Článek

Johnová (Praha sobě): Modernu někde dočasně nahradí vakcína od firmy Pfizer

 
V Praze se musí kvůli nedostatku vakcín dočasně omezit fungování menších očkovacích míst.
28.04.2021 21:50 |

podobné články

Podobné články

„Handlování“ s vakcínami: Praha za Modernu z jiných krajů dostala zhruba 31 tisíc dávek Pfizer/BioNTech

 
Do Prahy dorazilo v uplynulých dvou týdnech zhruba 31.000 dávek vakcíny proti covidu-19 Pfizer/BioNTech z jiných krajů, které byly nutné k zajištění včasné druhé dávky pro lidi už jednou očkované. Po čtvrteční schůzce s ministrem zdravotnictví Janem Blatným (za ANO) to v prohlášení uvedli pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) a radní Milena Johnová (Praha Sobě). Výměnou putovaly z metropole do krajů vakcíny firmy Moderna, tento postup se bude opakovat i s očekávanou dodávkou vakcíny AstraZeneca.
04.02.2021 21:25 |

podobné články

K dětem má nakročeno další vakcína: EMA doporučila i Modernu, čeká se na poslední razítko

 
Proticovidová vakcína od americké firmy Moderna může být podle nového doporučení Evropské agentury pro léčivé přípravky (EMA) podávána i dětem a mladým lidem ve věku od 12 do 17 let. Experti EMA dnes v Amsterodamu vyhodnotili data z příslušných studií jako příznivá a otevřeli cestu ke schválení vakcíny pro tuto věkovou skupinu. Potvrdit to ještě musí Evropská komise, což je ale pokládáno za formalitu, uvedla agentura DPA.
23.07.2021 16:35 |

podobné články

Pfizer i Moderna zdražují vakcíny. Prý proto, že fungují

 
Farmaceutické firmy Pfizer a Moderna, vyrábějící vakcíny proti covidu-19, se rozhodly navýšit ceny za jednu dávku svých očkovacích látek pro země Evropské unie. Pfizer zdražil svoji vakcínu Comirnaty zhruba o čtvrtinu na 497 korun, Moderna pak o deset procent na 548 korun. Zdražení firmy zdůvodňují tím, že jejich vakcíny fungují.
01.08.2021 21:55 |

podobné články

Vakcína proti covidu má úspěšnost 90 procent, hlásí Pfizer. Jak dlouho ale očkování vydrží?

 
Americká farmaceutická společnost Pfizer v pondělí oznámila, že její experimentální vakcína proti covidu-19 vykázala více než 90procentní účinnost. K závěru společnost dospěla na základě předběžných dat z rozsáhlé studie. Informovala o tom agentura Reuters.
09.11.2020 14:35 |

podobné články

Vakcína proti covidu-19 funguje i u dětí od 12 do 15 let, oznámil Pfizer

 
Farmaceutická společnost Pfizer oznámila, že její vakcína proti covidu-19 vyvinutá ve spolupráci s firmou BioNTech se v klinických testech ukázala jako bezpečná a vysoce účinná u dětí ve věku 12 až 15 let.
31.03.2021 14:55 |

podobné články

Vojtěch: Vakcína Pfizer pro děti od dvanácti let by mohla být dostupná v září

 
Vakcína od firem Pfizer/BioNTech by od září mohla být k dispozici praktickým lékařům pro děti od dvanácti let. Teď se soutěží distributor, který by to mohl zajistit. Řekl to ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO), který se v neděli nechal očkovat proti koronaviru v ústeckém velkokapacitním očkovacím centru.
13.06.2021 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1587 článků) , Adam Vojtěch (1226 článků)

