Článek

Jižní Moravu zasypává sníh: Desítky nehod, MHD uvázla v kopcích a bude hůř!

 
Naplnila se výstraha meteorologů. Jižní Moravu od rána zasypává sníh, mnozí řidiči ovšem tento fakt zřejmě ignorují. Spousta silnic je ucpána dopravními nehodami. Na dálnici D1 u Brna se tvoří dlouhé kolony. Průběžně aktualizujeme.
09.12.2021 09:20 |

podobné články

Podobné články

Starostové pro jižní Moravu: Melouny spravedlivě i pro Jižní Moravu

 
Starostové pro jižní Moravu (kandidátní listina číslo 23) zahajují svou předvolební kampaň. Jedním z cílů je průhledné a spravedlivé rozdělování krajských peněz bez korupce obcím, městům, privátnímu i neziskovému sektoru. Melouny spravedlivě – právě tak proto zní název předvolební kontaktní kampaně, kterou Starostové pro Jižní Moravu organizují 31. srpna od 16:00 do 18:00 v Brně na náměstí Svobody u Morového (Mariánského) sloupu.
24.08.2016 18:45 |

podobné články

Česko zasypává sníh, při jedné z mnoha nehod zemřela žena

 
Přes Českou republiku od úterního rána postupuje pásmo vydatného sněžení. První srážky se v průběhu noci objevily na jihovýchodě a postupně se začaly posouvat směrem k západu. Silničáři zatím situaci zvládají, meteorologové však varovali, že v průběhu dne napadne i přes 20 centimetrů. Sníh má padat i v dalších dnech. Na kluzkých vozovkách mají řidiči problémy a postupně přibývá nehod.
12.02.2013 08:30 |

podobné články

Kamióny po nočním sněžení blokují silnice v kopcích

 
Většina hlavních silnic v České republice je po nočním sněžení s opatrností sjízdná. Leží na nich rozbředlý sníh nebo jsou mokré po chemickém posypu. Problémy mají většinou kamióny, a to v Libereckém, Královéhradeckém kraji a na Vysočině, kde stojí v kopcích kvůli ledovce. Stalo se také několik lehčích dopravních nehod.
27.01.2015 08:32 |

podobné články

Přibylo leteckých nehod, počet obětí ale klesl na devět

 
Leteckých nehod v loňském roce přibylo. Meziročně se ale snížil počet úmrtí při leteckých neštěstích. Zatímco v roce 2012 při nehodách zemřelo 13 lidí, vloni si letecká neštěstí vyžádala devět obětí. Na dnešním rozboru leteckých nehod to řekl ředitel Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod (ÚZPLN) Pavel Štrůbl. Celkem se vloni na území ČR stalo 66 nehod, což je ve srovnání s rokem 2012 o 16 více. 
23.01.2014 11:20 |

podobné články

Kalamita na silnicích, první sníh způsobil desítky nehod

 
Dopravu na silnicích v České republice komplikuje od rána silné sněžení. V některých kopcích uvázly kamiony a komunikace jsou neprůjezdné. Na dálnici D1 se místy jede velmi pomalu, mezi 120. a 50. kilometrem je vozovka kluzká. Zejména v okolí Prahy a ve východních Čechách přibývá nehod. Sněžení se přesouvá dále k východu.
03.12.2020 07:25 |

podobné články

Sněhová kalamita na jihu Moravy: Uzavřené silnice, hodinová zpoždění u autobusů

 
Jižní Moravu zasypává od rána sníh. Ten zkomplikoval situaci na řadě silnic v kraji. Některé komunikace musely být uzavřeny pro nákladní auta.
08.01.2019 11:15 |

podobné články

Sníh a vichr dorazily do Česka, sledujte radar Blesku. Přibývá nehod, kamiony mají potíže

 
V Česku opět místy vydatněji sněží, na horách může napadnout až kolem 20 centimetrů sněhu a v podhorských oblastech a na Českomoravské vrchovině mezi pěti až deseti centimetry. Zároveň fouká silný vítr, který může dosáhnout v nárazech rychlosti kolem 70 kilometrů za hodinu a na horách až 110 kilometrů za hodinu. Sníh a vítr už ztěžují dopravu na Vysočině, v některých kopcích nemohou vyjet kamiony a blokují provoz. Polsko uzavřelo silnici v Náchodě pro nákladní dopravu. Na Plzeňsku zase havaroval autobus s třinácti cestujícími. Při nhodě v Hradci Králové zemřela spolujezdkyně.
30.11.2021 05:05 |

podobné články

Prahu zasypal sníh: Kolony, zpoždění spojů, 150 nehod

 
Prahu v pátek ráno zasypal sníh, kalamita způsobuje problémy na silnicích. Řada z nich je nesjízdných, autobusy MHD hlásí zpoždění. V hlavním městě se podle policistů od rána do 10:00 událo už 150 nehod.
04.03.2022 09:25 |

podobné články

Sníh zasypal jižní Moravu: Hasiči a policisté se nezastavili a bude ještě hůř! Čeká se chumelenice

