Článek

Juchelka (ANO): Neděláte nic, jenom tady kecáte

 
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 16. června 2022 – reakce na odpověď premiéra Fialy k pomoci handicapovaným
16.06.2022 18:15 |

podobné články

Podobné články

Bulvár, fake news. Drama, hudba, přehrávání... Poslanec Juchelka, dlouholetý znalec médií, rozebral dílo Slonkové s Kubíkem

 
ROZHOVOR Poslanec za hnutí ANO Aleš Juchelka se vyjádřil ke kauze premiéra Andreje Babiše a jeho údajně nemocného syna. Zpracování reportáže Sabiny Slonkové a Jiřího Kubíka se mu hrubě nelíbí, stejně jako dozvuky, které celá věc působí ve veřejném prostoru. "Premiér je silná osobnost, ale toto bylo přes čáru a tvrdí to spousta mých kolegů napříč novinářským i politickým spektrem," říká Juchelka. Podobné nálady pozoruje i ve společnosti. "Někteří nevoliči ANO mi ale v té hysterii posledních dnů říkají, že už nechtějí být v tom antitáboře, poněvadž se příliš zfanatizoval a argumentačně vyčerpal," dodal poslanec.
23.11.2018 12:51 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24452 článků) , Aleš Juchelka (44 článků) , Sabina Slonková (210 článků)

Obědy nemají být zdarma pro všechny. To je jen pro děti, které by se jinak bály chodit do školy, odmítá nápady ČSSD Juchelka z ANO

 
Obědy zdarma ve školách a školkách – téma, které může zabrat u hodně voličů. A také téma, kvůli kterému chce šéf sociálních demokratů svolat koaliční radu. Hostem pondělního Interview na ČT24 byl Aleš Juchelka (ANO), člen výboru pro sociální politiku. S moderátorkou Zuzanou Tvarůžkovou probrali, zda mají mít nárok na obědy zdarma všechny rodiny, či jen ty sociálně slabé. „Na celoplošné obědy zdarma není kapacita, je to cílené pro sociálně slabší děti, aby se nebály chodit do školy a spolužáci se jim nesmáli,“ říká Juchelka s tím, že Plagův návrh je nejlepší.
07.01.2019 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Juchelka (44 článků) , Zuzana Tvarůžková (197 článků)

Poslanec Juchelka odpovídá čtenářům PL.cz: Otázky bydlení lze řešit takto...

 
Z PROFILŮ Poslanec Aleš Juchelka zvolený za hnutí ANO usedl ke klávesnici a jal se odpovídat na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Jedním z největších problémů dneška je, že mladí lidé nemají kde bydlet. Jak by to řešil Juchelka? Podívejte se sami.
27.11.2021 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Juchelka (44 článků)

„Nedostatek intelektu, nebo honba za lacinou popularitou?“ Juchelka se zhrozil nad tím, co Pekarová vypouští na „sítě“

 
„Získat tak zásadní informaci na základě zákona o svobodném přístupu k informacím, a ne z úst premiéra na tiskové konferenci, je prostě nedůvěryhodné,“ říká poslanec ANO Aleš Juchelka k uniklé zprávě, že vláda v utajeném režimu schválila 4,5 miliardy korun na pomoc uprchlíkům z Ukrajiny. Juchelka si ťuká na čelo i nad nápadem ministryně obrany na zřízení americké vojenské základny na našem území. „Amatérismus, nebo bohorovnost,“ soudí. A slovní výkřiky šéfky Sněmovny Pekarové Adamové prostřednictvím sociálních sítí? Ani zde poslanec nešetří ostrou kritikou.
16.04.2022 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Juchelka (44 článků)

Mateřská „dovolená“? Exmoderátor Juchelka, který přišel o syna, chce změnit název

 
Mateřská a rodičovská dovolená nejsou žádné dovolené, ať se změní jejich název. Někdejší televizní moderátor, dnes poslanec Aleš Juchelka stojí za návrhem, který podepsaly desítky jeho kolegů ze Sněmovny napříč spektrem. A na vládu tak již v úterý 24. července zamíří novela, aby se se slovíčko dovolená změnilo na mateřská a rodičovská „péče“. Trojice ministerstev však s návrhem nesouhlasí, argumentuje tím, že jde o tradiční označení. Juchelka je však proti.
22.07.2018 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Juchelka (44 článků)

