Článek

Jindřich Berounský: Evropa železnici v roce 2021 obnovuje a oslavuje, Česká republika ji konzervuje?

 
Tento týden se dostala ve druhém čtení na bedra poslanců Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky novela zákona o drahách.
24.03.2021 17:05 |

podobné články

Podobné články

Jindřich Berounský: O „systému“ a „kultuře bezpečnosti“ na železnici

 
V souvislosti s četnými mimořádnostmi na české železnici dochází na otázky, zda neselhává systém bezpečnosti na železnici. Ve svých odpovědích, že nejde o chybu systému, má svým způsobem vicepremiér a ministr dopravy i průmyslu Havlíček pravdu.
29.07.2020 16:05 |

podobné články

Jindřich Berounský: Odbory protestují proti postupu ministerstva při výběru dopravců na rychlíkové linky R14 a R27

 
Ve středu 30. září se uskutečnila videokonference Ministerstva dopravy (MD) se zástupci železničních odborů. Za MD se jí zúčastnil vicepremiér a ministr dopravy Karel Havlíček, jeho náměstkové Jan Sechter a Ladislav Němec, zároveň ředitel odboru veřejné dopravy Ondřej Michalčík. Odborové sdružení železničářů zastupovali Martin Malý a Vladislav Vokoun, Federaci strojvůdců ČR Jaroslav Vondrovic a Pavel Semecký, Svaz Odborářů Služeb a Dopravy Jindřich Berounský.
01.10.2020 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Martin Malý (8 článků) , Jan Němec (56 článků) , Ladislav Ondřej (70 článků) , Jan Vladislav (30 článků) , Jaroslav Havlíček (29 článků) , Pavel Vokoun (1 článek) , Honza Havlíček (58 článků) , Pavel Němec (70 článků) , Ondřej Němec (16 článků) , Ondřej Malý (56 článků) , Jaroslav Němec (23 článků) , Karel Němec (11 článků) , Ondřej Havlíček (9 článků) , Pavel Němec (18 článků)

Jindřich Berounský: Investice do bezpečnosti ano, ale „opatření z leknutí“ na železnici nepatří!

 
V oblasti bezpečnosti české železnice konečně přichází série dobrých zpráv, avšak také nějaké to „opatření z leknutí“, které nemá na železnici s kultivovaným systémem bezpečnosti co dělat.
04.08.2020 11:40 |

podobné články

Jindřich Berounský: Když hloupé opatření pro bezpečnost poráží železnici

 
Dnešní den, 15. srpen 2020, lze prohlásit za svátek hlouposti na české železnici. Právě od toho dne má začít fungovat jedno z nejnejapnějších opatření za účelem zvýšení bezpečnosti železnice, které znamená přesně opak, ale zároveň návrat české železnice o více než 20 let do minulého století.
15.08.2020 15:50 |

podobné články

Odborář Berounský žaluje České dráhy, i kvůli opencard

 
Předseda základní organizace Svazu odborářů služeb a dopravy Jindřich Berounský v pondělí podal trestní oznámení na představenstvo a dozorčí radu ČD kvůli propojení In-karty s opencard a internetovému obchodu s jízdenkami.
26.07.2010 19:25 |

podobné články

Jindřich Berounský: Blamáž ministerstva o tom, co chce EU na české železnici

 
Ministerstvo dopravy a jeho představitelé na veřejnosti, ale i před Vládou České republiky soustavně vytvářejí dojem, že Evropská komise stanovila striktní podmínky, jak má vypadat liberalizace našeho trhu v železniční osobní dopravě.
09.12.2016 19:30 |

podobné články

Jindřich Berounský: Destrukce české železnice pokračuje

 
Seriál destrukčních kroků na české železnici pod rouškou evropské legislativy, kterou ohýbáme směrem, který se hodí určité zájmové skupině lidí, pokračuje. Další díl se jmenuje rozklad Drážní inspekce.
14.03.2017 16:20 |

podobné články

Jindřich Berounský: Poodhalení multifunkčního supernáměstka ministra dopravy

 
Není to tak dávno, co jsme se z medií dozvěděli, že státní tajemník ministra dopravy Tomáš Čoček rezignoval. V tištěných a elektronických médiích se opakoval podtitulek „Čoček už chce být jen náměstkem“. Mnozí z nás si v tu chvíli s úlevou pomysleli, že to konečně někomu došlo. Sedět na mnoha židlích najednou a ve funkcích s protichůdnými zájmy zastupovaných subjektů zkrátka nejde. Pokud však někdo očekával, že to byla první předzvěst zlepšení stavu na Ministerstvu dopravy a tím i české železnici, hluboce se zmýlil.
17.03.2017 14:05 |

podobné články

Jindřich Berounský: Ministerstvo dopravy ignoruje kraje a regionální železnici

 
Kraje již nejsou to, co bývaly. Názor krajů již nemá pro Ministerstvo dopravy ČR (MD) žádnou váhu. MD vyslalo prostřednictvím svého náměstka pro řízení Sekce 1. náměstka Ing. Tomáše Čočka Ph.D. a náměstka pro řízení Sekce dopravní Ing. Ladislava Němce krajům tento jasný signál: „Na váš názor kašleme, nic pro nás neznamená.“
04.06.2018 16:25 |

podobné články

Džungle jako nikde. České železnice: Horší, než se čekalo. Zde je podrobná zpráva

