Článek

Jurečka: Čelit hybridním hrozbám lze tím, že společnost bude vzdělaná

 
Čelit takzvaným hybridním hrozbám lze tím, že společnost bude vzdělaná, umět kriticky myslet či nepodléhat strachu.
03.07.2024 11:45 |

podobné články

Podobné články

Jakub Janda potěšen: Babiš ustavil tým proti dezinformacím a hybridním hrozbám

 
Česká republika má nový tým boje proti hybridním hrozbám. Vede ho poradce premiéra Andreje Babiše (ANO) třiatřicetiletý podplukovník Petr Matouš. Ten hodlá čelit skryté propagandě, dezinformačním kampaním, kybernetickým útokům i ekonomickému nátlaku. Analytik Jakub Janda z Bezpečnostního centra Evropské hodnoty už popsal, co by nový tým měl ještě dělat.
04.02.2021 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26366 článků) , Jakub Janda (638 článků) , Petr Janda (885 článků) , Petr Janda (885 článků) , Petr Janda (427 článků)

Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám nebude cenzurovat obsah médií ani internetu

 
Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám ani žádné jiné pracoviště Ministerstva vnitra nebude cenzurovat obsah médií ani internetu.
27.12.2016 11:15 |

podobné články

Cvalín (KSČM): Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám odporuje demokratickým principům

 
Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám při ministerstvu vnitra jede od 1. ledna v ostrém provozu. Tento útvar si údajně klade za cíl bojovat proti šíření propagandy a dezinformaci. Hlavně na internetu.
06.01.2017 04:30 |

podobné články

Štefek (KSČM): Tak nám funguje Centrum proti hybridním hrozbám

 
Od ledna nám funguje Chovancovo Centrum proti hybridním hrozbám a terorismu. Paráda, konečně dostanou na frak úchyláci, sociálně patologické jevy, dezinformátoři, říká jedna strana. To je hrůza, další krok k omezování svobody slova, křičí druzí...
19.01.2017 09:45 |

podobné články

Petr Uhl se vysmá Centru proti terorismu. Připomněl, kdo všechno byl v minulosti prohlašován za teroristu

 
Levicový lidskoprávní aktivista Petr Uhl si posvítil na Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD). V textu pro Deník Referendum Uhl prohlašuje, že jde o centrum nebezpečné, a zevrubně vysvětluje proč. Největší riziko Centra proti terorismu a hybridním hrozbám tkví v tom, že se lidem vplíží do hlav strach.
25.01.2017 22:05 |

podobné články

Petr Uhl se vysmál Centru proti terorismu. Připomněl, kdo všechno byl v minulosti prohlašován za teroristu

 
Levicový lidskoprávní aktivista Petr Uhl si posvítil na Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD). V textu pro Deník Referendum Uhl prohlašuje, že jde o centrum nebezpečné, a zevrubně vysvětluje proč. Největší riziko Centra proti terorismu a hybridním hrozbám tkví v tom, že se lidem vplíží do hlav strach.
25.01.2017 23:25 |

podobné články

Chovancovo Centrum boje proti hybridním hrozbám vstupuje na scénu. Kvůli skautce

 
Policisté se zabývají stránkou na Facebooku, která vyzývala k lynčování studentky známé z prvomájového protestu v Brně. Přijímají kroky k zajištění bezpečí dívky a zvažují právní kvalifikaci, uvedlo dnes na Twitteru Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám (CTHH). Zprávu převzala ČTK.
07.05.2017 20:05 |

podobné články

Na Ministerstvu vnitra se uskutečnil StratCom Summit

 
Ve dnech 15. až 19. května 2017 se na Ministerstvu vnitra uskutečnila konference věnující se hybridním hrozbám „StratCom Summit 2017“. Konferenci zaštítili premiér Bohuslav Sobotka a ministr vnitra Milan Chovanec. Na straně Ministerstva vnitra připravovalo konferenci Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám. Celkově se pětidenní konference zúčastnilo přes 330 účastníků z 27 zemí.
21.05.2017 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9583 článků) , Milan Chovanec (1427 článků)

