Článek

Johnová (Praha sobě): Nová výjezdová stanoviště pro pražskou záchranku

 
Síť výjezdových stanovišť Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy (ZZS HMP) se po šesti letech opět rozroste.
11.02.2021 07:40 |

podobné články

Podobné články

Kde všude můžete volit z auta? Mapa drive-in volebních stanovišť

 
Volby v roce 2020 jsou unikátní. Vzhledem k řádící pandemii koronaviru hrozilo, že se k volbám nedostane řada lidí, kterým bude v době jejich konání nařízena povinná karanténa. Vláda proto připravila speciální zákon, který lidem v karanténě umožnil zažádat o návštěvu zvláštní volební komise, která za ním přijde v ochranných prostředcích s přenosnou urnou nebo cestu na speciální volební stanoviště, kde lidé odvolí z auta. Tato stanoviště jsou v každém okrese jedno. Kde najdete stanoviště pro druhé kolo senátních voleb v tom svém, se můžete podívat na přehledné mapě. Vyrazit k němu musíte ovšem o den dříve.
24.09.2020 12:05 |

podobné články

Letecká výjezdová skupina z Ruzyně bude fungovat jinak. Praha a Středočeský kraj podepsaly spolupráci

 
Letecká výjezdová skupina, která za pacienty vzlétá z Prahy-Ruzyně, je doplňkovou službou pozemních složek. Ročně bývá vyslána přibližně k 500 pacientům, z toho více než 80 procent vzletů se uskuteční do Středočeského kraje.
27.04.2016 15:55 |

podobné články

Na záchranku čekal tři hodiny, nakonec mu manželka zemřela v náručí

 
Beryl Styles (†59) trpěla cukrovkou a osudnou noc, kdy musel její manžel Derrek zavolat o půlnoci záchranku, se u ní objevily komplikace spojené s touto nemocí. Manželé však čekali na záchranku víc než tři hodiny a Beryl nakonec na komplikace zemřela manželovi v náručí.
13.12.2016 19:40 |

podobné články

Vaňhová: Osm nových sanitek pro výjezdová stanoviště ZZS

 
V areálu Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje v krajském městě (u Masarykovy nemocnice, o. z. Krajské zdravotní, a.s.) bylo ve čtvrtek 6. září připraveno k rozdělení po kraji dalších osm nových sanitních vozů.
07.09.2012 19:05 |

podobné články

Muž skočil do řeky Ostravice pro svého psa, sám se ale utopil

 
Dvě posádky ZZS MSK se v sobotu v podvečer podílely na snaze o záchranu utonulého muže na Frýdecko.Místecku. Událost byla záchranářům ohlášena po sedmnácté hodině a k řece ve Frýdlantu nad Ostravicí ihned vyjela posádka rychlé zdravotnické pomoci z nedalekého stanoviště ZZS. Z Frýdku-Místku byla zároveň vyslána také výjezdová skupina s lékařem. První záchranáři dorazili na pomoc během pěti minut od nahlášení případu.
20.09.2014 22:40 |

podobné články

Ústecký kraj investuje do zdravotnictví

 
V areálu sídla Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje, jež je jeho příspěvkovou organizací, předal v úterý 24. září 1. náměstek hejtmana Stanislav Rybák do užívání osm nových sanitních vozů za 15,6 milionu korun. Posílí výjezdová stanoviště v pěti okresech kraje.
26.09.2013 12:45 |

podobné články

ZZS MSK: Muže na Frýdecko-Místecku srazil vlak

 
Posádka rychlé lékařské pomoci zasahovala ve čtvrtek 6. 2. u dopravní nehody na železnici. Operační středisko ZZS MSK bylo krátce po patnácté hodině informováno o střetu vlaku s člověkem v Třinci. Na místo byla neprodleně vyslána výjezdová skupina s lékařem z třineckého výjezdového stanoviště.
07.02.2014 09:05 |

podobné články

Karlovarský kraj: Záchranka bude mít v Ostrově novou základnu

 
Výjezdová základna záchranky se znovu vrátí do Ostrova. Nové stanoviště tu Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje nechá postavit ještě letos. Stavba bude stát 8,2 milionu korun a vybuduje ji společnost Jurica Group, která v zadávacím řízení předložila nejvýhodnější nabídku. Akci předfinancoval Karlovarský kraj.
02.07.2016 14:35 |

podobné články

Pražské letiště otevřelo novou bezpečnostní kontrolu za 200 milionů. Odbaví 2500 lidí za hodinu

