Článek

Juchelka (ANO): Název pro osoby, které menstruují a které nikoliv

 
Komentář na facebookovém profilu ke kauzám stíhajícím spisovatelku Rowlingovou.
06.01.2022 17:35 |

podobné články

Podobné články

A ten, kdo volil Babiše, je co? Juchelka udeřil na Rakušana

 
Aleš Juchelka, poslanec ANO, vynadal po skončené prezidentské volbě médiím i ministrovi vnitra Vítu Rakušanovi (STAN). Juchelka je přesvědčen, že mainstreamová média projevovala nenávist vůči Andreji Babišovi a Rakušan podle něj naznačoval, že Babiš byl nedemokratický kandidát. Dále Juchelka řekl, které voliče SPD by hnutí ANO mohlo získat na svou stranu.
11.02.2023 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Juchelka (61 článků)

Mateřská „dovolená“? Exmoderátor Juchelka, který přišel o syna, chce změnit název

 
Mateřská a rodičovská dovolená nejsou žádné dovolené, ať se změní jejich název. Někdejší televizní moderátor, dnes poslanec Aleš Juchelka stojí za návrhem, který podepsaly desítky jeho kolegů ze Sněmovny napříč spektrem. A na vládu tak již v úterý 24. července zamíří novela, aby se se slovíčko dovolená změnilo na mateřská a rodičovská „péče“. Trojice ministerstev však s návrhem nesouhlasí, argumentuje tím, že jde o tradiční označení. Juchelka je však proti.
22.07.2018 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Juchelka (61 článků)

Svět zešílel: Vložky Always zrušily symbol ženského pohlaví, menstruují prý i neženy

 
Společnost Procter & Gamble odstraní z obalů vložek symbol Venuše, který značí ženské pohlaví. Někteří aktivisté si stěžovali na to, že ne všichni, kteří menstruují, jsou ženy. Značka Always chce vyhovět potřebám všech zákazníků.
24.10.2019 10:36 |

podobné články

Obědy nemají být zdarma pro všechny. To je jen pro děti, které by se jinak bály chodit do školy, odmítá nápady ČSSD Juchelka z ANO

 
Obědy zdarma ve školách a školkách – téma, které může zabrat u hodně voličů. A také téma, kvůli kterému chce šéf sociálních demokratů svolat koaliční radu. Hostem pondělního Interview na ČT24 byl Aleš Juchelka (ANO), člen výboru pro sociální politiku. S moderátorkou Zuzanou Tvarůžkovou probrali, zda mají mít nárok na obědy zdarma všechny rodiny, či jen ty sociálně slabé. „Na celoplošné obědy zdarma není kapacita, je to cílené pro sociálně slabší děti, aby se nebály chodit do školy a spolužáci se jim nesmáli,“ říká Juchelka s tím, že Plagův návrh je nejlepší.
07.01.2019 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Juchelka (61 článků) , Zuzana Tvarůžková (198 článků)

Předseda ano. Poslanec? Juchelka odhalil, jak to asi bude s Babišem

 
Dalším politickým působením Andreje Babiše se po jeho neúspěšné prezidentské kandidatuře zabývá na mimořádné schůzi předsednictvo ANO. Otázka stále visí nad tím, zda si Babiš ponechá svůj poslanecký mandát. Poslanec Aleš Juchelka v pořadu Interview ČT sdělil, že očekává, že Babiš bude dál v čele hnutí ANO, a popsal, proč by bylo dobré, aby si ponechal i svůj poslanecký mandát. Na druhou stranu by se Juchelka nedivil, pokud by Babiš měl chuť všeho nechat.
08.02.2023 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25867 článků) , Aleš Juchelka (61 článků)

Bulvár, fake news. Drama, hudba, přehrávání... Poslanec Juchelka, dlouholetý znalec médií, rozebral dílo Slonkové s Kubíkem

 
ROZHOVOR Poslanec za hnutí ANO Aleš Juchelka se vyjádřil ke kauze premiéra Andreje Babiše a jeho údajně nemocného syna. Zpracování reportáže Sabiny Slonkové a Jiřího Kubíka se mu hrubě nelíbí, stejně jako dozvuky, které celá věc působí ve veřejném prostoru. "Premiér je silná osobnost, ale toto bylo přes čáru a tvrdí to spousta mých kolegů napříč novinářským i politickým spektrem," říká Juchelka. Podobné nálady pozoruje i ve společnosti. "Někteří nevoliči ANO mi ale v té hysterii posledních dnů říkají, že už nechtějí být v tom antitáboře, poněvadž se příliš zfanatizoval a argumentačně vyčerpal," dodal poslanec.
23.11.2018 12:51 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25867 článků) , Aleš Juchelka (61 článků) , Sabina Slonková (211 článků)

Poslanec Juchelka odpovídá čtenářům PL.cz: Otázky bydlení lze řešit takto...

