Článek

Jiří Paroubek: Politologické kutilství a lži některých novinářů

 
Někteří lidé si prostě nemůžou pomoci. Je spíše překvapivé, že se v článcích v předních českých tištěných médiích mohou prezentovat velmi vážně názory politologických kutilů, a nikoliv skutečných odborníků. A tak jsem se v článku „Počítání Čín“ v Lidových novinách (LN) z pera Karla Olivy dozvěděl, tolik zvláštních dezinformací, že je to na pováženou.
14.09.2020 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3989 článků) , Jiří Oliva (34 článků)
Podobné články

Paroubek se pustil do ČSSD: Politická galerka. Chce to novou partaj

 
Jiří Paroubek se na svém webu VašeVěc.cz opřel do ČSSD a hlavně do její místopředsedkyně Marie Benešové. Ta podle něj nemá žádné politologické znalosti a snaží se stranu rozdělit ještě víc, než je tomu teď. Aby se z ČSSD nestala „soft ODS“, měla by vzniknout nová strana levého středu.
03.08.2011 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3989 článků) , Marie Benešová (349 článků)

Chopte se kladívek, hoblíků a šroubováků: Jako kutil totiž budete žít déle!

 
I když je to smutné, kutilství se pomalu, ale jistě vytrácí z našich životů. Ty tam jsou doby, kdy byli dědečkové se svými vnoučky zalezlí v dílně a snažili se vytvořit něco, čím by udělali radost sobě nebo druhým. Kutilství se ale zřejmě opět vrátí do "módy":http://www.extra.cz/spravnacka-babicka-se-obleka-jako-teenagerka-nosi-minisukne-sileny-uces-a-rude-rty!
05.10.2013 14:15 |

podobné články

Zlaté české ručičky? Ke kutilství se hlásí každý druhý Čech

 
V dřívějších dobách platilo téměř bez výhrad, že co Čech, to kutil. Muž, který neuměl opravit třeba rozbitý odpad nebo postavit psí boudu, byl přátelům pro smích. Situace se za několik posledních let trochu změnila. Ke kutilství se hlásí příbližně polovina Čechů a Češek. A deset procent národa se od něj dokonce vysloveně distancuje.
02.10.2015 08:10 |

podobné články

Z domácích dílen k 3D tiskárnám: Výstava v Kinského zahradě představuje historii kutilství

 
Historii kutilství a jeho různým podobám se věnuje výstava, která se koná v Národopisném muzeu Národního muzea v Kinského zahradě. Jmenuje se Od udělej si sám po DIY (Do It Yourself) a představuje různé druhy tvorby, při kterých svépomocí vznikají jak praktické předměty, tak esteticky zajímavé. Národní muzeum na ní spolupracovalo se Sociologickým ústavem Akademie věd a potrvá do 17. ledna 2021.
26.09.2020 09:25 |

podobné články

Paroubek: Nejnovější manévry ve vedení ČSSD

 
Místopředsedkyně ČSSD M. Benešová zahájila letní ofenzívu uvnitř ČSSD. Jak této věci rozumět? Je zajímavé, že se k ataku na B. Sobotku a M. Haška odhodlala právě osoba z vedení ČSSD, jejíž politologické znalosti jsou v zárodečném stavu (Benešova vládní národně socialistická strana za I. republiky byla prý polofašistická) a jejíž reálné pracovní výsledky v politice se limitně blíží nule.
02.08.2011 18:25 |

podobné články

Paroubek: Hlupáček z Mladé fronty Dnes si dal espresso

 
Jakýsi redaktůrek z MfD, jehož jméno mi vůbec nic neříká a jehož politologické znalosti jsou poněkud v zárodečném stavu, se ve svém dnešním článku pouští do hlubokomyslných úvah o fackách a moderní fazóně nového vůdce Zelených. A při té příležitosti si vzpomněl také na mě.
31.01.2016 06:25 |

podobné články

Lidé, kteří tlačí na média, jako Trump, Putin, Babiš, si vyberou lidi a zneužijí je. Šéf Evropské federace novinářů promluvil

