Článek

Jindřichohradecký Klokánek vydal děti do domova

 
Spor o čtyři sourozence, které z jindřichohradeckého Klokánku odmítala vydat ředitelka Emílie Popelková do dětského domova v Holicích na Pardubicku, v pátek skončil. V poledne odjely děti do nového domova v Holicích, kde je umístěn jejich bratr.
03.02.2012 17:05 |

podobné články

Podobné články

Zůstanou děti bez pomoci? Zákony možná zničí Klokánek, varuje Vodičková

 
Chce ministerstvo práce zlikvidovat Klokánek? Na to se ptá ředitelka ústavu pro ohrožené a opuštěné děti Marie Vodičková. Nová vládní úprava má zredukovat počet míst v jednom takovém zařízení na dvacet čtyři, bez ohledu na to, v kolika budovách organizace působí. Klokánek díky svému uspořádání do této kategorie spadá, navíc se prý dá považovat za jediné zařízení tohoto typu v republice.
12.01.2012 22:45 |

podobné články

JCCR: Jindřichohradecký pedál ukončí hlavní turistickou sezónu na trase podél železné opony

 
Letošní mimořádně slunečnou a horkou hlavní turistickou sezónu v okolí města nad Vajgarem ukončí v sobotu 15. září v Jindřichově Hradci už tradiční cyklistický výšlap Přes kopec na Hradec, aneb Jindřichohradecký pedál. Oblíbenou akci, se startem i cílem na hřišti pod Gymnáziem Vítězslava Nováka, si spolu s příznivci cyklistiky užijí samozřejmě také pěší turisté.
11.09.2018 20:05 |

podobné články

Dalším obdarovaným v projektu „Sociální automobil“ je FOD Klokánek

 
Díky tomuto projektu bylo darováno již více než 230 vozů. Tentokrát je předán vůz Renault Kangoo Fondu ohrožených dětí Klokánek Chomutov, kde poslouží potřebám dětí v domově umístěných.
23.10.2013 17:55 |

podobné články

Zeman uhradil dluhy za kampaň, zbytek peněz dostane Klokánek

 
Prezident Miloš Zeman v minulých dnech vyrovnal účty za prezidentskou kampaň. Zbylé peníze pošle projektu Fondu ohrožených dětí Klokánek. V České televizi o tom informoval prezidentův kancléř Vratislav Mynář. „Veškeré závazky byly uhrazeny,“ potvrdil.
21.06.2013 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21447 článků) , Vratislav Mynář (939 článků)

Šéfka dětského domova popisuje drsnou realitu financování neziskovek

 
Nářky předsedkyně Fondu ohrožených dětí Marie Vodičkové, která v Ústeckém kraji otevřela další zařízení pro opuštěné děti Klokánek, a přitom si stěžuje na liknavost dotací od státu, nechápavě sleduje její oborová kolegyně, ředitelka dětského domova a zařízení okamžité pomoci v Mostě, Marcela Stütz. Podle ní by se mělo ministerstvo podívat na systém obecně a ne jen okem jedné z neziskových organizací.
31.03.2013 18:40 |

podobné články

Nenapadlo vás už zkusit práci z domova?

 
Práce z domova vypadá na první pohled lákavě. Spousta z nás si představuje domácí pohodičku spojenou s pracovními úkoly. Bez shonu a rušivých kolegů z kanceláře. Ve skutečnosti má však i práce z domova své nevýhody.  I když pracujete doma, chce to jistou organizaci, chce to pár pravidel, podle kterých se řídit. Musíte být stejně produktivní jako na pracovišti, ale zároveň užívat všech benefitů, které práce z domova přináší. Jak se tedy naučit pracovat efektivně z domova?
04.12.2015 00:05 |

podobné články

„Chce se mi strašně brečet“. Andrea (28) pořádá sbírky pro opuštěné děti

 
Pracuje jako servírka v hostinci u Prahy. Andrea (28) už několik let pořádá v práci i přes Facebook sbírku pro Klokánek, dětský domov, který spravuje Fond ohrožených dětí. Mladá žena ráda pomáhá těm, kteří to nejvíc potřebují. Dětem bez rodičů a domova. Dvakrát do měsíce tedy uspořádá sbírku oblečení, jídla nebo hraček a odveze vše do Ústí nad Labem.
13.05.2017 06:05 |

podobné články

Klokánek se Zemanem na Čapím hnízdě: „Propašujte i své děti,“ vyzval FOD

 
Na farmu Čapí hnízdo vicepremiéra Andreje Babiše (ANO) brzy dorazí vzácná návštěva. Prezident republiky Miloš Zeman tam koncem dubna přijede pokřtít klokany. Na farmu zároveň dorazí děti z klokánků, které mají na ministra financí zapůsobit, aby jim vláda poskytla mimořádnou dotaci. Hanka Kupková z předsednictva Fondu ohrožených dětí v instruktážním mailu údajně nabádala, aby jely i děti, které klokánky nenavštěvují.
24.03.2016 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (14032 článků) , Miloš Zeman (21447 článků)

Nové brýle pro děti z Klokánka

 
Při péči o ohrožené děti je každá koruna dobrá. Klokánek, zařízení spravované Fondem ohrožených dětí, proto s velkým vděkem přijal nabídku na pomoc od optiků a očních lékařů kliniky NeoVize v Brně. Ti společnými silami vybavili děti z Klokánka novými brýlemi. Dětem, kterým osud nepřál tolik, jako ostatním, tak zprostředkovali nezkreslený pohled na svět.
28.06.2016 16:35 |

podobné články

Miss Fischerová jako zelená žabička!

