Článek

Jiří Paroubek: Korektní virtuální summit prezidentů USA a Číny

 
V českých médiích se o on-line setkání Biden – Xi dozvíte opravdu jen málo. Ze tři a půl hodinového virtuálního setkání vydestilovala česká média většinou dvě nebo tři nepříliš rozvité věty, jež nepříliš přesně charakterizují obsah dialogu.
19.11.2021 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4207 článků)
Podobné články

ČVUT: Vytvořte si svůj virtuální svět

 
Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT) otevírá moderně vybavenou Učebnu virtuální reality. Studentům je tak nyní k dispozici 25 brýlí pro virtuální realitu. Díky nim má každý student inovační prostor pro to si samostatně vytvořit svůj virtuální svět a naučit se jej ovládat. Fakulta tak pružně reaguje na celosvětově narůstající význam virtuální reality a kromě nového špičkového vybavení rozšiřuje výuku virtuální reality o předmět Technologie virtuální reality.
24.11.2021 15:10 |

podobné články

Režisér zcela natvrdo: Zahraniční média píší, že Zeman není na rozdíl od Havla politicky korektní. Ale miliony lidí nechtějí být korektní, já také ne. A český národ nerovná se Havel

 
ROZHOVOR „Četl jsem, že nějaká zahraniční média píší, že Zeman na rozdíl od Havla není korektní. Ale proč máme být politicky korektní, proč některé věci nemáme nazývat pravými jmény? To já vidím jako důvod toho, proč lidé volí ta uskupení, která volí,“ tvrdí v rozhovoru ParlamentníchListů.cz režisér, šéf Obce českých spisovatelů a náchodský zastupitel Tomáš Magnusek. Podle něj se nikdy nerovnalo, že český národ je zároveň i Václav Havel, ovšem zatímco Havel si mohl dovolit jezdit na Západ kvůli ekonomickým záležitostem, teď se situace změnila. Jezdí se totiž na Východ a tomu se podřizuje i Zeman. „Proč by měl jezdit na Západ, který na tom prostě není - a to si přiznejme - tak ekonomicky dobře, jako třeba Čína či Rusko?" táže se.
17.11.2017 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6140 článků) , Tomáš Magnusek (101 článků)

Zeman věří v korektní vztahy s vládou. Nečas prý také

 
Budoucí prezident Miloš Zeman (SPOZ) plánuje setkání se všemi předsedy parlamentních stran a přestože se prezentuje jako levicově orientovaný politik, je připraven zachovat korektní vztahy i s pravicovou vládou premiéra Petra Nečase (ODS). V korektní vztahy věří i premiér. Jak to bude s dalšími politickými stranami?
31.01.2013 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9374 článků) , Miloš Zeman (26694 článků)

SP ČR: Vypořádání novely vodního zákona bylo korektní

 
Průběh vypořádání novely vodního zákona ze strany Ministerstva životního prostředí ČR (MŽP) považuje Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) za korektní. „V rámci meziresortního připomínkového řízení projevilo MŽP ochotu s dotčenými subjekty jednat a vyslechnout jejich argumenty. Projednání připomínek k tomuto zákonu ze strany MŽP považujeme za řádné a korektní a výsledné znění za přijatelný kompromis oproti původnímu návrhu,“ uvedla generální ředitelka SP ČR Dagmar Kuchtová.
23.08.2016 11:55 |

podobné články

Virtuální realita dokáže vyvolat empatii stejně jako skutečný zážitek

 
Virtuální realita působí na mozek jako skutečně zážitky. Ví se, že mozek zpracovává také záběry z televize či moderních technologií, jako by byl sám jejich svědkem. Virtuální realita imituje skutečné zážitky a na mozek člověka působí stejně, jako když je prožívá v reálném světě. To lze využít k podpoře empatie a prosociálního cítění a chování u lidí. Kupříkladu lidé, kteří zkusí být bezdomovcem ve virtuální realitě, pak daleko více soucítí s bezdomovci na ulici.
19.10.2018 15:30 |

podobné články

Vláda schválila mandát pro premiéra na páteční neformální summit v Bratislavě

 
Kabinet dnes schválil mandát pro předsedu vlády Bohuslava Sobotku na neformální summit členských zemí EU, který se uskuteční v pátek 16. září v Bratislavě. Summit se uskuteční ve formátu 27 členských států, bez účasti Velké Británie, jejíž občané se v červnu vyslovili pro vystoupení své země z EU. Summit hlav států a předsedů vlád odstartuje diskusi o budoucnosti a dalším směřování EU. Pro Českou republiku jsou v této diskusi prioritní dvě oblasti – bezpečnost, a to jak vnitřní, tak vnější, a prosperita včetně znovunastartování konvergence mezi členskými státy.
13.09.2016 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9573 článků)