Jako ve Wu-chanu: „Lidé umírají a vy nic neděláte.“ Lidé spílají Trumpovu muži

 
Epicentrum koronaviru ve Spojených státech se přesunulo na Floridu, mnozí experti stát s 21,48 miliony obyvatel označují za „americký Wu-chan“. Denně na Floridě přibývají desetitisíce nových případů, z neděle na pondělí bylo dokonce zaznamenáno rekordních více než 15 tisíc dalších nakažených. Guvernér Ron DeSantis sice obnovil nějaké restrikce – nechal například uzavřít bary, odmítá ale zavést povinné nošení roušek. Republikán to od Floriďanů schytal na tiskové konferenci v Miami. „Lidé umírají a vy nic neděláte,“ pokřikovali na něj. Zprávu přinesl deník Daily Mail.
14.07.2020 19:05 |

podobné články

Pekarová, není tady. Těšil jsem se. Juchelka odpálil bombu. I o Richterové

 
Poslanec za hnutí ANO Aleš Juchelka věnoval svůj čas při jednání Poslanecké sněmovny zejména dvěma ženám – lídryni TOP 09 Markétě Pekarové Adamové a pirátské místopředsedkyni Olze Richterové. Rýpal do toho, že oběma ženám postačí „jen“ posty ve vedení Sněmovny místo Ministerstva práce a sociálních věcí.
10.11.2021 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Juchelka (44 článků) , Markéta Richterová (26 článků)

Aleš "Medúza" Juchelka, nový poslanec ANO: Babiš vyhrál volby. Všude a suverénně. Takže by měl být premiérem

 
ROZHOVOR „Z úst Andreje Babiše několikrát zaznělo, že vládní koalici s Okamurovou SPD vytvořit nechce, nevidím žádné průniky mezi programy, osobnostmi ani idejemi, pro mě je to nejméně reálná varianta,“ říká nový poslanec za hnutí ANO a také bývalý televizní moderátor slavného hudebního pořadu Medúza Aleš Juchelka. K výsledkům parlamentních voleb pak ještě doplňuje: „Voliči vystavili stopku tradičním stranám a politikům, chtějí viditelnou změnu. Ač nás to může jakkoliv mrzet, pravolevé vnímání politiky je na ústupu, důležitá jsou pro voliče témata a osobnosti.“
25.10.2017 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24452 článků) , Aleš Juchelka (44 článků)

Takže paní Lipovská je neoblíbená mezi novináři? Juchelka po dotazu redaktora Rozhlasu padl smíchy: Určitě, mezi některými...

 
Kandidatura radní České televize Hany Lipovské a radního Českého rozhlasu Josefa Nerušila v říjnových sněmovních volbách pravděpodobně zákon neporušuje, jde nicméně o etický problém, uvedl to poslanec za hnutí ANO a místopředseda volebního výboru Aleš Juchelka ve Dvaceti minutách Radiožurnálu. K věci se zítra chystá iniciovat mimořádnou schůzi volebního výboru. Během rozhovoru došlo též na dotaz, zdali si myslí, že je Lipovská neoblíbená mezi novináři, a smíchem sotva popadal dech. „Může to být jeden z důvodů, proč to má v médiích takový vliv,“ zaznělo a ukázal, že se zpráva drží na předních příčkách, a to přitom nejde o první kandidaturu veřejnoprávních radních.
27.07.2021 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Juchelka (44 článků)

Šáhnout do dotací, nabádal Pirát. A pak jen koukal, když chtěl Juchelka začít u neziskovek

 
Koronavirovou krizí jsme i přes 30 tisíc obětí „prošli velice dobře“, zvláště pak ekonomicky, zmínil poslanec a dramaturg Aleš Juchelka (ANO) v moravskoslezské předvolební debatě s pirátským poslancem Lukášem Černohorským a s moderátorem Lubošem Xaverem Veselým v XTV. „Je to zodpovědné vládnutí,“ doplnil. „V Řecku si taky říkali, že to tak hrozné není, a jak to dopadlo,“ vmetl mu na to Černohorský a pak se pobavil k očkování. „Pojďte si dát tečku – v Moravskoslezském kraji to znamená něco jiného,“ zaznělo. Řešilo se i financování ČT, dotace či neziskovky.
29.09.2021 23:25 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Juchelka (44 článků) , Luboš Veselý (631 článků)

Novelu pandemického zákona předloží v legislativní nouzi. A Fiala řekne, že ho nepoužijí?! Juchelka se chytá za hlavu

 
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Se šedou barvou mám spojenu dobu před rokem 1989. Šedé ulice, fasády, oblečení... Nechci to znovu zažít, svět je barevný i v názorech,“ varuje v rozhovoru poslanec hnutí ANO a stínový ministr sociálních věcí Aleš Juchelka. Podle něj je třeba více odvahy jít proti davu a vyhraňovat se vůči totalitním praktikám. Současnou vládu kritizuje za to, že se doopravdy nedokáže vcítit do problémů Čechů, za krátkou dobu tak naštvala různé skupiny.
30.01.2022 00:10 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Juchelka (44 článků)

Žádost o příspěvek? Vždyť to má 11 stran. A to není vše! Juchelka se Skopečkem „prali“ ve studiu