 
Modelka Lilian Sarah Fischerová opět pomohla. Díky své nadací Slunce dětem a podpoře jedné cestovní kanceláře mohla vzít 50 dětí z Dětského domova Domino a zařízení Klokánek do Itálie. Módní redaktorka Markéta H. chválí poctivou práci modelky, která charitu dělá opravdu ze srdce.
15.10.2009 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Lilian Sarah Fischerová (43 článků)

Sestry (5, 8, 11): Klokánek je odmítl vydat úřadům!

 
Tři sestřičky už si toho za poslední rok prožily dost a dost. Jejich rodiče Martin a Jana se ocitli na ulici bez peněz. Adrianka (5), Sandra (8) a Kristýnka (11) už prošly azylovým domem, diagnostickým ústavem i Klokánkem. Právě tam chtějí zůstat. Ale soud rozhodl, že půjdou zpět do ústavu a odtamtud do dětského domova. Sociální pracovnice však odjely s prázdnou, zaměstnanci Klokánku jim děti nevydali!
15.09.2010 19:45 |

podobné články

Pořád je to kus: Takhle to v novém kalendáři sekne Alici Bendové

 
Herečka Alice Bendová  (42) pózovala coby jedna z tváří pro charitativní kalendář, který na svou podporu vydal Fond ohrožených dětí Klokánek Hostivice. Na jedné z fotografií, stejně jako ostatní, pózuje Alice s dětmi, které v hostivickém Klokánku žijí.
23.12.2015 14:00 |

podobné články

Rath ustoupil od stěhování dětského domova v Pyšelích

 
Hejtman Středočeského kraje David Rath (ČSSD) se vzdal stěhování dětského domova z Pyšel na Benešovsku do Chocerad. Přiměly ho k tomu výsledky ankety mezi chovanci, oznámil Rath. Kraj podle Ratha nechce děti násilně přemisťovat a bude hledat jiné řešení problému. Budova v Pyšelích je v nevyhovujícím stavu. Stěhování dětí do nového domova ovšem rozpoutalo emoce a politickou diskuzi.
04.01.2010 15:10 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4443 článků)

Politiky nechápu, říká zakladatelka Klokánku. Rušení "kojeňáků" je sci-fi

 
Mnoho let se stará o opuštěné, týrané a zneužívané děti. Sama jich pět vychovala. Marie Vodičková je předsedkyní Fondu ohrožených dětí, který založil a provozuje stacionáře Klokánek. Je právnička, bývalá prokurátorka a velká bojovnice za práva dětí.
10.09.2011 08:45 |

podobné články

Klokánek v existenčních potíží, děti v ohrožení. Vodičková volá na poplach

 
JINÝMA OČIMA Rušení míst, nemožnost přijímat bezprizorní děti, těžké finanční potíže. To musí řešit Fond ohrožených dětí, jenž spravuje síť Klokánků poskytující ohroženým dětem okamžitou pomoc. Pro ParlamentníListy.cz o tom hovoří Marie Vodičková s tím, že některé akce Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) by mohly být likvidační.
14.12.2014 21:01 |

podobné články

Klokánek v existenčních potížích, děti v ohrožení. Vodičková volá na poplach

 
JINÝMA OČIMA Rušení míst, nemožnost přijímat bezprizorní děti, těžké finanční potíže. To musí řešit Fond ohrožených dětí, jenž spravuje síť Klokánků poskytující ohroženým dětem okamžitou pomoc. Pro ParlamentníListy.cz o tom hovoří Marie Vodičková s tím, že některé akce Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) by mohly být likvidační.
15.12.2014 08:56 |

podobné články

Adoptovala a vychovala 8 romských dívek, pomáhat dětem už nesmí. To je příběh Marie Vodičkové, matky Klokánků

 
Opuštěným dětem obětovala celý život! Marie Vodičková (64) založila Fond ohrožených dětí (FOD) a dětská centra Klokánek, sama osm opuštěných dětí vychovala. Mnoho týraných dětí jí vděčí za život.
16.06.2015 20:20 |

podobné články

Ministryně Marksová: Věřím, že nové vedení Fondu ohrožených dětí urovná svoje problémy a splatí dluhy

 
Vláda minulý týden rozhodla o poskytnutí mimořádné dotace ve výši 20 milionů Kč Fondu ohrožených dětí, který provozuje zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc (ZDVOP) Klokánek. Vláda ve svém usnesení uložila ministryni Michaele Marksové, aby potřebné finanční prostředky nalezla v rezervách Ministerstva práce a sociálních věcí.
04.04.2016 16:20 |

podobné články

Hostivický Klokánek zachvátil požár: Hasiči evakuovali desítky dětí

 
Požár zachvátil hostivickou budovu Fondu ohrožených dětí ve středu brzy ráno. Na místě bylo několik jednotek hasičů, zdravotníci i policie. Muselo být evakuováno 26 dětí a několik vychovatelů.
27.04.2016 08:15 |

podobné články