Článek

Jiří Weigl: Tento způsob demokracie zdá se mi poněkud nešťastným

 
Minulé úterý proběhly v USA ve velmi vyhrocené politické atmosféře volby do obou komor Kongresu. Dnes, po téměř týdnu, stále ještě nemůžeme s určitostí říci, jak dopadly. Stále se sčítá a stále se znovu objevují balíky korespondenčních hlasů, které nakonec rozhodují. Od kontroverzních prezidentských voleb před dvěma lety, které vyvolaly u velké části elektorátu především Republikánské strany i mnoha republikánských politiků v čele s bývalým prezidentem Trumpem přesvědčení, že volby byly zfalšovány, se nic zásadního nezměnilo.
15.11.2022 13:35 |

podobné články

Podobné články

Ne, neslyšel jsem od Klause, že by se chtěl vracet do politiky, sdělil Jiří Weigl

 
„Odchod z Hradu nikdy nechápal jako odchod do důchodu,“ uvádí dlouholetý blízký spolupracovník Václava Klause Jiří Weigl na konto exprezidentova úsilí vytvořit širokou politickou platformu k migrační krizi, v jejímž čele by stál on. Znovuobnovení kariéry politika však prý není na pořadu dne. V rozhovoru pro Lidové noviny Weigl také nastínil, v čem vidí největší nebezpečí pro Evropu. Migranti to nejsou.
21.12.2015 08:31 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10842 článků)

To si hrdinové heydrichiády nezaslouží. Jiří Weigl zděšen srovnáním s Ukrajinou

 
Ruská agrese u části české populace vyvolává rozpoložení podobné válečné psychóze, v níž se prostřednictvím Ukrajinců snaží porazit Rusko. Uvádí to ředitel Institutu Václava Klause Jiří Weigl. S Ruskem jsme podle něho mohli doteď pomýšlet možná tak na vítězství v hokeji. Doktor Weigl mluví o bombastických prohlašováních a odmítá výklad mnoha politiků, že Putinova válka „aktualizuje otázky heydrichiády” a varuje před falšováním historie.
02.06.2022 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10842 článků)

„Rozdělme EU, hrozí nám ‚Bílá hora‘.“ Ekonom Weigl o unijním klimatickém skoku

 
Ekonom Jiří Weigl, někdejší kancléř exprezidenta Václava Klause, volá po rozdělení Evropské unie. Důvodem je plán Evropské komise na velký klimatický skok. Jak píše Weigl v komentáři na Novinkách, tento plán jasně ukázal, že ideová propast mezi západem EU a jejím postkomunistickým východem dosáhla nepřekonatelného rozměru.
23.07.2021 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10842 článků)

Hrad spořil na navýšení mezd snižováním počtu míst, řekl Weigl

 
Bývalý hradní kancléř Jiří Weigl potvrdil, že na Hradě za éry Václava Klause pracovalo méně lidí, než byl počet tabulkových míst, a že část uspořených peněz šla na mzdy. Weigl ke článku v Právu uvedl, že prezidentská kancelář vždy dodržela veškeré úspory mzdových prostředků stanovené ministerstvem financí a úspory činila nikoliv snižováním mezd, ale dle doporučení úsporou pracovních sil.
27.05.2013 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10842 článků)

Je to jinak a je to vážné. Turecko, Írán, Kosovo, americké války. Expert Weigl varuje před výbušným vývojem u muslimů

 
ROZHOVOR Zasahovat do arabských zemí a vnášet tam západní demokracii, když jsou zvyklí na autokratické řízení státu a společnosti, vládu tzv. „tvrdé ruky“, je nebezpečné a předem odsouzené k zániku. Poradce bývalého prezidenta a současný ředitel Institutu Václava Klause, arabista Jiří Weigl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz ukazuje na Írán jako na jedinou muslimskou zemi, která se pokouší najít rovnováhu mezi islámským náboženstvím a západním systémem parlamentní vlády. A to se někomu asi hrubě nelíbí. Weigl dále komentuje plánovaný bezvízový styk Kosova s EU a upozorňuje, že podceňované Turecko už nemá zájem o integraci s Unií, protože si našlo jako regionální velmoc svoji vlastní cestu.
12.06.2017 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10842 článků)

Děsivá manipulace. Zamlčují o covidu... Klausův Weigl odpálil bombu

 
Bývalý vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Václava Klause Jiří Weigl tvrdí, že neustálé zveřejňování vysokých počtů pozitivně testovaných lidí má za cíl vyvolávat paniku. „Hlavní publikované indikátory epidemie, o něž jsou argumentačně opřena přijímaná drakonická opatření, nejsou seriózní a ve vážné diskusi nemohou obstát. Přesto námi politici tímto nehorázným způsobem stále manipulují a vědomě šíří strach a hysterii. Ptejme se jich, proč to dělají,“ vyzývá Weigl.
15.10.2020 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10842 článků)

