřílel v centru Prahy nepřítele samopalem: Soud se ho zastal

 
Nejvyšší soud (NS) se zastal kosovského Albánce Shukri Hotiho, jemuž soudy v Česku jako uprchlému uložily 12 let vězení za vraždu. Po jeho vydání z Albánie justice chybovala při doručování odsuzujícího rozsudku. Obhájce jej nedostal, podle soudů tak promeškal lhůtu, kdy mohl řádně navrhnout zrušení rozsudku a provedení nového hlavního líčení.
11.05.2017 09:50 |

podobné články

Ukrajinku soud vyhostil, ale ona zůstala: Ústavní soud se jí zastal, justice chybovala

 
Ústavní soud se zastal Ukrajinky potrestané podmínkou za to, že navzdory vyhoštění zůstávala v Česku. Žena neměla advokáta, Obvodní soud pro Prahu 7 ji řádně nepoučil o možnostech obhajoby a následcích toho, že se vzdá práva na odpor proti trestnímu příkazu.
31.03.2016 11:20 |

podobné články

Srovnání evropských zemí v oblasti efektivity justice vychází pro Českou republiku kladně

 
Komise pro efektivitu justice (CEPEJ) Rady Evropy publikovala dne 6. října 2016 nové vydání dokumentu „Evropské justiční systémy - efektivita a kvalita justice, vydání 2016 (data 2014)“.
13.11.2016 13:35 |

podobné články

Emigrantů, kteří se soudí o dům v Brně, se zastal Ústavní soud

 
Už více než deset verdiktů padlo ve vlekoucím se případu, v němž se manželé, kteří v roce 1981 emigrovali z tehdejšího Československa, domáhají vrácení svého brněnského domu. Justice jim zatím nevyšla vstříc, přestože byli po roce 1990 rehabilitováni, ovšem zastal se jich Ústavní soud (ÚS) s tím, že justice musí případ znovu projednat a velmi citlivě posoudit.
25.03.2015 11:21 |

podobné články

Justice u Vaškůje chybovala, tvrdil Pospíšil. Nejvyšší soud mu dal za pravdu

 
Soudy ve Zlíně a Olomouci chybovaly v daňové kauze podnikatele Romana Vaškůje a jeho komplice Stanislava Nedbálka. Vrátily státním zástupcům k došetření obžalobu pro krácení daní s celkovou škodou asi 157 milionů korun, aniž k tomu měly pádné důvody. Nejvyšší soud dal za pravdu stížnosti ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila (ODS), podle níž justice porušila zákon ve prospěch obžalovaných.
07.12.2011 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2135 článků) , Jiří Pospíšil (2135 článků)

Plzeňská univerzita chybovala při uznávání diplomů z Ukrajiny

 
Nejvyšší správní soud (NSS) v několika souvisejících případech potvrdil, že Západočeská univerzita v Plzni (ZČU) chybovala při uznávání právnických diplomů ze Zakarpatské státní univerzity.
04.04.2011 16:00 |

podobné články

Praha dostala od ÚOHS pětimilionovou pokutu, chybovala v tendru

 
Praha dostala od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže pětimilionovou pokutu. Chybovala v tendru na jednotný ekonomický systém. Veřejnou zakázku v celkové hodnotě 643,32 milionů korun zadala bez otevřené soutěže. ČTK to dnes řekl předseda ÚOHS Petr Rafaj. Praha pokutu už zaplatila, přesto se proti ní může ještě bránit u Krajského soudu v Brně.
20.09.2013 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Rafaj (251 článků)

Praha dostala od ÚOHS pětimilionovou pokutu, chybovala v tendru

 
Praha dostala od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pětimilionovou pokutu. Chybovala v tendru na jednotný ekonomický systém. Veřejnou zakázku v celkové hodnotě 643,32 milionů korun zadala bez otevřené soutěže, řekl předseda ÚOHS Petr Rafaj. Praha pokutu už zaplatila, přesto se proti ní může ještě bránit u Krajského soudu v Brně.
20.09.2013 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Rafaj (251 článků)

Policie chybovala při zásahu na FAMU. Další incidenty kvůli Číně byly v pořádku

 
Policie b ěhem březnové návštěvy čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Praze chybovala pouze při zásahu na pražské FAMU, kde byly vyvěšeny tibetské vlajky. Další policejní postup byl podle policejního prezidenta Tomáše Tuhého v pořádku. Náklady na bezpečnostní opatření se vyšplhaly na zhruba 16 milionů korun.
14.04.2016 17:55 |

podobné články

Třetina prezidentských kandidátů v kampani chybovala. Za Zemana ji platí jiní

 
Třetina prezidentských kandidátů chybovala ve zveřejnění darů na financování kampaně. Většina kandidátů se spoléhá při placení kampaně na dary či vlastní peníze. Za současného prezidenta Miloše Zemana platí kampaň různé organizace, které financování nezveřejňují. Kandidáti měli do pondělní půlnoci na svých oficiálních stránkách uvést jména všech, kteří jim na kampaň přispěli penězi i bezúplatným plněním.
09.01.2018 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25614 článků) , Jiří Drahoš (1185 článků)

