Článek

Jihomoravský kraj: V Brně-Černovicích vznikne nový autoservis pro vozidla záchranářů

 
Výrazné snížení finančních nákladů na servis sanitních vozidel, jejich rychlejší návrat zpět do běžného provozu a větší spolehlivost. To si slibuje kraj od moderního autoservisu Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje v Brně-Černovicích.
04.12.2021 09:50 |

podobné články

Podobné články

Kraj mého srdce 2015 - polovina hlavních cen pro Jihomoravský kraj

 
Polovina z osmi hlavních cen každoročně vyhlašované ankety Kraj mého srdce za rok 2015 putovala do Jihomoravského kraje. Na letošním 25. veletrhu cestovního ruchu Holiday World v Praze ceny převzala ředitelka Centrály cestovního ruchu – Jižní Morava Zuzana Vojtová. Po jednom prvenství pak získal Jihočeský kraj, Liberecký kraj, Karlovarský kraj a Praha. Jihomoravský kraj získal ocenění ve všech kategoriích kromě kategorie Zimní dovolená. Anketu Kraj mého srdce vyhlašuje každoročně vydavatelství KAM po Česku a veletržní společnost Incheba Expo Praha. Pro svůj oblíbený turistický kraj letos v osmi kategoriích hlasovalo celkem 10 745 osob.
22.02.2016 16:55 |

podobné články

Megaprojekt brněnského dopravního uzlu: Brno bude mít nový vlakový terminál v Černovicích

 
Brněnský železniční uzel už dnes kapacitně ani technicky nevyhovuje a jeho modernizace je nutná. Kromě přesunu starého nádraží se budou modernizovat menší stanice v Králově Pole i Slatině a vznikne nová zastávka v Černovicích.
08.08.2021 11:40 |

podobné články

V Černovicích vznikne nová čtvrť s 1900 byty! Místní se bouří a nikdo neví, co s dopravou

 
Velké plány nikdy Brnu nechyběly. V tradici nyní pokračuje i nové vedení města. Oznámilo vystavění celé nové čtvrti v Černovicích. Na poli za psychiatrickou nemocnicí vyroste do deseti let celá nová čtvrť. Osm stovek z tamních 1 900 bytů bude vlastnit město.
13.01.2019 16:20 |

podobné články

Oheň zachvátil halu v Brně-Černovicích, škoda je deset milionů

 
K rozsáhlému požáru střechy a části technologií ve společnosti vyrábějící suché maltové směsi v průmyslové zóně v Brně-Černovicích vyjížděli v neděli večer hasiči. Podle jejich mluvčího Petra Příkaského se předběžný odhad škody pohybuje mezi pěti až deseti miliony korun. V pondělí byla výše škody upřesněna na 10 milionů korun.
30.01.2017 11:20 |

podobné články

Jihomoravský kraj: Hodonínské S-centrum po tornádu - kraj hledá alternativy

 
Hromadnou výpověď dá Jihomoravský kraj do konce října všem zaměstnancům hodonínského domova pro seniory S-centra. Týká se 95 lidí pracujících na plný úvazek a jednoho člověka na poloviční úvazek. Jihomoravský kraj se jim snaží v jejich situaci pomáhat – po tornádu stále dostávají svůj plat. Objekt v červnu těžce poškodilo tornádo, budova je neobyvatelná a klienty zaměstnanci přestěhovali do dalších zařízení. Protože služba není v provozu, musel ředitel Václav Polách podat žádost o zánik registrace na službu domov pro seniory, a to k 31. 12. 2021. U služby domov se zvláštním režimem registrace dále běží, ovšem s požadavkem na snížení kapacity na 20 klientů a cca 15 zaměstnanců.
13.10.2021 22:40 |

podobné články

Kubásek (ANO): Jihomoravský kraj bez zbytečných plastů

 
Jihomoravští radní dnes rozhodli, že se Jihomoravský kraj stane lídrem mezi regiony v aktivním přístupu k minimalizaci zbytečných plastů a jako první kraj v republice se tak Jihomoravský kraj připojuje ke kampani MŽP #DostByloPlastu
17.12.2018 19:55 |

podobné články

Rychlokurz mechaniky, masáže a manikúra! Takový je AUTOSERVIS PRO ŽENY!

 
Je to první autoservis zasvěcený ženám. Nabízí ženám vše, co by jinde marně hledali a ještě jim ochotná automechanička vysvětlí, k čemu slouží třeba rozvodový řemen.
15.06.2014 12:20 |

podobné články

V Hulíně hoří autoservis! Shořela tam auta

 
V centru Hulína v Kroměřížské ulici začal krátce před polednem hořet autoservis. Agentuře Mediafax to sdělil mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček s tím, že se jedná o rozsáhlejší požár.
31.01.2011 13:15 |

podobné články

Obří požár v Čakovicích: Hořel autoservis! 10milionová škoda a dva zranění

 
Obří požár vypukl v pondělí brzy ráno v pražských Čakovicích. Začal tam hořet autoservis, hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu. Škoda vyšplhala k deseti milionům korun! Dva lidi museli ošetřit záchranáři.
08.03.2021 07:05 |

podobné články

Autoservis v Horních Měcholupech shořel na prach: Střecha se zřítila, škoda 6 milionů

