Článek

„Jourová v Bruselu prováděla strašné věci.“ Jan Zahradil končí. A řekl vše

 
Dlouholetý europoslanec Jan Zahradil (ODS), který již nebude letos obhajovat mandát, hodnotil v rozhovoru pro iDnes dvě dekády naší země v EU. Na rozdíl od svého stranického šéfa a premiéra Petra Fialy, který EU vnímá pozitivně. Premiér podle něj zpohodlněl a mluví úplně jinak než před deseti lety. Prozradil také, proč se domnívá, že Věra Jourová je nejhorší českou eurokomisařkou, označil ji za největší omyl Babiše a popsal, co v europarlamentu předváděla. Co jej nyní zneklidňuje, je tlak na zrušení veta i ze strany české hlavy státu.
04.05.2024 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6399 článků) , Jan Zahradil (767 článků) , Věra Jourová (552 článků)
Podobné články

„Z toho rozhovoru mám husí kůži.“ Zahradil zděšen. Chránit ČT! Jourová má plán

 
Velmi kriticky zhodnotil europoslanec Jan Zahradil (ODS) rozhovor s eurokomisařkou Věrou Jourovou (ANO) pro iROZHLAS.cz. Rozhovor se týkal mediálního zákona, jenž Jourová navrhla. „Pod záplavou líbivých řečí je nakonec vždy ukryta ona neukojitelná touha regulovat. Přikazovat. Omezovat,“ poznamenal Zahradil.
28.12.2022 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zahradil (767 článků)

Toto nepotěší Babiše. Eurokomisařka Jourová se definitivně rozešla s hnutím ANO, tvrdí politik znalý Bruselu

 
Europoslanec Jan Zahradil (ODS) prorokuje české eurokomisařce Věře Jourové (za ANO) další bohatou kariéru v politice na evropské i světové úrovni. Jourová se podle něj již definitivně myšlenkově rozešla s hnutím ANO a buduje si pozici uvnitř evropských politických špiček. „Čeká ji velká kariéra, je dostatečně politicky korektní, kritizuje Maďarsko a Polsko, bojuje proti fake news, bezvýhradně uznává Green Deal,“ píše Zahradil.
17.09.2020 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zahradil (767 článků)

Velká „čistka“ v polské diplomacii? Zahradil má jasno, proč teď Jourová mlčí

 
„Slyšíte to ticho?“ ptá se europoslanec Jan Zahradil (ODS) k tomu, jak se nikterak nezvedají ostré protestní hlasy z diplomatických kruhů ani z Bruselu, jež by reagovaly na plánované čistky v polské diplomacii, které hodlá odstartovat tamní premiér Donald Tusk. Kdyby podobné čistky spustil bývalý předseda polské vlády Mateusz Morawiecki, tak by už dle Zahradila česká eurokomisařka Věra Jourová (ANO) dávno sousední zemi hrozila zastavením evropských fondů.
29.03.2024 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zahradil (767 článků) , Věra Jourová (552 článků) , Donald Tusk (214 článků) , Mateusz Mateusz (79 článků)

Jourová bude ve středu jednat se šéfem Evropské komise o tom, který rezort povede

 
Českou kandidátku na eurokomisařku Věru Jourovou (ANO) čeká ve středu schůzka se šéfem komise Jeanem-Claudem Junckerem. Jednat by mohli mimo jiné o tom, který rezort Jourová povede. Termín schůzky ČTK sdělila Radka Burketová, mluvčí Ministerstva pro místní rozvoj, které nyní Jourová vede. Jourová dosud nemá sestavený svůj tým, jenž by ji mohl do Bruselu doprovázet.
01.09.2014 12:00 |

podobné články

Posvátná kráva a Věra Jourová. Zahradil s Vondrou popisují dvojí metr v Bruselu a rozbíjení Visegradu

 
Alexandr Vondra a Jan Zahradil se na Facebooku rozepsali o španělském politikovi EU, který se zeptal mladých klima aktivistů, zda jsou ochotni snížit svůj životní standard. „A už to jede, dostává to ze všech stran. V pátek už na Twitteru couval,“ informoval Zahradil. „Dotkl se posvátné krávy a okamžitě se stal terčem frontálního útoku na sociálních sítích – nejen ze strany Zelených,“ doplnil Vondra, který napsal i o Jourové. Ta zkritizovala křehkost demokracie v Polsku a Maďarsku. „Hraje totiž klíčový part ve snaze oslabit Visegrád,“ dodal Vondra. Došlo i na kobercové bombardování a destrukci.
11.02.2020 17:26 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1427 článků) , Jan Zahradil (767 článků) , Věra Jourová (552 článků)

Jourová v ČT sršila optimismem ohledně EU. Zahradil ztrhal jejího šéfa

 
Směřujeme k evropské federaci? O tuto otázku se přeli nejen politici v souvislosti s nástupem nově složené Evropské komise. První místopředseda ODS a europoslanec Jan Zahradil jasně naznačil, že si nic takového nepřeje, že chce jinou EU. Naproti tomu nová eurokomisařka Věra Jourová přislíbila, že EU chytne druhý dech.
22.10.2014 22:51 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zahradil (767 článků) , Věra Jourová (552 článků)

