Článek

Jsme před branami dohody o daňovém balíčku, prohlásil jeden z rebelů ODS

 
Tomáš Úlehla (ODS), jeden z nespokojených poslanců, který odmítl hlasovat pro přijetí takzvaného stabilizačního balíčku, tvrdí, že se rýsuje kompromis s premiérem Petrem Nečasem a jeho vládou. "Já mám pocit, že jsme před samotnými branami našeho cíle, před branami dohody, a že se domluvíme s panem premiérem," řekl Úlehla v pořadu České televize Interview ČT24.
24.10.2012 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Úlehla (105 článků) , Petr Nečas (9280 článků) , Tomáš Úlehla (104 článků)
Podobné články

Poslanci rozhodnou o daňovém balíčku a důchodech

 
Poslanci dnes rozhodnou o sporném daňovém balíčku, s nímž vláda spojila důvěru. Je pravděpodobné, že Sněmovna jej po vyřešení rozporů v ODS schválí. Před hlasováním by měli složit poslanecký slib tři nováčci v řadách ODS. Nahradí trojici rebelů, kteří kvůli odporu k navrhovaným daňovým změnám složili mandát.
07.11.2012 06:40 |

podobné články

ODS se s rebely na daňovém balíčku neshodla

 
Úterní jednání pracovní skupiny ODS, která měla najít shodu na možných změnách v daňovém balíčku, výsledek nepřineslo. Skupina poslanců odmítá zejména zvýšení DPH a vyšší zdanění nejbohatších. Ačkoliv rebelové před jednáním deklarovali snahu dohodnout se a připravenost k ústupkům, výsledek se ani tentokrát nedostavil. Podle Zbyňka Stanjury se už pracovní skupina ODS nesejde.
30.10.2012 11:35 |

podobné články

ODS se s rebely na daňovém balíčku neshodla, chce odložit hlasování

 
Úterní jednání pracovní skupiny ODS, která měla najít shodu na možných změnách v daňovém balíčku, výsledek nepřineslo. Skupina poslanců odmítá zejména zvýšení DPH a vyšší zdanění nejbohatších. Ačkoliv rebelové před jednáním deklarovali snahu dohodnout se a připravenost k ústupkům, výsledek se ani tentokrát nedostavil. Podle Zbyňka Stanjury se už pracovní skupina ODS nesejde. Strana chce proto přerušit schůzi Sněmovny.
30.10.2012 11:40 |

podobné články

Poslanci ODS budou opět debatovat o daňovém balíčku

 
Revoltující poslanci ODS budou dnes opět jednat ve stranické pracovní skupině o případných změnách v daňovém balíčku. Zasedne také sněmovní klub občanských demokratů. Stabilizační balíček bude už ve středu projednávat sněmovní rozpočtový výbor; rebelové v ODS pozměňovací návrhy nyní nechystají.
09.10.2012 06:35 |

podobné články

ČSSD odmítá rozhodovat o daňovém balíčku až po kongresu ODS

 
Sociální demokraté v pátek odmítli, aby Sněmovna rozhodla o daňovém balíčku obsahujícím zvýšení DPH až po kongresu ODS, který se koná první listopadový víkend. Podle ČSSD se musí příští týden vyjasnit, zda vláda Petra Nečase (ODS), která s balíčkem spojila svůj osud, končí.
19.10.2012 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9280 článků)

ODS bude opět debatovat o sporném daňovém balíčku

 
Občanští demokraté budou dnes opět jednat o sporném vládním daňovém balíčku. Ráno bude debatovat o možných změnách předlohy pracovní skupina a potom poslanecký klub ODS. Balíček ostře kritizuje část poslanců nejsilnější vládní strany, stále ale existuje vůle k dohodě. Pokud by Sněmovna balíček neschválila, padla by koaliční vláda Petra Nečase (ODS).
23.10.2012 06:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9280 článků)

ODS znovu jedná o balíčku, dohodu ale dnes mít asi nebude

 
Poslanecký klub ODS znovu jedná o vládním daňovém balíčku, dohoda o konečné podobě zákona ale z dnešního jednání nevzejde. Novinářům to před dnešním jednáním poslanců ODS řekl předseda klubu Zbyněk Stanjura. Poslanci ODS podle něj pouze oznámí, jaké změny v balíčku chtějí navrhnout.
24.10.2012 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Zbyněk Stanjura (240 článků)

Kvůli úpravám v daňovém balíčku neprojdou ani církevní restituce, tvrdí Peake

 
Rebelové v ODS požadují změny v daňovém balíčku, o kterém bude sněmovna jednat již příští týden. Tyto změny ovšem způsobí, že budou ve státním rozpočtu chybět peníze. A vicepremiérka Karolína Peake chce slyšet, jak ODS bude tento propad stabilizovat. Jaké úspory na svých resortech učiní. Obává se také, že díky současným sporům zcela spadne pod stůl zákon o vyrovnání s církvemi.
18.10.2012 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1613 článků)

O státním rozpočtu lze jednat až po hlasování o daňovém balíčku, tvrdí Kalousek

 
Návrh státního rozpočtu pro příští rok je podle ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) možné projednat v úvodním schvalování až po hlasování o sporném daňovém balíčku. Vládní návrh daňových změn kritizuje skupina poslanců ODS, jeho osud stále není jasný. Občanští demokraté se budou jeho podobou zabývat v úterý ráno v pracovní skupině a potom v poslaneckém klubu. Informuje ČTK.
22.10.2012 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6554 článků)

