Článek

Jiří Paroubek: Kdy se dají miliony Ukrajinců do pohybu směrem na Západ?

 
Válka na Ukrajině vstoupila zjevně do nové fáze. Nový velitel ruských vojsk na Ukrajině, generál Surovikin, je podle pověstí, které ho předcházely z dob jeho působení v Sýrii, tvrdý voják a dobrý stratég. V tom se podobá některým úspěšným sovětským maršálům z doby II. světové války. A je to také nelítostný voják.
22.11.2022 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4532 článků)
Podobné články

Jak cvičit pilates

 
Pilates je metoda cvičení, které zlepšuje svalovou kontrolu, flexibilitu těla, sílu a dýchání. Je zaměřené na posílení svalů celého těla, zejména hlubokých břišních a zádových, včetně svalů pánevního dna. Za tímto cvičením stojí Joseph Hubertus Pilates, který sám dětství trpěl astmatem, křivicí a revmatickou horečkou. Rozhodl se tyto potíže překonat, proto díky studiu různých forem cvičení dospěl k efektivnímu programu spojujícímu prvky klasického rehabilitačního cvičení a východních metod, jako je jóga, tai-chi nebo chi-kung. Proč Pilates? Pilates je mimořádně efektivní cvičení, pokud se soustředíte na detaily a procítění pohybu. Tělo se postupně zpevní a získá novou stabilitu, záda se narovnají, nový způsob dýchání zajistí více kyslíku v plicích. Aktivizují se hluboké břišní svaly, které se běžnými technikami téměř nedají cvičit, výsledkem je pevné a ploché břicho. Mění se množství a rozložení podkožního tuku, klesá nadváha. Okolí na vás velmi brzy zaregistruje změnu, a to díky držení těla, ladné chůzi a celkové estetice vašich pohybů. Je to především proto, že při Pilates je kladen velký důraz na postupné uvědomování si pohybu vlastního těla. Začátky mohou být těžší, ale vyplatí se Metoda klade důraz na zpevnění hlubokých břišních svalů jako opory pro páteř, takže páteř je méně namáhána. Veškerý pohyb vychází ze stabilního středu – tzv. Powerhouse (centrum síly).  Charakteristická je přesnost provedení jednotlivých pohybů každého cviku, proto mohou mít mnohdy i nepatrné pohyby výrazně prospěšný účinek. Je velmi nutné se na provedení cviku soustředit a cvičit ho správně, klidně na úkor kvantity. Uvědomujte si práci svého těla v každé fázi pohybu, tělo a mysl spolu úzce spolupracují. Dalším úskalím pilates může být správné dýchání. Soulad dechu a pohybu zlepšuje krevní oběh a odstraňuje nadbytečné svalové napětí, je hodně důležité si správné dýchání osvojit. Příspěvek Jak cvičit pilates pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
01.08.2018 05:25 |

podobné články

Paroubek varuje Fialu: Zvykli jste si na demonstrace, ale až se přenesou do krajů...

 
„Já jsem byl vždycky spíš stoupencem vojenské základní služby, ne sice dvouleté, ale například roční nebo půlroční,“ říká expremiér Jiří Paroubek a vysvětluje, v čem může být mladým mužům prospěšná. Pravděpodobnost války mezi Ruskem a NATO vidí prý jako velmi nízkou. V rozhovoru rozebral, za jakých podmínek by se mohly dát „do pohybu další miliony Ukrajinců na západ“, a zhodnotil, jak jsme zatím příliv uprchlíků zvládli. Prozradil také, co si myslí o přímé volbě prezidenta.
29.11.2022 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4532 článků) , Jiří Fiala (336 článků) , Jiří Fiala (336 článků)

Byl jsem šokován, vzpomíná Paroubek a odhaluje, co před lety zařídil kvůli Bakalovi a OKD

