Článek

Jiří Baťa: Dva totálně odlišné názory. Kdo tedy více rozděluje společnost?

 
Přečetl jsem si v Parlamentních Listech.cz dva články o současném stavu tzv. boje proti Covidu-19, resp. stavu nemocných, nakažených či pozitivních na tento virus.
30.11.2021 07:35 |

podobné články

Podobné články

Muž, bez kterého by Tomáš Baťa nevyrobil ani jednu cvičku

 
Baťa, synonymum pro kvalitní obuv. Mezi slavnými jmény rodiny z moravského Zlína však nevyniká pouze Tomáš Baťa či "brazilský" Jan Antonín, od jehož narození letos uplynulo rovných sto dvacet let. Důležitou postavou a poněkud zapomenutým nestorem obuvnického rodu je rovněž jejich otec Antonín Baťa starší.
10.06.2018 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Baťa (57 článků)

Baťa, vizionář, který nepřestává fascinovat: Ročně prodá 270 milionů párů bot

 
Značka Baťa je i po 124 letech od založení vzorem pro řadu dnešních podnikatelů. Její zakladatel Tomáš Baťa dokázal vybudovat celosvětové impérium, které přežilo obě světové války i znárodnění částí firmy po roce 1945. Dnes prodává 270 milionů párů bot za rok. Svaz průmyslu a dopravy ČR proto značku Baťa zařadil do ankety o největší průmyslové ikony, které budovaly dobré jméno českého průmyslu doma i v zahraničí.
19.11.2018 00:05 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Baťa (57 článků)

Jiří Baťa: Odborníci přes „očkování“ jdou přes mrtvoly

 
V médiích se den co den objevují noví „odborníci“ přes problematiku Covidu-19, aby se se svými poznatky, pocity a názory přidali k těm, kteří se už také se svými názory a poznatky k této záležitosti vyjádřili dříve. Jedno je zřejmé, že téměř každý mluvil jinak, navzdory tomu, že se vyjadřovali ke stejnému tématu, stejnému problému. Není od věci zde pitvat co kdo řekl, faktem je, že člověk, který tyto názory a stanoviska odborníků sleduje, zůstává z toho, jak se říká, úplně „tumpachovej!“ Vedle toho lze také na různých videích poslouchat podobné tumpachoviny, které člověka nutí buďto se jim smát, být z nich udiven, nebo v neposlední řadě být šokován. Zde jsou, ve vší skromnosti, ukázky tří takových mediálních výstupů lidí, více či méně „odborníků“ na koronavirovou problematiku.
05.11.2021 13:50 |

podobné články

90 let tam prodávali boty, teď je konec! V Domě obuvi Baťa bude kavárna

 
V Domě obuvi Baťa v Liberci se už nebudou prodávat boty, ale kafe. Po 90 letech tak končí prodej bot v budově, kterou sama firma Baťa ve 30. letech minulého století postavila.
11.02.2021 05:10 |

podobné články

Babiš rozpoutal bouři: Odlišné názory umělců na koronavirus připomínají válku světů

 
Koronavirus rozděluje Česko a názory lidí na jeho šíření se různí. Někteří situaci zlehčují, druzí panikaří a třetí s ledovým klidem ohlašují, že jsme teprve na začátku a že bude mnohem hůř. Na bezpečnostní opatření vlády reaguje každý po svém a výjimkou nejsou známé osobnosti, kterých se zákazy osobně dotýkají.
11.03.2020 15:16 |

podobné články

Ptali jsme se expertů, proč prezident rozděluje společnost. Problém prý není jen v Miloši Zemanovi

 
POLITOLOGOVÉ O tom, že prezident Miloš Zeman rozděluje českou společnost na dva nesmiřitelné tábory, není podle odborníků pochyb. I když to není nic nového, protože i jeho předchůdce Václav Klaus rozděloval společnost poměrně významně, podle politologa Tomáše Lebedy chování současné hlavy státu už překračuje všechny hranice. A s tímto názorem není sám.
29.11.2014 15:51 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10745 článků) , Miloš Zeman (27329 článků) , Václav Lebeda (38 článků)

Dupač (BPP): Kdo rozděluje společnost a kdo je na straně extremismu?

 
Zeman rozděluje společnost a jde na ruku fašistům, řekl Sobotka. Ale není to náhodou opačně?
01.02.2016 08:30 |

podobné články

Různý alkohol vyvolá odlišné emoce. Po slivovici lítají pěsti a po víně se zpívá

 
Ne nadarmo se říká, že po pivu se usíná, po slivovici lítají pěsti a po víně se zpívá. Britští vědci prokázali, že různé typy alkoholu skutečně působí odlišně na emoční systém člověka a produkují odlišné emoce. Tvrdý alkohol přitom produkuje mnohem častěji než jiné druhy lihovin smutek, pláč a agresi. Víno je naopak nápoj nejveselejší.
24.11.2017 17:30 |

podobné články

Zeman rozděluje společnost a jde na ruku fašistům, řekl Sobotka

 
Výrok prezidenta Miloše Zemana o kalašnikovu ve vztahu k premiérovi Bohuslavu Sobotkovi předsedu vlády zaskočil. Podle Sobotky dotyčný výrok „zapadá do kontextu útoků White Media a fašistů“. Hlava státu rozděluje společnost, dodal také Sobotka v rozhovoru pro časopis Respekt. Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček kritiku prezidenta odmítl.
31.01.2016 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9578 článků) , Miloš Zeman (27329 článků)

„Hon na jinak smýšlející, na jiné názory!“ Emigrant, který podepsal Chartu, odhalil, co se děje některým lidem ve Švédsku v souvislosti s imigranty. A hrozí to i nám