Dusno v ČT: Nešlo se dostat ke slovu. Jourová bránila covid pasy, ale měla co dělat

 
Zelený covid pas pomůže lidem i umírajícímu cestovnímu ruchu, je přesvědčena eurokomisařka Věra Jourová. Komunistická europoslankyně se kvůli obhajobě covid pasu na Jourovou rozčílila. I vy můžete za to, že nemáme dostatek vakcín! A Jan Zahradil tomu nasadil korunu, když uštědřil štulec oběma dámám. „Problém je jenom v tom, že když jednou necháte paní Konečnou mluvit, tak už se těžko potom dostáváte ke slovu,“ pravil Zahradil. Ale jinak prý souhlasí s tím, co Kateřina Konečná řekla.
18.03.2021 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Konečná (524 článků) , Jan Zahradil (767 článků) , Věra Jourová (552 článků)

Babiš nemá zapotřebí na kohokoliv tlačit. Věra Jourová promluvila o miliardách, které nám utekly, i o svých plánech v Bruselu

 
ROZHOVOR Stav čerpání dotací nás nestaví do role druhořadého státu. I to si myslí ministryně pro místní rozvoj a kandidátka na eurokomisařku Věra Jourová (ANO), kterou už koncem září čeká rozhodující veřejné slyšení v Bruselu. V rozhovoru pro ParlamentniListy.cz vyjádřila také svůj názor na kritizovaný střet zájmů vicepremiéra Andreje Babiše. „Cítím se naprosto nezávislá od jakýchkoli zájmů Agrofertu,“ uvedla Jourová.
06.09.2014 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26299 článků) , Věra Jourová (552 článků)

Vyděšená Věra Jourová: Vláda s podporou SPD? Jak bych to měla vysvětlovat v Bruselu?

 
Česká eurokomisařka Věra Jourová doufá v to, že předseda hnutí ANO Andrej Babiš se nerozhodne postavit vládu s podporou hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury. Jourová to dnes řekla novinářům v Bruselu. Podobná vláda by podle ní nepochybně ovlivnila to, jak se Evropa na Českou republiku dívá a jak se k ní staví.
11.04.2018 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26299 článků) , Věra Jourová (552 článků)

Exnáměstkyně Jourová dostane odškodné 138 tisíc

 
Bývalá náměstkyně ministerstva pro místní rozvoj Věra Jourová dostane od resortu spravedlnosti více než 138 000 korun. Jourová skončila v roce 2006 v souvislosti s obviněním z přijetí úplatku v kauze Budišov na měsíc ve vazbě. V roce 2008 bylo její stíhání zastaveno a Jourová následně oznámila, že bude po státu požadovat zhruba 3,5 miliónu korun jako náhradu ušlé mzdy a nákladů.
17.06.2010 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (552 článků)

Jourová své nástupkyni přeje, aby jako nová ministryně obstála

 
Končící ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová (ANO) doufá, že její nástupkyně Karla Šlechtová ve funkci obstojí. Ocenila dřívější práci Šlechtové na přípravě strategie evropských fondů. Se svou nástupkyní se Jourová chce brzy sejít a předat jí agendu. Jourová to novinářům řekla ve čtvrtek po setkání s prezidentem Milošem Zemanem.
02.10.2014 17:01 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28077 článků) , Věra Jourová (552 článků)

Přednost evropského práva před národním. Tresty ve vzduchu. Jourová se vyslovila v Rozhlasu

 
Místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová (za ANO) se podle svých slov těší na české předsednictví Evropské unii. Jourová je zároveň zvědavá, kdo bude oním členem vlády pro evropské záležitosti. „Hlavním lídrem sice bude premiér, ale také osoba, která bude jako zástupce vlády zasedat na všech jednáních,“ řekla Jourová, která se vztahů s novou českou vládou prý nebojí.
08.11.2021 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (552 článků)

„Nechci, aby mi jednou novináři z celé Evropy plivali na hrob.“ O co jde? Jourová promluvila

 
Eurokomisařka Věra Jourová (ANO) obhajuje nový mediální zákon, který podle některých vydavatelů zavání možnou cenzurou. Zákon je ale podle Jourové pravým opakem cenzury a má redakce chránit před politickým tlakem. Jourová naopak varuje, aby vlády zemí EU nezašly příliš daleko v boji s dezinformacemi směrem k cenzuře, což se týká i České republiky. „Hodně varujeme. Pojďme použít jiné způsoby než zákon, který dá někomu pravomoc rozhodovat,“ uvádí Jourová směrem k boji s dezinformacemi.
27.02.2023 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (552 článků)

Jourová: Ukrajina do EU? Už před válkou byla ze 70 procent v souladu s evropskou legislativou. Takže...

