Článek

Jurečka slíbil růst existenčního a životního minima. Zato rodičovský příspěvek...

 
Vicepremiér a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) v rozhovoru pro Právo potvrdil, že od ledna dojde ke zvýšení přídavků na děti i životního a existenčního minima. Shoda koalice pak podle něj zatím nepanuje na zvýšení rodičovského příspěvku.
17.09.2022 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (989 článků)
Podobné články

Jurečka slíbil růst existenčního a životního minima. Zato rodičovský příspěvek...

 
Vicepremiér a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) v rozhovoru pro Právo potvrdil, že od ledna dojde ke zvýšení přídavků na děti i životního a existenčního minima. Shoda koalice pak podle něj zatím nepanuje na zvýšení rodičovského příspěvku.
17.09.2022 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (989 článků)

Vláda prosadila zvýšení životního minima, vzroste na 3 860 korun

 
Vláda rozhodla o zvýšení životního i existenčního minima. Nová výše životního minima bude 3 860 korun, existenčního minima 2 490 korun. Média o tom informoval po jednání vlády předseda ČSSD, ministr vnitra Jan Hamáček. Změna bude platná od dubna.
17.02.2020 12:46 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3329 článků)

Škromach: Zvýšení životního a existenčního minima neodpovídá raketovému růstu životních nákladů

 
Vládou navržené zvýšení životního a existenčního minima pokrývá jen nárůst z minulých let a nemůže být farizejsky vydáváno za kompenzaci zdražování v roce 2012.
08.12.2011 16:25 |

podobné články

Kohoutová (ODS): Exekuce životního a existenčního minima nehrozí

 
Jako zavádějící vnímá zprávu o návrhu na exekuci životního a existenčního minima Lenka Kohoutová, odborný garant sociální politiky ODS.
09.04.2013 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Lenka Kohoutová (113 článků)

Ministerstvo financí: Bez reformy dávek je zvyšování existenčního a životního minima krátkozraké

 
Vláda v pondělí 7. ledna 2019 vyslovila nesouhlas s návrhem Ministerstva práce a sociálních věcí na zvýšení částek životního a existenčního minima. Ministerstvo financí nesouhlas podpořilo, protože považuje za nežádoucí v současné době rozšiřovat okruh potenciálních příjemců sociálních dávek.
09.01.2019 11:31 |

podobné články

Úřad vlády: Vláda rozhodla o zvýšení životního a existenčního minima

 
Částky životního a existenčního minima se od 1. dubna zvýší o deset procent. O mimořádném navýšení rozhodla vláda Petra Fialy na jednání ve středu 30. března 2022. Kabinet se zabýval také dopady uprchlické krize na regionální školství či možnostmi uvalení dalších národních sankcí na Rusko a Bělorusko. Vláda také na základě předchozího souhlasu Poslanecké sněmovny prodloužila trvání nouzového stavu až do konce května.
31.03.2022 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4314 článků)

Úřad vlády: Vláda schválila zvýšení životního a existenčního minima

 
Částky životního a existenčního minima se od 1. července zvýší o 8,8 procenta. Příslušné nařízení vlády schválil kabinet Petra Fialy na jednání 29. června 2022. Vláda se zabývala také pravidly pro zajištění ubytování a přijímání ukrajinských uprchlíků po skončení nouzového stavu a jmenovala také nového ředitele Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost.
29.06.2022 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4314 článků)

