Článek

Jiří Paroubek: Vláda se řítí do rozpočtových škrtů a navyšování daní

 
Musím říci, že jsem se zájmem přečetl dnešní (17. 4.) rozhovor s náměstkem ministra financí Markem Morou v HN, odpovědným na MF za oblast veřejných financí.
18.04.2023 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4714 článků) , Jiří Marek (476 článků) , Jiří Marek (476 článků)
Podobné články

Kromě škrtů potřebujeme i prorůstová opatření, zdůraznil Rusnok

 
Ekonom Jiří Rusnok vystoupil v pondělí v pořadu Fakta Barbory Tachecí. Bývalý ministr sociálně demokratických vlád a současný předseda Asociace penzijních fondů odpovídal zejména na otázky týkající se ekonomického vývoje. Daně by se podle něj měly zvyšovat jen velmi opatrně. A současný vládní balíček rozpočtových škrtů by měl být doplněn balíčkem prorůstových opatření.
23.04.2012 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1936 článků) , Jiří Rusnok (741 článků)

Ekonom Pikora vypěnil: Svazácké hlášky EU!

 
Josef Váchal, grafik, kreslíř, malíř, ilustrátor, typograf, tiskař, řezbář a spisovatel říkával, že se svět řítí do ďáblova pozadí. Traduje se, že říkával, že „svět se řítí do ďáblovy řiti“. Ekonom Vladimír Pikora má dojem, že přesně tam se řítí EU. Stále zadluženější EU. A lidé mají kvůli obavám z koronaviru strach se ozvat.
02.08.2020 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Josef Váchal (13 článků)

Vládní poradci navrhli brutální škrty i růst daní. Fialův kabinet se snaží budit dojem, že má finance pod kontrolou, tvrdí ekonom

 
Národní ekonomická rada vlády (NERV) představila své návrhy na dlouhodobé zlepšení veřejných financí. Jsou mezi nimi plány na zvýšení daní, zvýšení věku pro odchod do důchodu či omezení některých státních podpor. Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka navrhoval mimo jiné omezení podpory v nezaměstnanosti. "Pokud bude vláda trvat na řešení rozpočtových schodků pomocí škrtů na straně výdajů, pak se místo moderního státu dočkáme státu neschopného poskytovat základní veřejné služby," varuje pro eXtra.cz ekonom Jan Bittner.
15.11.2022 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (1114 článků)

Když ne, tak ne. Koaliční lídři začali jednat o rozpočtových škrtech

 
Zástupci vládní koalice se dnes sešli ve Strakově akademii, aby před hlavní schůzkou koalice o pokračování vlády jednali o rozpočtových škrtech v příštích dvou letech. Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) při příchodu novinářům řekl, že platí dosavadní návrhy ministerstva financí pokud jde o celkový objem úspor. Možné jsou podle něj jen minimální alternativy ve způsobu opatření na straně výdajů státu. Pokud se dnes koalice na rozpočtových škrtech nedohodne, chce premiér Petr Nečas (ODS) začít jednat o předčasných volbách.
10.04.2012 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9418 článků) , Miroslav Kalousek (7795 článků)

Kalousek navrhuje politiku ostrých škrtů, pokud se zhorší ekonomika

 
Pokud by se česká ekonomika v příštím roce kvůli případné celosvětové krizi vyvíjela výrazně hůře, bude podle ministra financí Miroslava Kalouska nutné přijmout kroky na příjmové i výdajové stránce státního rozpočtu. V případě příjmů by podle něj šlo o nepřímé daně, ne o odvody, které nějak zatěžují pracovní místa. V případě výdajů by pak bylo nutné "opustit politiku tupých škrtů a zahájit politiku škrtů velmi ostrých", řekl ministr novinářům ve Washingtonu.
25.09.2011 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7795 článků)

Paroubek se u půjčených milionů nevyhne dani, tvrdí experti. Kolik expremiér zaplatí?

 
3,5 milionu, které obdržel Jiří Paroubek ve formě půjčky od svého přítele, podnikatele Petra Michka, bude muset bývalý premiér zdanit. Poté, co měla celá částka spolu s dalšími úsporami zmizet ze sejfu, oznámil Paroubek, že si půjčku u podnikatele odpracuje finančním poradenstvím. Podle expertů se ale ani tak nevyhne dani, jejíž výše se bude odvíjet od formy pracovního poměru, který mezi sebou Paroubek a Michek uzavřou.
14.09.2018 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4714 článků)

Ministr Vondra: Zmatené názory na českou misi

 
Když byl Jiří Paroubek premiérem, k Afghánistánu mlčel. Když ministři zahraničí a obrany jeho vlády v únoru 2006 v parlamentu vysvětlovali navyšování počtu vojáků, premiér Paroubek neprotestoval. Přitom mohl říci ne, ozvat se, protože on byl premiér a už tehdy to byla – jak sám říká – "Bushova válka". Na to Jiří Paroubek rád zapomíná.
25.07.2011 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4714 článků) , Jiří Vondra (87 článků)

Paroubek: Státní rozpočet - velký úspěch vlády

 
Vláda od počátku svého mandátu před třemi lety naprosto změnila přístup k řešení fiskálních a národohospodářských problémů země. Namísto bezhlavých rozpočtových škrtů, kterými se vyznačoval Nečasův a Kalouskův kabinet, přistoupila k podpoře růstu spotřeby obyvatelstva prosazením trvalého růstu mezd veřejných zaměstnanců a dále důchodů, což pozitivně ovlivnilo vývoj příjmů zaměstnanců také v podnikatelské sféře.
06.01.2017 06:35 |

podobné články

Dlouho jsme trčeli hluboko v řiti Východu. Teď se chceme zase nořit do řiti jiné, té západní, pravil primář, kterého znáte ze Sněmovny