 
Předseda LEV 21 Jiří Paroubek prozradil v rozhovoru pro časopis Týden některé okolnosti ohledně smlouvy o prodeji OKD včetně bytů. Podle něj chtěl Paroubek přimět Zdeňka Bakalu, aby splnil sliby, které dostali nájemníci. Bakala prý na oplátku investoval miliony, aby se Paroubek premiérem nestal. Paroubek také říká, že byl šokován z analýzy privatizace OKD, kterou si v roce 2009 nechal zpracovat právničkou Hanou Marvanovou.
22.04.2014 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4532 článků) , Andrej Babiš (25088 článků)

Šéf ODS Fiala: Putin není démon, ale nemůže si dělat na Ukrajině, co chce. Slabý Západ je horší než chybující Západ

 
ROZHOVOR. Slabý Západ je podle předsedy ODS Petra Fialy horší než chybující Západ. I když na rozdíl od kritiků politiky Ruské federace nepovažuje ruského prezidenta Vladimira Putina za démona, je podle něj v zájmu západních demokracií, mezi něž patříme, vynutit si dodržení mezinárodního řádu. „Ukáže-li Západ slabost v této věci, povzbudí to nepřátele všude ve světě,“ varuje profesor Petr Fiala v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
04.09.2014 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4742 článků) , Petr Fiala (4692 článků)

Těhotná Kim Kardashian oznámila pohlaví svého druhého dítěte! Bude to holka nebo kluk?

 
Kanye West a Kim Kardashian zveřejnili na Twitteru pohlaví svého druhého dítěte. Malá holčička North West (Sever Západ) už sourozence netrpělivě očekává. Bude to South West (Jih Západ)? Nebo East West (Východ Západ)? Nebo snad West West (Západ Západ)?
22.06.2015 11:06 |

podobné články

Osobnosti: Kanye West (590 článků) , Kim Kardashian (1396 článků) , North West (23 článků)

Tito lidé budou mezi prvními ukamenovanými, ale to Dienstbierům nedochází. EU je pro nás ohrožení a Západ se stal v mnohém zkaženější. Musíme přežít, říká Petr Mach

 
ROZHOVOR Předseda Svobodných a europoslanec Petr Mach je pro spořádané vystoupení z EU co nejdřív, než se to začne hroutit samo. „Západ v mnoha ohledech měl lepší kulturu a zákony, my jsme byli zdevastováni komunismem, ale v jiných ohledech byl Západ naopak zkaženější. Západ byl napaden rakovinou kulturního marxismu,“ říká o našem „návratu na Západ“ Mach.
28.09.2016 11:10 |

podobné články

Přes 800 tisíc Ukrajinců prchlo do Ruska, o azyl žádá však jen necelá šestina

 
Přes 820 tisíc Ukrajinců se v současnosti ocitá v Rusku, většina z nich obývá speciální utečenecké tábory. Pouze necelá šestina (přibližně 130 tisíc) ukrajinských občanů však žádá o azyl nebo postavení uprchlíka. Značná část Ukrajinců v Rusku se na úřady neobrací kvůli příliš složité byrokracii. Podle letošního odhadu měla Ukrajina přibližně 45 milionů obyvatel.
30.08.2014 09:15 |

podobné články

Profesor Miroslav Bárta pro PL: Do pohybu se dají miliony uprchlíků. Nelze se tomu vyhnout a máme na to málo času

 
ROZHOVOR „Dnešní pseudomigrace je jen předzvěst skutečně velké migrace, kdy se mohou dát do pohybu miliony lidí, protože od 90. let Blízký a Střední východ a severní Afrika rychle vysychají a bez pitné vody se žít nedá,“ objasnil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz hlavní důvod příštího stěhování národů přední egyptolog a archeolog Miroslav Bárta, který je spoluautorem knih Něco překrásného se končí, Kolaps a regenerace a Civilizace a dějiny.
07.07.2015 04:46 |

podobné články

Paroubek má jasno: Francouzi, Britové i Američané se hrabali do Sýrie, mohou za rozvrat. Pokud Asadova armáda prohraje, miliony lidí se dají do pohybu