Poslanci mají komisi proti hybridním hrozbám. Langšádlová a Farský odkryli, čeho v ní chtějí dosáhnout

 
Sněmovní komise proti hybridním hrozbám se zaměří na podzimní krajské volby, ale třeba také na bezpečnost 5G sítí. Českému rozhlasu Plus to řekl její člen, Robert Králíček z hnutí ANO. Podle něj ale Česko potřebuje instituci, která by hybridní hrozby řešila i na úrovni státu. Samotná komise má jmenovaných všech 9 členů, svého předsedu si zvolí v září.
29.07.2020 15:45 |

podobné články

Nová vláda vytáhne do boje proti hybridním hrozbám. Ruští hackeři nečekají, varuje Pekarová

 
Šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová, které zřejmě usedne v čele Poslanecké sněmovny, oznámila, že budoucí Fialova vláda chce aktivně pokračovat ve strategii boje proti hybridním hrozbám a jejich nebezpečí hodlá brát vážně, na rozdíl od Babišovy vlády. Nejvíce takových hrozeb prý pochází z Ruska a z Číny.
07.11.2021 11:10 |

podobné články

Česko a EU budou čelit dlouhodobým hrozbám, varuje vládní dokument

 
Česko a Evropská unie bude v příštích 20 letech čelit vážným dlouhodobým hrozbám. Budou charakteristické vysokou dynamikou změn, celistvostí a provázaností jednotlivých trendů. Očekává to dlouhodobý výhled obrany do roku 2030, který bude v pondělí schvalovat vláda.
14.06.2015 12:06 |

podobné články

Bezpečnostím hrozbám můžeme čelit moderní technikou. Je to zajímavé i pro domácnosti, vysvětlil podnikatelský předák Nepraš

 
Moderní bezpečnostní technika, jako jsou kamerové systémy, videonástavby a také například systémy předcházející kyberkriminalitě, pomáhá čelit novým bezpečnostním hrozbám. „Díky inovovaným technologiím a IT aplikacím jsme schopni těmto situacím daleko lépe předcházet a řešit je,“ uvedl prezident Asociace technických bezpečnostních služeb Grémium Alarm Václav Nepraš během oslav výročí 25 let působení organizace na českém trhu. Podle Nepraše jsou navíc bezpečnostní technologie dostupnější a zavádějí se do veřejného i soukromého sektoru.
06.10.2017 09:10 |

podobné články

Sobotka: Vláda má na centrum proti hrozbám jiný názor než Zeman

 
Vláda má na Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám (CTHH) jiný názor než prezident Miloš Zeman. Nemůže si dovolit ignorovat bezpečnostní hrozby, které reálně existují, řekl dnes novinářům po návštěvě CTHH na Ministerstvu vnitra premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) zopakoval, že cílem nového útvaru není cenzura informací.
27.01.2017 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9583 článků) , Miloš Zeman (28099 článků) , Milan Chovanec (1427 článků)

Nová vláda vytáhne do boje proti hybridní hrozbám. Ruští hackeři nečekají, varuje Pekarová

 
Šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová, které zřejmě usedne v čele Poslanecké sněmovny, oznámila, že budoucí Fialova vláda chce aktivně pokračovat ve strategii boje proti hybridním hrozbám a jejich nebezpečí hodlá brát vážně, na rozdíl od Babišovy vlády. Nejvíce takových hrozeb prý pochází z Ruska a z Číny.
07.11.2021 10:45 |

podobné články

Když k vám přijde 75letá vysokoškolsky vzdělaná paní, že si chce hodit mašli... Šéf nájemníků nám popsal drsnou bytovou situaci seniorů