Influencerka s velikostí XXL obléká modely inspirované vévodkyní Kate

 
Katie Sturino je módní blogerka a influencerka, která bojuje za zařazení větších velikostí pro ženy kyprých tvarů i u značek, které se zatím drží jen u malých velikostí. Mezi jejími příspěvky je například testování spodního prádla na plnoštíhlé postavě, ale zároveň často obléká modely známých osobností, které reálně nosí velikosti xs či s. V jejím podání vypadají sice jinak, ale mohou dodat sebevědomí ženám s větší velikostí a ukázat jim, že to není móda jen pro štíhlé. Vévodkyně Kate na poslední den ve Skotsku oblékla pohodlný svetřík a náhrdelník s iniciálami svých potomků Svůj blog The 12ish Style založila v roce 2015 na popud čtenářů online magazínu Man Repeller, kterému dávala rozhovor o tom, jak by se objemnější ženy mohly oblékat. V tuto chvíli se věnuje hlavně Instagramu, kde ji sleduje přes 600 tisíc lidí. Nedávno také vydala knihu Body Talk, která má pomoci ženám milovat své tělo ať už má jakoukoliv velikost. Podívejte se na pár outfitů, které kopírují vévodkyni Kate, jejíž styl je nejen u britských žen tak oblíbený. Takhle vypadá modrý model Kate na plnoštíhlé autorce Zobrazit příspěvek na Instagramu Příspěvek sdílený Katie Sturino (@katiesturino) Nedávná volnočasová kombinace z návštěvy Skotska Zobrazit příspěvek na Instagramu Příspěvek sdílený Katie Sturino (@katiesturino) U bílých šatů záleží na střihu a budou slušet i plnoštíhlým. Zobrazit příspěvek na Instagramu Příspěvek sdílený Katie Sturino (@katiesturino) Tahle kombinace bude slušet ženmá všech velikostí. Zobrazit příspěvek na Instagramu Příspěvek sdílený Katie Sturino (@katiesturino) Vévodkyně Kate je módní ikonou, kterou se inspirují ženy po celém světě. Zobrazit příspěvek na Instagramu Příspěvek sdílený Katie Sturino (@katiesturino)  
04.07.2021 05:55 |

podobné články

Osobnosti: Man Man (276 článků) , Kate Kate (787 článků)

Životní i existenční minimum se zvýší! Jurečka: Zohlednili jsme růst reálných cen

 
Vláda dnes kvůli pomoci domácnostem s rostoucími cenami rozhodla o zvýšení životního a existenčního minima. Částky se od dubna zvýší o deset procent, řekl novinářům po jednání kabinetu ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). Částky hrají roli při posuzování nároku na pomoc od státu i při stanovení výše některých dávek. Podle Jurečky se tak krok dotkne asi 350.000 lidí, státní rozpočet vyjde zhruba na 1,8 až dvě miliardy korun.
30.03.2022 07:00 |

podobné články

Ombudsmanka: Dojíždíte za prací do jiného státu EU? Zjistěte si, kde žádat o rodičovský příspěvek!

 
Bydlíte a vychováváte děti v České republice, ale jeden z rodičů pracuje v Německu nebo jiném členském státě EU? Pak musíte dávat pozor, ze které země dostanete vyplacený rodičovský příspěvek. Pravidla pro určení státu, který bude rodičovský příspěvek v těchto případech vyplácet, upravuje nařízení EU.
19.08.2015 15:46 |

podobné články

Zvýší se životní minimum? Podmínky jsou splněny. Od poslední změny ceny vzrostly asi o sedm procent

 
Podmínky pro mimořádné zvýšení životního minima jsou kvůli zdražování v Česku splněné. ČTK to potvrdila mluvčí ministerstva práce Eva Davidová. Z minima se odvozuje nárok na některé dávky či výše podpory od státu. Podle zákona může vláda částky zvednout, pokud náklady na výživu a základní potřeby za sledované období vzrostou aspoň o pět procent. Zatím není jasné, jestli k navýšení kabinet Petra Fialy (ODS) přistoupí. V programovém prohlášení uvádí, že zváží zavedení valorizace minima či některých dávek. Ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) před nedávnem ČTK řekl, že pracovníkům svého úřadu už zadal úkol, aby případné valorizace a jejich dopady přezkoumali.
11.01.2022 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4314 článků) , Marian Jurečka (989 článků) , Eva Davidová (31 článků) , Eva Petra (54 článků)

Důchodci si přilepší? Bude mimořádná valorizace, připustil Jurečka. A chce peníze navíc

 
Ministerstvo práce bude v příštím roce zřejmě potřebovat větší rozpočet, než mu navrhla Babišova vláda. V rozhovoru s ČTK to připustil ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL). Resort bude nejspíš muset posílit výdaje na důchody kvůli očekávané mimořádné valorizaci po vysoké inflaci. Podle Jurečky by se penze mohly mimořádně zvednout od července. Víc peněz by mělo putovat také do dávek na bydlení kvůli zdražování energií. Posoudí se i případné další valorizace, a to třeba životního a existenčního minima, řekl ministr.
23.12.2021 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (989 článků)