 
Husté sněžení takřka po celé jižní Moravě přivedlo do středy odpoledne do úzkých řadu motoristů. Hasiči mezi 10. až 15. hodinou vyjížděli k patnácti nehodám. Policie zaregistrovala kvůli sněžení tři desítky výjezdů. Silnice nižších tříd jsou podle webu silničářů aktuálně sjízdné se zvýšenou opatrností, v Brně sypače vyjely po poledni.
07.02.2018 15:45 |

podobné články

Sníh se sype i nad Prahou. Oteplení je ale za dveřmi, bude 16 °C

 
Aprílové počasí zkouší Čechy, jak jen může. V neděli republiku při přeháňkách zasypává sníh, v pondělí už ale bude 15 stupňů a počasí se bude tvářit, jako kdyby jaro vůbec nepřestalo. Dlouho to ale nevydrží. Duben svoje vrtochy totiž dotáhne až do úplného konce. Oteplení pak přijde v květnu.
23.04.2017 12:30 |

podobné články

Češka uvázla po zemětřesení v nepálském klášteře, snaží se pro ni vyslat vrtulník

 
V Nepálu uvázla česká turistka, v důsledku zemětřesení se nachází v nedostupné oblasti Lho v klášteru, který kontaktoval její pojišťovnu. Ta se pro svou klientku teď snaží zajistit helikoptéru. Turistka není zraněná ani jinak zdravotně omezená. Spojení s oblastí je velice špatné a odpovídá současné situaci v Nepálu.
30.04.2015 15:00 |

podobné články

Češka uvázla v Tatrách: V horách přečkala noc, pak pro ni museli záchranáři

 
Česká turistka uvázla v pondělí v těžce dostupném terénu ve Vysokých Tatrách na Slovensku a noc přečkala na místě. Z oblasti ji dnes vyprostili horští záchranáři, informovala horská služba.
30.08.2016 18:40 |

podobné články

Dramatická záchrana: Slonice i se slůňátkem uvázla ve studni, pomoc přišla až za dva dny

 
Drama se šťastným koncem se odehrálo na Srí Lance. Slonice tu i s malým slůnětem uvázla v zemědělské studni, která byla příliš hluboká na to, aby se zvířata dokázala dostat ven sama.
25.05.2017 21:45 |

podobné články

Loď s uprchlíky uvázla u Tuniska. Úřady je odmítají pustit na pevninu

 
Loď se 40 africkými uprchlíky, která uvázla u tuniských břehů, je už déle než týden stále na moři bez pomoci. Oznámil to dnes Červený půlměsíc. Zdroj z této organizace agentuře Reuters řekl, že lidé na lodi jsou ve špatném stavu. Tuniské úřady odmítají povolit uprchlíkům vystoupit na tuniský břeh. Totéž v minulosti učinily Itálie a Malta.
23.07.2018 16:30 |

podobné články

Neštěstí v dovolenkovém ráji: Na souši uvázla stovka velryb, na pomoc přišla armáda

 
Zhruba stovka kulohlavců uvázla na pláži nedaleko srílanského hlavního města Colomba. O záchranu těchto kytovců, kteří mohou dorůst až sedmimetrové délky a dosáhnout váhy více než čtyři tuny, usilují příslušníci srílanské armády a místní dobrovolníci. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC News.
03.11.2020 17:25 |

podobné články

Nahá žena v Kalifornii uvázla mezi budovami ve dvaceticentimetrové mezeře

 
Hasiči ve městě Santa Ana v americké Kalifornii v úterý zachraňovali nahou ženu, která uvázla mezi budovami ve dvaceticentimetrové mezeře. Na místo je přivolali lidé, kteří zaslechli její naříkání a volání o pomoc. Záchranná operace trvala podle serveru Newsweek dvě a půl hodiny.
16.07.2021 04:20 |

podobné články

Sloní rodinka v Keni uvázla v bahně, záchranná operace měla šťastný konec

 
Záchranná operace samice a dvou mláďat slona afrického se odehrála začátkem července v keňském Isiolo County. Sloní rodinka tam uvázla v bahně a vymanit je musela skupina záchranářů. Na svobodu se vysílení chobotnatci dostali zhruba po dvou hodinách týmové práce. Záběry z akce zveřejnila v pátek agentura Caters News.
24.07.2021 17:20 |

podobné články

Česko pod sněhem. Havarovaly autobus i kamion

 
Česko už několik dní zasypává sníh a řidiče trápí zledovatělé silnice. Páteční ráno se proto neobešlo bez nehod.
18.12.2009 07:35 |

podobné články

"Onanista z MHD" neexistuje! Nevinného řidiče pražské MHD očernila zřejmě duševně narušená žena!

 
Redakce eXtra má krom šéfredaktora, co prohrál s Ondřejem Vetchým, ještě jeden hřích, který chce vybalit. Před časem jsme patřili k těm, kdo napsali o domnělém "onanistovi z MHD", který měl obtěžovat ženy v MHD. Krom omluvy oběti jsme se rozhodli po šiřitelce pomluvy pátrat. "Onanista" totiž neexistuje, to si jen na řidiče pražské MHD zasedla evidentně duševně nemocná žena.
26.03.2015 11:01 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Vetchý (301 článků)