Článek

Jiří Dienstbier nabízí ČSSD cestu z krize: Třeba se spojit s neziskovým sektorem

 
Někdejšího senátora za ČSSD Jiřího Dienstbiera nikterak nepřekvapilo, že ČSSD dopadla ve volbách tak bídně, že vypadla ze Sněmovny. Podle Dienstbiera vedení Jana Hamáčka vytlačilo svou vlastní stranu z Evropského parlamentu, ze Senátu, z řady krajů a teď bohužel i ze Sněmovny. A napravit tento katastrofální stav nebude podle Dienstbiera nijak snadné. Ale půjde to. Dienstbier už vidí cestu ven.
10.10.2021 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3297 článků)
Podobné články

Dienstbier: Zeman pomáhá vytvářet podhoubí pro fašizaci Česka, překročil všechny meze

 
Prezident Miloš Zeman pomáhá vytvářet podhoubí pro fašizaci české společnosti, je přesvědčen ministr pro legislativu a lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD). Některé výroky hlavy státu jsou xenofobní a islamofobní a vytvářejí ve společnosti strach, řekl Dienstbier v rozhovoru pro ČTK. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček v České televizi uvedl, že Dienstbier svým názorem na přijímání uprchlíků ohrožuje bezpečnost republiky.
18.11.2015 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26403 článků)

Dienstbier: Výzva mířila jen na Prahu, Škromachova reakce je hysterická

 
Senátor Jiří Dienstbier pobouřil své koledy z ČSSD sepsáním výzvy „Živá socdem“, ve které kritizuje praktiky sociálních demokratů v Praze. Místopředsedy socialistů Michala Haška se Dienstbierův text dotkl a řekl, že svou prací dal senátor facku celé straně. Na výzvu reagoval i místopředseda Zdeněk Škromach slovy, že Dienstbier chce rozbít stranu. Podle senátora reakce obou politiků neznamenají, že by se výzvou cítili osobně dotčeni. „Reakce byly jen zbytečné,“ dodal Dienstbier.
23.02.2012 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Škromach (596 článků) , Jiří Dienstbier st. (754 článků) , Michal Hašek (2441 článků)

Dienstbier: Bylo pro mě normální, když byla každou chvilku jiná nevlastní maminka

 
Čtyřiačtyřicetiletý Jiří Dienstbier je nepochybně jedním z nejhlasitějších kritiků prezidenta Miloše Zemana. Jejich vzájemná nevraživost podle LN vznikla už v roce 1997, kdy Dienstbier vstupoval do ČSSD, a plně se projevila v přímých prezidentských volbách, ve kterých budoucí ministr rovněž kandidoval. Dienstbier je zastáncem práva homosexuálních párů na adopci.
25.01.2014 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dienstbier st. (754 článků) , Miloš Zeman (26403 článků) , Jiří Dienstbier ml. (26 článků)

K růstu napětí není důvod, řekl v ČT Dienstbier. Tím důvodem jste vy, kontroval Černoch

 
Ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD) žádá vládu, aby nechala zjistit, jestli nenávist ve společnosti roste. Proč tak činí, vysvětlil v pondělních Událostech, komentářích České televize. Téma okomentovali i ředitelka organizace In Iustitia Klára Kalibová a první místopředseda hnutí Úsvit Marek Černoch. Dienstbier nevidí k nárůstu nenávisti důvod. Černoch konstatoval, že tím důvodem může být sám Dienstbier.
02.05.2016 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Marek (442 článků) , Jiří Marek (442 článků)

Senát: Spolupráce mezi akademickým, soukromým a veřejným sektorem v oblasti obranného průmyslu

 
Výbor pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost ve spolupráci s Českým vysokým učením technickým v Praze a Univerzitou obrany v Brně pořádá konferenci na téma: Spolupráce mezi akademickým, soukromým a veřejným sektorem v oblasti obranného průmyslu.
18.11.2017 17:40 |

podobné články

Proč nemůže být ČT objektivní? Markéta Šichtařová vytáhla věc, ke které se televize sama hlásí

 
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Setrvalý růst počtu státních zaměstnanců v Česku není možné zastavit bez toho, že by si společnost uvědomila, že fuj není kapitalismus se svým volným trhem a soukromým sektorem, ale socialismus s centrálním řízením a veřejným sektorem. Markéta Šichtařová považuje na evropské úrovni zavedený covid pas za politickou lež, nikoli za usnadnění cestování. V souvislosti s trestním oznámením šéfa ČT Petra Dvořáka vysvětlila, proč médium, které se hlásí k zastávání progresivistického úhlu pohledu EU, nemůže být už z definice objektivní.
23.05.2021 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (791 článků) , Petr Dvořák (786 článků)

Kdo bude chtít podpořit neziskovky, tomu stát uleví. Ministr Dienstbier vysvětlil novinářům, jak moc je to důležité

 
Dlouhodobí soukromí i firemní dárci neziskových organizací budou daňově zvýhodněni a na podporu organizací zastřešujících neziskové spolky půjdou od roku 2017 tři miliony korun ročně. Novinářům to dnes řekl ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu a předseda Rady vlády pro nestátní neziskové organizace Jiří Dienstbier (ČSSD). Státní politiku vůči neziskovým organizacím do roku 2020 ve středu schválila vláda.
30.07.2015 16:16 |

podobné články

Toto prý uměl Chládek velice dobře. Odboráři z Rady VŠ ocenili jednání končícího ministra

