Článek

Juchelka (ANO): Musíme brát reformu komplexněji, nabídnout rekvalifikace

 
Projev na 104. schůzi Poslanecké sněmovny 30. května 2024 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 155/1995 Sb., o důchodovém pojištění.
30.05.2024 16:05 |

podobné články

Podobné články

A ten, kdo volil Babiše, je co? Juchelka udeřil na Rakušana

 
Aleš Juchelka, poslanec ANO, vynadal po skončené prezidentské volbě médiím i ministrovi vnitra Vítu Rakušanovi (STAN). Juchelka je přesvědčen, že mainstreamová média projevovala nenávist vůči Andreji Babišovi a Rakušan podle něj naznačoval, že Babiš byl nedemokratický kandidát. Dále Juchelka řekl, které voliče SPD by hnutí ANO mohlo získat na svou stranu.
11.02.2023 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Juchelka (73 článků)

Problémy v Partii. Poslankyně chvíli byla, chvíli nebyla. Tak se do toho Juchelka opřel

 
V Partii Plus na CNN Prima News proti sobě zasedli stínový ministr práce a sociálních věcí za ANO Aleš Juchelka a poslankyně za hnutí STAN Pavla Pivoňka Vaňková. Střetli se nad tématem důchodové reformy a byl to tvrdý střet. Juchelka obvinil koaliční poslance, že se chovají jako sekta a Vaňková ho na to konto požádala, aby ANO přestalo vládě okopávat kotníky. Juchelka si však trval na tom, že celé vládnutí pětikoalice je špatně.
30.07.2023 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Juchelka (73 článků)

Předseda ano. Poslanec? Juchelka odhalil, jak to asi bude s Babišem

 
Dalším politickým působením Andreje Babiše se po jeho neúspěšné prezidentské kandidatuře zabývá na mimořádné schůzi předsednictvo ANO. Otázka stále visí nad tím, zda si Babiš ponechá svůj poslanecký mandát. Poslanec Aleš Juchelka v pořadu Interview ČT sdělil, že očekává, že Babiš bude dál v čele hnutí ANO, a popsal, proč by bylo dobré, aby si ponechal i svůj poslanecký mandát. Na druhou stranu by se Juchelka nedivil, pokud by Babiš měl chuť všeho nechat.
08.02.2023 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26325 článků) , Aleš Juchelka (73 článků)

To není jen Fico... Poslanec připomněl, kdo všechno dnes kritizuje Ukrajinu

 
Poslanec Aleš Juchelka (ANO) zkritizoval vládní politiky za to, že osobně negratulovali vítězi slovenských voleb Robertu Ficovi tak, jak to učinil šéf ANO Andrej Babiš. „V rámci rozvíjení dobrých vztahů by to měli udělat i ti, kteří třeba nebyli s výsledky voleb tak spokojeni,“ prohlásil Juchelka a slovenským občanům se za české politiky omluvil. Juchelka zároveň odmítl tvrzení, že slovenské volby byly poznamenané masivní dezinformační kampaní, jak prohlásila místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová (ANO).
03.10.2023 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26325 článků) , Aleš Juchelka (73 článků) , Robert Fico (1320 článků) , Věra Jourová (552 článků)

Bulvár, fake news. Drama, hudba, přehrávání... Poslanec Juchelka, dlouholetý znalec médií, rozebral dílo Slonkové s Kubíkem

 
ROZHOVOR Poslanec za hnutí ANO Aleš Juchelka se vyjádřil ke kauze premiéra Andreje Babiše a jeho údajně nemocného syna. Zpracování reportáže Sabiny Slonkové a Jiřího Kubíka se mu hrubě nelíbí, stejně jako dozvuky, které celá věc působí ve veřejném prostoru. "Premiér je silná osobnost, ale toto bylo přes čáru a tvrdí to spousta mých kolegů napříč novinářským i politickým spektrem," říká Juchelka. Podobné nálady pozoruje i ve společnosti. "Někteří nevoliči ANO mi ale v té hysterii posledních dnů říkají, že už nechtějí být v tom antitáboře, poněvadž se příliš zfanatizoval a argumentačně vyčerpal," dodal poslanec.
23.11.2018 12:51 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26325 článků) , Aleš Juchelka (73 článků) , Sabina Slonková (215 článků)

Obědy nemají být zdarma pro všechny. To je jen pro děti, které by se jinak bály chodit do školy, odmítá nápady ČSSD Juchelka z ANO