 
ROZHOVOR Jiří Paroubek, někdejší premiér z ČSSD a později zakladatel strany LEV21- Národní socialisté, se vůbec nepodivuje, že mezi uprchlíky jsou vesměs muži. Pár set lidí odjinud republiku nerozklíží, říká mimo jiné v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Vyjadřuje se rovněž k důchodům a prozrazuje, komu by navýšil daň a koho by nechal, ať se ještě chvíli zotavuje. Také radí vládě, jak by se šmahem mohla zbavit schodku státního rozpočtu, a kupodivu i v něčem souhlasí s Andrejem Babišem.
13.06.2015 20:11 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4532 článků) , Andrej Babiš (25088 článků)

Expremiér se drží za hlavu: Kontroly Ukrajinců? Rakušan si vzpomněl až teď?! Vždyť u nich otevřeli vězení

 
„Jestli tady třeba třetina nebo polovina Ukrajinců po skončení války zůstane, tak kde budou bydlet? Kde budou bydlet naši lidé, kterým chybí desetitisíce komunálních bytů?“ ptá se bývalý premiér Jiří Paroubek. V souvislosti se sankcemi proti Rusku říká: „Myslím, že spíš řada z nich bumerangově dopadá zpátky na západní státy.“ Zmínil také, jaké protisankce můžeme očekávat. Vyjádřil se k postoji premiéra Fialy ohledně ukončení odběru ropy z Ruska a dodal: „Kdybychom šli cestou bláznivých nápadů třeba ministra Lipavského, tak bychom tady asi jezdili v druhé polovině roku na kolech.“ Přečtěte si také, co řekl na adresu nového guvernéra ČNB.
13.05.2022 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4532 článků) , Jiří Fiala (336 článků) , Jiří Fiala (336 článků)

Paroubek (NS-LEV 21): Je to absurdní divadlo a reality show

 
Koaliční vláda "přežila" hlasování o důvěře, kdy ji v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR podpořilo 105 poslanců - tedy ODS, TOP 09 a "ti stateční" exčlenové Věcí veřejných. Jiří Paroubek ve svém projevu upozornil na pokrytectví dnes už bývalých členů této pseudostrany v čele s Karolínou Peake. "Tu špínu z poslanců a údajně čisté platformy K. Peake nesmyje, ani kdyby se povinně týden macerovali v bazénu sava," řekl ve svém projevu Jiří Paroubek. Přečtěte si, co dál předseda národních socialistů směrem k vládě na dnešním jednání o její důvěře řekl.
28.04.2012 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4532 článků) , Karolína Peake (1615 článků)

Motivujme lidi k pohybu, vyzývá odborník. Navrhuje pojišťovnám slevy a bonusy

 
Přínos pohybu musí podle odborníka na sport Václava Bunce zohlednit zdravotní pojišťovny, například bonusy či slevami ze zdravotního pojištění. Jinak než finančně se podle něj nepodaří lidi k pohybu motivovat. Na úvod páteční odborné konference Pohyb jako elixír života to řekl Václav Bunc z Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy, který se podílel i na tvorbě národní strategie Zdraví 2020. Důsledky nízkého množství pohybu Čechů stojí podle něj veřejné zdravotnictví kolem 30 miliard korun ročně, což je desetina jeho rozpočtu na příští rok.
21.09.2018 21:55 |

podobné články

Pan Síkela neví, on je bankéř. Jiří Paroubek o vládě v rozkladu, legrační sankci proti Rusku a Lipavském v Kyjevě

