Článek

Jiří Pospíšil: Jádro Fialovy koalice tvoří SPOLU, plus pragmatický STAN a Piráti. A ti pro udržení většiny ani nejsou potřeba

 
V Bruselu mají radost z toho, že v Česku snad skončí nepředvídatelné populistické vládnutí. Tak bývalý předseda TOP 09 a dnešní europoslanec Jiří Pospíšil popsal dojmy z letošních českých voleb. Nová vláda bude podle něj muset zapracovat na českém předsednictví, protože Babišův kabinet jej trestuhodně zanedbával.
23.11.2021 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2145 článků) , Jiří Pospíšil (2145 článků)
Podobné články

Jiří Pospíšil: Jádro Fialovy koalice tvoří SPOLU, plus pragmatický STAN. A Piráti, kteří pro udržení většiny nejsou potřeba

 
V Bruselu mají radost z toho, že v Česku snad skončí nepředvídatelné populistické vládnutí. Tak bývalý předseda TOP 09 a dnešní europoslanec Jiří Pospíšil popsal dojmy z letošních českých voleb. Nová vláda bude podle něj muset zapracovat na českém předsednictví, protože Babišův kabinet jej trestuhodně zanedbával.
23.11.2021 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2145 článků) , Jiří Pospíšil (2145 článků)

Nechci držet žádné diety, říká australská plus size modelka

 
Čtyřiadvacetiletá Robyn Lawley se může pochlubit focením pro Ralpha Laurena, objevila se také na obálce australského magazínu Vogue či francouzského Elle. V profesionální modelingu se prosadila, přestože má velikost 44. Další články k tématu: Plus size modelka: Dá to práci, aby šaty na velké ženě vypadaly dobře Nevěřím, že návrháři chtějí plné ženské křivky, říká plus size modelka Angličanka překonala anorexii a dala se na dráhu plus size modelky Plus size modelka má mít 65 kilo a víc, říká Bára Bartáková Nadměrné? Nádherné. Obliba plus size modelek stoupá i v Česku Bývalá plus-size modelka Rennová už není poznat: zhubla a je blond
08.12.2013 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Ralph Lauren (32 článků) , Robyn Lawley (16 článků)

Jak vybrat stan

 
Prázdniny jsou obdobím, kdy nejčastěji kupujeme stan. Stanování je mezi Čechy stále ještě hodně oblíbené, především u mladší populace. Hodí se na víkendové pobyty i dovolené v jednom z mnoha autokempů, i na objíždění letních hudebních festivalů. A někteří z nás ho potřebují i v zimě, při slézání impozantních horských štítů. Pro výběr stanu je rozhodujících několik kritérií. Především je to účel užití, počet osob, pro něž stan pořizujeme a klima, v němž ho budeme stavět. Důležitá je také jeho hmotnost, protože když ho nesete v krosně na zádech, je znát každý dekagram. Stanování ve dvou nebo rodinná dovolená? První, co rozhoduje o výběru vašeho stanu je počet osob, které budou stan současně používat. Jestli se chystáte na dovolenou k moři s dvěma dětmi, je jistě ideální rodinný dvouložnicový stan s předsíňkou, případně stříškou, díky níž budete mít i v nejžhavějších dnech aspoň trochu stínu. V takovém případě ani nezáleží na tom, jak těžký stan bude, protože ho povezete autem. Jestliže se chystáte ve dvou na túru po Čechách nebo dokonce do hor, je hmotnost zásadní. Také nepotřebujete luxusní dvouložnicový stan, stačí pro dvě osoby, maximálně s prostorem pro uložení batohů. Malé, lehčí stany pro jednoho nebo pro 2 osoby, obvykle snadno postavíte i sbalíte. Váha takového stanu se pohybuje kolem 1,5 kg. Jak často chcete stanovat? Jestli chcete stanovat i mimo letní měsíce, je dobré se soustředit na voděodolnost. Na pláži v Itálii to řešit nemusíte, ale když vás přepadne průtrž mračen, jistě nechcete být ihned mokří. V případě podlážky se vyplatí nekupovat nic s odolností nižší než 5 000 mm – 12 000 mm, u stanu pro horskou turistiku počítejte s odolností nejméně 4000 mm. Podle toho, jak často budete stan stavět, je nutné zaměřit se na materiál prutů. Pro četné využívání je lepší pořídit si stan s... Čtěte více Příspěvek Jak vybrat stan pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
08.07.2018 17:10 |

podobné články

V Praze chtějí vládu složit Piráti, Čižinský a Pospíšil. Bude primátorem Hřib?