 
Předseda školských odborů František Dobšík i zástupci akademické obce, předseda Rady vysokých škol Jakub Fischer a předseda České konference rektorů Tomáš Zima, u končícího ministra školství Marcela Chládka (ČSSD) ocenili jeho komunikativnost a ochotu jednat. Členka sněmovního školského výboru Martina Berdychová (ANO) ale naopak uvedla, že ministrovi se nedařilo dobře komunikovat s odbornou veřejností ani s neziskovým sektorem.
29.05.2015 16:36 |

podobné články

Osobnosti: Marcel Chládek (609 článků)

Dienstbier: Pokud by euro padlo, čeští politici musí spolupracovat

 
Krize, krize, krize, křičí na nás ze všech stran média a vláda dává dohromady krizové plány. Stále však zaznívají hlasy plné optimismu, které odmítají katastrofické scénáře jako málo pravděpodobné. Přidal se k nim i místopředseda ČSSD Jiří Dienstbier, který je přesvědčen, že euro nepadne díky snaze hlavních států eurozóny.
06.12.2011 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dienstbier st. (754 článků)

Jiří Dienstbier přiložil polínko: Znovu kopl do Zemana. A z Hradu už přišla reakce

 
Prezident Miloš Zeman pomáhá vytvářet podhoubí pro fašizaci české společnosti, je přesvědčen ministr pro legislativu a lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD). Některé výroky hlavy státu jsou xenofobní a islamofobní a vytvářejí ve společnosti strach, řekl dnes Dienstbier v rozhovoru agentuře ČTK. Rozšířil tak své prvotní vyjádření, které napsal již včera na svůj facebookový profil. Na Dienstbierova slova vzápětí reagoval mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.
18.11.2015 13:01 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26403 článků)

Dienstbier se ozval: Nemůžeme říct, že nechceme přijímat muslimy. To nejde

 
Bývalý ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD) oponuje svému stranickému kolegovi, premiérovi Bohuslavu Sobotkovi, v otázce migrační krize. Sobotka totiž v minulých dnech řekl, že v Česku již nechceme muslimy. Dienstbier však uvádí, že víra prý není kritériem, podle kterého by Česko mohlo rozhodovat, koho na své území přijme. Píše to dnešní MF Dnes.
28.08.2017 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9573 článků)

Mít dva tatínky není ono. Dienstbier v ČSSD narazil kvůli gayům

 
Senátor a kandidát ČSSD na prezidenta Jiří Dienstbier Jiří Dienstbier chce do zákona prosadit možnost adopce dětí homosexuálními páry. U svých kolegů ze sociální demokracie ale poměrně ostře narazil. Většina z nich, kteří reagovali, tento návrh odmítá.
18.08.2012 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dienstbier st. (754 článků)

Mít dva tatínky není ono. Dienstbier v ČSSD narazil kvůli gayům

 
Senátor a kandidát ČSSD na prezidenta Jiří Dienstbier Jiří Dienstbier chce do zákona prosadit možnost adopce dětí homosexuálními páry. U svých kolegů ze sociální demokracie ale poměrně ostře narazil. Většina z nich, kteří reagovali, tento návrh odmítá.
18.08.2012 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dienstbier st. (754 článků)

Dienstbier o výprasku ČSSD: Uškodili nám „slimáci a medúzy“. Kdo teď pomůže?

 
Je to katastrofa. Výprask. Členové ČSSD nešetří silnými slovy, když se řeč stočí na chabý volební výsledek sociálních demokratů. A hledají cestu, jak ven z krize, do které strana upadla. Ozývá se stále častěji volání po nových, mladších tvářích. Ať už od neúspěšného volebního lídra Lubomíra Zaorálka, či hejtmana Josefa Bernarda. Co na to říká výrazná tvář ČSSD, bývalý prezidentský kandidát a dnes senátor Jiří Dienstbier?
31.10.2017 05:45 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2818 článků)

Hašek vymáhá omluvu. Po Drábkovi

 
Pane ministře, omluvte se! To je vzkaz rady Jihomoravského kraje, která vyzvala ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka (TOP 09) k veřejné omluvě za jeho výroky o údajném zneužívání dotací v oblasti sociální péče a sociálních služeb. Omluvit se má i za tvrzení o preferenci udělovaní dotací krajským zařízením před neziskovým sektorem.
09.05.2011 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1079 článků)

Jurečka (KDU-ČSL): Moderní sociální služby nepřežijí bez systému víceletého financování

 
V posledních dnech a měsících, více než kdykoliv předtím, doléhají na poskytovatele sociálních služeb zajišťovaných neziskovým sektorem existenční problémy.
20.12.2011 14:35 |

podobné články

Premiér Sobotka: Náklady na přesídlení 153 křesťanů z Erbílu budou sdíleny s neziskovým sektorem

 
Komentář předsedy vlády k přesídlení 153 uprchlíků z Iráku:
14.12.2015 16:21 |

podobné články

Výbor Rady vlády pro neziskovky řešil legislativu a financování související s neziskovým sektorem

 
Tento týden jednal pod vedením své předsedkyně Pavlíny Kalousové Výbor pro legislativu a financování Rady vlády pro nestátní neziskové organizace (RVNNO), která spadá do gesce ministra pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiřího Dienstbiera.
28.04.2016 12:00 |

podobné články

ANNO: Politické strany v krajích až na výjimky s neziskovým sektorem nepočítají

 
Vyplývá to z analýzy letošních předvolebních programů, které centrálně či regionálně jednotlivé politické strany představily.
17.09.2016 10:40 |

podobné články