 
Obědy zdarma ve školách a školkách – téma, které může zabrat u hodně voličů. A také téma, kvůli kterému chce šéf sociálních demokratů svolat koaliční radu. Hostem pondělního Interview na ČT24 byl Aleš Juchelka (ANO), člen výboru pro sociální politiku. S moderátorkou Zuzanou Tvarůžkovou probrali, zda mají mít nárok na obědy zdarma všechny rodiny, či jen ty sociálně slabé. „Na celoplošné obědy zdarma není kapacita, je to cílené pro sociálně slabší děti, aby se nebály chodit do školy a spolužáci se jim nesmáli,“ říká Juchelka s tím, že Plagův návrh je nejlepší.
07.01.2019 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Juchelka (73 článků) , Zuzana Tvarůžková (198 článků)

Poslanec Juchelka odpovídá čtenářům PL.cz: Otázky bydlení lze řešit takto...

 
Z PROFILŮ Poslanec Aleš Juchelka zvolený za hnutí ANO usedl ke klávesnici a jal se odpovídat na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Jedním z největších problémů dneška je, že mladí lidé nemají kde bydlet. Jak by to řešil Juchelka? Podívejte se sami.
27.11.2021 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Juchelka (73 článků)

„Nedostatek intelektu, nebo honba za lacinou popularitou?“ Juchelka se zhrozil nad tím, co Pekarová vypouští na „sítě“

 
„Získat tak zásadní informaci na základě zákona o svobodném přístupu k informacím, a ne z úst premiéra na tiskové konferenci, je prostě nedůvěryhodné,“ říká poslanec ANO Aleš Juchelka k uniklé zprávě, že vláda v utajeném režimu schválila 4,5 miliardy korun na pomoc uprchlíkům z Ukrajiny. Juchelka si ťuká na čelo i nad nápadem ministryně obrany na zřízení americké vojenské základny na našem území. „Amatérismus, nebo bohorovnost,“ soudí. A slovní výkřiky šéfky Sněmovny Pekarové Adamové prostřednictvím sociálních sítí? Ani zde poslanec nešetří ostrou kritikou.
16.04.2022 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Juchelka (73 článků)

Mateřská „dovolená“? Exmoderátor Juchelka, který přišel o syna, chce změnit název

 
Mateřská a rodičovská dovolená nejsou žádné dovolené, ať se změní jejich název. Někdejší televizní moderátor, dnes poslanec Aleš Juchelka stojí za návrhem, který podepsaly desítky jeho kolegů ze Sněmovny napříč spektrem. A na vládu tak již v úterý 24. července zamíří novela, aby se se slovíčko dovolená změnilo na mateřská a rodičovská „péče“. Trojice ministerstev však s návrhem nesouhlasí, argumentuje tím, že jde o tradiční označení. Juchelka je však proti.
22.07.2018 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Juchelka (73 článků)

Rekvalifikace: Kdo má na ni nárok a za jakých podmínek?

 
Jste evidovaní na úřadu práce, ale stále si nemůžete najít zaměstnání? Toužíte po změně profese? Zajímejte se o možnost rekvalifikace.
31.05.2010 12:50 |

podobné články

Premiéry – Melancholia, Zbytečná krutost a Rekvalifikace

 
Tento týden mají premiéru tři filmy: Melancholia režiséra Larse von Triera, čínský remake debutu bratří Coenů Zbytečná krutost a komedie Rekvalifikace.
26.05.2011 08:05 |

podobné články

Kauza „držhub*é“ pro Najmona. Juchelka tlačil na Jurečku. Ten vypálil: Mám stoh Babišových dopisů!

 
V první hodině nedělní Partie na CNN Prima News se střetli ministr práce a sociálních věci Marian Jurečka (KDU-ČSL) se svým stínovým oponentem za hnutí ANO Alešem Juchelkou. Ten se do ministra obul kvůli kauze dnes již bývalého ředitele Úřadu práce ČR Viktora Najmona. Juchelka konstatoval, že má podezření, že Jurečka porušil zákon. Ministr se ihned bránil. Další slovní bitvu poté svedli o důchodovou reformu.
26.03.2023 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Juchelka (73 článků) , Marian Jurečka (1174 článků)

Drahé potraviny, energie, nejsou léky... Juchelka ukázal prstem na vládu

 
Za vysokou inflaci může vláda premiéra Petra Fialy (ODS), uvedl v Rozstřelu poslanec hnutí ANO a stínový ministr práce a sociálních věcí Aleš Juchelka. Konsolidační balíček a „penzijní reformu“, kterou nazývá „parametrickými změnami“, podle něj spojila vláda účelově, aby státní rozpočet částečně sanovala skrze důchodce.
24.05.2023 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6461 článků) , Aleš Juchelka (73 článků)

