Článek

„Jsi žid?!“ Útočnice v londýnské dopravě. Reportér ČT bije na poplach: Až u nás vypálí synagogu...

 
V evropských městech v posledních týdnech kromě propalestinských pochodů také rapidně rostou antisemitské nálady. Na sociálních sítích nyní koluje video, jak agresivnímu chování čelí židé v londýnské hromadné dopravě. „Jsi žid?“ ptá se žena černé barvy pleti a pokřikuje na všechny kolem.
14.11.2023 20:40 |

podobné články

Podobné články

Brutální Bělobrádek účtuje: ,,Ano, je to smradlavý Žid, nemůže vykonávat svou funkci". Takto hnusnou konstrukci mají proti mně

 
Předseda lidovců Pavel Bělobrádek se velice rozčílil nad neprofesionalitou některých novinářů či médií, kteří podle něj lživě informovali veřejnost, že svou kandidaturu na předsedu KDU-ČSL zvažoval ze zdravotních důvodů. „Asi jako kdyby napsal Árijský boj, že jsem o tom mimo jiné uvažoval proto, že jsem židovského původu. Protože jsem Žid. Tato absurdní věta v sobě skrývá stejně hnusnou konstrukci… tedy, je to Žid, je rasově méněcenný, tak dá rozum, že by toho měl nechat, je-li uvědomělý, protože smradlavý Žid, to přeci nemůže zastat,“ útočí Bělobrádek na svém blogu na údajně lživé jednání novinářů.
22.12.2014 13:21 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bělobrádek (1640 článků)

„Smrdíš! Jsi žid.“ Ano, to je „muslimské“ Rakousko

 
Od útoku Hamásu na Izrael antisemitských incidentů přibývá. Podílí se na něm i mladiství ve školách v Rakousku. „Smrdíš? Jsi žid,“ prohlašuje při příchodu do třídy jeden z žáků muslimského původu. Další dva náctiletí chlapci po propalestinské demonstraci poničili vlajku Izraele.
24.10.2023 08:30 |

podobné články

GLOSA: Ministr Lipavský nás žene do války, bije na poplach senátorka Hamplová. Akorát že vůbec

 
Senátorka Jana Zwyrtek Hamplová má s dezinformacemi bohatou zkušenost. Podle kauz, které svým sdílením rozpoutala, nemá zjevně problém dezinformacím ani uvěřit, ani je bez jakéhokoli ověření šířit dál. Tentokrát senátorka přes sociální sítě bije na poplach kvůli nové bezpečnostní politice ministerstva zahraničí, kterou nás údajně ministr Lipavský žene do války. Jak ale u Hamplové bývá zvykem, všechno je tak trochu jinak.
21.06.2023 05:10 |

podobné články

Newyorští policisté a FBI zmařili útok na synagogu i letadla

 
V New Yorku zadrželi čtyři muže. Jsou podezřelí z přípravy bombového útoku na synagogu a židovské středisko v Bronxu.
21.05.2009 06:35 |

podobné články

Chtěli zaútočit na synagogu a sestřelovat letadla

 
Agenti amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) zadrželi v New Yorku čtyři muže, které obviňují z příprav bombového útoku na synagogu a na sestřelování letadel.
21.05.2009 07:25 |

podobné články

Útok na Jeruzalémskou synagogu: Izraelec (31) demoloval zařízení!

 
Útok na Jeruzalémskou synagogu v Praze! Zfetovaný Izraelec (31) tam podle informací Aha! rozbil ve středu večer boční dveře a demoloval zařízení. Kamery v tu dobu nefungovaly.
30.07.2016 05:15 |

podobné články

Chtěli upálit děti! Šokující fakta a VIDEA po útoku davu na synagogu ve Švédsku

 
Napětí ve světě po oznámení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že přesune americkou ambasádu v Izraeli do Jeruzaléma, nepolevuje. Po pátečních divokých protestech muslimů v Berlíně došlo v Evropě dokonce k pokusu o žhářství. Ve švédském Göteborgu se dav lidí pokusil vypálit synagogu, tři lidé jsou již zatčeni.
10.12.2017 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6036 článků)

Krvavý útok na synagogu ve Vídni: Desítky výstřelů, výbušný pás a zranění

 
Při útoku na synagogu ve Vídni byl dnes večer vážně zraněn policista. Během incidentu zaznělo údajně několik výstřelů, informoval rakouský bulvární deník Kronen Zeitung. Jeden z útočníků zemřel, další byl podle ministerstva vnitra zadržen. Bezpečnostní pracovníci židovské obce v Rakousku (IKG) vyzvali všechny židovské spoluobčany, aby neopouštěli své domovy. Ministerstvo vnitra incident podle agentury APA označilo za terorismus či řádění šíleného střelce.
02.11.2020 22:16 |

podobné články

V Německu chytili Syřana, který chtěl zapálit synagogu na největší židovský svátek. Koučovali ho z Islámského státu

 
V Německu přihořívá. Tamním policistům se podařilo chytit mladého syrského výrobce bomb, který chtěl zlikvidovat místní synagogu. A takových případů je prý víc. Jak to skončí?
02.10.2021 16:25 |

podobné články

Mohamed Ali: Rytmusi, jsi blbá nula a táhni zpátky za hranice, kam patříš

 
Rapper Jakub Mohamed Ali (38) se opět zhusta pustil do slovenského exportu, rappera Rytmuse. ,,Oh, jak jsi velký, oh, jak jsi silný, oh, jak jsi krásný, oh, jak jsi pilný," strefuje se do Vrbovského (34) a kromě toho, že tím dává najevo, co si o Páťovi myslí, zároveň ukazuje, že mu boj s konkurenčním rapperem dokonce stojí za natočení celého nového klipu!
27.04.2011 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Ali Ali (209 článků)