 
Hosty druhé hodiny Partie na CNN Prima News byli Jan Skopeček z ODS, Aleš Juchelka z ANO, Jan Hrnčíř z SPD a pirát Mikuláš Ferjenčík. Přeli se o to, jak moc české občany ohrožuje energetická chudoba. A ve studiu bylo chvílemi pořádně horko. Skopeček s Juchelkou si navzájem sázeli jednu slovní facku za druhou. Ferjenčík hájil evropský Green Deal. Hrnčíř nad ním kroutil hlavou.
13.02.2022 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Skopeček (385 článků) , Aleš Juchelka (44 článků)

Žádost o příspěvek? Vždyť to má 11 stran. A to není vše! Juchelka a Skopeček se „prali“ ve studiu

 
Hosty druhé hodiny Partie na CNN Prima News byli Jan Skopeček z ODS, Aleš Juchelka z ANO, Jan Hrnčíř z SPD a pirát Mikuláš Ferjenčík. Přeli se o to, jak moc české občany ohrožuje energetická chudoba. A ve studiu bylo chvílemi pořádně horko. Skopeček s Juchelkou si navzájem sázeli jednu slovní facku za druhou. Ferjenčík hájil evropský Green Deal. Hrnčíř nad ním kroutil hlavou.
13.02.2022 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Skopeček (385 článků) , Aleš Juchelka (44 článků)

„Šířili jste myšlenky Putina!“, „Co to plácá?“, „Vy jste úplný demagog!“ Bouchly emoce. Koten, Richterová, Juchelka a Jakob ve studiu

 
V druhé hodině Partie se střetli Olga Richterová (Piráti), Jan Jakob (TOP 09), Aleš Juchelka (ANO) a Radek Koten (SPD). Debatovali, zda vláda v současné energetické a dalších krizích pomáhá českým občanům dostatečně. Richterová vyčetla Kotenovi, že SPD šířila v Česku myšlenky Vladimira Putina. „Paní Richterová můj facebook asi nesleduje, protože jinak by takové nesmysly nemohla plácat,“ vypálil Koten. Jakob ve studiu oněměl hrůzou z Kotenova pohledu na válku.
03.04.2022 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4460 článků) , Aleš Juchelka (44 článků)

„Lidi nemají na složenky a vy jim řeknete, ať si koupí tepelná čerpadla?!“ Kamery to viděly. Jurečka vyzván k rezignaci

 
V první hodině Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News se střetli ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) a opoziční poslanec Aleš Juchelka (ANO). Jurečka sliboval, že vláda letos v zimě nenechá nikoho zmrznout. Juchelka na ministrovi přesto nenechal nit suchou a ve studiu volal po jeho rezignaci. „Vy jste hodili postižené přes palubu,“ vmetl mu. Lidé podle Juchelky nemají na zaplacení složenek – a vláda Petra Fialy (ODS) jim z Juchelkova pohledu radí, aby dětem oblékli svetry.
29.05.2022 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3683 článků) , Aleš Juchelka (44 článků) , Marian Jurečka (956 článků)

Aleš Juchelka z Medúzy: Haló, budu primátorem?!

 
Moderátor Aleš Juchelka (34), který do povědomí televizních diváků vstoupil coby moderátorský kolega zpěváka Richarda Krajča (33) v hudebním pořadu Medúza, má našlápnuto na slibnou politickou kariéru!
11.08.2010 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Richard Krajčo (389 článků) , Aleš Juchelka (44 článků)

Aleš Juchelka promluvil o smrti syna: Je to hluboký, celoživotní smutek

 
Moderátor, redaktor, dramaturg a nově také politik Aleš Juchelka (42) se rozpovídal o smrti svého nejmladšího syna Olivera. Ten se do téměř čtyř let vyvíjel normálně, i když byl oproti sourozencům abnormálně hyperaktivní, nespavý a těžko zvladatelný. Pak v roce 2010 lékaři zjistili, že je velmi vážně nemocný.
22.06.2018 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Juchelka (44 článků)

Aleš Juchelka (43): S nemocí syna (†10) jsme se těžce vyrovnávali

 
Aleš Juchelka dvanáct let po boku Richarda Krajča moderoval pořad Medúza a dnes je poslancem. Před třemi lety mu zemřel syn Oliver, který od 4 let trpěl vzácným genetickým onemocněním metabolismu – Sanfilippovým syndromem.
27.01.2020 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Richard Krajčo (389 článků) , Aleš Juchelka (44 článků)

Moderátor Medúzy Juchelka o smrti syna (†10): 2 roky jsem nemohl mluvit!

 
Aleš Juchelka (43), jehož tvář si pamatují zejména diváci pořadu Medúza, moderování vyměnil za poslanecké křeslo. Bohužel má za sebou i tragédii – před třemi lety mu zemřel syn Oliver (†10), který od 4 let trpěl vzácným genetickým onemocněním metabolismu – Sanfilippovým syndromem.
27.01.2020 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Juchelka (44 článků)