 
ROZHOVOR „Institucionální bezpečnostní džungle, což je v Evropě unikát!“ Jindřich Berounský, dopravní specialista Svazu Odborářů Služeb a Dopravy vypočítává chyby. „Jednoznačně platí, že úspory na bezpečnosti železniční dopravy jsou za zvyšujících se výkonů železnice i počtu dopravců naprosto nesmyslné,“ podotýká. Analyzuje tragické srážky vlaků a kritizuje informovanost ministra dopravy. Ostatně, právě doprava si podle něj zaslouží „plnohodnotného“ ministra. Navíc: „Máme problémy se síťovými službami na železnici, které byly eliminovány. Je potřeba přehodnotit systém bezpečnosti jako takový a vrátit se k propojení bezpečnosti s prevencí.“
16.07.2020 13:40 |

podobné články

Jindřich Berounský: Předvolební diskuse ČT Libereckého kraje „odkopala lobbistu Arrivy“

 
V rámci předvolební diskuse České televize (ČT) s kandidáty na hejtmana Libereckého kraje 10. září došlo i na dopravu, kterou moderátor České televize Martin Řezníček uvedl: „A zaměřme jsme se teď na jeden z dalších velkých problémů Libereckého kraje. A tím je doprava. Kraji se ani v tomto konkrétním volebním období nepodařilo splnit sliby a zlepšit zásadně například železniční dopravu mezi Prahou a Libercem, zároveň doprava vázne i mezi Libercem a Pardubicemi, dokonce rychlíky Českých drah na této trati jezdí pomaleji než v době, kdy železnici vládla pára.“
23.09.2020 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Martin Řezníček (17 článků)

Jindřich Berounský: Skandální selhání Ministerstva dopravy a čím dál větší chaos na železnici

 
V tomto týdnu se obrátilo dvanáct odborových svazů na vicepremiéra a ministra dopravy Karla Havlíčka, aby kvůli lince R14 Pardubice – Liberec – Ústí nad Labem přehodnotil 5. října oznámený výběr dopravce Arriva, ke kterému dospěl po sérii netransparentních kroků odboru veřejné dopravy Ministerstva dopravy (MD), a nechal vypsat řádnou veřejnou soutěž.
31.10.2020 15:50 |

podobné články

Jindřich Berounský: Arriva se rozjela i po strmé trati přes Ještědský hřeben

 
Adventní čas na české železnici je nebývale rušný. Za velmi podivných a do poslední chvíle zamotaných okolností převzal rychlíky na lince R14 Pardubice – Liberec – Ústí nad Labem v neděli 13. prosince dopravce Arriva vlaky s.r.o..
23.12.2020 15:25 |

podobné články

Lesy ČR: Zejména v kalamitních oblastech se nyní často obnovuje turistické značení

 
Česká republika patří v Evropě se 43 tisíci kilometry pěších tras mezi země s nejhustší turistickou značenou sítí. Kůrovcová kalamita ale mění krajinu a kácet je nutné i stromy se značkami. Na podnět lesníků tedy Klub českých turistů značky obnovuje a přemísťuje.
13.12.2019 11:20 |

podobné články

Lesy ČR: Zejména v kalamitních oblastech se nyní často obnovuje turistické značení

 
Česká republika patří v Evropě se 43 tisíci kilometry pěších tras mezi země s nejhustší turistickou značenou sítí. Kůrovcová kalamita ale mění krajinu a kácet je nutné i stromy se značkami. Na podnět lesníků tedy Klub českých turistů značky obnovuje a přemísťuje.
14.12.2019 06:55 |

podobné články

Stávkový humor: Stávka na železnici musí být dlouhá, aby se poznala od zpoždění

 
Čtvrteční stávka inspirovala lidovou tvořivost a dala vzniknout řadě vtipů a recesistických akcí. Mezi lidmi se například ujal vtip, pranýřující poměry na železnici. "Víte, proč stávka na železnici musí trvat alespoň 24 hodin? - Aby se to bezpečně poznalo od zpoždění".
16.06.2011 18:25 |

podobné články

Odborové organizace na železnici vyslovily společně STOP Ministerstvu dopravy

 
Odborové organizace na železnici, působící na Českých drahách mj. v rámci svých podnikových a firemních výborů, vyjádřily společné stanovisko k alarmujícímu vývoji na české železnici a zcela jednoznačné stanovisko, že Ministerstvo dopravy (MD) svojí chaotickou politikou přestalo plnit poslání a ambice státní instituce, garantující zájmy České republiky a dodržování platných norem.
10.12.2016 12:10 |

podobné články

Nehody na železnici! Přijít jim na kloub se rozhodl známý etnolog. A zde našel zásadní problém

 
Spisovatel a etnolog Mnislav Zelený-Atapana se zamyslel nad tím, proč je stále víc neštěstí na železnici. „Hned na počátku chci zdůraznit, že železnici moc nerozumím, jen ji rád používám. Samozřejmě jsem zasažen množstvím železničních nehod z poslední doby, a tak o tom přemýšlím, možná nekompetentně, ale se zájmem napomoci,“ uvedl Zelený-Atapana pro Literární noviny. Jeho text převzaly i ParlamentníListy.cz.
21.07.2020 22:00 |

podobné články