 
Ohnivé peklo se rozpoutalo v noci na úterý v Horních Měcholupech v Praze. Začal hořet autoservis, plameny pohltily celou jeho vnitřní část včetně zaparkovaných aut. Uvnitř bylo několik tlakových lahví, které se žárem roztrhly. Spadla i střecha. S ohledem na vysoký počet zasahujících jednotek hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu. Škoda šplhá k 6 milionům.
07.12.2021 07:55 |

podobné články

Hašek: Jihomoravský kraj učiní Amazonu další nabídku

 
Jihomoravský kraj připraví a nabídne společnosti Amazon další pozemky pro její zamýšlenou investici v Česku. Rozhodovat o ní bude kraj, nikoliv město Brno, protože nabízené pozemky budou krajské. Na tiskové konferenci to dnes oznámil jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD).
19.03.2014 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2447 článků)

Policisté na Novojičínsku řešili kuriózní dopravní nehody

 
První kuriózní dopravní nehoda se stala krátce před 9 hodinou dopolední. Řidič dodávkového vozidla zn. Renault Trafic projížděl obcí Fulnek, částí Vlkovice, když mu z levé strany vběhl přímo před přední část vozidla srnec, který byl nárazem o přední levou část vozidla vymrštěn. Svou vlastní rotací následně rozbil levé boční okno dodávky, prolétl vnitřkem její zadní částí a následně z vozidla vylétl dalším zadním oknem. Zděšený řidič po krátké chvíli zastavil a nestačil se divit. Naštěstí uvnitř vozidla v místě zadních sedadel nebyl nikdo zraněn. Samotnou škodu řidič vyčíslil předběžně na 30tisíc korun. Srnec uhynul.
19.02.2014 20:35 |

podobné články

Jihomoravský kraj představuje plán investičních akcí na rok 2022

 
Výstavba základny leteckých záchranářů v Brně, Centra přirozeného porodu ve Vyškově nebo domova se zvláštním režimem v Rohatci. Nejen na těchto projektech letos pracuje Jihomoravský kraj. Představujeme plán investičních akcí pro rok 2022.
18.04.2022 21:15 |

podobné články

Opilec se chtěl vloupat do skladu v Černovicích: Před strážníky fňukal, že ho bolí ruce

 
Do velkoskladu se zdravotnickými potřebami se pokusil vloupat neznámý zloděj. Ochranku, která se jej pokusila zadržet, ohrožoval a poté z objektu v Černovicích raději rychle utekl. Vyhráno ale neměl!
20.03.2018 11:30 |

podobné články

Jihomoravský kraj: Dopravní omezení na Velkém městském okruhu

 
V sobotu 24. března 2018 byly zahájeny stavební práce v Hladíkově ulici v Brně-Černovicích, kam se stavbaři v letošním roce na měsíc vrací, aby pokračovali na opravě silnice I/42, která je součástí Velkého městského okruhu. V loňském roce byla zrealizována pouze část oprav z důvodu rekonstrukce tramvajové trati v ulici Křenová. Práce jsou prováděny po etapách, aby byla zachována maximální průjezdnost lokality.
25.03.2018 18:45 |

podobné články

Jihomoravský kraj vítá rozhodnutí Brna pořídit nový územní plán

 
Jihomoravský kraj vítá rozhodnutí pořídit nový územní plán, které včera (23. 2. 2016) učinila Rada města Brna. Od počátku pořizování nových zásad územního rozvoje vybízel kraj město Brno, aby se postupovalo koordinovaně s přípravou obou dokumentů.
24.02.2016 20:15 |

podobné články

Jihomoravský kraj neví, zda vládní peníze může dát na mzdy řidičů

 
Z 394 milionů korun, schválených v pondělí vládou pro kraje jako kompenzace navýšení mezd řidičů linkových autobusů, by měl Jihomoravský kraj dostat 50 až 60 milionů. Kraj však zatím neví, zda je dostane skutečně na mzdy, nebo je bude moct použít pouze na opravy silnic, řekla ČTK mluvčí kraje Monika Brindzáková. Peníze budou vyplaceny ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI). Kraj nadále apeluje na vládu, aby se zabývala systémovým, a ne pouze krátkodobým řešením.
12.07.2017 14:40 |

podobné články

Jihomoravský kraj nabízí Brnu kapacity pro zřízení mateřské školy o 150 místech

 
Pátečním rozhodnutím rady (22. května 2015) se Jihomoravský kraj rozhodl rozšířit kapacitu své firemní školky rozšířením prostor v krajské Vyšší odborné škole na Kounicově ulici v Brně - městu Brnu přitom ve stejných prostorách kraj nabízí zřídit i další třídy mateřských škol, tentokrát pro veřejnost, v celkové možné kapacitě 150 míst.
22.05.2015 17:06 |

podobné články

Premiér Bohuslav Sobotka navštíví Jihomoravský kraj a Kraj Vysočina

 
Předseda vlády Bohuslav Sobotka navštíví v sobotu a v neděli 28. – 29. května 2016 v rámci pravidelných pracovních cest do regionů Kraj Vysočina a Jihomoravský kraj. Navštíví jadernou elektrárnu Dukovany, dále Pavlov, Kyjov, Vyškov, kde se setká s vojáky konvoje USA. V neděli pak navštíví nemocnice ve Vyškově a Břeclavi a obec Bulhary.
27.05.2016 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9578 článků)