 
Z PROFILŮ Poslanec Aleš Juchelka zvolený za hnutí ANO usedl ke klávesnici a jal se odpovídat na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Jedním z největších problémů dneška je, že mladí lidé nemají kde bydlet. Jak by to řešil Juchelka? Podívejte se sami.
27.11.2021 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Juchelka (61 článků)

„Nedostatek intelektu, nebo honba za lacinou popularitou?“ Juchelka se zhrozil nad tím, co Pekarová vypouští na „sítě“

 
„Získat tak zásadní informaci na základě zákona o svobodném přístupu k informacím, a ne z úst premiéra na tiskové konferenci, je prostě nedůvěryhodné,“ říká poslanec ANO Aleš Juchelka k uniklé zprávě, že vláda v utajeném režimu schválila 4,5 miliardy korun na pomoc uprchlíkům z Ukrajiny. Juchelka si ťuká na čelo i nad nápadem ministryně obrany na zřízení americké vojenské základny na našem území. „Amatérismus, nebo bohorovnost,“ soudí. A slovní výkřiky šéfky Sněmovny Pekarové Adamové prostřednictvím sociálních sítí? Ani zde poslanec nešetří ostrou kritikou.
16.04.2022 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Juchelka (61 článků)

Aleš "Medúza" Juchelka, nový poslanec ANO: Babiš vyhrál volby. Všude a suverénně. Takže by měl být premiérem

 
ROZHOVOR „Z úst Andreje Babiše několikrát zaznělo, že vládní koalici s Okamurovou SPD vytvořit nechce, nevidím žádné průniky mezi programy, osobnostmi ani idejemi, pro mě je to nejméně reálná varianta,“ říká nový poslanec za hnutí ANO a také bývalý televizní moderátor slavného hudebního pořadu Medúza Aleš Juchelka. K výsledkům parlamentních voleb pak ještě doplňuje: „Voliči vystavili stopku tradičním stranám a politikům, chtějí viditelnou změnu. Ač nás to může jakkoliv mrzet, pravolevé vnímání politiky je na ústupu, důležitá jsou pro voliče témata a osobnosti.“
25.10.2017 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25867 článků) , Aleš Juchelka (61 článků)

Zkuste říct kuchařkám, že jim nepřidáte... Jurečka odrážel útoky, proč se přidává státním zaměstnancům

 
Hosty druhé hodiny Otázek Václava Moravce byli ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL), expert ANO na sociální politiku Aleš Juchelka a bývalý ministr financí za ANO Ivan Pilný. Jurečka s Juchelkou se přeli o to, zda vláda v současné inflační a energetické krizi pomáhá lidem dostatečně a zda tak činí dostatečně efektivně. „Vy vůbec nevíte, co se ve vašem resortu děje,“ tepal Juchelka Jurečku. Pilný nešetřil ani jednoho z politiků. Tepal i EU.
04.09.2022 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Juchelka (61 článků) , Marian Jurečka (1087 článků) , Ivan Ivan (2726 článků) , Ivan Ivan (304 článků)

„To je příklad dětem. Něco nevíš, budem se ti posmívat!“ Juchelka ve studiu zúčtoval s „posměváčky“ Babišovi

 
Ve druhé hodině Partie na CNN Prima NEWS přivítala Terezie Tománková ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečku (KDU-ČSL) a stínového ministra práce za ANO Aleše Juchelku. Pánové se do sebe ostře pustili kvůli šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi. Juchelka Babiše vykreslil jako politika s velkými zkušenostmi, který v Česku výborně zvládl covidovou krizi. Jurečka naopak upozorňoval, jak arogantní umí Babiš být. Upozornil také, že si Babiš musí vybrat, zda chce stát na straně dobra, nebo zla.
18.12.2022 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Juchelka (61 článků)

„Tohle neříkejte! ODS jste to nikdy neřekla.“ Dusno ve studiu ČT. Juchelka se po slovech Witowské neudržel

 
Podle ministra pro legislativu Michala Šalomouna Česku kvůli zpoždění v implementaci evropských předpisů hrozí pokuta až 2 miliardy korun. Poslanec za hnutí ANO Aleš Juchelka v pořadu Interview ČT24 odmítl, že by se tak dělo kvůli obstrukcím opozice. Sdělil, jak se opoziční hnutí ve čtvrtek postaví k úspornému tarifu a za jak dlouho by se mohl projednat návrh zákona o sankcích.
12.07.2022 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Juchelka (61 článků)

Kauza „držhub*é“ pro Najmona. Juchelka tlačil na Jurečku. Ten vypálil: Mám stoh Babišových dopisů!

 
V první hodině nedělní Partie na CNN Prima News se střetli ministr práce a sociálních věci Marian Jurečka (KDU-ČSL) se svým stínovým oponentem za hnutí ANO Alešem Juchelkou. Ten se do ministra obul kvůli kauze dnes již bývalého ředitele Úřadu práce ČR Viktora Najmona. Juchelka konstatoval, že má podezření, že Jurečka porušil zákon. Ministr se ihned bránil. Další slovní bitvu poté svedli o důchodovou reformu.
26.03.2023 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Juchelka (61 článků) , Marian Jurečka (1087 článků)

Takže paní Lipovská je neoblíbená mezi novináři? Juchelka po dotazu redaktora Rozhlasu padl smíchy: Určitě, mezi některými...