Vakcína Pfizer funguje i proti mutacím koronaviru, oznámil šéf BioNTechu

 
Vakcína první generace, kterou na covid-19 vyvinula německá společnost BioNTech ve spolupráci s americkou firmou Pfizer, funguje i proti mutacím koronaviru, jako je kmen delta.
09.08.2021 18:45 |

podobné články

Vakcínu na covid byste chtěli? Vše jinak. Objevují se trhliny

 
Vědecký časopis Nature obrátil svou pozornost k vakcíně proti nemoci covid-19, se kterou se pochlubily americká farmaceutická společnost Pfizer a německá společnost BioNtech. Zdá se, že je to vakcína účinná. Stále však zůstává řada otazníků. Např. jak dlouho vakcína člověka ochrání? Biolog Boris Cvek varuje, že skutečně účinná vakcína, která zatne tipec pandemii, bude k dispozici až za dlouho, např. za 2 roky.
10.11.2020 12:50 |

podobné články

Vakcína bude do konce roku, zní od Trumpa. USA však do té doby čekat nebudou. „Vakcína, nevakcína – jsme zpátky,“ oznámil

 
Americký prezident Donald Trump prohlásil, že by Spojené státy mohly mít vakcínu účinnou na nemoc covid-19 již do konce letošního roku. Slibné výsledky podle amerického prezidenta vykazuje až 14 látek. Dokud však vakcína nebude, není dle něho záhodno čekat. „Chci, aby bylo jasno: Vakcína, nevakcína – jsme zpátky,“ pronesl k záměru navrátit co nejrychleji život do normálního režimu.
15.05.2020 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5762 článků)

Vakcína bude připravená do roka, míní britský vědec. Z Česka zaznělo důrazné varování

 
Britský imunolog a profesor Robin Shattock z Královské univerzity v Londýně oznámil, že vakcína proti koronaviru by měla být připravená do roka za předpokladu, že testy na lidech budou úspěšné. Zatím vakcínu otestovalo 15 dobrovolníků, dalších 300 bude oočkováno v následujících týdnech. Shattock rovněž zdůraznil, že není jistota, že vakcína vyvinutá odborníky z Královské univerzity v Londýně bude účinná, informoval list Daily Mail. Český epidemiolog Rastislav Maďar vysvětlil, že až do finálních momentů testování nikdo neví, zda vakcína funguje, nebo ne. A že špatné renomé očkovací látky by mohlo mít neblahé důsledky pro celý očkovací kalendář.
14.07.2020 05:05 |

podobné články

Praktici se obávají, že k nim vakcína dorazí pozdě

 
Praktické lékaře v úterý zaskočil apel premiéra Andreje Babiše (ANO), aby dočasně neočkovali pacienty proti covidu mimo očkovací místa. Praktici se zlobí, ale přitom dosud pacienty až na výjimky neočkovali, protože vakcína Pfizer/BioNTech vyžaduje speciální zacházení při minus 70 stupních, což praktici nemohou splnit.
03.02.2021 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23144 článků)

Postrach pro Pfizer i Modernu. Varianta epsilon v sobě má hned tři mutace koronaviru

 
Pandemie covidu-19 svírá svět už více než rok a půl, od jejího počátku se nakazilo přes 185 milionů lidí, počty obětí tento týden překročily hranici čtyř milionů. Situaci ztěžují mutace původního viru, například americká Kalifornie se potýkala s variantou epsilon, v jejímž genomu se vyskytují hned tři mutace. Vědci se obávají, že by mohla být rezistentní vůči vakcínám, uvedl list Daily Mail. Kalifornská mutace se objevila i v Česku, v květnu 2021 ji například zaznamenala Fakultní nemocnice v Ostravě.
09.07.2021 05:15 |

podobné články

Solidarita s Českem: Unie pošle přednostně 100 tisíc dávek vakcíny Pfizer

 
 Státy Evropské unie dnes schválily, že přenechají Česku přednostně navíc 100 000 dávek vakcíny Pfizer/BioNTech proti nemoci covid-19. Uvedl to server IHNED.cz. Premiér Andrej Babiš (ANO) na twitteru sdělil, že tyto dávky Česko dostane v příštím týdnu. EU dostane podle IHNED.cz dávky od firmy Pfizer navíc proti původně slíbeným dodávkám, protože firma zrychlila výrobu. Stejně velkou dodávku vakcíny přenechají ostatní státy unie kromě Česka také Slovensku a Rakousku.
03.03.2021 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23144 článků)