Jak nejlépe vyčistit koberec – 3 tipy na čištění

 
Do většího úklidu se pouštíme několikrát v roce. Jsou to především Vánoce, jarní úklid, a pak různé události, kdy se sejde u nás doma větší počet hostů a chceme mít pěkně čisto. Takový větší úklid se netýká pouze třídění oblečení, mytí oken, utírání prachu, ale i praní koberců. Protože na každý koberec platí jiná technika čištění, společně si je dnes probereme. Suchý způsob čištění koberců Suchý způsob patří patrně k nejvíce používaným a nejoblíbenějším. Pro tento způsob čištění koberců, existují speciální vysavače i přípravky. K nejběžnějším značkám patří například Vorwerk. První krok je společný, jako u čištění na mokro. Nejdříve koberec pořádně vyluxujeme. Zmiňovaný lux má vysokorychlostní rotující kartáče, jež vyluxují i hluboko usazený prach včetně roztočů. Vhodný je také na čištění matrací. Vřele je doporučován alergikům, astmatikům a tam, kde se chovají domácí mazlíčci. Jakmile pořádně vyluxujeme, posypeme koberec suchým čističem bílé barvy. Následně si vyměníme nástavec na vysavači, který „zaklepe“ poprašek hluboko do vláken koberce. Přibližně po hodině působení se znovu nástavec vymění a důkladně vyluxujeme. Barvy na koberci ihned prokouknou. Koberec je oproti mokrému čištění ihned použitelný. Ne všechny typy koberců se totiž mohou čistit na mokrý způsob – je dobré zjistit tyto informace u prodejce. Mokrý způsob čištění koberců Jak jsme již výše zmínili, před praním koberec nejprve pořádně vyluxujme, klidně i vyklepeme. V opačném případě prach nasaje vodu a klesne dolů. Nahoře pak bude koberec působit čistě, ale nečistoty v něm obsažené zůstanou. Na vyklepaný či vyluxovaný koberec se nanese určená chemikálie pro daný typ koberce. Dále pak čistíme vodním vysavačem. Někdy se čistící přípravek dává přímo do nádržky a společně s vodou aplikuje na koberec. Vodní čistič na koberce se dá koupit nebo za poplatek vypůjčit. Mokrý způsob praní koberce patří mezi účinnější, ale vhodný není pro každý typ materiálu. Než koberec pořádně vyschne, budete muset být trpěliví. Je vhodné... Čtěte více Příspěvek Jak nejlépe vyčistit koberec – 3 tipy na čištění pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
11.05.2016 03:15 |

podobné články

Jiří Baťa: Příslovečná velkohubost "občana“ Fialy.

 
"Tento školní rok zdál se mi poněkud nešťastným,“ prohlásil "občan“ předseda ODS Petr Fiala. Hrabaluv výrok o nešťastném létě předseda přeonačil na školní rok, který je proti jiným létům poněkud zvláštní ovšem s tím, že to co říká dále, to má se školou jen pramálo společného. Není proto od věci parafrázovat jeho výrok, že "Tento výrok zdá se mi hodně mimo mísu!“
04.07.2020 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4694 článků) , Jiří Fiala (336 článků) , Jiří Fiala (336 článků)

Legendární Rudolf Hrušínský (✝73) se komunistům nikdy nezaprodal. O co kvůli tomu přišel?

 
„Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným,“ pronese pan Antonín Důra, jehož říční lázně mají kvůli špatnému počasí nouzi o návštěvníky. Slavná věta pochází z pera spisovatele Vladislava Vančury, podle jehož půvabné knížky Rozmarné léto natočil Jiří Menzel  (✝82) roce 1967 stejnojmenný film.
20.10.2020 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Rudolf Hrušínský (296 článků) , Jiří Menzel (467 článků) , Vladislav Vančura (16 článků)

Ovládli školy a média, teď chtějí měnit společnost. Klausův muž vidí na obzoru problémy

 
Výkonný ředitel Institutu Václava Klause Jiří Weigl se postavil po bok exprezidenta Klause a nenechal nit suchou na liberální demokracii. Na vlnách Českého rozhlasu Weigl poznamenal, že pod souslovím liberální demokracie se ve skutečnosti skrývá snaha o zásadní a škodlivou proměnu společnosti.
15.08.2018 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10842 článků) , Václav Český (616 článků)