 
Kandidatura radní České televize Hany Lipovské a radního Českého rozhlasu Josefa Nerušila v říjnových sněmovních volbách pravděpodobně zákon neporušuje, jde nicméně o etický problém, uvedl to poslanec za hnutí ANO a místopředseda volebního výboru Aleš Juchelka ve Dvaceti minutách Radiožurnálu. K věci se zítra chystá iniciovat mimořádnou schůzi volebního výboru. Během rozhovoru došlo též na dotaz, zdali si myslí, že je Lipovská neoblíbená mezi novináři, a smíchem sotva popadal dech. „Může to být jeden z důvodů, proč to má v médiích takový vliv,“ zaznělo a ukázal, že se zpráva drží na předních příčkách, a to přitom nejde o první kandidaturu veřejnoprávních radních.
27.07.2021 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Juchelka (61 článků)

Šáhnout do dotací, nabádal Pirát. A pak jen koukal, když chtěl Juchelka začít u neziskovek

 
Koronavirovou krizí jsme i přes 30 tisíc obětí „prošli velice dobře“, zvláště pak ekonomicky, zmínil poslanec a dramaturg Aleš Juchelka (ANO) v moravskoslezské předvolební debatě s pirátským poslancem Lukášem Černohorským a s moderátorem Lubošem Xaverem Veselým v XTV. „Je to zodpovědné vládnutí,“ doplnil. „V Řecku si taky říkali, že to tak hrozné není, a jak to dopadlo,“ vmetl mu na to Černohorský a pak se pobavil k očkování. „Pojďte si dát tečku – v Moravskoslezském kraji to znamená něco jiného,“ zaznělo. Řešilo se i financování ČT, dotace či neziskovky.
29.09.2021 23:25 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Juchelka (61 článků) , Luboš Veselý (668 článků)

Pekarová, není tady. Těšil jsem se. Juchelka odpálil bombu. I o Richterové

 
Poslanec za hnutí ANO Aleš Juchelka věnoval svůj čas při jednání Poslanecké sněmovny zejména dvěma ženám – lídryni TOP 09 Markétě Pekarové Adamové a pirátské místopředsedkyni Olze Richterové. Rýpal do toho, že oběma ženám postačí „jen“ posty ve vedení Sněmovny místo Ministerstva práce a sociálních věcí.
10.11.2021 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Juchelka (61 článků) , Markéta Richterová (26 článků)

Novelu pandemického zákona předloží v legislativní nouzi. A Fiala řekne, že ho nepoužijí?! Juchelka se chytá za hlavu

 
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Se šedou barvou mám spojenu dobu před rokem 1989. Šedé ulice, fasády, oblečení... Nechci to znovu zažít, svět je barevný i v názorech,“ varuje v rozhovoru poslanec hnutí ANO a stínový ministr sociálních věcí Aleš Juchelka. Podle něj je třeba více odvahy jít proti davu a vyhraňovat se vůči totalitním praktikám. Současnou vládu kritizuje za to, že se doopravdy nedokáže vcítit do problémů Čechů, za krátkou dobu tak naštvala různé skupiny.
30.01.2022 00:10 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Juchelka (61 článků)

Žádost o příspěvek? Vždyť to má 11 stran. A to není vše! Juchelka se Skopečkem „prali“ ve studiu

 
Hosty druhé hodiny Partie na CNN Prima News byli Jan Skopeček z ODS, Aleš Juchelka z ANO, Jan Hrnčíř z SPD a pirát Mikuláš Ferjenčík. Přeli se o to, jak moc české občany ohrožuje energetická chudoba. A ve studiu bylo chvílemi pořádně horko. Skopeček s Juchelkou si navzájem sázeli jednu slovní facku za druhou. Ferjenčík hájil evropský Green Deal. Hrnčíř nad ním kroutil hlavou.
13.02.2022 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Skopeček (415 článků) , Aleš Juchelka (61 článků)

Žádost o příspěvek? Vždyť to má 11 stran. A to není vše! Juchelka a Skopeček se „prali“ ve studiu

 
Hosty druhé hodiny Partie na CNN Prima News byli Jan Skopeček z ODS, Aleš Juchelka z ANO, Jan Hrnčíř z SPD a pirát Mikuláš Ferjenčík. Přeli se o to, jak moc české občany ohrožuje energetická chudoba. A ve studiu bylo chvílemi pořádně horko. Skopeček s Juchelkou si navzájem sázeli jednu slovní facku za druhou. Ferjenčík hájil evropský Green Deal. Hrnčíř nad ním kroutil hlavou.
13.02.2022 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Skopeček (415 článků) , Aleš Juchelka (61 článků)