 
Jako nejpravděpodobnější variantu vidí předseda TOP 09 a lídr Spojených sil pro Prahu Jiří Pospíšil spolupráci s Piráty a Prahou Sobě Jana Čižinského. Řekl to novinářům na tiskové konferenci. Z vyjádření zástupců Spojených sil ale vyplývá, že ze hry zcela není ani velká koalice s ODS. Naopak do opozice zamíří téměř jistě ANO, které po čtyřleté vládě Adriany Krnáčové obsadilo až páté místo, i když s minimálním odstupem. Piráti, Praha Sobě a koalice TOP 09 a STAN začnou společně vyjednávat o programu možné budoucí koalice v metropoli. Poprvé se strany sejdou ve středu.
08.10.2018 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2145 článků) , Jiří Pospíšil (2145 článků) , Adriana Krnáčová (790 článků)

Koalice Spolu sbírá podpisy pro nedůvěru vládě. Piráti, STAN a KSČM se nepřipojí

 
Koalice Spolu začne sbírat podpisy pro svolání mimořádné schůze Sněmovny, na níž by bylo možné vyslovit nedůvěru menšinové vládě Andreje Babiše (ANO). Oznámil to v úterý předseda ODS Petr Fiala na společné tiskové konferenci s předsedy koaličních KDU-ČSL a TOP 09. Pro vyvolání hlasování ale zatím nemá potřebnou podporu - podpisy nepřipojí Piráti, STAN, KSČM ani SPD. Koalice Pirátů a STAN preferuje rozpuštění Sněmovny a předčasné volby, a to v době uklidnění diplomatické roztržky s Ruskem. Také předseda koaliční ČSSD Jan Hamáček neočekává, že by některý poslanec sociální demokracie mohl podpisem pomoci vyvolat hlasování.
27.04.2021 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23816 článků) , Petr Fiala (2373 článků)

Piráti, Čižinský a Pospíšilovi lidé začnou vyjednávat o pražské koalici

 
Piráti, Praha sobě (PS) a koalice Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL) začnou ve třech společně vyjednávat o programu možné budoucí koalice v metropoli. Poprvé se strany sejdou ve středu. Nepůjde ještě o domlouvání koalice, ale vyjednavači budou diskutovat o programech stran. ČTK to řekli zástupci vyjednávacích týmů Praha sobě a Spojených sil pro Prahu. Piráti už deklarovali, že dávají přednost této podobě koalice. Volby v Praze vyhrála ODS, Piráti byli druzí, třetí skončila Praha sobě a čtvrté Spojené síly pro Prahu.
08.10.2018 22:56 |

podobné články

Státní zemědělský intervenční fond: Propagační program BÍLÉ PLUS byl úspěšně završen

 
Dne 4. února 2017 skončil tříletý propagační program „Bílé plus“ s podtitulem Mléko a mléčné výrobky, VELKÉ PLUS pro vás, který administroval Státní zemědělský intervenční fond (SZIF). Program byl realizován od února 2014 do února 2017 a jednalo se o pokračování propagačního programu „Bílé plus. Mléko, velké PLUS pro vás.“ z let 2010 – 2013.
12.02.2017 14:40 |

podobné články

Plus size modeling má novou hvězdu, která je spíše plus-plus-plus size! Jak na tohle zareaguje svět?

