Článek

Jiří Paroubek: Cenzura, ničení akademických svobod a zastrašování

 
Když jsem kdysi studoval únorové události roku 1948, tak kromě jiných odporností, které se v té době přihodily, jako bylo např. revoluční a tedy neústavní vytvoření akčních výborů NF, které likvidovaly politické oponenty nastupující totalitní moci, jsem si povšiml jednoho momentu. Prezidenta republiky Beneše ve vrcholu únorové krize navštívila delegace odborářů. Samozřejmě těch, kteří podporovali komunistický puč. A byli k prezidentovi vyslání právě probíhajícím Sjezdem závodních rad.
16.03.2023 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4618 článků)
Podobné články

Dvořáková varuje: Pozor na nebezpečný trend zastrašování svědků

 
Politoložka Vladimíra Dvořáková s obavami sleduje trend zastrašování svědků v zásadních korupčních kauzách. Obvinění svědka Ronalda Adamse v kauze exministra obrany Martina Baráka by mohlo představovat právě takový způsob zastrašování, které známe spíše z mafiánského prostředí.
21.08.2012 23:20 |

podobné články

Osobnosti: Ronaldo Luiz Nazário de Lima (399 článků) , Martina Dvořáková (49 článků)

Haag bude soudit prvního islamistu za ničení památek

 
Mezinárodní trestní soud (ICC) v Haagu bude poprvé soudit islamistu, který je obviněný z ničení památek ve starobylém městě Timbuktu. Malinské město radikálové obsadili v roce 2012 a podle UNESCO zničili 16 mauzolí a další významné památky. Ničení historických památek je od roku 1954 považováno za válečný zločin a Ahmad Mahdí Faki má podle obžaloby na svědomí desítku hrobek a svatyní. 
26.09.2015 16:41 |

podobné články

„Věděl o tom, podpořil to. Rektor VŠE by měl odstoupit.“ Expremiér se zapojil do „řežby“ kolem Ševčíka

 
„Je to snaha o narušení akademických svobod, o zastrašení akademiků,“ říká k tomu, co se „strhlo“ proti docentu Ševčíkovi, expremiér Jiří Paroubek a vzpomněl i profesora Druláka. Jasný vzkaz pak poslal rektorovi VŠE Dvořákovi a nevynechal ani Českou televizi. Má také radu pro organizátory protivládních demonstrací.
23.03.2023 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4618 článků) , Jiří Dvořák (469 článků) , Jiří Ševčík (13 článků) , Jiří Ševčík (6 článků)

Dobešova reforma vysokých škol odmítnuta. Akademici vyhrožují stávkami

 
Návrh reformy vysokých škol odmítlo 20 z 26 akademických senátů univerzit. Předsedové senátů vyzvali k peticím a stávkám. Se svými připomínkami se chtějí obrátit také na vládu, ministr Josef Dobeš (VV) prý jejich námitky zkresluje. Po čtvrtečním jednání předsedů akademických senátů to sdělil tajemník senátu Univerzity Karlovy Daniel Feranc. Reforma se připravuje několik let, počítá mimo jiné se zavedením školného. Kvůli nesouhlasu akademiků byly změny pokaždé odloženy.
05.01.2012 17:20 |

podobné články

Reformu vysokých škol odmítlo 20 z 26 univerzit, akademici vyzvali k protestům

 
Návrh reformy vysokých škol odmítlo 20 z 26 akademických senátů univerzit. Předsedové senátů vyzvali k peticím a stávkám. Se svými připomínkami se chtějí obrátit také na vládu, ministr Josef Dobeš (VV) prý jejich námitky zkresluje. Informoval o tom po čtvrtečním jednání předsedů akademických senátů tajemník senátu Univerzity Karlovy Daniel Feranc.
05.01.2012 18:15 |

podobné články

Dobeš: Předsedům akademických senátů se nelíbí, že dodržujeme pravidla

 
K vystoupení předsedů akademických senátů některých VŠ.
07.01.2012 10:25 |

podobné články

Předsedové akademických senátů budou jednat s Dobešem o reformě

 
O chystané reformě vysokých škol dnes budou s ministrem školství Josefem Dobešem (VV) diskutovat předsedové akademických senátů českých vysokých škol. Reforma mezi akademiky vyvolala vlnu nevole, která vyvrcholila čtvrteční protestní akcí Univerzity Karlovy.
23.01.2012 06:30 |

podobné články

Předsedové akademických senátů budou jednat s Dobešem o reformě

 
O chystané reformě vysokých škol dnes budou s ministrem školství Josefem Dobešem (VV) diskutovat předsedové akademických senátů českých vysokých škol. Reforma mezi akademiky vyvolala vlnu nevole, která vyvrcholila čtvrteční protestní akcí Univerzity Karlovy.
23.01.2012 07:50 |

podobné články

Jednání vysokých škol s Dobešem zkrachovalo

 
Dnešní jednání ministra školství Josefa Dobeše (VV) s předsedy akademických senátů českých veřejných vysokých škol skončilo krachem. Vysoké školy chtějí, aby Dobeš nejdříve stáhl připravované reformní zákony, ten to ale odmítá. Řekli po skončení jednání Dobeš a zástupci vysokých škol. Předsedy akademických senátů přišly před ministerstvo podpořit asi tři desítky studentů.
23.01.2012 18:05 |

podobné články

Špaček (Piráti): Pravda o našich akademických institucích

 
Zase jede nějaká debata o akademických institucích, tak zde je moje troška do mlýna.
27.05.2015 18:16 |

podobné články

ČKR: Prohlášení k perzekuci akademických pracovníků na tureckých vysokých školách