 
I v EU jsou závažné případy útoků na novináře, dokonce s fatálním koncem. K takovému odstrašujícímu případu došlo také na Maltě, kde v této době začíná soudní projednávání vraždy investigativní novinářky. Velký problém mají média také v Turecku nebo v Makedonii. A ani u nás to není jednoduché. Politici, místo aby chránili nezávislost novinářů, vehementně zasahují do jejich práce, lobbují, „přátelíčkují se“, vysegmentovávají „ta jejich správná média a redaktory“. Proti tomu je třeba intenzivně bojovat. ParlamentníListy.cz jako jediné přinášejí informace přímo „od pramene“ – zpovídaly totiž prezidenta Evropské federace novinářů Mogense Blichera Bjerregarda při jeho nedávném krátkém pobytu v ČR a na Slovensku, a sice na Masarykově univerzitě v Brně a pak v sídle Slovenského syndikátu novinářů v Bratislavě.
04.11.2017 17:25 |

podobné články

Moravce střídat. A Kalousek je jako Stalin, také ho nechávají mluvit ke všemu. Šéf Syndikátů novinářů chtěl přednášet o etice novinářů, ale totálně se to zvrhlo

 
REPORTÁŽ Slovními přestřelkami se to hemžilo na semináři k novinářské etice a objektivitě, kterou v Praze uspořádala Nadace Železné opony. Hovořilo se hlavně o případu Rokytka a Slezák, který Česku „zajistil“ další mezinárodní ostudu. Zazněly i stížnosti na pořady veřejnoprávní televize, na „matadora“ Moravce. Podle příspěvků na semináři musí v ČT Miroslav Kalousek hovořit jak Stalin úplně ke všemu. Mladé novinářské pirani prý nemají žádný smysl pro cit. Podle předsedy Syndikátu novinářů Adama Černého, který se neopomněl otřít o ParlamentniListy.cz, jsou na vině události v TOP hotelu Praha pořadatelé a s poskytnutím pomoci je to u novinářů prý sporné...
24.02.2018 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7297 článků)

50 lží, které lidé nejčastěji používají

 
Drobných lží se mnoho lidí dopouští poměrně často. Ať už jde o lži milosrdné či takříkajíc lži ze slušnosti, někteří je využívají pravidelně. Britská studie ukázala, že člověk nějakým způsobem zalže v průměru čtyřikrát denně, což je bezmála 1500krát za rok. A jaká lež vede? Jednoznačně věta: "Promiň, neměl jsem signál."
02.04.2010 13:10 |

podobné články

Od lži ke lži. Stručné shrnutí miliardářské kariéry Zdeňka Bakaly

 
Analytička serveru Echo24.cz Lenka Zlámalová zmonitorovala kariéru miliardáře Zdeňka Bakaly. Ten v tomto týdnu prodal 43 tisíc hornických bytů britskému fondu Round Hill Capital. Podle Zlámalové je tento obchod tečkou za miliardářskou cestou ode lži ke lži.
09.08.2015 13:06 |

podobné články

Byl jsem šokován, vzpomíná Paroubek a odhaluje, co před lety zařídil kvůli Bakalovi a OKD

 
Předseda LEV 21 Jiří Paroubek prozradil v rozhovoru pro časopis Týden některé okolnosti ohledně smlouvy o prodeji OKD včetně bytů. Podle něj chtěl Paroubek přimět Zdeňka Bakalu, aby splnil sliby, které dostali nájemníci. Bakala prý na oplátku investoval miliony, aby se Paroubek premiérem nestal. Paroubek také říká, že byl šokován z analýzy privatizace OKD, kterou si v roce 2009 nechal zpracovat právničkou Hanou Marvanovou.
22.04.2014 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3989 článků) , Andrej Babiš (20982 článků)

Rath, Babiš, Paroubek i Topolánek. Kteří politici neunesli otázky novinářů?

 
Českým politikům čas od času vytečou nervy a stává se, že utečou novináři uprostřed rozhovoru. Minulý týden to názorně ukázal bývalý premiér za ČSSD Jiří Paroubek. A není v tom sám. Do televizního studia v neděli opět nedorazil bývalý ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš, který aspiruje na premiéra. Ani Miloš Zeman anebo Václav Klaus ale nejsou výjimkou. Podívejte se, kdo se vyvlékl z otázek novinářů.
26.06.2017 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10220 článků) , Jiří Paroubek (3989 článků) , Andrej Babiš (20982 článků) , Miloš Zeman (24962 článků) , Václav Český (567 článků)

VIDEO je pro silné povahy: Jiří X. Doležal se šel podívat na Kliniku, na některé věci si troufl sahat pouze holí

 
Že byl na Klinice pořádek? Jiří X. Doležal s tím nesouhlasí. V článku Pokálená klinika obvinil Martina C. Putnu ze lži. A co víc, Putna prý chce, aby jeho lži byly jediná povolená pravda, tvrdí Doležal. „Představa, že hromadu výkalů, kterou jsme na klinice nafotili, nakáleli na zahradě exekutoři, aby poškodili dobrou pověst anarchistů, je daleko za hranicemi slabomyslnosti, a Putnovy výroky daleko za hranicemi normální politické lži,“ myslí si novinář. Přidal i srovnání s nacisty.
16.01.2019 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Jirka Doležal (270 článků) , Jiří Doležal (270 článků)

