Článek

Jiří Paroubek: Tiché šílenství vlády v daňové oblasti pokračuje

 
Když chtěli kdysi dvořané po císaři Tiberiovi ,a to už je prosím před více než dvěma tisíci lety, aby přitvrdil a rozhodl o vyšší daňové zátěži, císař, který nebyl zrovna znám jako lidumil, lakonicky odpověděl: „Dobrý pastýř ovečky stříhá, ale nedře jim kůži z těla.“ A to by se dalo říci i o dnešním řádění vlády v daňové oblasti. Jedna hloupější informace stíhá druhou, aby pak premiér Fiala všechno bagatelizoval s tím, že je to takový „únik informací“, z oblasti, kde vlastně není vůbec nic rozhodnuto.
12.04.2023 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4652 článků) , Jiří Fiala (357 článků) , Jiří Fiala (357 článků)
Podobné články

Europarlament vyšetřuje nekalé daňové praktiky a chce transparentní daňové systémy v EU

 
Problematice daní se Evropský parlament věnuje už delší dobu. V souvislosti s finanční krizí se začal více zaměřovat na boj proti daňovým rájům. Parlamentní výbory vyšetřují nekalé daňové praktiky a poslanci se zasazují o větší transparentnost v odvodech daní. Nedávné skandály Lux Leaks a Panama Papers dodaly těmto snahám další impuls. Připravili jsme pro vás přehled toho, na čem v oblasti daňové transparentnosti poslanci aktuálně pracují.
21.05.2016 11:20 |

podobné články

Jak se vypořádat s bolestí v křížové oblasti?

 
Bolesti v křížové oblasti spadají mezi nejčastější civilizační onemocnění. Zkušenosti s nimi má drtivá většina populace, bez ohledu na věk či věkovou kategorii. Ačkoli v drtivé většině případů po čase odezní, rozhodně bychom je neměli brát na lehkou váhu. Pokud vás trápí bolesti v křížové oblasti, měli byste zpozornět. Vaše tělo se vám snaží prostřednictvím těchto nepříjemných pocitů dát najevo, že něco není tak úplně v pořádku. Příčiny vzniku bolesti v křížové oblasti Bolesti právě v této části zad jednou potkají snad úplně každého. Velmi často vznikají při nadměrné zátěži, například když něco těžkého nesete nebo přenášíte. Zvláště pokud vaše záda nejsou na takovou zátěž zvyklá a připravená. Bolest se nutně nemusí objevit v ten okamžik, zpravidla přijdou až následující den, kdy začnete pociťovat nepříjemné tupé bolesti v oblasti  bederní páteře. Další příčinou vzniku bolesti v křížové oblasti je dlouhé stání v předklonu. Jak se dá bolestem v křížové oblasti předejít? To nejlepší, co pro své zdraví můžete udělat, je předcházet bolestem. Prevence se tedy v tomto případě jeví jako dobrý nápad. Doporučit vám můžeme pravidelný pohyb, záda si tak snáze zvyknou na fyzickou aktivitu a občasná vyšší zátěž je tak nepřekvapí. Věnovat se můžete i kompenzačnímu cvičení, kdy je ale dobré navštívit odborníka a nechat si cvičení navrhnout na míru. Jako prevence v tomto případě může posloužit i zdravý životní styl. Když se bolest objeví Když vás náhle překvapí bolesti v křížové oblasti, logicky začnete přemýšlet nad tím, jak se těchto nepříjemných obtíží zbavit. Jako první pomoc může zafungovat klidový režim léky na uvolnění svalového spazmu. Někomu pomáhá i suché teplo nebo úlevové polohy. Jakmile akutní bolest odezní, zaměřte se na cviky, které fungují na uvolnění a obnovu vadných pohybových stereotypů. Příspěvek Jak se vypořádat s bolestí v křížové oblasti? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
20.05.2017 18:10 |

podobné články

Paroubek se prý chlubí cizím peřím. Válka u oranžových pokračuje

 
Jiří Paroubek si prý přisvojuje cizí práci a k vypočítávání svých úspěchů v Ústeckém regionu prý dokonce využívá materiálů, které vytvořili jiní. Tvrdí to lidé blízcí vedení ČSSD na Ústecku. Manželka exposlance Vlastimila Aubrechta své tvrzení dokazuje i písemně. Paroubkova prezentace, zveřejněná na jeho serveru Vaševěc prý využívá jejího soupisu úspěchů politiky ČSSD ve financování rozvojových projektů Ústeckého regionu. S tím Jiří Paroubek nesouhlasí, byla to prý jeho vláda, která bezmála jedenáct miliard do regionu poslala. Válka mezi "oranžovými" na severu Čech tak pokračuje s čím dál větší intenzitou.
10.06.2011 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4652 článků) , Vlastimil Aubrecht (19 článků)