 
„Sankce? Zdá se, že ruskou pozici zejména ve světě, který je mimo západ, spíš posilují,“ říká bývalý premiér Jiří Paroubek a vysvětlil, proč nevěřil, že by Rusko na západ zavřelo kohoutky s plynem. Řekl také, z jakého důvodu nesdílí radost nad zprovozněním terminálu na zkapalněný plyn v Holandsku. Ohledně podzimních voleb musí dle jeho slov vláda očekávat velký výprask. TOP 09 je podle něj na konci své dráhy, STAN na „resuscitačním oddělení“. Vyjádřil se i k postoji vlády ohledně rostoucích případů nákazy covidem.
22.07.2022 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4532 článků)

Ukrajinští uprchlíci v Praze: Před cizineckou policií se tvoří dlouhé fronty, odbavuje se i na ulici

 
Jedna vlna za druhou, tak by se dala popsat současná situace kolem Ukrajinců, kteří ze své domoviny utíkají na západ, aby utekli před zkázonosnou válkou, jíž rozpoutalo Rusko. Mnozí z nich přijíždí do Prahy, kde jim lidé v rámci nebývalé solidarity a dobrosrdečnosti nabízejí potraviny, ošetření i ubytování. I z toho důvodu se před budovou Odboru cizinecké policie v Olšanské ulici tvoří daleko sahající fronty Ukrajinců, mezi kterými nechybí ani maminky s kočárky.
01.03.2022 11:40 |

podobné články

AURES Holdings se vydává na západ, akcionáři dají na expanzi stovky milionů Eur

 
Skupina AURES Holdings za letošní první čtvrtletí prodala 15 200 vozů, z toho kvůli lockdownům v České republice a na Slovensku většinu on-line. Dobré zkušenosti s on-line prodejem urychlily plány AURESu na expanzi na nové trhy, tentokrát směrem na západ.
15.04.2021 14:55 |

podobné články

Paroubek jako spisovatel moc netáhne, ale vydělává. Má luxusní smlouvu

 
Expremiér Jiří Paroubek si prý na dům v Řecku vydělal psaním knih. V kamenných obchodem se však prodaly jen stovky výtisků Paroubkových děl, kde se tedy vzaly miliony na novou nemovitost? Ukazuje se, že Paroubek dostal luxusní podmínky od vydavatele Aleše Lederera, který mu vyplatil čtyři miliony korun. Teď přiznává, že na Paroubkovi prodělává, ale nevadí mu to. Věří v obrat.
14.12.2011 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4532 článků) , Jiří Lederer (3 články)

Chrtová (ODS): Začala obnova ODS na Praze západ

 
Na Praze západ začala obnova Občanské demokratické strany potom, co výkonná rada ODS, její nejvyšší orgán, celou oblast, neboli celou ODS na území Prahy západ, zrušila kvůli podezřelým náborům členů v některých obcích. Včera večer znovu oficiálně vzniklo místní sdružení strany v Libčicích nad Vltavou jako v jedné z prvních obcí na Praze západ.
12.03.2013 13:30 |

podobné články

Zlé tušení. Západ dá přednost pohodlí a plynu. Jen řeči, ne zbraně

 
Komentátor Hospodářských novin Petr Honzejk se obává, že Západ dá dříve či později přednost svému pohodlí před podporou Ukrajiny. Západ sice agresi Ruska odsoudil, ale pak už se vytasil jen se sankcemi, ze kterých si ruský prezident Vladimir Putin mnoho nedělá. A obyčejní Rusové už jsou tak chudí, že své další zchudnutí možná ani nezaznamenají. A Západ je podle Honzejka moc pohodlný na to, aby přitvrdil.
25.02.2022 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4742 článků)

Za Ukrajinu prý zaplatíme stovky miliard. Rusko už se na to těší, píše Paroubek

 
Expremiér a předseda NS-LEV 21 Jiří Paroubek se dívá na stav ekonomiky na Ukrajině a varuje před ekonomickou realitou, kterou Západ odmítá vidět. Naproti tomu Rusko ji vidí zcela jasně a čeká, že Západ za svého nového spojence zaplatí. Jak to nakonec dopadne? Expremiér v tom má poměrně jasno.
23.10.2014 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4532 článků)