Článek

Jiří Paroubek: Proč by ústečtí soc. dem. měli mlčet?

 
Po sedm let v letech 2006 – 2013, tedy po dvě volební období, bylo Ústecko při volbách do sněmovny mým volebním krajem. ČSSD v tomto kraji v roce 2006 pod mým vedením získala ve snemovních volbách téměř 36 % hlasů. A já jsem získal přes 31 tisíc preferenčních hlasů.
16.07.2020 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4050 článků)
Podobné články

O nového šéfa soc. dem. se utkají Sobotka s Haškem

 
O křeslo nového šéfa soc. dem. se utkají její první místopředseda Bohuslav Sobotka s dalším členem vedení strany, jihomoravským hejtmanem Michalem Haškem. Sobotka, který je nyní pověřen řízením strany, na otázku Práva, zda se bude o křeslo šéfa soc. dem. ucházet, uvedl: „Ano, v příští volbě předsedy ČSSD.“
30.05.2010 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4050 článků) , Bohuslav Sobotka (9560 článků) , Michal Hašek (2433 článků)

Soc. dem. má v rukávu kompetenční žalobu na Miloše Zemana

 
Chuť prezidenta zasahovat do složení vlády může skončit otevřeným střetem šéfa soc. dem. Bohuslava Sobotky s Milošem Zemanem před Ústavním soudem. Pokud prezident v případě úspěšného dokončení koaličních vyjednávání odmítne jmenovat na návrh premiéra některé členy kabinetu, je soc. dem. připravena dotáhnout spor v podobě kompetenční žaloby až k nejvyšší ústavní instituci.
21.12.2013 05:32 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25400 článků)

Část straníků se bouří kvůli zvolení Haška volebním manažerem

 
Šéf soc. dem. Jan Hamáček si nejspíš zadělal svým středečním nápadem nominovat Michala Haška do funkce volebního manažera soc. dem. na vnitrostranický problém. Zatímco v posledních týdnech partajníci Hamáčkovi tleskali za jeho profesionální postup ve funkci šéfa ústředního krizového štábu, což podle nich může soc. dem. nahrávat, volba Haška některé členy zvedla ze židle.
23.04.2020 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3039 článků) , Michal Hašek (2433 článků)

Část senátorů už ČSSD netáhne, láká je nezávislost

 
Soc. dem. po debaklu v evropských a komunálních volbách jako partajní značka podle všeho moc netáhne. Alespoň tomu nasvědčuje fakt, že někteří z končících senátorů se rozhodli obhajovat svůj mandát jako nezávislí, protože pod značkou soc. dem. velké šance nevidí. Senátní frakce soc. dem. má třináct členů, přičemž mandát letos zůstává jen třem z nich.
03.06.2020 05:30 |

podobné články

Zemanovci už nejsou členy ČSSD, oznámil Paroubek

 
Šéf soc. dem. Jiří Paroubek v nejnovějším vydání vnitrostranického bulletinu, který má Právo k dispozici, oznámil, že členové Přípravného výboru Strany práv občanů (SPO) přestali být členy ČSSD. Mluvčí výboru, exministr školství Eduard Zeman ve středu Právu řekl, že Paroubkovo jednání jde nad rámec zákona, zároveň ale vzal vyloučení ze soc. dem. na vědomí.
29.10.2009 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4050 článků) , Jiří Zeman (1294 článků)

Paroubek do stínové vlády? Kvalifikaci má, říká šéf středočeské ČSSD

 
Mezi členy soc. dem. se v posledních dnech šíří zvěst, že v rekonstruované Sobotkově stínové vládě zasedne na postu ministra financí Jiří Paroubek. Tuto funkci nyní vykonává ekonom Jan Mládek. Šéf středočeské soc. dem. Richard Dolejš by jmenování Paroubka do stínového kabinetu, pokud by s takovou variantou přišel stranický lídr a stínový premiér Bohuslav Sobotka, podpořil.
04.05.2011 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4050 článků) , Bohuslav Sobotka (9560 článků) , Richard Dolejš (64 článků) , Jan Mládek (673 článků) , Jiří Dolejš (519 článků)