 
Na pražském letišti je od dnešního dne v plném provozu nový prostor centrální bezpečnostní kontroly. Kontrolní stanoviště za 200 milionů korun by mělo zvýšit hodinové odbavovací kapacity Terminálu 2 o téměř 40 procent. Vedení Letiště Praha dnes nový bezpečnostní prostor při jeho otevření představilo novinářům. Stanoviště je největším rozvojovým projektem realizovaným na Terminálu 2 od jeho otevření v roce 2006.
11.06.2018 15:45 |

podobné články

Záchranáři mají novou leteckou základnu i výjezdové stanoviště

 
Nová letecká základna pro vrtulník začala oficiálně sloužit Zdravotnické záchranné službě Jihočeského kraje (ZZS JčK) v sobotu 12. září. Stanoviště vyrostlo za zhruba rok v sousedství českobudějovického letiště v Plané a náklady na jeho vybudování ve výši necelých 60 milionů korun hradil zřizovatel ZZS JčK – kraj.
14.09.2015 14:16 |

podobné články

Záchranářům se rýsuje nové sídlo: Místo Palmovky Střížkov, Praha tam postaví administrativní budovu

 
Dlouho plánované nové sídlo pražských záchranářů pravděpodobně vznikne na pozemku města v areálu Polikliniky Prosek na Střížkově, uvedla radní Milena Johnová (Praha Sobě). Město tam podle ní v každém případě plánuje stavět administrativní budovu, která by měla na základě předběžné dohody v radě sloužit prioritně právě záchranářům. Další detaily radní neuvedla. Město v minulosti zvažovalo několik míst pro záchranku, naposledy v nedokončeném Centru Palmovka. Ze všech plánů však sešlo.
03.02.2020 15:50 |

podobné články

Radní Milena Johnová má s Prahou řadu plánů. Nahlédněte

 
Praha by se měla zaměřit na vytvoření takové kombinace sociálních služeb, která by omezila nutnost velkých ústavních zařízení, jako jsou velkokapacitní domovy pro seniory. ČTK to řekla nová radní pro sociální oblast a zdravotnictví Milena Johnová (Praha sobě).
09.12.2018 12:45 |

podobné články

Taxíky ustoupí elektromobilům: Některá stanoviště v Praze mají nahradit dobíjecí stanice

 
Pražský magistrát se chystá zrušit některá stanoviště taxislužby z důvodu přeměny míst na dobíjecí stanice pro sdílené elektromobily. Která místa pro taxíky z mapy města zmizí, určí analýza městské společnosti Operátor ICT (OICT). Hlavní město chce vypsat dvě zakázky na vytvoření městského systému sdílených elektromobilů. První tendr za cca 50 milionů korun je na vybudování základen pro nabíjecí stanice. Vyplývá to z dokumentu, který v úterý projednají pražští radní.
29.10.2018 13:40 |

podobné články

Nový Bor: Na autobusovém nádraží se mění stanoviště

 
Na autobusovém nádraží v Novém Boru se od neděle 30. srpna 2020 změní stanoviště pro odjezd autobusů. Nově budou všechny spoje odjíždět pouze z dlouhého nástupiště u hlavní budovy. Druhé nástupiště bude sloužit už jen pro odstavení a čekání autobusů.
30.08.2020 10:45 |

podobné články

Pražští taxikáři se na Staroměstském náměstí poprali se strážníky

 
Několik taxikářů, kteří ve čtvrtek před polednem blokovali bývalé stanoviště firmy Sedop na Staroměstském náměstí, se podle informací TV Prima popralo s městskou policií. Taxikáři na místě protestovali proti tomu, že pražský magistrát stanoviště v minulých dnech zrušil a zřídil místo něj parkovací místa pro invalidy.
16.07.2009 14:45 |

podobné články

Taxislužby platily městu směšně málo za stanoviště. Od teď to budou miliony

 
Přísnější podmínky pro využívání pěti stanovišť taxislužby přinesou Praze ročně místo 14.000 korun téměř 1,5 milionu, dnes sdělil radní Lukáš Manhart (TOP 09). Odborná komise otevřela v pátek obálky výběrového řízení na stanoviště, na kterých správcům končily nájemní smlouvy. 
26.02.2013 15:05 |

podobné články

V ČR může být stanoviště výstrahy hvězdných válek

 
Česko může hostit článek systému včasné výstrahy nového raketového štítu USA v Evropě. Zřejmě by se jednalo o pozemní stanoviště, kde by se vyhodnocovala data z družic sledujících odpálení balistických raket. Vyplývá to z informací Práva po pondělním kole česko-amerického strategického dialogu, který v Praze vedli náměstkové diplomacií Tomáš Pojar a Ellen Tauscherová.
16.11.2009 15:10 |

podobné články

Písek: Bylo vybudováno již sedmé podzemní stanoviště kontejnerů

 
Ve středu 13.07.2011 bylo v ulici V Portyči (v blízkosti městského kina) slavnostně uvedeno do provozu již sedmé stanoviště podzemních kontejnerů na separovaný odpad.
17.07.2011 20:05 |

podobné články

Při útoku na stanoviště NATO v Afghánistánu 2 mrtví a sto zraněných

 
AKTUALIZOVÁNO. Při útoku sebevražedného atentátníka u bojového stanoviště Severoatlantické aliance v provincii Vardak ve střední části Afghánistánu v sobotu zemřeli nejméně dva lidé a desítky dalších, včetně 77 amerických vojáků, utrpělo zranění. Podle agentury AP to dnes oznámilo NATO.
11.09.2011 08:05 |

podobné články