Den daňové svobody: Češi dnes přestali vydělávat na stát

 
Na dnešní den připadá podle výpočtů Liberálního institutu den daňové svobody. Jako den daňové svobody se označuje pomyslný okamžik, od kterého jde veškerá mzda na konto občana. Do té doby naopak veškerý příjem připadá státu. Češi tak letos budou na stát pracovat 161 dní. Loni připadl den daňové svobody na 9. června. 
11.06.2013 08:25 |

podobné články

Češi vydělávají na stát rekordně rychle. Den daňové svobody bude už v květnu

 
Den daňové svobody připadá letos podle výpočtů Liberálního institutu na 29. května, loni to bylo 2. června. Češi tak budou na stát letos pracovat 149 dní, což je nejméně od roku 2000. Zásluhu na tom má zejména hospodářský růst. Institut, který údaje o dni daňové svobody zveřejňuje právě od roku 2000, to v úterý uvedl v tiskové zprávě. Jako den daňové svobody se označuje pomyslný okamžik, od kterého jde veškerá mzda na konto občana. Do té doby veškerý jeho příjem připadá státu.
02.05.2017 14:40 |

podobné články

Kalousek: Plány Ministerstva financí v daňové oblasti jsou výrazně nepřátelské k podnikání

 
Návrhy, které Ministerstvo financí dnes zveřejnilo v daňové oblasti, znamenají výrazné zvýšení daňové zátěže oproti platnému právnímu stavu.
19.03.2014 14:10 |

podobné články

Byl jsem šokován, vzpomíná Paroubek a odhaluje, co před lety zařídil kvůli Bakalovi a OKD

 
Předseda LEV 21 Jiří Paroubek prozradil v rozhovoru pro časopis Týden některé okolnosti ohledně smlouvy o prodeji OKD včetně bytů. Podle něj chtěl Paroubek přimět Zdeňka Bakalu, aby splnil sliby, které dostali nájemníci. Bakala prý na oplátku investoval miliony, aby se Paroubek premiérem nestal. Paroubek také říká, že byl šokován z analýzy privatizace OKD, kterou si v roce 2009 nechal zpracovat právničkou Hanou Marvanovou.
22.04.2014 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4652 článků) , Andrej Babiš (25895 článků)

„O hluchého ajťáka firmy nestojí.“ Ondru meningokok připravil o sluch, teď maluje poníky

 
Ondra žil úplně běžný život. Dokud se u něj v 21 letech neobjevila zákeřná nemoc, bakteriální meningitida, která všechno změnila. Jednoho dne přišel domů, spadl na zem, dostal anafylaktický šok a zápal plic. Upadl do kómatu a skoro rok si poležel v nemocnici. Mimo jiné ztratil sluch. Bojuje, ale například práci v IT oboru, který vystudoval, nemůže sehnat. O hluchého „ajťáka“ prý firmy nemají zájem. A tak peče se ženou dorty na objednávku, na zakázku také kreslí poníky a pracuje v Tiché cukrárně. Je prvním z dvanácti lidí, které představuje projekt Tichého světa s názvem Tiché osudy.
04.02.2018 06:05 |

podobné články

Schikanedrův obraz Tiché moře vydražili za 7,8 miliónu

 
Obraz Jakuba Schikanedra Tiché moře se v neděli v Praze vydražil za 7,8 miliónu korun včetně aukční přirážky. Společnost European Arts, která jej nabízela, tímto datem přinesla na český aukční trh nový způsob dražby. Při něm se v katalogu neuvádějí vyvolávací ceny, jen odhadní pásmo ceny. Pro Schikanedrovu malbu činil 6,5 až devět miliónů korun.
07.10.2018 17:00 |

podobné články

Knihou roku jsou Mornštajnové Tiché roky

 
Absolutní vítězkou prvního ročníku čtenářské ankety Kniha roku, jejímž vyhlašovatelem je Nadační fond Čtení tě mění, se stal román Tiché roky Aleny Mornštajnové. Zvítězil i v kategorii Společenský román.
06.11.2019 21:05 |

podobné články

Přísnost a násilí: Tiché doteky mají šanci dosáhnout na čtyři České lvy!