Langer: Velká koalice není možná, ČSSD by tajně kolaborovala s komunisty

 
Místopředseda ODS Ivan Langer v rozhovoru pro Právo řekl, že velká koalice ODS a ČSSD je z jeho hlediska nemožná, protože soc. dem. by podle něj prosazovala nezávisle na dohodě své návrhy s pomocí hlasů komunistů. Podle něj předseda ČSSD Jiří Paroubek může i za vznik vlády s podporou přeběhlíků. Poznamenal, že naopak s bývalým předsedou soc. dem. Milošem Zemanem by se dalo dohodnout o podmínkách vládnutí.
13.08.2009 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4050 článků) , Ivan Langer (686 článků) , Miloš Zeman (25400 článků)

ČSSD pokřtila vodou oranžový volební vlak

 
Šéf soc. dem. Jiří Paroubek a také například lídr středočeské kandidátky Milan Urban v pátek na pražském Masarykově nádraží pokřtili vodou volební vlak ČSSD. Ten byl vyveden v převládající oranžové barvě a ozdoben předvolebními hesly. Soc. dem. nasadí celkově do kampaně 28 motorových vlaků, převážně na regionálních tratích.
14.08.2009 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4050 článků) , Milan Urban (173 článků)

Je pravděpodobné, že ČSSD skončí v opozici, míní Sobotka

 
První místopředseda ČSSD Bohuslav Sobotka, jemuž po oznámení rezignace předal pravomoci šéfa soc. dem. Jiří Paroubek, v neděli v rozhovoru pro Právo řekl, že jako pravděpodobnější se mu jeví varianta odchodu ČSSD do opozice, prvního pokusu sestavit vládu se však nevzdá. Jako nejsilnější strana si však chce soc. dem. zajistit klíčové posty v nové Sněmovně.
31.05.2010 04:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4050 článků) , Bohuslav Sobotka (9560 článků)

ČSSD si posvítí na teplickou organizaci, kterou vedl Paroubkův přítel Benda

 
Soc. dem. v pátek požádala stranické kontrolory, aby se zaměřili na stranickou organizaci v Teplicích vedenou donedávna Petrem Bendou. Po odchodu z ČSSD se Benda stal členem národních socialistů, kterým šéfuje jeho přítel, expředseda soc. dem. Jiří Paroubek. Předsednictvo ČSSD v pátek navíc schválilo přeregistraci obvodní buňky na Praze 11.
09.12.2011 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4050 článků) , Petr Benda (221 článků)

Jiří Paroubek se rozloučil

 
Jiří Paroubek se rozloučil s veřejností a spolustraníky na webu ČSSD. Prozradil, že je v pondělí naposledy ve své kanceláři v Lidovém domě jako předseda ČSSD. Ráno Paroubek absolvoval poslední tradiční poradu předsedy. Tentokrát ale šlo spíše o neformální setkání se spolupracovníky. Paroubek ve volební sobotu 29. května oznámil, že do sedmi až deseti dnů rezignuje na pozici šéfa ČSSD. Později v pondělí vpodvečer také podepsal odchod z postu předsedy soc. dem.
07.06.2010 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4050 článků)

Pražanům do dvou týdnů zavolá Paroubek či Pecina

 
ČSSD do 14 dní zahájí zejména v Praze novou telefonickou kampaň. Právu to v sobotu na programové konferenci soc. dem. v Teplicích řekl volební manažer strany Jaroslav Tvrdík. ČSSD podle něj věří, že má šanci v Praze zvítězit, a toto je další z kroků, jímž chce úspěchu docílit. V pátek předsednictvo soc. dem. potvrdilo kandidaturu ministra vnitra Martina Peciny na pozici jedničky v metropoli.
13.03.2010 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Martin Pecina (412 článků)