 
ROZHOVOR "Povýšenost a věrozvěstování jedné pravdy, deklasování jiných názorů bývá podhoubím diktátu. Na to je ten venkovský selský rozum lidí, kteří se dnes a denně musí rvát o živobytí, citlivý," říká Otto Černý, který se po podpisu Charty 77 musel vystěhovat do Švédska. I po návratu do ČR tamní dění sleduje. Upozorňuje na spolek, který loví a nahlašuje nesprávné názory na sítích. "Výsledkem je blokování úspěšných lidí, například úspěšné spisovatelky Kateřiny Janouchové. Byla i pracovně postižená, její knihy některé obchody blokují, auto jí kdosi poškodil. Je to regulérní hon na jinak smýšlející, na odlišné názory," uvádí k situaci v severské zemi.
10.02.2018 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Janouchová (18 článků)

Mirko Raduševič: Tři zamyšlení nad afghánskou misí

 
Smrt tří českých vojáků na misi v Afghánistánu vyvolala velké emoce v české veřejnosti. Začaly se objevovat různé názory na naše působení v této zemi. Netřeba opakovat názory politiků nebo mainstreamu, které jsou dostatečně známy. Publikujeme tři odlišné názory, které jsou jistě diskutabilní, ale přinášejí další pohled na misi nazvanou Resolute Support Mission.
08.08.2018 18:40 |

podobné články

Kojení NA VEŘEJNOSTI rozděluje společnost. Přečtěte si názory pro i proti! Co vy na to?

 
Většina z vás proti kojení na veřejnosti nic nemá. V naší anketě je pro více než 70 procent čtenářů. Co si o tom myslíte vy? Přečtěte si názory zastánců i odpůrců kojení na veřejnosti.
05.04.2013 06:10 |

podobné články

Návrh rozpočtového určení daní rozděluje společnost, míní Nečas

 
Podle premiéra Petra Nečase současný návrh změn rozpočtového určení daní rozděluje společnost. Menším obcím, které změnu podporují, ale chce pomoci.
17.09.2011 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9387 článků)

Babiš podle většiny lidí rozděluje společnost, je ve střetu zájmů a ovlivňuje média

 
Premiér Andrej Babiš podle názoru většiny Čechů rozděluje společnost a je ve střetu zájmů. Vyplývá to z bleskového průzkumu, jehož výsledky v pátek publikovala agentura Median. Kladné body Babiš u lidí sbírá třeba za lepší výběr daní či za zlepšení ekonomické situace v zemi.
16.11.2018 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24451 článků)

Průzkum: Babiš podle Čechů rozděluje společnost a ovlivňuje média

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) podle většiny Čechů rozděluje společnost, je ve střetu zájmů a ovlivňuje média. Podle většiny lidí ale také zlepšil výběr daní a ekonomickou situaci Česka. Vyplývá to z průzkumu agentury Median z 13. a 14. listopadu. Průzkum agentura provedla po zveřejnění kauzy kolem výroků Babišova syna. Již dříve Median zveřejnil, že podle většiny účastníků průzkumu by měl kvůli kauze premiér sám, nebo i s celou vládou odstoupit.
16.11.2018 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24451 článků)

Halík promluvil. Zeman je hrubý, lže a rozděluje společnost. Naději vkládám do Mináře

 
Teolog Tomáš Halík se znovu pustil do prezidenta Miloše Zemana. Současná hlava státu podle pana profesora záměrně rozděluje společnost, štve venkov proti městu a posiluje ve společnosti nebezpečné předsudky. V tom je vlastně takovým protikladem zakladatele našeho státu T. G. Masaryka. Kriticky se Halík vyjádřil i na adresu kardinála Dominika Duky.
15.12.2019 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (593 článků) , Miloš Zeman (27329 článků)

Halík promluvil. Zeman je hrubý, lže a rozděluje společnost. Naději vkládám do Mináře

 
Teolog Tomáš Halík se znovu pustil do prezidenta Miloše Zemana. Současná hlava státu podle pana profesora záměrně rozděluje společnost, štve venkov proti městu a posiluje ve společnosti nebezpečné předsudky. V tom je vlastně takovým protikladem zakladatele našeho státu T. G. Masaryka. Kriticky se Halík vyjádřil i na adresu kardinála Dominika Duky.
16.12.2019 02:20 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (593 článků) , Miloš Zeman (27329 článků)

Kdo platil Havlovu lavičku? Určitě ne Schwarzenberg či Havlová, zuří bloger

 
Nad instalací Lavičky Václava Havla v Praze se zamýšlí Jiří Baťa. „Neskutečné, co si pár lidí ještě nevymyslí, aby ještě více zviditelnilo člověka, který je sice idolem několika pomýleně vyvolených, ale pro společnost byl hotová katastrofa,“ píše mimo jiné v článku, který zveřejnil na serveru ParlamentníListy.cz v rubrice Názory a petice.
03.05.2014 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6276 článků) , Jiří Havel (452 článků) , Jiří Havel (452 článků)

Spor o Bátoru nadále rozděluje vládní strany

 
Spor o Ladislava Bátoru, personálního šéfa ministerstva školství s kontroverzními názory a předsedu konzervativní iniciativy D.O.S.T., nadále rozděluje vládní strany. Rozhodnutím TOP 09 neúčastnit se schůzí vlády, dokud Bátora ministerstvo neopustí, mohou být podle nejmenší vládní strany Věci veřejné ohroženy i připravované vládní reformy. Je to přitom právě jejich ministr školství Josef Dobeš, který šéfa svého personálního odboru přes jasné přání nejen TOP 09, ale i premiéra Petra Nečase (ODS) dál drží ve funkci.
18.08.2011 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9387 článků)