 
CO NÁM DAL ROK 2018 „Nemyslím si, že bychom se odvraceli od Západu. Dlouho jsme však trčeli hluboko v zadnici Východu. Nu a nyní se prostě nikoliv ve všem chceme zase zcela nekriticky nořit do řiti jiné, té západní. Byť možná trochu voňavější. Jsme trochu, díky bohu, opatrnější a přece jenom snad stále opět svobodní. Není tedy divu, že lidé vedle kladů vidí i ‚západní‘ chyby, problémy. Jak USA, tak hlavně EU. To přece není žádná tragédie, byť to tak někteří opět velmi ‚angažovaní‘ noví, horliví agitátoři vidí. Snad Severní Korea je tou zemí, kde celý národ povinně tleská, tančí nebo pláče podle povinných not. To se jí máme vyrovnat?“ uvádí v rozhovoru pro PL.cz Jiří Koskuba, bývalý poslanec ČSSD, primář v Nemocnici Na Bulovce.
06.01.2019 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Koskuba (223 článků)

Obama zavedl v USA milionářskou daň

 
Zvýšením daní pro milionáře a řadou rozpočtových škrtů chce Bílý dům v příštích třech letech výrazně snížit rozpočtový deficit. Ten by podle představ amerického prezidenta Baracka Obamy, který dnes rozpočet předložil Kongresu, měl klesnout z letošních 5,3 procenta HDP na 2,8 procenta v roce 2016. Schválení rozpočtu v předložené podobě je však podle agentury Reuters velmi nepravděpodobné.
10.04.2013 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2513 článků)

Jiří Paroubek vysvětlil, jak se potkal s podnikatelem Savovem, který se schovává v Londýně: Jednou moje dcera chtěla do zoo...

 
Expremiér Jiří Paroubek také poznamenal pár slov na adresu Františka Savova, podnikatele stíhaného v Česku pro krácení daní. Paroubek prozradil, že se při své poslední návštěvě Londýna, kde dnes zmíněný podnikatel pobývá, s ním neviděl. Klade si však otázku, kde investigativní novináři berou informace o tom, s kým se Savov vídal. Paroubek zmiňuje českou rozvědku a Andreje Babiše (ANO).
23.06.2015 21:46 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4714 článků) , Andrej Babiš (26013 článků)

Rebelující senátoři ODS: Ruku pro navýšení daní nezvedneme

 
Přestože v pátek prošel sněmovnou k premiérovi díky loajalitě poslanců ODS stabilizační vládní balíček na zvýšení daní, v Senátu při schvalování tak shovívaví být nemusí. Senátoři si totiž rovněž myslí, že další navyšování daní odporuje programu občanských demokratů. Návrh se tak nejspíš vrátí do dolní komory.
14.07.2012 12:35 |

podobné články

Paroubek: Vytváření mýtů a tupost

 
Ještě dnes se najdou ekonomičtí beletristé (záměrně nepíšu publicisté, protože toto označení by pro ně prostě nebylo přesné), kteří u debaty o výši schodku státního rozpočtu za minulý rok vzdychají po tupé politice rozpočtových škrtů Nečasovy a Kalouskovy vlády.
07.01.2016 17:26 |

podobné články

Vláda projedná návrhy na změnu rozpočtových pravidel

 
Vláda dnes projedná novelu zákona o rozpočtových pravidlech, která by měla zlepšit správu veřejných financí. Cílem normy je úprava sestavování a fungování rozpočtu jako součásti integrovaného informačního systému státní pokladny. Zavedení nových pravidel si vyžádá ze státního rozpočtu 950 milionů korun.
11.04.2012 06:40 |

podobné články

Vláda schválila novelu školského zákona a pomoc iráckým Kurdům

 
Vláda na dnešní jednání 27. srpna 2014 projednala novelu školského zákona, novelu zákona o rozpočtových pravidlech a zákona o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů či výsledky Pracovní skupiny pro hodnocení dopadu sankcí v rámci ukrajinské krize.
28.08.2014 12:06 |

podobné články

Škrtmánie vlády. Z lidí udělá nádeníky, kritizuje Paroubek

 
Bývalý šéf ČSSD Jiří Paroubek se na svém blogu znovu opřel do vlády a především do jejích plánovaných škrtů. Kabinet vidí jen kolonky s čísly státního rozpočtu a nevidí lidi, zlobí se Paroubek.
20.09.2010 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4714 článků)

Paroubek odmítá zvyšování nepřímých daní, chce zvyšovat přímé

 
Šéf ČSSD Jiří Paroubek odmítl návrh ministra financí Eduarda Janoty řešit dramatický stav státních financí navýšením nepřímých daní, například DPH. Místo toho chce zvyšovat daně přímé. Zároveň Paroubek odmítá, aby šetření začalo u mandatorních výdajů rozpočtu, jak navrhuje Janota.
17.08.2009 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4714 článků) , Eduard Janota (204 článků)

Müllerová: Prý jsme jen vláda škrtů. Nesouhlasím

 
Často se hovoří o tom, že jsme jen vláda škrtů, a lidé tak ztrácí motivaci zakládat rodiny. Nesouhlasím. Proč? Česko má z vyspělých zemí jedno z nejvyšších daňových zvýhodnění rodin s dětmi. A děláme víc.
28.02.2013 20:50 |

podobné články

HK ČR: Další navyšování minimální mzdy je nezodpovědné

 
Hospodářská komora České republiky (HK ČR) nesouhlasí s dalším navyšování minimální mzdy tak, jak ho na svém dnešním jednání schválila vláda ČR.
15.09.2014 18:30 |

podobné články