Šestnáctiletý Miki Kopas láme hůl nad ODS: Kníže má na to být premiér

 
JINÝMA OČIMA Úkaz v Česku téměř ojedinělý. Teenager a stará se o politiku. Nicméně Mikuláš Kopas z Bohumína takový je. Přestože chodí teprve do základní školy, zdraví se s ministry jako by se nechumelilo a pronáší zasvěcené politologické soudy. Podle něj může být Karel Schwarzenberg ještě premiérem, protože se TOP 09 nejspíš stane budoucím lídrem pravice.
01.03.2013 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3981 článků)

Zemanofobní text u Šafra nadzvedl Petra Žantovského. Ač nerad, zveřejnil tedy něco o Havlovi. Nepříjemné čtení

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Pět let poté, co německá kancléřka Angela Merkelová prohlásila, že její země zvládne milionový nápor migrantů, si článek o tehdejší vítací kultuře u našich západních sousedů i obavách většiny populace říkat, co si myslí, vysloužil ocenění nejlepší za uplynulý týden. Petr Žantovský našel i nejobludnější text, jehož autora při psaní postihla silná zemanofobie. Netradičním zdrojem inspirace se tentokrát stal Sborník Institutu Václava Klause, protože publikace zdaleka přesahuje rámec běžné politologické analýzy.
05.09.2020 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10220 článků) , Angela Merkelová (2676 článků) , Václav Havel (5958 článků) , Petr Václav (908 článků)

Paroubek: Benda nekandidoval kvůli štvanici novinářů

 
Sociální demokraté z Ústeckého kraje rozhodli v sobotu na své krajské konferenci o novém vedení. Dosavadní šéf krajské organizace oranžových Petr Benda, pravá ruka expředsedy ČSSD, na jednání oznámil, že už funkci nebude obhajovat. Paroubek to okomentoval slovy, že tak učinil kvůli štvanici novinářů. Novým šéfem krajské organizace strany byl zvolen předseda oranžových v Ústí nad Labem Arno Fišera.
15.01.2011 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Benda (214 článků)

Jiří Paroubek se rozloučil

 
Jiří Paroubek se rozloučil s veřejností a spolustraníky na webu ČSSD. Prozradil, že je v pondělí naposledy ve své kanceláři v Lidovém domě jako předseda ČSSD. Ráno Paroubek absolvoval poslední tradiční poradu předsedy. Tentokrát ale šlo spíše o neformální setkání se spolupracovníky. Paroubek ve volební sobotu 29. května oznámil, že do sedmi až deseti dnů rezignuje na pozici šéfa ČSSD. Později v pondělí vpodvečer také podepsal odchod z postu předsedy soc. dem.
07.06.2010 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3989 článků)

Jiří Paroubek vysvětlil, jak se potkal s podnikatelem Savovem, který se schovává v Londýně: Jednou moje dcera chtěla do zoo...

 
Expremiér Jiří Paroubek také poznamenal pár slov na adresu Františka Savova, podnikatele stíhaného v Česku pro krácení daní. Paroubek prozradil, že se při své poslední návštěvě Londýna, kde dnes zmíněný podnikatel pobývá, s ním neviděl. Klade si však otázku, kde investigativní novináři berou informace o tom, s kým se Savov vídal. Paroubek zmiňuje českou rozvědku a Andreje Babiše (ANO).
23.06.2015 21:46 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3989 článků) , Andrej Babiš (20982 článků)

Paroubek: Vstupuji do ČSSD, protože o ni mám strach. Jsem nejúspěšnější předseda v její historii

 
Informace, že se chce Jiří Paroubek vrátit do ČSSD, vyvolala na politické scéně velkou diskusi. Vypadá to ale, že o jeho návrat nemá zájem ani Lubomír Zaorálek, ani Bohuslav Sobotka. Sám Jiří Paroubek uvedl v rozhovoru pro server Lidovky.cz, že v tuto chvíli nabízí ČSSD hlavně morální podporu. „Je na vedení – jak rozhodne, když se chce nejúspěšnější předseda v jejich 140leté historii vrátit do své strany,“ řekl v rozhovoru Paroubek.
18.06.2017 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3989 článků) , Lubomír Zaorálek (2705 článků) , Bohuslav Sobotka (9553 článků)