 
Thriller Tiché doteky režiséra Michala Hogenaura vykresluje, jak se mění osobnost člověka pod vlivem prostředí, v tomto případě dívky ve společenství, v němž vládne přísnost a násilí. Dramatický příběh, umocněný mysteriózní atmosférou, bude letos útočit na čtyři křišťálové sošky.
25.02.2020 11:35 |

podobné články

Eliška Křenková v očekávání: Dostane Českého lva za Tiché doteky?

 
Na svého druhého krále zvířat má našlápnuto atraktivní herečka Eliška Křenková, a to za ztvárnění rozpolcené au-pair Miy v celovečerním debutu režiséra Michala Hogenauera Tiché doteky. Tento thriller získal čtyři nominace na Českého lva.
26.02.2020 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Eliška Křenková (43 článků) , Michal Hogenauer (6 článků)

Michal Hogenauer s debutem Tiché doteky prorazil na České lvy

 
Režisér Michal Hogenauer, bývalý umělecký ředitel Febiofestu, se svým thrillerem Tiché doteky dostal šanci utkat se o Českého lva. Na něj drama letos obdrželo celkem čtyři nominace.
27.02.2020 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hogenauer (6 článků)

Producenti thrilleru Tiché doteky: Dostanou Českého lva?

 
Producentské duo Petr Oukropec a Pavel Strnad by si z Českého lva 2020 mohli odnést krále zvířat za nejlepší film. Jejich drama Tiché doteky s atraktivní Eliškou Křenkovou v hlavní roli má šanci uspět celkem ve čtyřech kategoriích.
28.02.2020 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Oukropec (6 článků) , Pavel Strnad (6 článků) , Eliška Křenková (43 článků)

Zajímavosti o hororu Tiché místo: Lee a Evelyn tvoří manželský pár i ve skutečnosti

 
Horor s názvem Tiché místo z roku 2018 byl už v době svého uvedení do kin naprostým hitem. Rodina žijící v době, kdy není možné vydat hlásku, která by ji neuvedla do nebezpečí, si diváky zkrátka získala. Možná to bylo právě zajímavým námětem o naprostém tichu. Věděli jste o zajímavostech, které se snímkem souvisí?
03.05.2020 21:45 |

podobné články

Tiché rozloučení bez proslovů: Rodina pohřbila Radka, Martina a Radečka (†9), které zabilo čerpadlo

 
Zármutek, slzy a tiché vzpomínky na milované, kteří skonali tragickou smrtí. Takové bylo páteční poslední rozloučení s Radkem K. (†56), Martinem M. (†33) a Radečkem Š. (†9).
01.08.2020 05:05 |

podobné články

Armáda ČR: Letoun Airbus přivezl ze Sinaje ostatky rotmistryně Michaely Tiché

 
V pátek 13. listopadu odpoledne přiletěl na letiště Praha-Kbely armádní speciál s ostatky rotmistryně Michaely Tiché, která zahynula při plnění úkolů 17. letecké jednotky CASA 8. úkolového uskupení AČR MFO Sinaj. Na její poslední cestu ji přišla vyprovodit rodina, přátelé, představitelé státu, Ministerstva obrany i Armády ČR.
13.11.2020 20:31 |

podobné články

Zeman udělí vyznamenání praporčici Tiché, která zahynula ve vrtulníku na Sinaji

 
Prezident Miloš Zeman udělí příští rok ve státní svátek 28. října in memoriam medaili Za hrdinství štábní praporčici Michaele Tiché, jež zemřela ve čtvrtek na Sinaji po pádu vrtulníku mnohonárodnostních sil.
14.11.2020 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27907 článků)

Nadace ČEZ: Rušnou silnici z Frenštátu na Ostravu v Tiché zklidnil nový Oranžový přechod

 
Každý třetí řidič, který přijíždí do Tiché od Frenštátu pod Radhoštěm, nestihne ještě ani v centru obce dobrzdit na povolenou padesátku.
10.12.2020 07:35 |

podobné články