Článek

Jsou to oni, kdo padne, vzkázal v noci Zelenskyj. A Soledar ještě rozhodně nezískali

 
Ještě v únoru roku 2022, když Rusové zahajovali vpád na Ukrajinu, snili o tom, že Ukrajinu dobudou rychle a potom přijde na řadu Litva, Lotyšsko, Estonsko, Polsko a Česko. Tak to vidí Volodymyr Zelenskyj. Ale protože Ukrajinci odolávají, státy Pobaltí i střední Evropy zůstaly ruské agrese uchráněny. Takto Zelenskyj promluvil k litevskému lidu. A poté promluvil i ke svým ukrajinským spoluobčanům. Mimo jiné o slovenské prezidentce Zuzaně Čaputové.
14.01.2023 08:30 |

podobné články

Podobné články

Soledar dobyt, hlásí Moskva. Ukrajinci mluví jinak. A další zprávy se hrnou

 
Rusové se podle mnohých zpráv zpravodajských agentur definitivně zmocnili většiny více než 10tisícového ukrajinského města Soledar nedaleko půl roku obléhaného Bachmutu. Ukrajinské síly drží jen jeho západní okraj a z města organizovaně ustupují, což by znamenalo jeden z větších úspěchů ruských sil po několika měsících. Ukrajina nadále odmítá dobytí Soledaru potvrdit. A liší se i ruské verze sdělení, kdo má na dobytí Soledaru hlavní podíl. Ruská armáda uznala, že zejména wagnerovci.
13.01.2023 23:00 |

podobné články

Putinova armáda obsadila Soledar: Prostě nás převalili, líčí Češi bojující na Ukrajině

 
Ruské invazní síly pravděpodobně obsadily většinu, ne-li celé město Soledar v Doněcké oblasti, uvedl ve své nejnovější zprávě o situaci na Ukrajině americký Institut pro studium války (ISW). K situaci se vyjádřili i Češi, kteří bojují na Ukrajině. Ti napsali, že je mnoho padlých a že převaha Rusů byla značná.
13.01.2023 16:45 |

podobné články

„Stejně nás nechcete.“ Převratný Zelenskyj. Bylo tam toho mnohem víc

 
Z obleženého Kyjeva poskytuje Volodymyr Zelenskyj, prezident Ukrajiny, nadále rozhovory. Jeden poskytl i americké ABC. Zaznělo v něm i to, jak jsou Ukrajinci přečíslení. „Problém je, že za každého ukrajinského vojáka mají oni deset ruských vojáků, a za každý ukrajinský tank mají oni padesát tanků,“ řekl Zelenskyj. Prý na Ukrajině brání hodnoty „moderních lidí“ a Ukrajinci jsou „armáda Evropy“. „Když jsou hranice práva a svobody narušeny a překročeny, tak nás musíte ochránit. Protože nejdřív dojde na nás, pak dojde na vás,“ apeloval v americké televizi.
09.03.2022 08:00 |

podobné články

Zelenskyj v neděli vyrazil na frontu a vyznamenal ukrajinské bojovníky

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, který v neděli vyrazil na frontovou linii na východě země, navštívil i obléhané město Lysyčansk a nedaleký Soledar.
06.06.2022 09:10 |

podobné články

Rusové rozpoutali šílenství, řekl Zelenskyj. Popsal, co si řekl s Fialou

 
Takhle vypadá šílenství! Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj popsal, co Rusové předvádějí u města Soledar. Prozradil též, že pokračuje ve svých diplomatických jednáních s partnery. I s českým premiérem Petrem Fialou (ODS). Řekl, o čem spolu debatovali.
10.01.2023 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4895 článků)