 
ROZHOVOR „Když k vám přijde do poradny vysokoškolsky vzdělaná dáma, která pětačtyřicet let dělala pro stát a svěří se, že by si nejraději hodila mašli, tedy že by se oběsila, jelikož ji život za těchto podmínek nebaví...“ popisuje nelehkou situaci seniorů za současné bytové krize v Česku předseda Sdružení nájemníků ČR Milan Taraba. Důchodci, kteří nájem neuplatí, podle Taraby končí v domovech důchodců, na chalupě, nebo dokonce na ulici. „Byty nejsou. Copak ale může mladá rodina být bez bytu?“ pokládá spíše řečnickou otázku Taraba s tím, že bydlení je jedním ze základních sociálních práv.
22.06.2018 11:45 |

podobné články

Po Moravcovi se Jurečka zhroutil ještě níž. A jede to dál

 
Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KUD-ČSL) tvrdí, že se o střelbě na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze dozvěděl až skrze SMS zprávu, kterou si přečetl teprve kolem půl sedmé odpoledne – tedy až několik hodin poté, co o incidentu již dávno podrobně informovala česká média. Podle serveru iDnes.cz však Jurečka „lže“, jelikož měl o tragickém dění dobře vědět. „No, tak to už je čau a zpátky k traktoru,“ komentuje to novinářka Barbora Koukalová. Dle exmistra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) je ovšem to, že víme, že „Jurečka lže“, „vlastně dobrá zpráva“. Vysvětlil proč.
08.01.2024 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7861 článků) , Marian Jurečka (1181 článků)

Jen ať si každý lže, prohlásila Romancovová z Chovancova úřadu na Frekvenci 1

 
Luboš Xaver Veselý přivítal v nedělním Press klubu na Frekvenci 1 současnou šéfku Centra proti terorismu a hybridním hrozbám Evu Romancovovou. Ta znovu a znovu ujišťovala posluchače, že nové centrum nebude blokovat informace na internetu. „Jen ať si každý lže,“ poznamenala se smíchem dáma. Moderátor chtěl také od koordinátorky nového centra slyšet, co ji štve úplně nejvíc.
15.01.2017 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Luboš Veselý (716 článků)

Centrum paní Romancovové vymyslelo velkolepý projekt, jak čelit dezinformacím. Jenže je prý k ničemu, autoři to nedomysleli

 
Boj s dezinformacemi má v popisu práce nově vzniklé Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám, které vzniklo při Ministerstvu vnitra. Z průzkumů i názorů odborníků vyplývá, že nejcitlivější na dezinformace je starší generace, která je zároveň voličsky velmi silná. Jenže ze současného nastavení centra se nedá soudit, že by se na její zástupce dokázalo zaměřit. Na Twitteru, kde plánuje centrum operovat, se jich pohybuje sotva několik tisíc, upozorňuje dnešní Mladá fronta Dnes.
28.01.2017 07:45 |

podobné články

Univerzity dostanou manuál, jak poznat vliv cizích mocností. Pozor na alkohol a sexuální zážitky. Sepsalo vnitrácké centrum proti terorismu

 
Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám Ministerstva vnitra nedávno vydalo po žádosti rektora Univerzity Karlovy Tomáše Zimy manuál na obranu vysokých škol proti vlivu cizích mocností. V manuále se čeští akademici mohou například poučit, jak se mají chovat na společenských akcích. „Mohou být místem, kde budete čelit nevědomému vytěžování či pokusům o zverbování Vaší osoby,“ varuje je ministerstvo a pokračuje s upozorněním před „alkoholem, sázkami či gamblerstvím a sexuálními dobrodružstvími“ – podobné „hříchy“ prý může „cizí mocnost“ lehce zneužít. Projekt Sinopsis však upozorňuje, že přestože manuál před nebezpečím od agentů cizích mocností Zima inicioval, měl to být právě on, kdo navazoval kontakt s Čínou.
14.08.2021 22:05 |

podobné články