Vláda ulovila Dobeše! Podpoří ji v hlasování o daňovém balíčku

 
Bývalý ministr školství Josef Dobeš podpoří v hlasování o daňovém balíčku vládu. Podle něj nejde o DPH, ale o boj v ODS a puč Petra Tluchoře.
06.11.2012 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Tluchoř (559 článků)

Hlasování o daňovém balíčku možná proběhne až po kongresu ODS

 
Sněmovna možná bude o vládním stabilizačním balíčku, s nímž kabinet Petra Nečase (ODS) spojil důvěru, rozhodovat až po kongresu občanských demokratů na začátku listopadu. Nečas takový postup zatím otevřeně neprosazuje, ale ani ho nevyloučil. Podle informací z ODS je odklad hlasování o balíčku ve hře. Nečasovi by totiž otevřel cestu k tomu, aby se pokusil na kongresu prosadit usnesení na podporu vládního zákona, a zvýšil tím tlak na rebelující poslance své strany.
18.10.2012 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9280 článků)

Levicová hrozba církvím: Podejte žaloby kvůli restitucím a odstřihneme faráře

 
Návrh zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi se má podle plánu ve sněmovně projednávat 30. října. Poslanci mají normu na stole poté, co ji do sněmovny vrátil Senát. Zda ale skutečně na restituce dojde, to jisté není. Nikdo totiž neví, jak do té doby poskočí dohody „rebelů“ z ODS o daňovém balíčku. Obě normy totiž poslanci spolu provázali. Jenže poslanec ODS Marek Benda upozorňuje, že pokud restituce neprojdou, církve budou žalovat stát.
19.10.2012 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (520 článků)

Poslanci se na podobě balíčku neshodnou ani dnes, tvrdí Stanjura

 
Poslanecký klub ODS zasedl ve středu ráno k dalšímu jednání o vládním daňovém balíčku, proti němuž se staví šestice občanských demokratů. Na konečné podobě zákona se však nejspíš ani tentokrát poslanci neshodnou. Novinářům to před ranním jednáním řekl šéf klubu Zbyněk Stanjura. Poslanci podle něj pouze oznámí, jaké změny v balíčku chtějí navrhnout.
24.10.2012 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Zbyněk Stanjura (240 článků)

Poslanci rozhodnou o daňovém balíčku až příští týden

 
O zvýšení sazeb daně z přidané hodnoty a dalších rozpočtových opatřeních obsažených ve vládním balíčku se rozhodne zřejmě až příští středu. Poslanci dnes předlohu projednali ve druhém čtení a načetli řadu pozměňovacích návrhů. Ty se týkají zejména zachování sazeb DPH. Ministr financí si ale k normě neodpustil dloubnutí do rebelů a hovořil o jejich "zástupných důvodech".
24.10.2012 17:30 |

podobné články

Nečas ustupuje rebelům, navrhl kompromis k balíčku daňových změn

 
Premiér Petr Nečas (ODS) po pondělní schůzi výkonné rady oznámil, že má kompromisní návrh daňového balíčku, který způsobil rozkol v ODS. Postoj rebelů ohrožoval existenci koaliční vlády, která hlasování o balíčku spojila s hlasováním o důvěře kabinetu.
15.10.2012 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9280 článků)

Rebelující poslanci představili změny v návrhu daňového balíčku

 
Poslanecký klub ODS zasedl ve středu ráno k dalšímu jednání o vládním daňovém balíčku, proti němuž se staví šestice občanských demokratů. Jak řekl Právu Petr Tluchoř, rebelující poslanci na jednání představili svůj pozměňovací návrh daňového balíčku.
24.10.2012 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Tluchoř (559 článků)

Rebelové z ODS dál napínají vládu, dohoda na daňovém balíčku není

 
Den před zahájením schůze, na které se má projednávat konsolidační balíček, s nímž vláda spojila otázku své důvěry, vůdce skupiny rebelů Petr Tluchoř potvrdil, že není dosud žádná dohoda s vedením ODS o jeho případných změnách. Rebelové podle něj dál trvají na tom, že ODS musí držet svou programovou prioritu, kterou je nezvyšování daní.
22.10.2012 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Tluchoř (559 článků)

Nechceme předčasné volby ani pád vlády, tvrdí rebelové ODS

 
Šestice rebelů ODS, která odmítá podpořit vládní daňový balíček zahrnující zejména zvýšení DPH z 14 a 20 na 15 a 21 procent, nevidí žádný důvod, proč by měla současná koalice skončit. Podle rebelů je dostatek možností k tomu, jak ušetřit ve státní pokladně a přitom nezvyšovat daně. Po úterním jednání poslaneckého klubu ODS to uvedl vůdce rebelů Petr Tluchoř. O předčasné volby rebelové nestojí.
09.10.2012 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Tluchoř (559 článků)

Do výkonné rady ODS mě nezvolili za trest, říká rebel Šnajdr

 
Poslanec Marek Šnajdr nebyl (jakožto jeden z rebelů) zvolen do výkonné rady ODS. V pořadu Impulsy Václava Moravce uvedl, že strana nechce slyšet opačné názory a že většinový názor jeho kolegů ho sice ovlivní, při hlasování o daňovém balíčku se rozhodne sám.
05.11.2012 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Marek Šnajdr (313 článků) , Václav Šnajdr (13 článků)