Dvořák (KSČM): Tento způsob léta zdá se mi býti poněkud nešťastným

 
Komentář předsedy Kontrolního výboru Zastupitelstva Jihočeského kraje Luboše Dvořáka k jednání vlády a letní přestávce v protivládních protestech.
10.07.2011 06:35 |

podobné články

Přicházejí vedra, poslední týden prázdnin bude nejteplejší a nejslunečnější

 
Tento způsob léta, řečeno s Vančurou, zdá se poněkud nešťastným řadě obyvatel České republiky, konec většinou propršených prázdnin se však vydaří. Nad střední Evropu se nasouvá oblast vysokého tlaku vzduchu, která přinese teplé a slunečné počasí, jež by mělo vydržet nejen přes víkend, ale i celý příští týden. V pátek si ale ještě Češi užijí lijáky.
19.08.2011 09:35 |

podobné články

Chceme pokuty za špatné předpovědi počasí, dožadují se lidé z turistického ruchu

 
Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným. Tuto větu Rudolfa Hrušínského z Menzelova zpracování Vančurovy knihy Rozmarné léto by mohl letos říct leckterý Evropan. Představitelé z oblasti turistického ruchu v Nizozemsku, Belgii a Velké Británii jsou nespokojeni s tím, že ti, kteří uvádějí předpovědi, dělají situaci ještě mnohem horší. Dožadují se tedy pokut za nepřesné a zavádějící předpovědi.
18.07.2012 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Rudolf Hrušínský (296 článků)

Svobodová (OMMO): Zdravý rozum? No…, raději rozum darebný

 
Znáte tu pověstnou větu z Vančurovy knihy Rozmarné léto, jež byla předlohou pro stejnojmenný film J. Menzela, kterou pronáší R. Hrušínský ve vodě stojící: „Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným.“
13.08.2015 06:36 |

podobné články

Rozmarné léto vymetlo koupaliště

 
„Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným…“ S povzdechem majitele říčních lázní z Vančurova Rozmarného léta by se současní provozovatelé koupališť bezpochyby ztotožnili. Areály zatím většinou zejí prázdnotou, na vině je počasí i dozvuky pandemie.
14.07.2020 16:20 |

podobné články

Tuniský ministr pro Blesk zmínil velkou ránu pro zemi. Proč sází na Čechy a Poláky?

 
Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným, mohl by letos prohlásit Rudolf Hrušínský. Kvůli koronavirové pandemii se uzavřely hranice a dlouhé měsíce trvalo, než se otevřely Čechům oblíbené exotické destinace. Mezi prvními přivítalo Čechy Tunisko. To zažilo velké ztráty, jak Blesk Zprávám zmínil ministr cestovního ruchu a řemeslné výroby Mohamed Ali Toumi. Láká pak na místa, která má osobně rád, ale i na taková, kam turisté moc často nemíří. Do Tuniska pak mohou Češi cestovat bez negativního testu na koronavirus, pokud cestují s cestovní kanceláří.
20.08.2020 05:50 |

podobné články

Osobnosti: Rudolf Hrušínský (296 článků) , Mohamed Ali (3 články) , Ali Mohamed (3 články) , Mohamed Ali (3 články) , Mohamed Ali (3 články)

Rudolf Hrušínský: Dnes by mu bylo 100 let

 
Přesně na den je to 100 let, co se narodil herecký velikán Rudolf Hrušínský (†73). Jeho výrok „Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným“ se už stal skoro ustáleným slovním spojením. Mnozí ho užívají, aniž by tušili, že je z Menzelova filmu Rozmarné léto, že ho řekl majitel lázní Antonín Důra a napsal Vladislav Vančura. A o Důrovi neboli Rudolfu Hrušínském a o tom, jak mu jeho výročí zničil covid, jsme si povídali s jeho synem, principálem Divadla Na Jezerce Janem Hrušínským (65).
17.10.2020 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Rudolf Hrušínský (296 článků) , Vladislav Vančura (16 článků) , Jan Vančura (11 článků)

Drama Šplechtové s Hrušínským: Tohle jsem ještě nezažil, kleje principál

 
Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným... Nesmrtelnou hlášku Rudolfa Hrušínského (†73) z filmu Rozmarné léto si teď může říkat i jeho syn Jan Hrušínský (66).
15.07.2021 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Rudolf Hrušínský (296 článků) , Drama Drama (306 článků)

Předpověď počasí: Kolikrát nás ještě spláchnou deště?

 
Tento způsob léta zdá se poněkud nešťastným lidem téměř po celém Česku. Letošní prázdniny nás totiž pravidelně trápí bouřky doprovázené větrem a deštěm. Toho o víkendu spadlo nejvíc v jižních Čechách, v Pardubicích zase vichr odnesl střechu paneláku.
09.08.2021 05:10 |

podobné články