Vláda schválila mandát pro premiéra Sobotku na sociální summit EU v Göteborgu

 
Vláda dnes schválila mandát pro premiéra Bohuslava Sobotku na sociální summit EU ve švédském Göteborgu. Summit proběhne 17. listopadu. Zároveň se kabinet zabýval přípravou české pozice na summit Východního partnerství, který se uskuteční 24. listopadu v Bruselu.
06.11.2017 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9573 článků)

Summit Trumpa s Kimem: Jak to bude s ochrankou a kdo za koho platí hotel?

 
Přípravy na historický summit mezi prezidentem Spojených států Donaldem Trumpem a severokorejským vůdcem Kim Čong-unem probíhají podle plánu. K setkání dojde příští úterý 12. června v Singapuru, hlavy obou států se sejdou v 9:00 hodin tamního času, tedy ve tři ráno českého času. Všechny tři státy nyní domlouvají i ty nejmenší detaily setkání od toho, kde se bude summit konat, kudy muži vejdou do jednací místnosti, až po to, kdo za summit zaplatí.
05.06.2018 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5792 článků) , Kim Kim (1783 článků)

Komentář: Sultán Erdogan nastupuje, politicko korektní sen končí

 
Dlouhou dobu to patřilo mezi západní politicko korektní sny: EU by měla přijmout Turecko, protože prý jde o vzorovou islámskou demokracii, byť s armádními puči, popravami premiérů i prezidentů a taky mučením a zavíráním nevinných lidí. Výsledky referenda, které ze země dělají sultanát stále bláznivějšího prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana, by měly otevřít oči i posledním snílkům.
19.04.2017 05:05 |

podobné články

Korektní dobros*ři. Jsme pro ně lůza nad hrobem. Jiný názor nesnesou, potlačují. Kdo rozděluje národ? ptá se Ivan Vyskočil. „Džamilu“ už nevydýchal

 
NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Je to ubohé Pyrrhovo vítězství,“ říká k výsledkům voleb herec Ivan Vyskočil. To, že vypadla z Poslanecké sněmovny levice, není podle něj důvod k nadšení. Zmínil „kyselý ksicht náčelníka Pirátů“ i „sluníčkové, havloidní nadšence, pravdoláskaře nebo korektní dobrosery“. Nevynechal ani „plamenný projev“ předsedkyně TOP 09. Nešetřil ty, kteří se, kulantně řečeno, necitlivě vyjadřují v souvislosti se zdravotním stavem prezidenta, opřel se zejména do Džamily Stehlíkové, své řekl i ke kolegům z branže. Přes ParlamentníListy.cz pak poslal vzkaz prezidentu Zemanovi.
17.10.2021 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Vyskočil (300 článků) , Ivan Vyskočil (299 článků) , Džamila Stehlíková (127 článků)

V Praze dnes začíná summit prezidentů Visegrádu, Rakouska a Slovinska. Zeman chce probrat i plány na kanál Dunaj-Odra-Labe

 
V Praze dnes začíná dvoudenní summit prezidentů zemí Visegrádské skupiny (V4), Slovinska a Rakouska. Jeho hlavním tématem bude rozvoj dopravní infrastruktury ve střední Evropě. Státníci chtějí prodiskutovat společnou strategii pro jednání s Evropskou unií o stavbě nových logistických sítí po roce 2020.
11.12.2014 06:56 |

podobné články

Na Slovensku začne dvoudenní schůzka prezidentů zemí V4

 
Ve Vysokých Tatrách na Slovensku dnes dopoledne začne dvoudenní schůzka prezidentů čtyř středoevropských zemí, které společně tvoří takzvanou visegrádskou čtyřku (V4). Tradiční summit prezidentů Česka, Slovenska, Maďarska a Polska tentokráte hostí hlava slovenského státu Andrej Kiska, jehož země nyní V4 předsedá. Českou republiku bude reprezentovat prezident Miloš Zeman.
11.10.2018 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26694 článků) , Andrej Kiska (355 článků)