 
Svět módy se v poslední době velmi proměnil s příchodem tzv. plus size modelek, které propagují zdravý životní styl a bojují proti anorexii a vyhublým modelkám. Ale i mezi nimi zaujímá velice specifické postavení Tess Holliday.
12.05.2015 14:34 |

podobné články

Zákaz „normálních“ aut: Piráti a STAN připouštějí. SPD a SPOLU proti

 
Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová by si přála, aby EU zezelenala. Chce toho dosáhnout mimo jiné tím, že po roce 2035 zakáže prodej aut se spalovacími motory. Jenže u většiny českých politiků tenhle nápad tvrdě narazil. Proti je koalice Spolu, hnutí ANO Andreje Babiše i SPD Tomia Okamury. Sociální demokraté, STAN a piráti se zákazu benzinových motorů nebrání. Piráti však mají jednu výhradu. Stát by podle nich neměl elektromobily dotovat.
30.08.2021 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23816 článků)

Do rodiny facebookových stránek ČEZ přibyla další - „Pro jádro“

 
Podpora jaderné energetiky je jednou z priorit Skupiny ČEZ. I proto založila facebookovou stránku „Pro jádro“. Cílem této stránky je přiblížit jadernou energetiku široké veřejnosti, zejména mládeži. Zároveň stránka bude i informovat o aktuálním dění na současných elektrárnách, protože jde o nejrychlejší informační kanál dneška. Pro jádro je již 9. facebookovou stránkou Skupiny ČEZ, dohromady stránky již mají více jak 12 tisíc fanoušků a měsíčně na ně zavítá na 50 tisíc návštěvníků.
01.10.2012 09:45 |

podobné články

Fiala (ODS): Koalice SPOLU a koalice Piráti a Starostové jsou připraveny okamžitě převzít vládu

 
Zástupci koalice SPOLU a koalice Piráti a Starostové jsou připraveni převzít vládu. Uvědomují si vážnost situace a problémy, které je potřeba okamžitě řešit.
16.11.2021 16:55 |

podobné články

Pospíšil ohromil. Bude nezařazeným poslancem a chce se sbližovat s Topkou

 
Bývalý ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil opustil ODS. Zdůvodnil to ztrátou důvěry. Poslanecký mandát si Pospíšil ponechá. Podle předsedy občanských demokratů Petra Fialy není šťastné, že Pospíšil opouští stranu v době, kdy se pokouší o obrodu. Exministrovy důvody mají podle Fialy osobní i politické pozadí. Pospíšil na lednovém kongresu ODS neobhájil pozici ve stranickém vedení.
31.01.2014 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2373 článků) , Jiří Pospíšil (2145 článků) , Jiří Pospíšil (2145 článků) , Jiří Fiala (222 článků) , Jiří Fiala (222 článků)

My jsme pravice. Jen my. Pospíšil odhalil záměry SPOLU

 
Budou voliči ODS volit Markétu Pekarovou Adamovou? „Na pravici není v těchto volbách žádná jiná alternativa než koalice SPOLU. Pravicoví voliči, kteří nebudou volit SPOLU, tím jen nahrají levicově populistickému hnutí ANO, nebo levostředové koalici Pirátů a STAN,“ říká rezolutně europoslanec a někdejší předseda TOP 09 Jiří Pospíšil. Ten ParlamentnímListům.cz sdělil, jak přesně se SPOLU zachová po parlamentních volbách. Kdyby byl senátor, rozhodně by podepsal ústavní žalobu proti prezidentu Miloši Zemanovi.
31.08.2021 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2145 článků) , Jiří Pospíšil (2145 článků) , Jiří Zeman (1347 článků)

Nechceme zvyšovat daně ani brát bohatým, slibují Piráti a hnutí STAN

 
Piráti a hnutí STAN zahájili ve čtvrtek horkou fázi kampaně v Ústí nad Labem. Při zahájení hlavní tváře koalice Ivan Bartoš (Piráti) a Vít Rakušan (STAN) slíbili, že nebudou lidem zvyšovat daně a nebudou ani brát bohatým. Garantovali, že nepůjdou nikdy do vlády s hnutím ANO, ani pokud by nebyl v jeho čele premiér Andrej Babiš (ANO).
09.09.2021 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23816 článků) , Vít Rakušan (257 článků) , Ivan Ivan (2222 článků)