Komunální politik bije na poplach kvůli Klinice. Měl by ji prý prohledat protiteroristický útvar

 
Místostarosta Prahy 3 Alexander Bellu se znovu vyjadřuje ke komunitnímu centru Klinika. Už před několika dny vyzval primátorku Adrianu Krnáčovou (ANO) a další členy vedení hlavního města, aby vzali v potaz rizika spojená s tímto komunitním centrem. Reakce se mu zřejmě nezdála dostatečná, takže Bellu znovu bije na poplach.
09.05.2016 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (799 článků) , Alexander Alexander (423 článků)

Lidskoprávní organizace bije na poplach: Tento muž nesmí být ředitelem CIA, protože...

 
Lidskoprávní organizace Human Rights Watch bije na poplach. Mike Pompeo, který se má stát ředitelem CIA, by jím podle lidskoprávních aktivistů být neměl, jelikož údajně dvojznačně odpovídal na otázky ohledně mučení zadržených osob a hromadného narušování soukromí občanů USA.
21.01.2017 14:00 |

podobné články

Uvolněte 675 milionů dolarů. Světová zdravotnická organizace bije na poplach

 
Zatímco Čína hlásí pomalejší růst nakažených koronavirem, mimo pevninskou Čínu počty nakažených stoupají. Nové případy hlásí Jižní Korea, Írán, Japonsko, ale i Itálie. Světová zdravotnická organizace bije na poplach.
22.02.2020 13:46 |

podobné články

Domluvte se s Putinem, řekli prý Ukrajině. A bije se na poplach. Zděšení

 
Ruští okupanti momentálně ovládají na Ukrajině území o velikosti Česka a Slovenska dohromady. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj slibuje, že ukrajinská armáda nakonec osvobodí území celého svého státu, ale z Francie a z Německa vyzývají Kyjev, aby se tamní vláda pokusila s ruským prezidentem Vladimirem Putinem nějak domluvit na dosažení míru. Takovéto výzvy prý zazněly např. ve švýcarském Davosu. Analytik z Bezpečnostního centra Evropské hodnoty Jakub Janda bije na poplach.
01.06.2022 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5200 článků) , Jakub Janda (635 článků)

Poslední známý Žid v Afghánistánu odmítl utéci před Tálibánem: Po zachráncích chtěl peníze

 
Zabulon Simantov (62) je obchodník s koberci a šperky, který se narodil v Herátu. Po smrti Jicchaka Leviho v roce 2005 se stal posledním známým Židem v Afghánistánu a v Kábulu spravuje synagogu. V současné době mohl utéci před Tálibánem, jenž se v zemi dostal zpět k moci, nicméně po zachráncích požadoval peníze na splacení dluhů. Když byl odmítnut, rozhodl se v zemi zůstat. Tálibánci ho přitom už jednou do vězení zavřeli, nicméně se tam hádal s Levim, a tak je raději fundamentalisté propustili.
21.08.2021 08:20 |

podobné články

Hrdina Petr (†16) šel na pomoc spolužačce: Útočnice s nožem se otočila a zabila ho

 
Krvavý útok řeší od rána policie ve Žďáru nad Sázavou. Studentku (17) střední obchodní školy přepadla v šatně šestadvacetiletá útočnice. Hrdina Petr (ˆ†16), přispěchal dívce na pomoc, žena s nožem se ale otočila a zabila ho. Pobodané jsou další dvě dívky. Třetí studentce se podařilo utéct. Zraněný je i zasahující policista.
14.10.2014 10:20 |

podobné články

Válková: Soud při propuštění žďárské útočnice nebyl dost důkladný

 
Okresní soud v Opavě zřejmě nepostupoval dostatečně důkladně, když rozhodoval o propuštění útočnice ve žďárské střední škole z ústavní léčby. Uvedla to dnes ministryně spravedlnosti Helena Válková (ANO) s tím, že ještě musí důkladněji prostudovat příslušný spis. Pokud si svůj předběžný názor potvrdí, bude podle ní připadat v úvahu návrh na kárný postih příslušného soudce i státního zástupce, který se proti rozhodnutí o přeměně ženina ochranného léčení na ambulantní neodvolal. Jejich reakci ČTK zjišťuje.
15.10.2014 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Helena Válková (441 článků)

Žďárská útočnice nebyla jedinou vraždící pacientkou opavské psychiatrie

 
V posledních dvou letech zabíjely dvě bývalé pacientky opavské psychiatrické léčebny. Kromě mladé ženy ve Žďáru nad Sázavou, která v úterý ve škole zabila studenta a další tři lidi zranila, vraždila i jiná žena ve Frýdku-Místku. V roce 2012 zabila batole a zranila jeho babičku. Obě útočnice trpí schizofrenií.
16.10.2014 19:20 |

podobné články

Útočnice z Kalifornie slíbila věrnost ISIS! S partnerem pak postříleli 14 lidí

 
Za masakr v kalifornském úřadu sociálních služeb nejspíš může náboženský extremismus! Útočnice, která spolu s partnerem Syedem Rizwanem Farookem postřílela 14 lidí, vyznala na sociálních sítích věrnost ISIS.
04.12.2015 19:00 |

podobné články