 
Se znepokojením sledujeme poslední události v Turecku, kde dochází k perzekuci akademických pracovníků univerzit a vysokých škol.
22.07.2016 19:20 |

podobné články

Studenti Univerzity Karlovy vybojovali letos na akademických hrách 17× zlato

 
Letošní 17. ročník Českých akademických her je již historií. Přesto je třeba se ohlédnout za účinkováním našich nejúspěšnějších sportovců, kteří sedmnáctkrát stanuli na stupni nejvyšším, dvanáctkrát získali stříbro a třináctkrát bronz.
06.07.2018 18:10 |

podobné články

Na MŠMT se jednalo o mzdách akademických pracovníků

 
Na ministerstvu školství se dnes uskutečnilo první jednání pracovní skupiny ke mzdám akademických pracovníků pod vedením vrchní ředitelky sekce pro vysoké školství Radky Wildové.
19.02.2023 19:10 |

podobné články

„Další nařízení EU, které nemá nic společného s logikou“. Snaha zakázat všechno všem. Národní asociace obrany svobod se staví na odpor

 
ROZHOVOR Práva a svobody občanů jsou v této nejisté době ohrožována a je třeba je bránit. Proto vznikla Národní asociace obrany svobod a práv. S jejím zakladatelem Tomášem Vaňkem jsme si povídali nejen o nejnovější směrnici EU, která chce omezit právo lidí držet střelnou zbraň pod heslem ochrany mokřadů před olovem, ale i o celkovém trendu využívat vypjatých politických situací k omezování občanských svobod.
06.03.2020 08:25 |

podobné články

„Moravec chtěl dělat Zemanovi mluvčího,“ zaútočili z Hradu. Moderátor ČT: Lži a zastrašování

 
Moderátor České televize a současně jedna z jejích nejznámějších tváří Václav Moravec se ohradil proti tvrzení hradního kancléře Vratislava Mynáře, že se v roce 2013 ucházel o post mluvčího prezidenta Miloše Zemana. Tehdejší Hanu Burianovou nakonec nahradil Jiří Ovčáček. Moravec tvrzení, které je součástí kancléřova dopisu zaslaného generálnímu řediteli ČT Petru Dvořákovi, označil za lživé a Mynáře obvinil ze zastrašování.
08.09.2021 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (833 článků) , Václav Moravec (733 článků) , Miloš Zeman (27865 článků) , Petr Dvořák (828 článků) , Vratislav Mynář (1442 článků) , Jiří Dvořák (469 článků)

Byl jsem šokován, vzpomíná Paroubek a odhaluje, co před lety zařídil kvůli Bakalovi a OKD

 
Předseda LEV 21 Jiří Paroubek prozradil v rozhovoru pro časopis Týden některé okolnosti ohledně smlouvy o prodeji OKD včetně bytů. Podle něj chtěl Paroubek přimět Zdeňka Bakalu, aby splnil sliby, které dostali nájemníci. Bakala prý na oplátku investoval miliony, aby se Paroubek premiérem nestal. Paroubek také říká, že byl šokován z analýzy privatizace OKD, kterou si v roce 2009 nechal zpracovat právničkou Hanou Marvanovou.
22.04.2014 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4618 článků) , Andrej Babiš (25786 článků)

Cenzura v hokeji. Hráč škrtnut za politiku. Jiří Holík: Už je to zase tady

 
„Jako kdyby se ta cenzura odsud přestěhovala směrem na západ. Od Evropy až po Ameriku,“ komentuje hokejová legenda Jiří Holík případ německého brankáře Thomase Greisse, hráče NHL, kterého německý národní tým odmítl vzít na mistrovství světa kvůli politickým názorům. Konkrétně kvůli podpoře Donalda Trumpa a vtipům na Hillary Clintonovou. „Víte, to je přesně ta cenzura, která vládne i tady. Když otevřete pusu a řeknete naplno svůj názor, tak vás hned někdo označí za rasistu,“ přitakal pro ParlamentníListy.cz další československý mistr světa Vladimír Martinec. Na druhou stranu, někdejší reprezentační kouč Vladimír Vůjtek pro německý svaz našel pochopení.
20.05.2021 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5951 článků) , Vladimír Martinec (6 článků) , Jiří Holík (40 článků) , Hillary Thomas (1 článek)

John: O zastrašování policie vím. Děje se to už dlouho

 
Exministr vnitra a předseda VV Radek John přiznal, že je policie v současné době znovu zatlačována do kouta. Reagoval tak na údajné politické nátlaky ze strany ministra financí Miroslava Kalouska směrem k vyšetřovatelům kauzy CASA či přímo k šéfu policie. John také prozradil, jak bývalí policisté mluví o zastrašování.
13.07.2012 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2480 článků) , Miroslav Kalousek (7728 článků)

VV: Zastrašování skrze trestní oznámení na Babáka a Štětinu nezafunguje

 
Poslanecký klub se dnes zabýval útoky na poslance VV - jmenovitě na Michala Babáka a Jiřího Štětinu. Klub poslanců VV jednoznačně konstatoval, že zastrašování skrze trestní oznámení nezafunguje. Klub rovněž projednával senátní návrh zákona o zrušení projektu sKaret. Ten VV zcela rozhodně podpoří.
15.05.2013 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Michal Babák (379 článků) , Jiří Štětina (109 článků)