 
Evropská komisařka pro hodnoty a transparentnost Věra Jourová hodnotí evropskou reakci na ruskou invazi na Ukrajinu jako rychlou a nezpomalující. Evropská unie i nadále plánuje Ukrajině poskytovat jak humanitární, tak i finanční pomoc, vyhrazeny byly další dvě miliardy. Únava z války je patrná, s „mírotvůrci“ požadujícími konec války za každou cenu Jourová nesouhlasí. Putin „úspěšně“ docílil pokrytí 90 procent občanů Evropské unie Severoatlantickým paktem a snížení závislosti na ruských energiích. Pro přijetí do EU musí Ukrajina splnit stejné podmínky jako ostatní. Jourová dále mluví i o navrhovaném aktu o svobodě médií.
03.04.2023 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (552 článků)

Zahradil: Brusel k viru? Nové a společné dluhy EU! Zneužijí to proti občanům Česka. Takto. A paní Jourová...

 
ROZHOVOR „Každý stát logicky kopal především sám za sebe,“ říká europoslanec Jan Zahradil (ODS) k událostem posledních týdnů, kdy si jednotlivé členské státy EU navzájem blokovaly dodávky zdravotnického materiálu pro boj s nemocí COVID-19. Zahradil tuší, že eurofederalisté tento nepříjemný zážitek zkusí využít k posílení pravomocí EU na úkor členských států. „Už se takové hlasy ozývají, např. od belgického expremiéra, nyní europoslance Verhofstadta. To nesmíme připustit,“ varuje. Změn podle Zahradila nejspíše dozná schengenský prostor, český europoslanec ale varuje před tím, abychom se pod vlivem současné krize zabývali případným přijetím eura. „Pěkně se držme naší české koruny,“ vyzývá. Reaguje i na povyk kolem situace v Maďarsku. „Když vidím na sítích výkřiky Pirátů nebo Zelených, že v Maďarsku proběhl vojenský převrat a byla nastolena diktatura, nemohu věřit vlastním očím,“ říká europoslanec ODS a zúčastněným doporučuje vydechnout a nehysterčit. Doporučení má i pro eurokomisařku Věru Jourovou, která má obavu o svobodu maďarských médií.
02.04.2020 04:51 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zahradil (767 článků)

Jourová u Moravce: Já jsem panu Babišovi vysvětlovala, že EU není jen o penězích, ale také o demokracii. Když prozradila, jak dopadla, začal se moderátor strašně smát

 
Prvními hosty nedělních Otázek Václava Moravce byli ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD), česká eurokomisařka Věra Jourová a europoslanec Jan Zahradil (ODS). Pánové a dáma debatovali o uprchlické krizi a zbraňové směrnici EU, na kterou Česká republika podá žalobu. Návrh žaloby je připraven. V úvodu se však Moravec a hosté věnovali sobotnímu teroristickému útoku v Londýně a bezpečnostní situaci v EU.
04.06.2017 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zahradil (767 článků) , Milan Chovanec (1427 článků) , Věra Jourová (552 článků) , Václav Moravec (763 článků)

Karel zase pindal a konečně dostal pohlavek, raduje se Zahradil

 
Europoslanec Jan Zahradil (ODS) ostře zkritizoval exministra zahraničí Karla Schwarzenberga (TOP 09). Kníže se opřel do rakouských politiků, že jsou na evropské úrovni příliš pasivní. Zahradil k tomu na sociální síti facebook poznamenává, že Miloš Zeman nebo Václav Klaus by si za stejná slova vysloužili ostrou kritiku našich novinářů. Ale v případě „Karla" se mlčí. Proč, rozčiluje se Zahradil.
29.08.2013 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11109 článků) , Karel Schwarzenberg (4144 článků) , Jan Zahradil (767 článků) , Miloš Zeman (28077 článků)

Zahradil z ODS: Hájek se zbláznil

 
Europslanec Jan Zahradil (ODS) tvrdě odpověděl na slovní útok, kterého se dočkal ze strany Petra Hájka, bývalého tiskového mluvčího exprezidenta Václava Klause. Hájek na svém portále ProtiProud.cz napsal, že Zahradil je kariéristou a havlistou, který se spojí třeba i s Babišem, bude-li třeba. Zahradil Hájka za tato slova označil za blázna.
01.10.2013 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11109 článků) , Jan Zahradil (767 článků) , Petr Václav (1049 článků)

Klára Samková v dnešní Partii o uprchlících vypustila taková slova, že ji museli mírnit Hašek i Zahradil

 
Hosty nedělní Partie FTV Prima byli hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek (ČSSD), advokátka Klára Samková, analytik Petr Robejšek a europoslanec Jan Zahradil (ODS). Debatovali o uprchlické krizi a před kamerami bylo opravdu živo. Samková hovořila o premiéru Sobotkovi jako o zrádci národa a o uprchlících jako o vojácích v civilu. Politici Hašek a Zahradil se ji sice pokoušeli mírnit, ale marně. Zahradil hrál „ďáblova advokáta muslimů“.
20.09.2015 12:21 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2499 článků) , Jan Zahradil (767 článků)