Zelenskyj: Rusové u Soledaru vítězí? Je to jinak

 
Polsko poskytne Ukrajině tanky, Litva systémy protivzdušné obrany. A současně prý Polsko a Litva podpoří ukrajinské snahy o vstup do EU a do NATO. Pokud jde o situaci na frontě. ukrajinský prezident se vyjádřil k situaci ve městě Soledar, kde Rusové hlásí, že dosahují úspěchů. Zelenskyj nabídl trochu jiný pohled.
12.01.2023 07:40 |

podobné články

Zelenskyj přislíbil obráncům Soledaru a Bachmutu zásobování vším potřebným

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj  oznámil , že kvůli probíhajícím bitvám o Soledar a Bachmut svolal poradu ukrajinského vrchního velení. Obráncům obou východoukrajinských měst, kteří čelí ruským útokům, slíbil rychlé a nepřetržité zásobování municí a vším potřebným. Na poradě se také jednalo o posílení ukrajinské armády zbraněmi a technikou od partnerů.
12.01.2023 20:35 |

podobné články

Zelenskyj a Soledar. „Vážné ztráty.“ Pochvala vojákům. Jinak nic

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ujistil své spoluobčany, že generální štáb probírá situaci u Bachmutu a v okolí, kde probíhají nejtvrdší boje. Včetně Soledaru. Mužům bojujícím v Soledaru složil speciální poklonu. Poté věnoval pozornost Africe.
13.01.2023 07:45 |

podobné články

Zelenskyj: Padne-li Ukrajina, padne celá Evropa

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyzval obyvatele evropských zemí, aby nepřehlíželi ruskou agresi proti Ukrajině.
04.03.2022 19:30 |

podobné články

„Šílený Putin.“ „Zelenskyj jako Usáma.“ Už přihořívá. Vážná slova

 
Ukrajinský prezident Zelenskyj označuje Rusko za teroristický stát. Svá tvrzení přitom opírá o ruské útoky na civilní obyvatelstvo. O fakt, že Rusové po svém vpádu na Ukrajinu útočí na nemocnice i dětská hřiště. Takto si počínají teroristé, tvrdí Zelenskyj. Z ruské strany však recipročně zaznívá, že teroristou je Zelenskyj a jeho režim. A Západ podle Rusů dělá chybu, když Zelenského podporuje, neboť celý svět přece ví, že existuje jediná přijatelná cesta. S teroristy nevyjednávat.
11.10.2022 09:30 |

podobné články

„Šílený Putin.“ „Zelenskyj jako Usáma.“ Už přihořívá. Vážná slova

 
Ukrajinský prezident Zelenskyj označuje Rusko za teroristický stát. Svá tvrzení přitom opírá o ruské útoky na civilní obyvatelstvo. O fakt, že Rusové po svém vpádu na Ukrajinu útočí na nemocnice i dětská hřiště. Takto si počínají teroristé, tvrdí Zelenskyj. Z ruské strany však recipročně zaznívá, že teroristou je Zelenskyj a jeho režim. A Západ podle Rusů dělá chybu, když Zelenského podporuje, neboť celý svět přece ví, že existuje jediná přijatelná cesta. S teroristy nevyjednávat.
11.10.2022 20:45 |

podobné články

Zelenskyj navštívil osvobozený Cherson, EU spustila misi pro výcvik ukrajinských vojáků

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes přijel do Chersonu na jihu země, odkud se před několika dny stáhla ruská vojska. „Postupujeme,“ řekl Zelenskyj ukrajinským vojákům v Chersonu. „Jsme připraveni na mír, mír pro celou naši zemi,“ uvedl. Poděkoval Severoatlantické alianci a dalším spojencům, které Ukrajinu ve válce s Ruskem podporují. Obrovský posun podle něho znamenaly dodávky raketometů HIMARS ze Spojených států.  Zelenskyj strávil v Chersonu asi 30 minut, pak zase odjel.
14.11.2022 11:55 |

podobné články

Zelenskyj po dalším ruském útoku oslovil Rusy. Toto jim řekl o Putinovi

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj promluvil ke svým spoluobčanům také o silvestrovské noci. Tentokrát opět poslal vzkaz i Rusům, když zdůraznil, že těm, kdo vydávají rozkazy a těm, kdo je slepě plní rozsévaje smrt, nebude v žádném případě odpuštěno. Zelenskyj sdělil nejen toto Rusům. V jejich vlastním jazyce.
01.01.2023 06:55 |