Ne jako USA. Čínský přístup ke světu vysvětlil Oskar Krejčí

 
Dnes ráno pekingského času se uskutečnil video-summit čínského prezidenta Si Ťin-pchinga a prezidenta USA Joea Bidena. Růst ekonomické moci a vojenské síly Číny představuje nejdůležitější faktor změn ve světě. Vztahy USA a ČLR, pro které se v amerických oficiální dokumentech vžila charakteristika „konkurenční koexistence“, určí v nejbližších letech nejzávažnější proměny politické mapy světa. Parlamentní listy proto přinášejí část první kapitoly z nejnovější knihy profesora Oskara Krejčího Geopolitika Číny, která se – bez předsudků a ideologických stereotypů – snaží porozumět čínským reformám.
16.11.2021 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (626 článků)

Jiří Paroubek nejezdí na dovču jen se svou mladou ženou Petrou, ale rovnou si s sebou bere i tu druhou! Bermudský trojúhelník hadr!

 
Politik Jiří Paroubek se vrací zpět na politickou scénu. To by zas až tak nikoho nepřekvapilo jako to, že si vyjíždí na dovolené jak se svou nynější manželkou... tak ale i se svou exmanželkou! Je tohle politicky korektní, pane expremiére?
02.12.2016 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4207 článků)

Zeman má podle Petříčka namířeno na summit do Číny, nezhatí-li to koronavirus

 
Prezident Miloš Zeman by nakonec přece jen mohl dorazit na dubnový summit Číny se zeměmi střední a východní Evropy v Pekingu. Podle serveru Seznam Zprávy o tom jednal při své nedávné cestě v Číně hradní kancléř Vratislav Mynář. Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) v úterý uvedl, že Zeman účast na summitu 17+1 potvrdil.
03.03.2020 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26694 článků) , Vratislav Mynář (1341 článků)

Byl jsem šokován, vzpomíná Paroubek a odhaluje, co před lety zařídil kvůli Bakalovi a OKD

 
Předseda LEV 21 Jiří Paroubek prozradil v rozhovoru pro časopis Týden některé okolnosti ohledně smlouvy o prodeji OKD včetně bytů. Podle něj chtěl Paroubek přimět Zdeňka Bakalu, aby splnil sliby, které dostali nájemníci. Bakala prý na oplátku investoval miliony, aby se Paroubek premiérem nestal. Paroubek také říká, že byl šokován z analýzy privatizace OKD, kterou si v roce 2009 nechal zpracovat právničkou Hanou Marvanovou.
22.04.2014 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4207 článků) , Andrej Babiš (23831 článků)

Týmy Američanů a Rusů jsou v Praze, summit doladí s Hradem

 
Několik dní po amerických přípravných týmech dorazily do Prahy také skupiny ruských expertů, které chystají summit USA-Rusko za účasti prezidentů Baracka Obamy a Dmitrije Medveděva.
02.04.2010 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2500 článků) , Dmitrij Medveděv (346 článků)

Summit zlepší vztahy, věří Trump a Putin. Americkému protějšku dal míč

 
Summit prezidentů USA a Ruska Donalda Trumpa a Vladimira Putina v Helsinkách nepřinesl konkrétní závěry, které by se týkaly například jaderných zbraní. Podle Putina je ale studená válka věcí historie, Trump věří, že skončilo období nejhorších vztahů mezi zeměmi. Oba stáníci mluvili i o údajném vměšování Rusů do amerických voleb, které ruský prezident popřel. Putin na tiskové konferenci předal Trumpovi oficiální míč fotbalového šampionátu. „Teď je řada na Vás,“, prohlásil ruský prezident.
16.07.2018 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3690 článků) , Donald Trump (5792 článků)

Tomu byste před pár lety nevěřili. Jiří Paroubek se zastává Marka Dalíka

 
Expremiér Jiří Paroubek se vyjádřil k zatím nepravomocnému odsouzení lobbisty Marka Dalíka, jenž měl blízko k expremiérovi Mirku Topolánkovi. Ačkoli byli Paroubek s Topolánkem politickými soupeři, dnes se expremiér vzešlý z ČSSD Dalíka zastal. Srovnal jeho kauzu s případem „doktora prasete“ Martina Bartáka nebo s případem Petra Kramného, jenž je souzen za vraždu manželky a dcery v Egyptě. Vše okořenil zmínkou o prezidentu Zemanovi.
03.02.2016 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4207 článků) , Mirek Topolánek (2365 článků) , Martin Barták (339 článků) , Jiří Marek (443 článků) , Petr Zeman (358 článků) , Petr Marek (189 článků) , Jiří Marek (443 článků) , Jiří Zeman (1347 článků) , Jiří Dalík (28 článků) , Miroslav Barták (56 článků) , Marek Zeman (158 článků)