Až desetkrát účinnější: Pfizer chce prosadit třetí dávku vakcíny, u vlády narazil

 
Vakcíny firem Pfizer a BioNTech jsou po třetí dávce pětkrát až desetkrát účinnější než jenom po dvou dávkách. Tvrdí to zástupci firmy Pfizer, kteří v pondělí budou jednat s představiteli amerického zdravotnického systému o požadavku získat povolení k podávání třetí dávky. Odborný poradce americké administrativy Anthony Fauci v neděli nevyloučil, že se bude podávat i třetí dávka, ale řekl, že na to, aby ji vláda povolila nyní, je zatím brzo.
12.07.2021 13:15 |

podobné články

Zlaté časy pro Pfizer. Zisky se počítají v desítkách miliard dolarů

 
Varianta koronaviru delta, dříve známá jako indická, se šíří v Evropě, v USA, v Asii i v Africe. A svět hledá záchranu v očkování. Firmy, které vakcíny vyvíjejí, si mnou potěšeně ruce. Především společnosti Pfizer/BioNTech mohou být spokojené. Pfizer oznámil, že v roce 2021 počítá s tržbami 33,5 miliardy dolarů, to je v přepočtu asi 717 miliard korun.
01.08.2021 10:10 |

podobné články

Vakcína může dorazit do Evropy už v prosinci. Aerolinky se chystají na „logistickou výzvu“

 
Výkonný ředitel německé biotechnologické firmy BioNTech, která spolupracuje s americkou společností Pfizer na vakcíně proti covidu-19, dnes uvedl, že očkovací látka by mohla být do konce roku schválena a distribuována do USA a EU. Informuje o tom agentura AFP. Ve středu firma Pfizer oznámila, že podle první sady konečných výsledků z poslední fáze klinického testování má očkovací látka účinnost 95 procent a nezpůsobuje žádné vážné vedlejší účinky.
19.11.2020 20:55 |

podobné články

Pfizer opravdu nezvětšuje prsa, ujistil Nový Zéland

 
Novozélandské úřady se musely veřejně postavit proti tvrzením, která hojně kolují na tamních sociálních sítích, že vakcína od firmy Pfizer zvětšuje ženám poprsí.
30.07.2021 11:45 |

podobné články

Vakcína proti koronaviru má úspěšnost skoro 95 procent. Evropa už zkoumá možnost registrace

 
Americká biotechnologická společnost Moderna dnes oznámila, že její vakcína proti covidu-19 má účinnost 94,5 procenta. O výsledcích rozsáhlé klinické studie informovala týden po americké firmě Pfizer, jejíž očkovací látka má podle sdělení výrobce 90procentní účinnost. Evropská léková agentura (EMA) dnes oznámila, že začala zkoumat žádost firmy Moderna o registraci jejího přípravku na trhu Evropské unie.
16.11.2020 13:55 |

podobné články

Nebezpečná vakcína? Rychlý vývoj nevadí, ujišťuje odborník. Češi se bojí, bude je nutné informovat, padlo

 
Česko objednalo přes Evropskou unii vakcínu proti koronaviru pro 5,5 milionu lidí. Vakcína vyvinutá společnostmi BionTech a Pfizer, stejně jako ta od firmy Moderna, by se podle předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové mohla dočkat podmíněného schválení Evropské agentury pro léčiva v polovině prosince. Pak by ji ve stejný čas a za stejných podmínek dostaly všechny unijní státy s ohledem na velikost populace. První očkovací látky by se tedy mohly dostat do Česka na přelomu roku. Česká veřejnost je ale proti covidovému očkování rezervovaná. Podle průzkumu agentury Median pro Český rozhlas lehce převažují lidé, kteří by se očkovat novou vakcínou nenechali. Hosty Pro a proti Českého rozhlasu byla imunoložka Zuzana Bílková z Univerzity Pardubice a vedoucí epidemiologické skupiny Ministerstva zdravotnictví Roman Chlíbek.
25.11.2020 22:55 |

podobné články