Paroubek: Volby ve Švédsku přináší změnu

 
Vždycky jsem obdivoval dlouholetého švédského soc. dem. premiéra a ministra financí Görana Perssona. Když v roce 2006 švédská soc. dem. ještě pod jeho vedením zvítězila ve volbách, pravice získala v parlamentě většinu, málokdo tušil, že to bude na dlouhých osm let.
18.09.2014 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Göran Persson (1 článek)

Všechno jede dál močálem kalným... Paroubek vynesl na světlo věci o lidech z ústecké ČSSD, své někdejší bašty

 
Expremiér Jiří Paroubek se ve svém komentáři pro server Vasevec.cz zamyslel nad tím, proč by ústečtí sociální demokraté měli mlčet. On sám z Ústecka prošel do Sněmovny, po sedm let (2006–2013) byl kraj jeho volebním. „ČSSD v tomto kraji v roce 2006 pod mým vedením získala ve sněmovních volbách téměř 36 % hlasů. A já jsem získal přes 31 tisíc preferenčních hlasů,“ uvedl.
16.07.2020 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4050 článků)

Paroubek: Můj obraz byl destruován

 
Odcházející předseda ČSSD Jiří Paroubek v pátek promluvil k nově zvoleným poslancům své strany. Podle zjištění Práva výsledek soc. dem. ve volbách označil za "neužitečné a nevyužitelné vítězství". Paroubek se tradičně pustil do médií, postěžoval si, že prý byl jeho obraz destruován. Za největšího soupeře ČSSD považuje šéfa Věcí veřejných Radka Johna. Navíc Paroubek varoval před personálními změnami ve vedení strany.
04.06.2010 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4050 článků) , Radek John (2467 článků)

Paroubek míří na sjezd ČSSD a možná ohlásí odchod ze strany

 
Bývalý předseda ČSSD Jiří Paroubek zavítá na stranický sjezd, který se koná na brněnském Výstavišti. Původně přitom Paroubek oznámil, že se na rokování nedostaví. Změnu názoru lze vysvětlit tím, že v klání o post šéfa soc. dem. zvítězil Bohuslav Sobotka, kterému vyjádřil Paroubek přízeň.
19.03.2011 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4050 článků) , Bohuslav Sobotka (9560 článků)

Rath navrhuje Dienstbiera na Hrad, ODS chystá milióny na kampaň

 
Soc. dem. už začala s testováním možných prezidentských kandidátů. „Průběžně důležité věci konzultujeme s našimi voliči i s našimi členy a testujeme si je i v průzkumech veřejného mínění,“ uvedl šéf Bohuslav Sobotka na dotaz, zda se jeho strana chystá ptát levicových voličů na uchazeče o Hrad, jak navrhl v komentáři pro Právo šéf europoslanců soc. dem. Jiří Havel.
10.02.2012 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Havel (434 článků) , Bohuslav Sobotka (9560 článků) , Jiří Havel (434 článků)

Škromach obvinil Dienstbiera ze snahy rozbít ČSSD

 
V ČSSD to opět pořádně vře. Tentokrát kvůli výzvě „Nebuďme mlčící většinou“, mezi jejímiž signatáři je místopředseda soc. dem. Jiří Dienstbier. Autoři apelu tvrdí, že v ČSSD chřadne demokracie. Akce rozzuřila místopředsedu soc. dem. Zdeňka Škromacha. Soudí, že jde o urážku poctivých členů strany. A vyslovil dokonce podezření, že může jít o pokus ČSSD rozbít.
22.02.2012 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dienstbier st. (754 článků)

Ať si rozmyslí, za koho chce bojovat, vzkázal Hamáček Zimolovi. Ten ČSSD opustit nehodlá

 
Předseda jihočeské soc. dem. Jiří Zimola ve středu potvrdil informace Práva a v krajských volbách v příštím roce bude kandidovat za hnutí Změna 2020. Do hnutí chce přivést členy ČSSD i nestraníky. Vedení soc. dem. se však jeho konání nelíbí a Zimolu vyzývají, aby v případě kandidatury za Změnu odešel z ČSSD.
13.11.2019 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3039 článků)