Desetitisíce Tchajwanců protestovaly proti ekonomické spolupráci s Čínou

 
Desetitisíce stoupenců tchajwanské opozice vyšly v sobotu do ulic hlavního města Tchaj-pej, aby protestovaly proti obchodní dohodě vlády s pevninskou Čínou.
26.06.2010 23:05 |

podobné články

Senátor Aschenbrenner po návratu: Seděl jsem blízko Miloši Vystrčilovi, když to vyslovil. Kdo se směje, že byl teatrální, ten nerozumí přemýšlení Tchajwanců

 
ROZHOVOR Agresivní rétorika z Pekingu nachází, zdá se, vyslyšení na Hradě. Miloš Zeman vrší chyby, nespojuje národ, byť to při svém zvolení deklaroval, a z jeho slibů nezbylo nic. Panika a strach z návštěvy Tchaj-wanu, která byla dávno ohlášena už za předsednictví Senátu Jaroslavem Kuberou, není namístě. Nemůžeme tolerovat, aby se české národní zájmy oslabovaly pročínskou politikou našich komunistů a sociálních demokratů. To uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz starosta plzeňského obvodu a senátor Lumír Aschenbrenner (ODS), který se vrátil z návštěvy na Tchaj-wanu, kde byl na oficiální návštěvě s delegací vedení horní sněmovny a kde podle svých slov naplnil odkaz Jaroslava Kubery.
08.09.2020 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1143 článků) , Miloš Zeman (25614 článků)

89 milionů vadných respirátorů zadrželi v Číně. Bill Gates se jí kvůli kritice zastal

 
Spoluzakladatel Microsoftu Bill Gates se v rozhovoru pro CNN zastal Číny. Podle miliardáře není vhodná doba zemi kritizovat, v jejím počátečním neúspěchu ji přirovnal k USA. Čína čelí kritice kvůli řadě věcí – především údajnému zatajování informací a zkreslování počtu nakažených i mrtvých. Dle kritiků by pandemie šla zvládnout lépe. Pozornost však budí i nákup ochranných prostředků z Číny. A to i kvůli informaci o tom, že tam zadrželi na 89 milionů vadných respirátorů.
27.04.2020 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Bill Gates (193 článků)

Zubaři s AIDS hrozilo stíhání a 8 let vězení!

 
Ostravskému zubaři Janu Zhánělovi, který měl AIDS, hrozilo trestní stíhání a až 8 let ve vězení. Zháněl tajil před svými sexuálními partnery svoje nakažení - a to je v Česku trestné. Minulý týden se oběsil, podle všeho právě v tu dobu, kdy hrozilo, že se jeho hrozivé tajemství prozradí.
15.01.2012 22:00 |

podobné články

Vydání Torubarova je selháním české justice, řekl Kalousek

 
Vydání ruského podnikatele Alexeje Torubarova vidí ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) jako tragické selhání české justice a ministerstva spravedlnosti. Řekl to v Interview ČT24. Do případu se prý nevměšoval, pouze se snažil vytvořit časový prostor pro konání příslušných orgánů. Místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek označil Kalouskovu snahu zastavit Torubarův odlet za mezinárodní skandál. Věc by podle něj mělo prověřit statní zastupitelství. 
28.05.2013 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2798 článků) , Miroslav Kalousek (7357 článků)

Ricinový olej, ten způsobuje průjem. Ta historka Respektu nemá žádnou logiku, chytá se za hlavu diplomat Bašta. Vystřelil si někdo z českých zpravodajců?

 
ROZHOVOR Buď si někdo z našich zpravodajců vystřelil a sdělil jim takovouto šokující informaci, nebo si to vymysleli v Respektu, říká ke kauze ricin v Praze bývalý diplomat a politik Jaroslav Bašta. A vysvětluje, co by podle nového ruského zákona hrozilo starostovi Prahy 6 Ondřeji Kolářovi, pokud by se dostal do rukou ruské justice. Hrozilo by mu 360 hodin veřejných prací. Dokáže si představit, jak by ve středu Moskvy pucoval sochu Žukova nebo Koněva a všichni by si ho přitom fotili. Jestliže někomu hrozí takhle strašlivý trest, proč by ho zabíjel? ptá se.
30.04.2020 20:05 |

podobné články

Gazdík: Netrváme na jménech, ale na nezávislosti justice na politicích

 
Předseda poslaneckého klubu TOP 09 a Starostové Petr Gazdík se ohradil proti výroku premiéra Nečase, že jeho kritika odvolání ministra Pospíšila je snahou o politizaci justice. „Opak je pravdou. My neklademe žádné personální požadavky, pokud jde o posty státních zástupců. Pouze chceme, aby byla respektována vůle nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana jako garanta nezávislosti justice.“
02.07.2012 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1027 článků) , Petr Gazdík (1016 článků) , Pavel Nečas (452 článků) , Pavel Pospíšil (62 článků)