Ministr Němeček: Reforma psychiatrické péče je v rukou odborných garantů

 
Na pozvání ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka se na MZ ČR konalo jednání odborníků o postupu transformace psychiatrické péče. Pozváni přijali jak přední kapacity české psychiatrie, tak ředitelé VZP a ÚZIS. Cílem je reformu psychiatrické péče pojmout mnohem komplexněji a šířeji než jen v souvislosti s jejím financováním prostřednictvím Strukturálních fondů EU.
12.01.2016 14:21 |

podobné články

Je to reforma. Není! Je! Není... Jurečka a Juchelka se poprali. Velké téma

 
MONITORING Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) je přesvědčený, že jím navrhované změny v důchodovém systému se dají považovat za plnohodnotnou důchodovou reformu, protože prý zajistí udržitelnost stávajícího systému na desítky let. Podle poslance Aleše Juchelky (ANO) nejde o žádnou reformu, ale jen několik parametrických změn, které navíc zasáhnou současné důchodce.
02.06.2023 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (1174 článků) , Aleš Juchelka (73 článků)

Střelba v Praze: Málem „umlátili“ Juchelku z ANO. Neprávem. Zde je důkaz

 
Juchelka je zrůda… Smršť podobných nenávistných komentářů sklidil poslanec hnutí ANO Aleš Juchelka, když svým příspěvkem na sociální síti X upozornil na to, že na zvýšenou právní ochranu pedagogů upozorňoval již v létě. Jeho příspěvek se dle jeho vyjádření týkal napadení pracovnice žákem, a ne střelby na Univerzitě Karlově a odpovídal tomu i čas jeho zveřejnění. To však bylo odpůrcům ANO jedno a poslance nazvali „prasetem“, které si na čtvrteční tragédii honí politické body. Podle všeho neprávem.
22.12.2023 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Juchelka (73 článků)

Aleš "Medúza" Juchelka, nový poslanec ANO: Babiš vyhrál volby. Všude a suverénně. Takže by měl být premiérem

 
ROZHOVOR „Z úst Andreje Babiše několikrát zaznělo, že vládní koalici s Okamurovou SPD vytvořit nechce, nevidím žádné průniky mezi programy, osobnostmi ani idejemi, pro mě je to nejméně reálná varianta,“ říká nový poslanec za hnutí ANO a také bývalý televizní moderátor slavného hudebního pořadu Medúza Aleš Juchelka. K výsledkům parlamentních voleb pak ještě doplňuje: „Voliči vystavili stopku tradičním stranám a politikům, chtějí viditelnou změnu. Ač nás to může jakkoliv mrzet, pravolevé vnímání politiky je na ústupu, důležitá jsou pro voliče témata a osobnosti.“
25.10.2017 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26325 článků) , Aleš Juchelka (73 článků)

Zkuste říct kuchařkám, že jim nepřidáte... Jurečka odrážel útoky, proč se přidává státním zaměstnancům

 
Hosty druhé hodiny Otázek Václava Moravce byli ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL), expert ANO na sociální politiku Aleš Juchelka a bývalý ministr financí za ANO Ivan Pilný. Jurečka s Juchelkou se přeli o to, zda vláda v současné inflační a energetické krizi pomáhá lidem dostatečně a zda tak činí dostatečně efektivně. „Vy vůbec nevíte, co se ve vašem resortu děje,“ tepal Juchelka Jurečku. Pilný nešetřil ani jednoho z politiků. Tepal i EU.
04.09.2022 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Juchelka (73 článků) , Marian Jurečka (1174 článků) , Ivan Ivan (2950 článků) , Ivan Ivan (528 článků)

„To je příklad dětem. Něco nevíš, budem se ti posmívat!“ Juchelka ve studiu zúčtoval s „posměváčky“ Babišovi

 
Ve druhé hodině Partie na CNN Prima NEWS přivítala Terezie Tománková ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečku (KDU-ČSL) a stínového ministra práce za ANO Aleše Juchelku. Pánové se do sebe ostře pustili kvůli šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi. Juchelka Babiše vykreslil jako politika s velkými zkušenostmi, který v Česku výborně zvládl covidovou krizi. Jurečka naopak upozorňoval, jak arogantní umí Babiš být. Upozornil také, že si Babiš musí vybrat, zda chce stát na straně dobra, nebo zla.
18.12.2022 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Juchelka (73 článků)