Vláda zvýší životní minimum: Ministr Jurečka prozradil, o kolik to bude

 
Od července vláda kvůli vysoké inflaci zřejmě znovu zvýší životní minimum, od něhož se odvíjí některé sociální dávky, například přídavky na děti. Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) v nedělním pořadu České televize Otázky Václava Moravce řekl, že by zvýšení životního a existenčního minima mohlo být okolo pěti procent. Do tří týdnů chce také předložit kabinetu opatření, která pomohou zmírnit dopad nynějšího zdražování na zdravotně postižené.
08.05.2022 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (989 článků)

Já vám to doplatím ze svého, slíbil Babiš jedné z maminek, která nedostane vyšší rodičovský příspěvek

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) v úterý slíbil jedné z maminek, která nedostane vyšší rodičovský příspěvek, že jí ho doplatí ze svého. Řekl to v Poslanecké sněmovně v debatě s nezávislou iniciativou rodičů Také pečujeme. Maminky s dětmi se ještě těsně před závěrečným hlasováním o zvýšení rodičovského příspěvku snažily přemluvit kromě premiéra i ministryni financí Alenu Schillerovou. Ta to odmítla se slovy, že už je schválený rozpočet.
17.12.2019 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24854 článků)

Fialova vláda zvyšuje životní a existenční minimum

 
Vláda Petra Fialy rozhodla kvůli rostoucím cenám o zvýšení životního a existenčního minima, díky čemuž bude mít více rodin například nárok na přídavky na děti nebo porodné. Od minima, které se naposledy upravovalo v dubnu 2020 se vypočítávají i další sociální dávky, jako mimořádná okamžitá pomoc, odvozují se od něj i alimenty nebo nezabavitelné minimum dlužníků.
30.03.2022 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4314 článků)

Vláda chce navýšit rodičovský příspěvek i životní minimum. Polepší si i důchodci

 
Vláda zvažuje, že navýší rodičovský příspěvek, životní i existenční minimum a také důchody. Vicepremiér a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) pracuje u rodičovského příspěvku s několika variantami, jak informovala Česká televize. Pokud dojde k dohodě, měl by příspěvek vzrůst od začátku příštího roku.
29.03.2022 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (989 článků)

O růstu životního minima bude nejspíše muset vláda v prosinci hlasovat

 
Vládu čeká zřejmě v prosinci hlasování o zvýšení životního minima od ledna. Předpis vypracovalo Ministerstvo práce a sociálních věcí vedené ČSSD. Podle návrhu by nejnižší uznaná částka pro život měla pro samotného dospělého vzrůst o 380 korun na 3790 korun, pro členy v rodině by se měla zvednout o 190 až 350 korun. Podle Ministerstva financí pod správou ANO by se měla ale nejdřív aktualizovat pravidla pro stanovení minima, až pak přidat od roku 2020. ANO má ve vládě deset křesel, ČSSD pět.
01.12.2018 22:00 |

podobné články

Beneš (KSČM): Příspěvek na bydlení je třeba využívat, nestydět se

 
Podle sdělení ministra Jaromíra Drábka z poloviny loňského prosince se pro potřeby valorizace částek životního a existenčního minima od r. 2007 nezapočítává růst nákladů na bydlení, vodu, energie a paliva.
17.01.2012 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1079 článků)

Maláčová znovu narazila se zvýšením přídavků na děti. Zmínila rozčarování ze Schillerové

 
Vláda se ani dnes nedohodla na navýšení přídavků na děti. Shoda je dál jen na zvýšení dávky, ale ne na tom, kolik dětí by ji mělo dostávat. Po jednání kabinetu to na tiskové konferenci řekla ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). Nyní přídavek dostává asi 240 000 dětí z domácností s příjmem pod 2,7násobek životního minima. Ročně to stojí asi 2,3 miliardy korun. Podle projednávané novely o sociální podpoře by se částka měla zvednout o 26 procent a hranice příjmu posunout na 3,4 či 3,6násobku minima. Návrh počítal původně i s trojnásobkem minima.
30.11.2020 19:00 |

podobné články