Nechceme zvyšovat daně ani brát bohatým, slibují Piráti a hnutí STAN

 
Piráti a hnutí STAN zahájili ve čtvrtek horkou fázi kampaně v Ústí nad Labem. Při zahájení hlavní tváře koalice Ivan Bartoš (Piráti) a Vít Rakušan (STAN) slíbili, že nebudou lidem zvyšovat daně a nebudou ani brát bohatým. Garantovali, že nepůjdou nikdy do vlády s hnutím ANO, ani pokud by nebyl v jeho čele premiér Andrej Babiš (ANO).
09.09.2021 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23816 článků) , Vít Rakušan (257 článků) , Ivan Ivan (2222 článků)

Ať se TOP 09 rozpustí? Nevděčnost! Pospíšil vystoupil proti Pirátům: Vytáhl bolesti z Prahy

 
Do Prostoru X zavítal europoslanec a pražský zastupitel Jiří Pospíšil. V rozhovoru nechyběla kritika Babiše ve spojitosti s auditem. „Víceméně se chová jako typický produkt minulé doby, místo aby zaujal solidní postavení premiéra České republiky,“ stěžoval si Pospíšil, že Babiš nechce uznat závěry auditu Evropské komise. Prý nevidí důvod, aby se TOP 09 rozpustila, jak navrhovali Piráti, a ohradil se, že právě díky němu mají Piráti primátora. „Za tři roky, až se nás voliči budou ptát, co milá koalice udělala, tak jenom s tématem Číny neuspějeme,“ pravil ještě.
07.01.2020 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2145 článků) , Jiří Pospíšil (2145 článků)

Pospíšil zuří kvůli Topkaři v koalici s SPD na Kladně. A hrozí vyloučením

 
Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil je proti účasti člena TOP 09 v kladenské koalici zahrnující vedle ODS, ANO i SPD. Má vystoupit z koalice, nebo ze strany, jinak bude vyloučen, napsal Pospíšil na Twitter. Petr Hašek (44) se rozhodl své členství ve straně ukončit. Byl zvolen v uskupení Kladeňáci, které je složeno z kandidátů STAN, TOP 09 a KDU-ČSL. Koaliční smlouvu podepsaly strany v neděli. Ve třiatřicetičlenném zastupitelstvu má koalice 18 hlasů.
08.10.2018 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2145 článků) , Jiří Pospíšil (2145 článků)

STAN: Máme třetího hejtmana, Josef Suchánek bude řídit Olomoucký kraj

 
Po více než týdnu intenzivních jednání dnes podepsali představitelé koalice PIRÁTI a STAROSTOVÉ, SPOJENCŮ – Koalice pro Olomoucký kraj a ODS společné memorandum o vytvoření nové vládnoucí koalice v Olomouckém kraji. Novým hejtmanem Olomouckého kraje se tak stane lídr volební koalice PIRÁTI a STAROSTOVÉ Josef Suchánek (za hnutí STAN).
12.10.2020 20:25 |

podobné články

Pospíšil: Bárta má nyní hromadu času. Může vodit za ruku i Peake

 
Místopředseda ODS a ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil je stále optimistou v otázce udržení vlády v dosavadní podobě. Ani dnešní nová aféra Věcí veřejných jej nerozhodila. Nesouhlasí ale s tím, aby na spravedlnosti zasedla Karolína Peake. I jí by totiž vedl nejspíše za ruku Vít Bárta, stejně jako to dělal v případě Johna a vnitra. Pospíšil to řekl v pořadu Českého rozhlasu Studio Česko.
17.05.2011 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2145 článků) , Jiří Pospíšil (2145 článků) , Vít Bárta (2854 článků) , Karolína Peake (1615 článků) , Jiří Bárta (260 článků) , Jiří Bárta (260 článků)