podobné články

Šiřte pravdu! vzkázal Zelenskyj Ukrajincům v Česku

 
Prezident Volodymyr Zelenskyj se obrátil na Ukrajince žijící v Česku. A nejen na ně. Všichni Ukrajinci, kteří teď pobýváte v zahraničí, šiřte pravdu o ruských zločinech, vyzval Zelenskyj. Oznámil také, v čem chce být Ukrajina vzorem pro celý svět a popsal další hrůzný čin, kterého se ruští agresoři dopustili. Tentokrát v Charkově.
23.08.2022 07:50 |

podobné články

„Osobnost roku“ Zelenskyj děkoval. Mimo jiné právníkům, kteří již pracují na potrestání Rusů

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj poděkoval časopisu Time za ocenění, že je osobností roku. Toto ocenění podle něj patří všem Ukrajincům. Obdobně se vyjádřil i pro časopis Politico, který ho taktéž ocenil. Zelenskyj vysvětlil, proč tato ocenění patří všem Ukrajincům, a popsal, proč by se ukrajinským národem mohl nechat inspirovat celý svobodný svět. A Rusům znovu vzkázal, že je trest nemine. Za to, že svou hrůzou zamořili více než 170 tisíc kilometrů čtverečních.
09.12.2022 17:00 |

podobné články

Celý svět už zná jejich tváře i jména: Toto jsou prý řezníci z Buče. Mučili, znásilňovali a zabíjeli

 
Snímky masového hrobu a těl ležících v ulicích ukrajinského města Buča šokoval svět. Zvěrstvo. Genocida. Horor. Psal západní tisk. „Podívejte se, jaké parchanty jste vychovaly,“ vzkázal prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj ruským matkám.  Ukrajinské úřady i svědci uvedli, že ruští vojáci v Buči zabili stovky civilistů. Zelenskyj dále matkám vzkázal, že jejich synové jsou vrazi, lupiči a kati. Nyní zná celý svět jejich jména i tváře, jejich velitelem měl být Azatbek Asanbekovič Omurbekov. Podle fotek vojáků šlo o relativně mladé muže.
05.04.2022 08:00 |

podobné články

Zelenskyj: Ruský raketový útok na Polsko! Rusko je terorista

 
Volodymyr Zelenskyj upozornil politiky na summitu G20, že zatímco oni hovoří o nutnosti dosáhnout míru, na Ukrajinu dopadají další ruské rakety. Zelenskyj konstatoval, že teď už dopadají nejen na Ukrajinu. V narážce na incident v Polsku. A sdělil svobodnému světu, na co se musí připravit teď.
17.11.2022 08:20 |

podobné články

Prostě nemáte šanci vyhrát. Zelenskyj postrašil Rusy

 
V noci na neděli prezident Volodymyr Zelenskyj věnoval pozornost ruskému útoku v Olenivce na objekt se zajatci. V noci na pondělí nezůstal stranou jeho pozornosti útok na Mykolajiv, při kterém zemřel ukrajinský miliardář Olexij Vadaturskyj s manželkou a několik dalších lidí. Rusové odpálili deset raket. Zelenskyj zdůraznil, že Rusko už tuto válku nemůže vyhrát, bez ohledu na to, kolik odpálí raket. Nepřítel podle Zelenského musí zapomenout na to, že by snad někdy Ukrajince zlomil.
01.08.2022 07:35 |

podobné články

Bachmut drží, Soledar drží. Ale museli jsme poslat posily

 
Rusové na Ukrajině ztrácí životy kvůli šíleným nápadům svých pánů, pronesl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v jednom ze svých dalších projevů k národu. V něm také popsal boje v místech, kde není jediný kus země, kde by nepadl k zemi nějaký ruský voják. Svět měl podle Zelenského možnost se opět přesvědčit o tom, jak moc Rusko lže.
09.01.2023 08:20 |

podobné články